927x127 HEAD VPRAVO

Překyselení organismu

Překyselení organismu, nebo-li překyselení žaludku, je způsobeno především konzumací kyselinotvorných potravin a nápojů. Kyselost potravy je hodnocena pH (množství volných iontů vodíku). Stupnice pH má rozsah 0 až 14. Pokud je pH nad hranicí 7, zásaditost se zvyšuje. PH pod hranicí 7 naopak značí kyselost. Čím nižší pH, tím kyselejší prostředí.

Příznaky překyselení organismu není radno brát na lehkou váhu, neboť dlouhodobé překyselení může dovést k závažnějšímu onemocnění. Hodnotu pH ovlivňuje duševní rozpoložení a stres.
Překyselení žaludku či organismu má vliv na funkci celého těla. Projevit se může mnohými příznaky, ovšem nejzřetelnějším z nich je tlak v oblasti hrudníku, tzv. pálení žáhy. Tento příznak překyselení bývá provázen nevysvětlitelnou únavou, nespavostí či střevními potížemi. Pálení žáhy velmi často trápí těhotné ženy, protože zvětšená děloha tlačí na žaludek.

S překyselením organismu pak souvisí další možné problémy, které se mohou jevit jako příznaky, v podstatě jsou však jeho příčinou. Mezi ně patří porucha imunity, alergie, ekzémy, gynekologické záněty, neplodnost, nadváha, porucha nervové stability, v horším případě onkologická onemocnění.

Vyvážné Ph je velice důležité i pro vnitřní prostředí pohlavního ústrojí. Pokud se snažíte počít, je dobré Ph sledovat. 

 

Diagnostika překyselení organismu:

 

O kyselosti organismu nás přesvědčí jednoduchá metoda měření pH pomocí lakmusových papírků. Tento test trvá jen několik dní. Pokud zůstává indikátor lakmusového papírku v kontaktu s močí zcela bez zabarvení, pak proužek signalizuje již silné překyselení organismu. Zelenomodrý proužek ukazuje bazické pH a značí patřičnou zásaditost. Po několikadenním měření lze vyhodnotit kyselé či zásadité prostředí organismu.
Nesprávné pH může vést k osteoporóze, poruše střevní mikroflóry i rozvoji nádorového onemocnění. 

 

Léčba:


Překyselení žaludku vyléčíme pouze již zmíněnými zásadami ve stravování a dostatečným pitným režimem obsahující vodu, zeleninové šťávy a bylinné čaje. Léky na překyselení žaludku mohou neutralizovat kyselost, avšak dlouhodobě problém neřeší. Při opakovaném pálení žáhy a překyselení organismu by měl být pravidelně posilován imunitní systém, který pomůže nastolit správnou rovnováhu v těle.

 

Příčiny  z pohledu klasické medicíny

 

Překyselení organismu způsobuje ve většině případů špatná životospráva. Pravidelný a častý přísun bílé mouky, bílého cukru, tmavého masa, „umělých“ potravin, kávy či alkoholu způsobuje zvýšenou produkci kyselých žaludečních šťáv. Překyselení je také důsledkem nedostatku ovoce, zeleniny a bylinek v jídelníčku. Kouření velmi často způsobuje překyselení, tzv. pálení žáhy. Nedostatek pravidelného spánku a pohybu na čerstvém vzduchu či oslabený imunitní systém jsou dalšími rizikovými faktory.

 

  • latinsky: acidóza
  • jiný název: acidóza
  • skloňovaný název: acidózou
  • související produkty: ;;955 ;;935 ;;930
  • Skloňování 2: acidózu
  • Id hlavního postiženého orgánu: 1134

Související položky (podle značky)

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF