927x127 HEAD VPRAVO

Deviral - zkušenosti z praxe

  • Napsal(a) MUDr. Lenka Hodková

DEVIRAL

Přípravek, který harmonizuje dráhu plic, jater, žlučníku, tenkého a tlustého střeva, srdce, žaludku, ledvin a močového měchýře.

Obsahuje třísloviny, alkaloidy, terpeny, flavonoidy, steroly, silice, organické kyseliny, vitaminy (B, C, A) a jiné látky, které působí především antibakteriálně (Helicobacter, Campylobacter, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Listeria), antivirově (HIV, viry hepatitid, chřipkové viry, RS viry a jiné) i protiplísňově (kandidy). Mají účinky zejména protizánětlivé, antioxidační, antimikrobiální, antibiotické, protialergické, adstringentní, diuretické a jiné.

Výběr preparátu

• Testováním – testování je nejobjektivnější způsob určení preparátu pro daného pacienta. Testovat lze kineziologicky, biotronicky, metodou EAV, oberonem, biotesterem a podobně. • Podle cílových orgánů – Deviral ovlivňuje výše uvedené dráhy a k nim patřící orgány, jako jsou oči, trávicí soustava, krev, klouby, srdce, cévy, mozek. • Podle příznaků – Deviral působí na viry i bakterie, ovlivníme jím průběh onemocnění způsobený těmito mikroorganismy, například chřipky, virózy, rýmy, kašle, dále na potíže, jako jsou průjmy, zácpy, nadýmání, zvýšená peristaltika a jiné.

• Intuitivním výběrem – bude-li člověk trpět potížemi, pro které je Deviral určen, a dá-li na svoji přirozenou intuici, pak, aniž by znal složení preparátu a jeho účinky, sáhne po Deviralu, jelikož ho tento preparát ze všech nabízených nejvíce osloví.

• Podle barvy – u Deviralu, na rozdíl od jiných preparátů, nelze podle barvy spolehlivě určit podle čínské medicíny, ke kterému orgánu přísluší.

Indikace

– Virová a bakteriální onemocnění dýchacích cest (více virová)

– Opary, afty

– Oslabení imunity

– Zlepšení odkašlávání

– Virové hepatitidy

– Detoxikace jater (zejména po virových onemocněních)

– Průjmy, virová a bakteriální onemocnění trávicího traktu

– Infekty kůže a sliznic, nehojící se vředy

– Melancholické nálady, deprese (podpůrný prostředek)

– do koupelí

– Žilní potíže

– Opakované močové infekty

– Stavění lokálních krvácení, zmenšuje menstruační krvácení

– Antihistaminový účinek (snížení intenzity alergických reakcí)

Dávkování

Obvyklé dávkování je 3x 2 kapsle, děti od 6 let 2x 1 kapsle.

K detoxikaci či harmonizaci organismu většinou nestačí jedno balení, naopak pro zvládnutí akutních potíží jedno balení většinou postačuje (průjmy, záněty močových cest).

Při užívání pro alergii je nutné přípravek užívat dlouhodobě, ve vysokých dávkách. Lze ho kombinovat i s Vista Clearem. Aby snížil intenzitu probíhajících alergických reakcí v sezoně, doporučuji s Deviralem začít detoxikaci již v zimních měsících (v menší dávce, tj. 2–3x 1 kapsli denně), navíc ideálně v kombinaci s Vista Clearem. Při začátku akutních potíží zvýšíme dávkování na 3x 2 kapsle.

Nezapomeňme, že alergie u člověka vzniká v důsledku zanesení organismu toxickými látkami, a tím narušením reaktivity imunitního systému. Pokud se nám preventivně podaří detoxikovat organismus, pak si můžeme být jistí, že alergické reakce budou menší a menší, a to rok od roku. Nebuďte proto zklamaní, když po využívání prvního balení Deviralu neucítíte kýžený popisovaný efekt. Vždyť náš organismus zanášíme prakticky denně různými toxiny, ať již ze vzduchu (toxické kovy – v současné době rozptýlené do ovzduší aktivní činností islandské sopky, dále zplodiny automobilového průmyslu a průmyslu jako takového), z potravy (stabilizátory, barviva, dochucovadla, plnidla, konzervační látky a jiné), navíc potrava se pro mnohé z nás stává alergenem číslo jedna, o kterém ale 90 % populace, jež na ni trpí, neví, protože pravidelné setkávání s alergenem vede k oslabení alergických reakcí navenek. Uvnitř organismu má ale svoje projevy (například tvorbu zánětů ve střevě, narušení mikrobiální flóry). Další toxické látky nás obklopují v bytovém prostředí (umělé hmoty, formaldehyd z nábytku, WC spreje, dezinfekční látky), zanášíme se rovněž při zdravotních potížích (antibiotika, chemoterapeutika, hormonální léky a jiné).

Deviral můžeme použít i pro přípravu lázně – použijeme obsah 2–3 kapslí Deviralu podle množství vody. Obsah kapsle také můžeme přelít horkou vodou a po vychladnutí přikládat jako obklad na rány včetně bércových vředů.

Deviral výborně zabírá v dávce například 3x 3 kapsle v počátečních stadiích nachlazení, viróz a chřipkových stavů. U zdravých jedinců je dalším harmonizačním preparátem ve Sféře. Deviral snižuje intenzitu alergické reakce, díky fytolátkám připravuje v organismu nepříznivé prostředí pro množení virů.

Kombinace s ostatními preparáty a nežádoucí účinky

Deviral můžeme kombinovat se všemi preparáty.

• Na močové potíže s Diocelem, Smilaxem

• Na průjmy a zažívací potíže se Sagradinem, Intocelem, Astominem

• Na alergické projevy s Vista Clearem

• Na virová onemocnění s Astofreshem, Baktevirem

Podobně může existovat řada kombinací (podle vhodnosti nebo podle vytestování). Deviral je preparát, který je poměrně dobře snášen. Za celou dobu užívání pacienty jsem zatím nezaznamenala alergickou reakci ani reakci reverzní.

Zkušenosti z praxe z ordinace

– chřipky, virózy 

– zažívací potíže (křečovité bolesti břicha, průjmy, zácpy)

– jakékoli akutní infekční onemocnění (angíny, záněty průdušek, středouší…)

– posílení imunity (častá virová onemocnění, opakované infekty…)

– alergie (prevence, počáteční projevy)

– nehojící se vředy (zejména bércové)

– nadměrné menstruační krvácení u dívek

– stavy po hepatitidách (zátěže jater viry)

– průjmová onemocnění

– křeče v zažívacím traktu

– relaxační účinky

Kazuistiky

1. Deviral opakovaně v ordinaci nasazuji na oslabenou imunitu. Pacienti přicházejí s tím, že mají opakované infekce horních dýchacích cest, že jsou unavení, mají opakované opary, opakované záněty očí, močových cest. Více vychází při virových onemocněních, ale stejně tak funguje i na oslabenou imunitu kvůli opakovaným bakteriálním infekcím, které byly opakovaně přeléčovány antibiotiky. Po nasazení Deviralu přibližně do 2–3 měsíců dochází ke zlepšení imunity. Po dobu užívání Deviralu dojde ke zvýšení imunity na takovou úroveň, že pacient, pokud onemocní, začne své infekty zvládat pomocí homeopatických léků. Nikdy nedosáhnou takové síly, aby člověk podlehl a musel být opět přeléčen antibiotiky. Po 4–5 měsících pak začínám testovat viditelný ústup a vyčištění organismu od virové zátěže. Neopakují se opary, mizí afty, zlepšuje se stav střeva a celkově sliznic. Zmírňují se i alergické reakce na potraviny.

2. Žena, 40 let, přichází pro opakované genitální opary. Vytestována oslabená imunita a na ni Deviral, který jsme nasadili v dávce 3x 2 kapsle. Využívala celkem šest balení Deviralu. V průběhu užívání se výskyt oparů začal redukovat, po užití sedmého balení se opary neobjevují, Deviral užívá stále, již v dávce 3x 1 kapsle. Zlepšila se i její nálada a postupně odezněla únava.

3. Muž, 26 let, přichází s tím, že prodělal průjmové onemocnění a stále se necítí dobře. Stolici má stále řídkou a trpí křečemi břicha. Lékař mu doporučil laktobacily a čaj na zlepšení zažívání. Kultivace je již negativní, předtím měl Campylobactera. Po vytestování je zřejmé, že pacient stále trpí kampylobakterovou infekcí. Jako nejvhodnější preparát vycházel Deviral. Nasadili jsme Deviral v dávce 3x 2 kapsle, navíc začal pít Burrito. Po týdnu byl pozván na kontrolní měření. Udával zlepšení, pominuly křeče, postupně se vrátila chuť k jídlu, ačkoli byl upozorněn na to, že zatížená střeva by měl ještě nějakou dobu šetřit dietou. Protože Campylobacter byl stále pozitivní, ordinovala jsem Deviral ještě dál, již v dávce 3x 1 kapsle. Po 14 dnech byl Campylobacter negativní a pacient plně při síle a bez potíží.

4. Užívání při virózách – doporučuji všem pacientům dávkovat Deviral 3x 2 až 3x 3 kapsle. U mnoha viróz dojde k zastavení potíží velmi brzy. Tuto léčbu můžeme doplnit Astofreshem či Baktevirem.

5. Dívka, 17 let, 2 roky má menstruaci, v posledních třech měsících dost krvácí. Po třech baleních Deviralu užívaného v dávce 3x 2 kapsle se krvácení upravilo.

6. Žena, 62 let, se špatně se hojícím vředem na přední straně holeně pravé dolní končetiny. Doporučila jsem zkusmo Deviral 3x 2 kapsle a lokálně mul smočený v nálevu připraveném z 1 kapsle Deviralu. Obklady měnila 4x denně. Po třetím dnu se rána začala zatahovat a přestala hnisat. Po týdnu již byla poloviční velikosti. K celkovému zhojení došlo po 6 týdnech.

7. Některé pacientky vyzkoušely po náročných dnech koupel v Deviralu. Udávaly, že po koupeli velmi dobře spaly a cítily se uvolněné a klidné.

8. Deviral jsem začala ordinovat u alergiků, kteří chtěli mít ve své alergické letní sezoně klid bez projevů rýmy nebo alergických zánětů očí. Deviral jsme nasadili v dávce 3x 2 kapsle. Pacienti užívali Deviral průběžně, při prvních projevech v dubnu udávali mírnější alergické reakce. Protože však soubor alergiků mám zatím malý (zejména těch, kteří se rozhodli pro alergii udělat něco preventivně), nemohu zodpovědně říci, zda jsou opravdu jejich projevy mírnější, nebo ne, navíc pro dlouhou chladnou zimu se pyly začaly vyskytovat relativně později. Myslím, že zodpovědněji budeme moci věc posoudit až příští rok.

9. Pacientka, 56 let, přichází s opakovanými záněty žil – povrchními. Pomocí EAV metody jsem vytestovala Deviral pro jeho obsah flavonoidů, které mají vztah k cévnímu systému. Zlepšují periferní prokrvení a zároveň působí stahujícím účinkem na cévy. Varixy, které pacientka má, se postupně začaly stahovat. Rozhodla se Deviral užívat dál, v dávce 2x 2 kapsle. Záněty se již druhý měsíc neopakují, noha je lépe prokrvená a neotéká. 10. Pacient s prodělanou hepatitidou B přichází pro stále vysoké jaterní testy. Chtěl by doporučit nějaký preparát na regeneraci jater. Po vytestování jsme zvolili Deviral, dávkování 3x 2 kapsle. Po tříměsíčním užívání je vidět pozvolné snížení jaterních testů v laboratorních odběrech. Navíc se cítí méně unavený. 11. Deviral je preparát, který má úžasné účinky.

Doporučuji ho všem pacientům, kteří trpí na chronické infekce, na sníženou imunitu. Dále ho doporučuji v kombinaci s Vista Clearem všem alergikům již před sezonou. Při každém nachlazení a včasném nasazení Deviralu ve vysoké dávce (minimálně 3x 3 kapsle) dochází velmi brzy k úlevě, mnohdy i k zastavení nemoci.

autor: MUDr. Lenka Hodková

Pozn.: Preparát lze využít jak při akutních potížích, tak při cílené detoxikaci organismu.

 

uveřejněno v časopise Sféra, vydání 07/2010

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF