927x127 HEAD VPRAVO

Sedíte celý den v kanceláři a bolí vás záda? Stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel!

Sedavé zaměstnání umocněné nezdravou stravou a nedostatkem pohybu může i u relativně zdravého člověka vést ke zdravotním nepříjemnostem a potížím. Tyto dopady lze s potřebnou dávkou vůle účinně eliminovat. Stačí se zaměřit na stravu, pitný režim a pohyb!

Po celou dobu růstu člověka se lidské tělo formuje a přizpůsobuje tomu, aby byla páteř oporou pro celý pohybový aparát. Bohužel již od dětství své tělo vystavujeme nepřirozeně dlouhé době sezení, která se v průběhu života neustále prodlužuje. Tento fakt má negativní dopad na náš organismus.

Nápravou může být dodržování několika jednoduchých pravidel:

Dodržujme pitný režim

Jednou ze skupin, která má největší problémy s dodržováním pitného režimu, jsou pracovně velmi vytížení lidé. Nedostatek času a potřeba „nakopnout se" často vede pouze k pití kávy.
Káva, ale i černý čaj, odvodňují organismus. Dehydratace umocněná kávou zhoršuje soustředění na práci.

Nejlepší je dodržovat pravidlo: co káva, to sklenice vody navíc
Prostým a často nedodržovaným základem je pít čistou neperlivou vodu pokojové teploty. Voda by neměla být ledová, protože ledové nápoje ochlazují tělo, a tím zpomalují metabolismus. To platí i pro pivo a alkoholické nápoje.
Dobrý nápad je postavit si k ruce lahev nebo džbán s vodou, kterou můžeme ochutit citronovou šťávou nebo bylinkami. Například máta je v horkých dnech velmi osvěžující.

Hýbejme se

Minimálně jednou za 45 minut bychom měli vstát od pracovního stolu, projít se, protáhnout si končetiny a páteř. Pracovní židli můžeme v průběhu dne zaměňovat za balon na sezení. Ten zároveň poslouží jako velmi dobrá pomůcka k protažení končetin a uvolnění zad.

Jezme zdravě

Oblíbené svačinky do šuplíku nám kondici nepřidají. Obsahují příliš velké množství cukru a tuků.
Dávejme přednost zelenině, ovoci, různým oříškům, salátům. Po takovéto svačině se nebudeme cítit unaveni a nepřejde nás chuť do práce.

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF