927x127 HEAD VPRAVO

Bioterapeut Vladimír Ďurina: Ten, který vidí dovnitř

  • Napsal(a) Blanka Neoralová

 „Mým cílem bylo vymyslet takový produkt, který bude stejně silný jako antibiotika, bude na přírodní bázi, bude tam něco z kamenů, něco z fytoterapie a něco z informací rostlin.“

 Léčitel, biotronik, vystudovaný chemik, odborník na bylinky, čínskou medicínu a alternativní formy léčení a v neposlední řadě také zakladatel firmy DIOCHI. Pravidelně se vydává do různých končin světa, aby objevoval civilizací zapomenuté staré léčebné techniky, znalosti a poznatky o bylinách. S panem Ďurinou jsme si povídali dlouho. Věřím, že i vy z jeho vyprávění ucítíte jeho lásku ke všemu živému a zvláště k rostlinám, nadšení a zároveň preciznost, s jakou sestavuje přípravky v unikátním systému Regenerace ve Sféře. Lidem navrací životní sílu a radost již přes dvacet let. 

 Kdy jste v sobě objevil výjimečné schopnosti?

Už když jsem byl malý. Babička mi vyprávěla o pánovi, který hledal virgulemi vodu v naší vesnici. Jí samotné se zdály prorocké sny. Hned jsem si přál to také poznat a umět. Na vojně jsem se dal dohromady s kluky, kteří měli podobné sklony. Udělali jsem si jednoduché virgule a hledali jsme se v lese.

Na vojně? To bych předpokládala, že tohle prostředí nepřeje duchovním věcem?

Jako chemici jsme byli často venku, když byl klid, věnovali jsme se „duchařině“. Zadávali jsme různé otázky, třeba, kdy bude poplach. Vyšlo nám, že bude zítra ráno před pátou hodinou. Večer jsme se všichni připravili, šli spát oblečení, měli sbaleno.

Ráno „Poplach!“, píšťalka... Jen jsme vstali, vzali bágly a okamžitě nastoupili na chodbu. Náš rotmistr to nechápal. Po vojně jsem se přihlásil na kurz proutkaření.

Jestli dobře počítám, to byla osmdesátá léta, tuhá normalizace!

I tak. Absolvoval jsem tehdy kurzy léčitelství, naučil se perfektní věci. Učení bylo podloženo fyzikálními metodami, přístrojem, který verifikoval psychotronické schopnosti. Aktivně jsme třeba hledali vodu. Když jsem našel pramen, ptal jsem dál, v kolika metrech je. Podle toho jsem si pak vyrobil virgule se stupnicí.

Když mi bylo sedmnáct, studoval jsem nabíjení energií rukama. Pěstoval jsem citrusy. Zasadil jsem jich víc a na jeden zkusil vyzařovat bioenergii z rukou. Rostly skoro stejně, ale ten ovlivňovaný pomeranč po roce vykvetl. Normálně čekáte deset let.

Jak jste začal s léčením?

Ještě na kurzech jsem se naučil diagnostiku. Člověk si před vás sedne na židličku a vy kolem něj projíždíte rukama. Představujete si jednotlivé orgány a v rukou cítíte impulzy. V pravé, že je v pořádku, v levé, že tam je chyba. Třeba si představíte žlučník a najednou ucítíte v ruce tlak. Člověk se ze začátku musí hodně soustředit, aby to rozeznal. Chce to cvik, musíte si to zapisovat. Vrtalo mi to hlavou, jak by se to dalo ověřit. Napadlo mě, udělat na virgulích značky. Nejdřív jsem to zkoušel na patogenních zónách. Tam se virgule zkříží vždycky. Pak jsem zkoušel vyzařování květin, utrženého jablka, pšenice, zrna vcelku, rozmačkaného zrna a podobně. Čerstvé zdravé věci mají stupeň 5, 6. To znamená, že to má dobrou energii. Rozmačkaná zrna měla jen 3. Pak jsem to zkoušel u lidí. Zdravý člověk měl také stupeň 5, 6. Nemocní lidé měli energie méně.

Člověk ve městě, kde je špatný vzduch, elektronický smog, hluk, má zátěž větší a energie klesá.

U onkologicky nemocných se ukazoval jenom stupeň 3. Časem se naučíte poznat, co signály přesně znamenají.

 Jak přišly na svět vaše bioinformační preparáty?

Náhle mi onemocněla játra. Skončil jsem v nemoci, měl jsem tak špatné jaterní testy, že si doktoři šeptali, ten nevydrží. Naštěstí jsem to zaslechl. V tu chvíli jsem si řekl, že musím vymyslet takový produkt, který bude stejně silný jako antibiotika, bude na přírodní bázi, bude tam něco z kamenů, něco z fytoterapie, něco z informací rostlin, aby to bylo dostatečně razantní. Začalo mě napadat přines vlaštovičník, udělej si kapky, přidej tam další byliny... Jez hodně zeleninu, papriky, okurky, rajčata, jenom domácí polévky, rýži... Přestal jsem jíst nemocniční stravu, manželka mi nosila svoji domácí. Když sestřička viděla ta moje rajčata, okurky, papriky, spínala ruce: „To  nesmíte, takhle se odsud vůbec nedostanete!“

„A dostanu!“ věděl jsem. Další testy byly o 50 % lepší a za 14 dní jsem byl propuštěný.

Vaše vyléčení muselo vzbudit rozruch?

Asi ano. Brzy nato u nás zazvonila starší paní, která měla velké zdravotní problémy. Odešla z nemocnice na reverz rovnou za mnou. Říkal jsem jí, běžte zpátky do nemocnice. A že se tam povídalo, jak jsem se zázračně uzdravil a že na to mám nějaké kapky. Že by je chtěla taky. Dostala je a i její testy se výrazně zlepšily.

Jak přišly na svět další přípravky?

To byla první věc, kterou jsem připravil. Na játra, aby lidé tak netrpěli, jako jsem trpěl já. Poznal jsem, že jsem zažil tento stav, abych věděl, co nemocný člověk zažívá a cítí. Protože když člověk není sám nemocný, neví o tom druhém vlastně nic.

 Takhle jsem si to prožil na vlastní kůži a dokážu se vtělit do člověka, kterému přestalo sloužit zdraví, poznat jeho psychiku i tělesné pocity, vytvořit si duchovní obrázek nemoci.

To bylo moje velké uvědomění a myslím si, že mnoho lidí, kteří onemocněli nějakou chorobou, dojde k tomu, že nejcennější v životě je zdraví. Tím to začíná a tím to končí.

Pak přišly ledviny a postupně jsem připravil pět produktů. Později jsem četl knížku o tradiční čínské medicíně. Objevil jsem tam stránku, kde bylo přesně těch pět produktů pro játra, ledviny, srdce, žaludek, plíce. Aniž bych se tenkrát zabýval tradiční čínskou medicínou, vytvořil jsem celý ten známý pentagram.

Co si máme představit pod tím, že preparáty jsou „bioinformační“?

Byliny jsou živé, mají energii 5-6 stupňů. Přípravek složený ze 12 bylin, má také těch 5-6. Vymyslel jsem systém, jak ještě zvětšit jejich sílu. Přípravek se dá vyskládat z bylin tak, aby to korespondovalo přímo s orgánem, tak, jak je to napsané v herbáři. Roli hrají další skutečnosti, které tam napsané nejsou, krásně zapadnou do celku a energie se zvýší. Zjistíte, že jste na 10, 12, 13. A ta krásná energie se pak vkládá do vás. Tak jsem postupně sestavil celý systém Regenerace ve Sféře.

Přípravky jsou z velké části z bylin. Odkud pocházejí?

Některé jsou z Čech, některé jsou z jižní Ameriky, kde je pro nás pěstují. K nám pak jedou po moři. V Paraguayi je speciální území, na kterém máme plantáže. Není tam ani asfaltová cesta, nesmí tam ani auta, ani motorky, aby všechno zůstalo opravdu čisté. Rostliny jsou pak v bio kvalitě. Teď jsme tam vypěstovali bylinu pro nový krém.

Hodně cestujete, kterou zemi máte zvlášť rád?

Jižní Ameriku, to kvůli španělštině. Nejradši mám země, které jsou ještě neposkvrněné civilizací. Je tam nedotčená příroda a taková prostota lidí v chování. Vítají vás s otevřenou náručí a to samé čekají od vás. Že je nebudete montovat do nějakých krabiček a hned jim organizovat život.

Také si někdy říkám, kam jsme se tady v Evropě dostali. Pořád hrajeme nějaké hry, závidíme si, bojujeme spolu... škodíme si navzájem.

Kdyby se civilizace vyvíjela spíše duchovním směrem, bylo by to lepší. Teď je to úplně opačně.  Drží nás materiální svět, snad někdy dospějeme až k tomu duchovnímu.

Kde jste byl nejdál od civilizace?

Nejdál? Asi v Peru. Jeden náš dodavatel tam má takové menší pěstírny bylin. Jeli jsme na ostrov uprostřed řeky. Žijí tam jenom indiáni a hlídají svoje políčka. Jakmile jsme přistáli na ostrůvku, zvedlo se mračno komárů, protože ucítili novou  člověčinu. Okamžitě nás celé obalili. Indiánka jenom koukala, jí stačilo mávnout rukou a byli pryč. Navštěvovali jsme místní léčitele, kteří nám radili s bylinami. To jsme měli za sebou už celé dva tři dny chození a vysvětlování, co k čemu patří. Už jsme byli hodně unavení a jakoby otrávení, pozornost nám unikala. Šaman nás napomenul: „Poslouchej! Jsi tady jenom teď a pak už se nikdy neuvidíme!“ „Jo, jo, už poslouchám, už poslouchám.“

Jenže hodně z bylin, které tam poznáte, tady nakonec nemůžete uplatnit, protože Evropská unie má svoje tabulky...

Proč má Regenerace ve Sféře zrovna 12 přípravků?

Člověk má 12 energetických drah, které jsou spojeny s každým orgánem a 8 vedlejších. Sféra má proto 12 produktů na základní dráhy.

Důležité je pročistit postupně všechny orgány. Jakmile se dostaví nějaká reverzní reakce, zůstaneme u přípravku třeba tři měsíce. Snížíme dávkování, ale pokračujeme dál. Poznáme očistnou sílu bylinek. Během roku se orgány zbaví toxinů a do těla se vrátí energie, přestaneme být neustále unavení, zdravotní problémy budou ustávat.

Musíme začínat od prvního přípravku?

Je to lepší. Funkce orgánů navazuje na sebe. Pokud se zrovna necítíme dobře, můžeme si také zkusit rozložit karty produktů a vybrat, která barva nás přitahuje. Intuice nám napoví. Jestliže je to například modrá, potřebujeme posílit ledviny. Když zelená, jsou to játra, žlučník, červená srdce, tenké střevo. Vyberte si a začněte užívat. Tělo se samo začne zbavovat svých různých potíží, které na svojí cestě životem nastřádalo. Jsem rád, že Regenerace ve Sféře pomáhá už skoro 15 let.

 

 

 

 

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF