927x127 HEAD VPRAVO

Astrologie a horoskopy v 21. století?

  • Napsal(a) Hanka Němcová
Je náš osud ve hvězdách? Máte svého astrologa a znáte svůj horoskop?

 

 

Vnější kulisy našeho života jsou jen zrcadlením našeho nitra. Znamení, planety a domy vytváří astrologickou mandalu, horoskop, který může být nápovědou, vodítkem k pochopení vnitřního koktejlu energií a uvědomění si vašich darů. Cesta končí pro každého stejně, poznáním sebe sama, zbavení se připoutaností a odporů, uvědoměním si sama sebe jako božské bytosti.

Představte si sám sebe jako vozataje, řidiče, jehož cílem je dobrat se tam, kam ho jeho srdce nebo potřeba táhne. Váš pohled je upřený k cíli, plně prožíváte přítomnost, jste tady a teď. Máte v sobě esenci moudrosti představovanou hadem, v ruce držíte korunu, korunováni ale ještě nejste, protože ještě nejste v cíli. Máte ale velkou podporu v zádech, astrologie mluví o čtyřech živlech, které vám jsou plně k dispozici. Oheň a vzduch reprezentují naši aktivní, mužskou složku a země a voda naši ženskou, receptivní. Zkuste astrologii a znalost svého horoskopu prakticky využít, rozhodně se jí nenechte zaklít.

Jste oním vozatajem, cíl na horizontu máte jasně definovaný a z astrologického pohledu v sobě namíchaný koktejl energií. Máte k dispozici čtyři živly, tedy dvanáct znamení zvěrokruhu. Ze svého horoskopu asi víte, v jakém znamení se nachází vaše sluníčko, víte, jestli jste Kozoroh, Střelec nebo Ryba, tušíte tedy, jaký vnitřní archetyp drží taktovku v ruce. Zapomeňte na chvíli na svoje sluneční znamení a pro svůj cíl zkuste zaktivovat všechny živly a všechna znamení. Pokud cítíte nedostatek, rozhlédněte se kolem. Chybějící ingredienci můžete najít v lidech kolem vás. Svět funguje jako zrcadlo. Co nás přitahuje nebo naopak odpuzuje, to se nás obvykle týká.

Vzduch v horoskopu vás nabádá: definujte cíl, mějte jasnou vizi, komunikujte, informujte, sdílejte, buďte spolehlivým partnerem

Jasnou vizi nám propůjčí energie Vodnáře. Přináší vám nápady a originalitu. Při cestě za svým cílem je potřeba komunikovat, předávat a získávat informace, taky obchodovat. To všechno je doménou Blíženců. Váha vnáší do všech mezilidských vztahů harmonii. Proto někdy zapomíná na sebe, je diplomatická a urovnává konflikty. Ale vy svůj vůz musíte i rozjet, počínat si prakticky podle pozemských zákonů a přitom být i citově naplněni!!!

Oheň v horoskopu vás nabádá: svůj vůz rozjedete nadšením, nadchávejte a inspirujte i ostatní

Beran vám dodá akčnosti a přímosti, je bojovníkem. Ale i on musí mít vizi, musí komunikovat a fungovat v rámci společnosti, skupiny. Přílišný důraz na „ já" nemusí být v souladu s celkem, nedostatek beraní energie nám naopak může bránit dosáhnout osobních cílů nebo konat obecně. Střelec v nás svým nadšením obvykle motivuje a strhává ostatní. Pohltí všechny kolem, kteří nemají svou jasnou vizi. Je nadchnut myšlenkou, hoří. Johanka z Arku, ale i náboženský fanatismus je manifestací střelcovské energie. Lev hoří stálým plamenem, který může vůz konstantně posouvat vpřed, pozor aby se ale příliš nezahleděl do sebe a na cíl před sebou nezapomněl.

Země v horoskopu vás nabádá: dodržujte zákony hmotné pláně

Země po nás chce, abychom již rozpohybované vize dostali až do hmotné roviny. Žádá se po nás praktičnost, trpělivost a ctění zákonů pozemské pláně. Měli bychom si počínat prakticky, systematicky podle zákonů a pravidel. To je dar Kozoroha. Býk pole vizí obdělá a čeká, až vzklíčí to, co zasel. Nic moc nevymýšlí, ctí tradici předků a zdravý selský rozum. Čeká a někdy zleniví. Panna úrodu kriticky vyhodnotí, oddělí zrno od plev, vše zanalyzuje a příště nás donutí zasít třeba oves místo pšenice. Někdy se ale stává, že člověk s vnitřní silně zdůrazněnou Pannou má strach zasít cokoliv.

Voda v horoskopu vás nabádá: dejte do své cesty celé srdce

Při svém putování nezapomínejme na svoji lidskou přirozenost, na to že jsme cítící bytosti mající celou škálu prožitků. Našim pocitům vládne voda. Těší vás vaše cesta? Je to vaše srdeční záležitost. Je to vaše dítě? Nebrání vám někdy vaše emoce pragmaticky komunikovat? Opečujte svoji vizi mateřskou láskou Raka, buďte přitom opravdoví, zapálení, hlubocí a ponoření jako Štír, nebojte se přitom projít transformací a konejte jako Ryba pro dobro celku.
Každý z nás dostal do vínku jiné dary, jinak namíchaný koktejl. Už ten sám o sobě pomáhá definovat, k jakému cíli jste se rozjeli. Něco jiného čeká na horizontu praktického Býka a něco jiného citlivou Rybu. Nezapomínejte, že ingredience netvoří jen sluneční znamení. Můžete být ctižádostivý konstruktivní Kozoroh, ale máte – li třeba Lunu v Raku nebo v Rybách, pak třeba svoje kozoroží kvality uplatníte při práci pro charitu či nadaci. A kromě Luny se o slovo hlásí i další archetypy, planety – Merkur, Venuše, Mars, Saturn, Jupiter, Neptun, Pluto – o těch si povíme víc příště.

www.ibalance.cz

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF