Diochi vyrábí ryze české přípravky propagující zdravý životní styl. Zjistěte, jak nahlížíme na vaše zdraví.
Víte, že strava s velkým obsahem živočišných bílkovin (více než 10 %) může ničit naše srdce, ledviny, mozek, kosti a podporovat vznik rakoviny? A naopak přírodní rostlinná strava tyto nemoci léčí? Stav lidí s diabetem ll. typu se u této stravy výrazně lepší, dokonce přestávají užívat léky.
V roce 2002 byla publikována japonská studie, ve které 25 000 zaměstnanců pracujících v kanceláři bylo dotazováno na počet hodin strávených každý den u obrazovky počítače, na bolesti hlavy a bolesti pohybového aparátu, příznaky přetížení očí, kvalitu spánku, výskyt deprese či úzkosti. A jaký byl výsledek této studie? Ten, kdo více než pět hodin seděl před obrazovkou, si významně častěji stěžoval na poruchy spánku a psychické problémy. Ještě dříve se objevovaly bolesti pohybového aparátu a unavené oči.
Lze najít mnoho studií, které upozorňují na rizikovost práce s počítačem. Náš organismus je počítačem zatěžován v celé šíři, trpí pohybový systém, oči i psychika. Dodržováním těchto několika pravidel lze výskyt potíží významně snížit:
1. PŘESTÁVKY
2. PRAVIDELNÁ POHYBOVÁ AKTIVITA
3. PSYCHICKÁ POHODA
4. PRVKY ŠKOLY ZAD
Přestávky
Téměř klíčovým momentem pro prevenci zdravotního poškození při práci na počítači jsou bezpečnostní přestávky a jejich kvalitní využití. Po jedné, nejdéle dvou hodinách práce na počítači by měla následovat přestávka minimálně pět, lépe deset minut. Práce na počítači nemá za den přesáhnout celkově šest hodin. Ve zbylé části dne se doporučuje vykonávat jinou činnost, než je sledování obrazovky. Tak zní oficiální doporučení. Potřeba přestávek je ale individuální. Stejně jako je individuální odolnost vůči možnému riziku přetížení. Proto by každý měl naslouchat signálům svého těla a varovným příznakům, a je-li to potřeba, být ochoten své pracovní návyky změnit. Problémem přestávek je i to, že na ně mnoho lidí při soustředěné práci často zapomíná. Pracovní okolí i některé pracovní návyky lze změnit tak, abychom na kratší přestávky vůbec nemuseli myslet, a přesto během práce měnili pracovní polohy. Spontánně tak změníme převážně statickou práci na práci s dynamickými prvky. Pro inspiraci uvádíme několik tipů:
• Kancelářské přístroje jako tiskárnu, skener, fax, ale i koš na papír nedávejte na dosah ruky, ale tak daleko, aby vás práce s nimi donutila vstát, a změnit tak polohu vsedě.
• Umístíte-li kávovar do jiné místnosti, zvýšíte četnost chůze v pracovní době.
• Telefonujte a vyřizujte poštu vestoje.
• Máte-li možnost, před obědem či po obědě obejděte blok.
• Při zrakové únavě je vhodný alespoň krátký pohled z okna nebo do zeleně.
• Více krátkých přestávek je účinnějších než jedna dlouhá.
• Existují počítačové programy, které ve zvolených intervalech přestávku připomenou a navrhnou konkrétní cviky.
• Během přestávek provádějte kompenzační cviky zaměřené na uvolnění svalového napětí.
Pravidelná pohybová aktivita
Pohyb je život. Pravidelné cvičení a zlepšování fyzické kondice jsou tou nejlepší prevencí (a často i léčbou) zdravotních potíží nejen pohybového systému. Pravidelný pohyb – u zdravých jedinců ideálně v délce 30–45 minut čtyřikrát až pětkrát týdně – je nejdůležitější prevencí vzniku srdečně-cévních chorob, obezity, cukrovky II. typu a dalších potíží, které při sedavém zaměstnání hrozí. I když doporučovaným cílem je dosáhnout minimálně 30 minut pohybové aktivity většinu dní v týdnu, i mírnější aktivita je spojena se zlepšením zdraví. Zvýšit fyzickou aktivitu během dne můžete i na první pohled drobnými změnami. Zařaďte pohyb všude tam, kde je možný:
• Místo jezdících schodů a výtahů používejte schody.
• Zaparkujte dále od svého pracoviště a chvíli se projděte.
• Vystupujte z tramvaje o stanici dříve.
• Nepřepínejte programy v televizi dálkovým ovladačem, ale přímo na přístroji. Za rok tak ujdete i o 15 kilometrů více.
• Pořiďte si psa, ten vás jistě k vycházce přinutí.
• Najděte si takovou pravidelnou sportovní aktivitu, která vás baví. Může to být třeba tanec, jízda na kole, plavání, jízda na koni či v poslední době stále více populární nordic walking (chůze se speciálními hůlkami). Mezi cvičení vhodná pro prevenci bolestí páteře patří například balanční cvičení na over-ballech, jóga podle Iyengara, cvičení pilates, cvičení na velkých míčích a další.
Psychická pohoda
Psychická pohoda je pro naše zdraví velmi důležitá. Přemíra stresu, a hlavně neschopnost stres zvládat často vede k rozmanitým zdravotním poruchám. Stresem rozumíme reakci organismu na stresový podnět (stresor). Existuje mnoho definic stresu. Přiblížit tento pojem může například definice Cungiho: „Stres je nespecifická odpověď organismu na jakýkoliv požadavek (zátěž), který je kladen na organismus." Avšak ne každý stresor má negativní účinky. Přiměřená zátěž je prospěšná, vede k rozvoji přirozených vlastností, k posilování zdatnosti a lepšímu výkonu. Distres – nadměrná zátěž – může jedince naopak poškodit a vyvolat různá onemocnění.
Mezi naše nejčastější pracovní stresory patří neúměrné pracovní tempo, stresující termíny, hluk, monotónnost práce, časté interpersonální konflikty, nutnost rychlého rozhodování, vědomí odpovědnosti (materiální, morální...) apod. Významným stresorem je mobbing – skrytá, rafinovaná a zákeřná šikana na pracovišti, jejímž cílem je „vyštípání" spolupracovníka z práce, a bossing – šikany se dopouští nadřízený pracovník. Častou příčinou stresu jsou peníze, obava ze ztráty zaměstnání, a samozřejmě onemocnění, ať už vlastní nebo v rodině. Chronický a neřešený stres může vést k tzv. syndromu vyhoření.
Syndromem vyhoření (angl. burnout) označujeme emocionální vyčerpání, ztrátu motivace a zájmu o práci, pocity odcizení, trvalou nespokojenost. Příčinou bývá dlouhodobá nadměrná psychická zátěž způsobená nutností podávat trvalý vysoký výkon spojený s vysokou mírou odpovědnosti za kvalitu práce, kdy případné omyly mají závažné důsledky, a omezenými možnostmi rozhodovat o vlastním pracovním tempu, pracovních podmínkách či o způsobech řešení úkolů. Příznaky tohoto syndromu můžeme najít v oblasti psychické, fyzické i sociální. Patří k nim depresivní stavy s pocity méněcennosti, beznaděje, marnosti, neurotické příznaky, poruchy spánku, chronická únava, psychosomatické potíže různého charakteru, bolesti hlavy a další. V oblasti sociální se nejčastěji jedná o omezování osobních kontaktů, nezájem o okolí, časté konflikty. Ztráta motivace a iniciativy se projeví snížením výkonnosti v práci.
Existují rozmanité metody, které učí, jak se vyrovnávat se stresem. Jsou to různá dechová, relaxační cvičení, metody využívající představivost, meditace, tai-chi, jóga. Předcházet stresu se dá asertivním jednáním, jehož úkolem je mimo jiné rozpoznat a zastavit manipulativní chování. Termín asertivita se dá do češtiny přeložit jako zdravé sebeprosazení. Výcvik v asertivitě je předmětem mnoha kurzů vyučovaných psychoterapeuty, věnují se jí četné odborné i populárně naučné publikace.
Prvky Školy zad
Škola zad je systém, který učí optimalizaci pohybu v nejrůznějších zátěžových situacích. Metody Školy zad spočívají ve vypracování určitých zásad v chování ke svému tělu v nejběžnějších denních situacích a jsou určeny nejen pro jedince s chronickými bolestmi páteře, ale i pro ty, kteří dosud tyto potíže nemají a jejichž pohybový režim vykazuje jednostranné přetěžování pohybového systému. Důležitou prevencí poškození páteře je podle této metody princip pohybu v oblasti „pracovního sektoru". „Pracovní sektor" je vymezen v úhlu asi 45°, který svírají stehna. Zvedáme-li předměty v této oblasti (tedy v podstatě mezi koleny), je osa otáčení v kyčelních kloubech, a páteř není tak zatěžována. Pohybem mimo tuto oblast se bederní páteř dostává do nevýhodného postavení – postavení v rotaci. Ohnutím v této poloze vzniká zvýšený tlak na bederní ploténky, který může vést k jejich poškození. Ploténky jsou současně klínovitě deformovány, což usnadní možný vznik jejich výhřezu.
K vyrovnání nesprávného – „kulatého" sedu lze doporučit tzv. odlehčující sed podle Brüggera: Sedíme na rovné nebo lépe mírně dopředu skloněné sedací ploše. Sed je vzpřímený, nejvyšším bodem těla je temeno hlavy (vzpřímené držení trupu můžeme navodit představou, že nás někdo tahá za snopec vlasů v nejvyšším bodě temene hlavy). Dolní končetiny držíme mírně od sebe (asi v úhlu 45 stupňů), plosky nohou spočívají na zemi. Chodidla jsou v dlouhé ose stehen při pohledu shora, paty nohou na zemi pod kolenními klouby. Úhel v kyčelních, kolenních a hlezenních kloubech je tedy přibližně 90 stupňů. Tato poloha podporuje přirozeně zakřivené postavení bederní páteře, relaxované břišní i hýžďové svaly a pánev překlopenou vpřed (viz obr.). Tento sed používáme jen na přechodnou dobu jako sed odlehčující. Při dlouhodobém setrvání v této poloze dochází k statickému přetěžování pohybového systému. Při práci proto střídáme různé typy sezení.
.
Čubet je jedno až dvouletá rostlina, bodlák s červenohnědým pakořenem a větvenou, pavučinovitě plstnatou lodyhou, dorůstající do výšky asi ¾ metru. Listy jsou střídavé, přisedlé, na okrajích zubaté, ostnaté, tmavě zelené. Žlutavě květy jsou sestavené do úborů, jejichž listeny jsou také bodlinaté. Spodní semeník dozrává v podlouhlé, rýhované nažky, vybavené chmýřím. Je to pěstovaná rostlina, původem ze Středomoří, která se jen ojediněle zplaňuje.
Předmětem sběru je nať, sbíraná na přelomu června a července, tedy před úplným rozvitím, nejlépe kolem poledne.
Důležitými účinnými látkami jsou především třísloviny a silice, dále hořké glykosidy cninin a benediktin, pryskyřice, flavonoidy, slizy, soli hořčíku, vápníku a draslíku, tanin, vitamíny B a jiné.
Je používaná jako stomachium – amarum. Celkově posiluje, zlepšuje trávení, podporuje tvorbu a vylučování žluče, působí desinfekčně a antisepticky, má poměrně silné protivirové působení a účinně zasahuje proti některým bakteriálním kmenům.
Dále zlepšuje vylučování kyseliny močové a celkově urychluje a reguluje látkovou výměnu, je také močopudná. Optimalizuje složení a tvorbu žaludečních šťáv, potlačuje kvašení a hnití ve střevech.
Benedikt je zvlášť vhodný pro starší nemocné s astrofizujícím katarem sliznic trávicího traktu a špatnou asimilací výživných látek, jakož i pro rekonvalescenty po operacích trávicího ústrojí a při závažných metabolických poruchách.
Vhodnou lékovou formou je především nálev, připravovaný běžným způsobem. Jiné lékové formy jsou víceméně výjimečné. Je ovšem pravdou, že i v této na první pohled jednoduché aplikaci je veliké množství různých konkrétních návodů na složení a zhotovování nálevů, a tím i na jejich účinnost.
V přiměřených, menších dávkách, je benedikt vhodný i pro podávání jak v pediatrii, tak v geriatrii, tedy pro děti i starší lidi.
Při předávkování může droga vyvolat nevolnost, spojenou s nutkáním zvracením, a také podráždění ledvin. Při těžších ledvinových poruchách je její podávání kontraindikováno.
Kvítkova 80 (budova bývalého Čedoku), 760 01 Zlín
Otevírací doba: Po - čt 10 - 13, 13.30 - 18h, Pá 10 - 16h
T: tel: 603 562 584
Ul. 8. března 72/12a, 460 05 Liberec
Otevírací doba: Po-Čt 09.30 - 17.00, Pá 09.30 - 15.00 nebo dle dohody
T: 602 295 795
ESTROZIN BYLINNÁ SMĚS - ELIXÍR PRO ŽENY BEZ ROZDÍLU VĚKU
Dovolte mi představit novinku mezi produkty Diochi a tou je ESTROZIN bylinná směs pro ženy. Otcem receptu je bioterapeut pan Vladimír Ďurina, který na základě svých mnohaletých znalostí a zkušeností sestavil bylinnou směs, která ulevuje ženskému organizmu a harmonizuje jeho hormonální systém. Víme, že ženský organizmus je cyklický, velmi proměnlivý a že hormonální hladina má úzkou vazbu na psychiku a další orgánové soustavy. Proto ESTROZIN čaj obsahuje také byliny, které příznivě ovlivňují psychiku, játra, žlučník. ledviny a v neposlední řadě i kardiovaskulární systém.
Na hlavním obrázku ESTROZIN čaje je parcha saflorová, nebo-li maralí kořen, který má protistresové, posilující a adaptogenní účinky podobné ženšenu, za jehož náhradu se maralí kořen v našich podmínkách může považovat. ESTROZIN čaj obsahuje byliny harmonizující menstruační cyklus, zmírňující příznaky premenstruačního syndromu a příznivě ovlivňující menopauzu. Ve směsi jsou známé „ženské“ byliny jako je jetel červený, kontryhel obecný, měsíček lékařský nebo řebříček obecný, o kterém Farář Kneipp vyslovil ve svých spisech tento názor:
„Ženy by se uchránily před mnohými těžkostmi, kdyby občas sáhly po řebříčku!“
Jetel k léčení používala už Hildegarda z Bingenu v dávném středověku. Teprve v nedávné době byly v jetelu objeveny isoflavonoidy (fytoestrogeny) příbuzné lidským estrogenům. Bylo zjištěno, že snižují návaly horka, lépe se vyživuje kůže a sliznice a mají kladný vliv na kostní hmotu a tím pomáhají při menopauzální osteoporóze. Podporují také dozrávání vajíčka a ovulaci, což je možné využít na podporu otěhotnění.
Kontryhel obecný léčebně patří mezi vysoce ceněné rostliny, je znám pro své využití při menstruačních problémech a pro posílení a hojení po porodu. Jeho schopnost ulevovat od bolesti vychází z působení kyseliny salicylové obsažené v rostlině.
Hluchavka bílá se často přidává do ženských čajových směsí, protože je právem považována, hned po kontryhelu, za druhou nejdůležitější ženskou bylinu.
Z dalších známých bylin obsažených v ESTROZIN čaji je mochna husí, která se vyznačuje protikřečovými účinky, a tak mírní bolestivou menstruaci provázenou svalovými stahy.
Měsíček lékařský je jednou z hlavních gynekologických rostlin, který upravuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci, mírní klimakterické potíže, tlumí gynekologické záněty. Dále je skvělým pomocníkem při žlučníkových a jaterních problémech.
V dnešní hektické době plné stresu se dá popularita meduňky lékařské snadno pochopit, její dobré vlastnosti však byly známé již odedávna. Proslulý lékař a přírodovědec Paracelsus nazýval meduňku lékařskou elixírem života, zřejmě pro své zklidňující účinky na celý organizmus. V neposlední řadě je důležité zmínit se o působení srdečníku obecného na nervovou soustavu, který se využívá při neklidu v klimakteriu (přechodu), při nervozitě, úzkosti, migréně, bolestech hlavy, přepracovanosti a srdečních obtížích způsobených zvýšenou činností štítné žlázy.
Bylinný čaj ESTROZIN by měl být součástí každé ženské domácnosti.
SLOŽENÍ:
PARCHA SAFLOROVÁ (LEUZEA CARTHAMOIDES) přispívá k osvěžení těla a normálnímu stavu kardiovaskulární soustavy. Můžete se také setkat s názvem maralí kořen nebo parcha sibiřská, podle jejího původu ze Sibiře. Svým vzhledem připomíná „obyčejný bodlák“, ale nemá ostny. Ceněná je zejména pro svůj velký a tuhý kořen. Je vhodná pro celkové osvěžení těla, podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu, kardiovaskulární systém a příznivě ovlivňuje mentální zdraví.
KOZINEC BLANITÝ (ASTRAGALUS MEMBRANECEUS) pomáhá udržovat (před)menstruační komfort, normální hladinu cukru v krvi, krevní tlak, činnost ledvin a močového měchýře. Pomáhá rozšiřovat cévy, snižovat krevní tlak, prokrvení kůže, zrychlovat krevní oběh a posilovat srdeční sval. Po tisíciletí Číňané užívají tuto rostlinu jako prostředek podporující zvýšení imunity, zvláště u mladých lidí.
JETEL ČERVENÝ (TRIFOLIUM PRATENSE) přispívá ke komfortu při menopauze. Čaj z jetele má též zklidňující účinky, užívá se pro snazší usínání a nerušený spánek. Je to také ženská bylina, která pomáhá při nepravidelném menstruačním cyklu, při gynekologických zánětech a díky fytohormonům také při přechodu – klimakteriu.
MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ (CALENDULA OFFICINALIS přispívá k rovnováze vaginální mikroflóry, k normálnímu trávení a činnosti jater a k normální činnosti střev. Měsíček je jednou z hlavních gynekologických rostlin, upravuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci, mírní klimakterické potíže, tlumí gynekologické záněty. Pomáhá při nejrůznějších vnitřních zánětech: jícnu, střev, dvanácterníku, žaludku, včetně žaludečních vředů.
ŘEBŘÍČEK OBECNÝ (ACHILLEA MILLEFOLIUM) pomáhá udržovat menstruační komfort, normální funkci močové soustavy a metabolismus tuků – kontroluje tělesnou hmotnost. Je důležitou bylinou především pro ženy ať už se jedná o mladé ženy, kterým pomáhá při nepravidelné menstruaci, tak i zralým ženám v období menopauzy. Pomáhá při gynekologických zánětech, vaginálním výtoku, tak i při pomočování.
MOCHNA HUSÍ (POTENTILLA ANSERINA) přispívá k (před)menstruačnímu komfortu, ovlivňuje mikroflóru střev a imunitní systém. Je to bylina s protikřečovým účinkem. Podporuje sekreci žluči, působí proti křečovité a bolestivé menstruaci.
HLUCHAVKA BÍLÁ (LAMIUM ALBUM) přispívá k udržení rovnováhy vaginální mikroflóry, (před)menstruačního komfortu nebo vylučování vody z organizmu. V ženském organizmu hluchavka výborně pomáhá při menstruačních problémech, posiluje dělohu, pomáhá při zánětu vaječníků a zastavuje výtok, který se často vyskytuje u mladých žen.
KONTRYHEL OBECNÝ (ALCHEMILLA VULGARIS) pomáhá udržovat menopauzální a (před)menstruační komfort, přispívá k normálnímu stavu kloubů a svalů. Patří mezi vysoce ceněné rostliny, je znám pro své využití v léčbě menstruačních problémů a pro posílení a hojení po porodu
PERILA KŘOVITÁ (PERILLA FRUTESCENS) přispívá k produkci cytokinů a specifických protilátek. Používá se jako antihistaminikum, protože pomáhá tlumit svědivé a alergické reakce.
ŽINDAVA EVROPSKÁ (SANICULA EUROPAEA) pomáhá k normální funkci dýchacího systému. Ve středověku si jí velmi cenili při problémech s dýcháním a při poruchách trávení.
BADYÁNÍK PRAVÝ (ILLICIUM VERUM) pomáhá normálnímu trávení a přispívá k přirozené obranyschopnosti – imunitě. Čaj z badyánu ulevuje od revmatismu, pomáhá při kolikách a bolestech v krku.
PAPAYA OBECNÁ (CARICA PAPAYA) obsahuje vysoký podíl vitamínů, působí jako antioxidant, pomáhá odbourávat tuky, pomáhá neutralizovat nadměrnou kyselost organizmu.
MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ (MELISSA OFFICINALIS) přispívá k normální činnosti štítné žlázy, podporuje emoční komfort, má relaxační účinky proti stresu, pomáhá při usínání a dobrému spánku dětí i starších lidí, pomáhá k normální činnosti dýchacího systému a činnosti srdce. Uvolňuje křeče, pomáhá proti zvracení v těhotenství.
SRDEČNÍK OBECNÝ (LEONURUS CARDIACA) přispívá k (před)menstruačnímu komfortu a při menopauze, podporuje normální činnost štítné žlázy, srdce a kardiovaskulárního systému. Rostlina je výborným pomocníkem při všech srdečních problémech, související zejména s vysokým krevním tlakem. Zároveň blahodárně působí na nervovou soustavu.
V příloze je ke stažení leták Estrozin čaje.
Přejeme hodně zdraví
Diochi
Dárek k předplatnému
ZDARMA k předplatnému kniha Kouzelník z Lhasy v hodnotě 249,- Kč
Dárek obdržíte do pěti týdnů od zaplacení. Platí pouze pro nové předplatitele tištěné Sféry v České republice. Pouze do vyčerpání zásob.
Dárkový certifikát v hodnotě 1000 Kč na nákup produktů Diochi.
Platnost certifikátu je půl roku od zakoupení.
Zakoupíte i na klubech Diochi po celé ČR.
Dárkový certifikát v hodnotě 1500 Kč na nákup produktů Diochi.
Platnost certifikátu je půl roku od zakoupení
Zakoupíte i na klubech Diochi po celé ČR.
Dárkový certifikát v hodnotě 500 Kč na nákup produktů Diochi.
Platnost certifikátu je půl roku od zakoupení
Zakoupíte i na klubech Diochi po celé ČR.
Sami pečlivě vybíráme a dovážíme veškeré bylinné suroviny z celého světa.
Podporujeme Fair trade. Věnujeme maximální pozornost kvalitě celého procesu. Od samotného pěstování bylin až po samotné sklízení a jejich následné zpracování.
Vybíráme suroviny s nejvyššími energetickými a fyzioterapeutickými hodnotami a také kvalitou.
Využíváme nejmodernějších technologických procesů ve výrobě za účelem maximálního zachování účinných látek s pozitivním vlivem na zdraví.
.NOVÝ PRODUKT ŘECKÉHO PENTAGRAMU
Hlavním tématem Řeckého pentagramu je ZÁNĚT. Ten může být akutní, ale může přejít i do chronického stavu, tzv. autoimunitní poruchy. Autoimunitní porucha znamená útok imunitního systému proti vlastním tkáním a orgánům. Nezřídka se tento jev projeví na stavu centrálního nervového systému, což jsme v podstatě zažili skoro všichni při onemocnění covidem.
DELTAVIR kapsle je doplněk stravy s unikátními extrakty vitálních hub žampionu brazilského, korálovce ježatého a bylin na podporu obranyschopnosti organizmu, které pomáhají normalizovat produkci cytokinů a specifických protilátek pro zdravé reakce imunitního systému. Obsažené extrakty podporují imunitní systém při problémech s alergiemi, pomáhají obnovovat nervová zakončení při neurologických problémech, udržovat normální funkci trávení, mozku, buněk, zpomalují stárnutí a u mužů posilují funkci prostaty.
Žampión brazilský (Agaricus blazei Murill, brasiliensis) je vitální houba s mandlovou chutí a vůní. V Japonsku se jí říká Himematsutake. Obsahuje širokou škálu vitamínů skupiny B - B1, B2, B3, B9, dále pak provitamín A a E, draslík, vápník, železo, fosfor, selen a zinek. Obsahuje výrazně více beta-glukanů než houby shiitake či reishi. Beta-glukany samy o sobě nelikvidují žádné patogeny, ale podporují vlastní obranné mechanismy těla – imunitní systém. Beta-glukany podněcují činnost makrofágů, ale také tvorbu imunoglobulinů (protilátek). Extrakt se vyznačuje významnou enzymatickou aktivitou, která je dokonce trojnásobně vyšší než u cordycepsu. Je bohatým zdrojem antioxidantů, které ničí volné radikály, ochraňují DNA buněk před stárnutím a prodlužují jejich život. Proto se jí říká houba dlouhověkosti.
Korálovec ježatý (Hericium erinaceus) je vitální houba s vysokým obsahem bílkovin v sušině, draslíku, zinku, železa, germania, selenu, fosforu a nízký obsah sodíku. Obsahuje všechny aminokyseliny důležité pro lidské zdraví, dále polysacharidy a polypeptidy. Je doporučován na stimulaci a růst nervových buněk při neurologických problémech, pro optimalizaci hladiny cholesterolu v krvi a pro správnou funkci žaludku. Pomáhá při potížích močového ústrojí (prostatě) a při únavě a stresu.
Černucha setá (Nigella sativa, kmín černý) obsahuje řadu účinných látek, které umí vypuzovat celou řadu parazitů z těla, podporuje normální hladinu cukru v krvi, pomáhá ochraňovat orgány před působením různých chemických látek – buňky, ledviny, játra, CNS, žaludek, srdce, mozek, míchu a dalších orgány. Pomáhá snižovat vysoký tlak, působí diureticky při otocích, proti průjmu, při nechutenství, zlepšuje zažívání a také stav pokožky. Tuto rostlinu měl v hrobce i faraon Tutanchamon. Faraóni ji používali při infekcích různého původu, je nazývána egyptský zázrak.
Perila křovitá (Perilla frutescens) obsahuje přibližně 400 druhů účinných látek, které mají pozitivní vliv na nervový systém, proto se uplatňují při neurologických problémech, pomáhají udržovat duševní rovnováhu, podporují koncentraci, intelektuální aktivitu a paměť. Udržují normální produkci cytokinů a specifických protilátek pro zdravé reakce imunitního systému. Extrakty podporují normální funkci dýchacího systému, proto pomáhají při astmatických a dýchacích potížích. Pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi a krevního tlaku.
5. Vousatka smilkovitá (Cymbopogon nardus) Citronela celkově tonizuje centrální nervový systém, povzbuzuje ducha, zlepšuje prokrvení a zmírňuje křeče v hladkém i kosterním svalstvu. Pomáhá při žaludečních a střevních problémech, podporuje normální trávení.
Většina lidí, kteří jsou poměrně zdraví, hezčí, žádaní, výkonní, prostě „oblíbenci“ života, má sklon se po lehčí tragické události hned hroutit. Touto nepříjemnou životní situací se v našem případě myslí například bolest v bederní páteři či jiných částí pohybového aparátu. Najednou je takový člověk omezen ve svých oblíbených aktivitách a životním směru vůbec, což bývá pro něj velmi deprimující.
Po nějakém čase chození po lékařích, kdy bolest stále trvá a stejně tak přetrvávají všechna omezení, kterých si dotyčný až do osudného dne plně užíval, přichází stav deprese. Nejsem psychiatr, ale vidím, úzkou souvislost mezi nemocí a depresí, tedy psychickým stavem. Lidé v mé ordinaci popisují tento jev jako zklamání ze svého těla. Vnímají, jak je tělo „podvedlo“, když jej zrovna potřebují. Přitom o něj pečovali tak dobře… Při bližším průzkumu, vyjde najevo skutečnost, že tou velkou péčí se myslí „jen“ sport, zdravá strava nebo léky. Člověk ztrácí naději a uschovává se do své skořápky, svého světa. Jestliže ho život z této skořápky nedostane, může se v ní schovávat donekonečna.
Podmínky pro depresi
Depresí existuje celá řada. Častým případem bývá, že dotyčný ráno vstane a je celkem v pohodě. Jde do práce a v poledne již nemůže psychicky ani vydržet. Nejde ani tak o fyzickou bolest jako psychickou. Rozcvičení těla totiž ve skutečnosti tolik nebolí. Člověk se navrací do své pomyslné skořápky, svého domečku, kde má deprese dobré „podhoubí“ a může se nerušeně rozvíjet.
Na druhou stranu pro jedince se středně těžkými psychickými problémy bývá deprese přímo nutná jako pomyslný záchranný člun. Organismus není „opraven“, takže vynaloží například za cca 4,5 hodiny tolik fyzického úsilí k činnosti, kolik by mu v případě, kdyby byl zdravý, stačilo na 20 hodin práce. Aby se tělo nepřetížilo, snaží se uložit svého nositele do postele, dostat ho do klidu fyzického i psychického. Krevní tlak se snižuje, dotyčnému se chce spát, je malátný, bez energie. Tento stav vytváří mozek ve chvíli, kdy během krátké doby dostane mnoho bodových impulzů od interoreceptorů (tj. receptory, které registrují změny uvnitř organismu), přetížených vnitřních orgánů.
Člověk v takových chvílích potřebuje klid a odpočinek. Doteď byl na roztrhání, všichni po něm něco chtěli, měl bolesti a lékaři mu nepomohli. Teď má depresi a může si dovolit klid. Proto říkám, že deprese je špatně vybraná dovolená. Není to vůbec dobré rozhodnutí - být v depresi. Dotyčný by se měl spíše rozčílit na situaci, v které se nachází a najít pro sebe pomoc. Jako poslední záchranu „před pádem“.
Objevení příčiny
Časem se u mnoha lidí, co trpní chronickými bolestmi, projevují psychické poruchy – od ztráty zájmů, přes smutek, problémy se spánkem, pokles životní energie až k vážným psychickým stavům. Aby k depresi nedocházelo, existuje mnoho způsobů, jak navrátit člověku zájem do života. První možností je dát do pořádku zdraví – v našem případě onemocnění pohybového aparátu. Odhalit skutečný problém díky kvalitní diagnostice a následné korekci (terapii). Dále je nutné podstoupit vyšetření souběžných onemocnění a ta také uzdravit. Souběžné nemoci člověka většinou v tuto chvíli tolik netrápí, a proto se mu může zdát, že nejsou až takovým problémem, musí se ale též vyléčit. Může to být třeba chronická gastritida, chronické vymknutí kostrče apod.
Další možností pak bývají antidepresiva a psychiatrická léčba.
Vibrorezonance hlavy
Při depresivních stavech pomáhá vliv vibrorezonancí v oblasti hlavy (lebky). Jde o příjemnou jemnou přístrojovou proceduru, při níž se prokrvuje pokožka. Příslušné reflektory aktivují prokrvení mozku. Tím dochází ke zlepšení nálady, radosti ze života, dostavuje se lehčí pocit. Po několika terapiích deprese většinou ustupují, lidé se usmívají a je jim lépe. Sestavil jsem tento přístroj, protože téměř všichni mí pacienti jsou k depresím náchylní. V některých případech jej využívám při léčbě těžkých skolióz. Jde o kombinaci léčby zad a deprese.
Pomoc okolí
Lidé by nemocnému měli dopřát dostatek klidu, aby získal čas se sebou se vyrovnat. Vyrovnat se ze zklamání z vlastního těla. Vyrovnat se s budoucností – co bude zítra? Za rok? Je to otupělý stav. Mozek nefunguje, jak by měl. Člověk tupě zírá do nebe, na nějaký předmět či spí. Spánek bývá vůbec nejlepší činnost, protože mozek stíhá vykonat spousty práce pro obnovu zdraví.
Špatným příznakem je, když jsou deprese stále častější a častější. V těle musí být hodně vážný problém. Jedinou cestou, jak se uzdravit z deprese je odstranění psychosomatických nemocí. Je nutné „roztrhnout kolečko“ spojené ze zdravotních problémů a stále se zhoršující psychiky. Až když se tato spirála rozpojí, přichází uzdravení.
uveřejněno v časopise Sféra, vydání 11/2010
Veřejnoprávní televize nám v hlavním zpravodajském pořadu oznámila, že my Češi jsme stále šťastnější. Že to právě zjistili vědci z Masarykovy univerzity. Nevěřil jsem svým uším. Brněnští vědci jako by žili někde na Marsu.
Počínaje rokem 1980 sedím v různých ordinacích, od roku 2006 se zabývám celostní medicínou a prošel jsem nespočetnými kurzy a školeními v oblasti tradičních medicínských systémů, psychosomatiky, ajurvédy a moderních informačních a kvantových léčebných a diagnostických metod. Studoval jsem a konzultoval (mimo jiné i s indiánskými šamany a jasnovidnými léčiteli) hluboké příčiny nemocí a pádu lidstva. 33 let jsem se intenzivně, o víkendech a po nocích zúčastňoval lékařských služeb první pomoci. Píšu to jen proto, že chci dokladovat, že o lidech a jejich psychickém naladění něco vím, a to přímo z praxe. Že jsem tedy oprávněn blábol našich vědeckých pracovníků zasvěceně komentovat.
Podotýkám, že z obecného pohledu pouze a jedině skutečná věda (véda), tedy metoda zkoumající život sám, zaměřující se na skutečnou realitu, tedy nemateriální, může přinášet výsledky, jež se blíží k pravdě a mají potenciál pomoci jednotlivci i lidstvu. Takový vědec používá svůj rozum jako nástroj srdce. Je přitom otevřený a má čistý úmysl pomáhat a je milující. Neslouží žádnému systému a je zcela nezávislý a svobodný. Pak může vnímat příčiny, souvislosti a chápat odrazy ve hmotě, tedy i lidských tělech.
Lidé jsou hluboce nešťastní, vyděšení, nespokojení a odtržení od zdroje Života.
Lidská psychika patří mezi tělesné, hmotné projevy. Je jakýmsi mostem mezi úrovní našeho vědomí či spirituality a hmotným tělem. Její zdroj je v mozku (jak víme) a v tlustém střevu (jak často nevíme). Nemám zde prostor ani ambice vysvětlovat podrobně biochemické, neurovegetativní a mikrobiologické mechanizmy. Realita, již může každý naprosto nevědecky vnímat prostě tím, že vidí, slyší a vnímá své pocity, je zcela jiná než rozumáři ve svých ústavech vyzkoumali. Lidé v naší zemi (ale i jinde) jsou hluboce nešťastní, vyděšení, nespokojení a odtržení od zdroje Života. Realita je, že my Češi máme tradiční prvenství ve vypitém alkoholu na hlavu, v incidenci rakoviny tlustého střeva, v hazardu, v rozvodovosti a česká stravovací zvyky patří k těm netoxičtějším na světě. TO je realita! Čtyři dokonané sebevraždy denně (statistika Ministerstva zdravotnictví). Desítky pokusů o ukončení života denně. Nejvíce drogově závislých – ohledně např. pervitinu jasně vedeme nad zbytkem světa. Počet autistů, hyperaktivity, mentálních poruch a psychopatů dramaticky stoupá. Lidé se vzájemně terorizují. A to nejen v rámci rodiny, ale i sebe samotné. Často slyším v ordinaci, že matka nenávidí své dítě, děti nenávidí své rodiče. A to nemluvím o světě dospělých…
Ti, kdo si tuto duchovní bídu uvědomují, marně hledají pomoc. Nenalézají ji ve zdravotnictví, nenalézají ji u politiků, v sociálním systému ani v církvích. Psychiatrické léčebny a přebujelá síť ambulancí a ordinací jsou trvale přeplněny. Lidé berou psychofarmaka včetně antidepresiv již od dětství. Zde mohu pouze odhadnout – zhruba třetina naší populace. Hůře na tom jsou snad jen Američané, kterým se tradičně psychiatr nebo psychologický kouč stal součástí života. Problém je v tom, že tudy cesta nevede…
Psychiatři často sami berou psychofarmaka.
Psychiatři nejsou školeni klasickým studiem medicíny ani postgraduálními kurzy na to, aby porozuměli příčinám utrpení a psychopatie, a nemají tak kompetenci skutečně pomoci a dovést svého pacienta ke zdraví a vyššímu stavu vědomí. Sami jej mají většinou nízké. Sami často berou psychofarmaka. Nejsou tedy odborníky na psychické zdraví! Výsledky hovoří jasně. Kdyby nějaký vědecký tým dostal odvahu a zkoumal zpětně souvislost mezi užíváním psychofarmak (zejména antidepresiv) a sebevražednými tendencemi včetně tzv. šílených střelců, byl by s velkou pravděpodobností zděšen statistickými výstupy. Psychofarmaka, jakož i veškeré chemické prostředky by měly být požity pouze v akutním jinak nezvladatelném stavu ohrožení. Další výjimkou je substituce, neboli náhrada přirozených biologických látek při jejich trvalém nedostatku (např. silná cukrovka – inzulin).
Položme si tedy nepříjemnou otázku: „Jsme opravdu šťastni, jak nám tvrdí vědci?“ Opravdu šťastný člověk, kdy se jedná o trvalý stav mysli vycházející z morální čistoty a láskyplného naladění NIKDY nemůže ubližovat. Tyto energie se vzájemně vylučují. Máte někdo pocit, že neubližování a soucit je naše převládající energie? Že potkáváte samé zářící bytosti? Máte pocit, že nás manažeři a zaměstnanci obchodních řetězců, bankovních ústavů, pojišťovenských korporací, majitelé energetických, surovinových a farmakologických gigantů milují a myslí na náš prospěch? Opravdu si to myslíte? Operátoři, správci informačních systémů, výzvědné služby, politici… Já jsem naopak přesvědčen, že žijeme v predátorském prostředí. Dokonce i s bídou, utrpením a nemohoucností se vede tvrdý, bezohledný byznys.
Žijeme v predátorském prostředí.
Dr. David R. Hawkins, jeden z nejosvícenějších psychiatrů, pomocí kineziologických testů vypracoval kalibrační systém úrovně lidského vědomí. Napsal řadu knih. Poslední má název Vzestup po úrovních vědomí, kde shrnuje svůj celoživotní výzkum. Vytvořil stupnici do tisíce bodů. Tisíc je energie Ježíše Krista. Pod úroveň 200 lidé vnímají svět dravčím způsobem. Tvrdí (a já tomu věřím), že v současné době žije na naší planetě 78 % lidí v tomto nízkém pásmu. Např. gorila, kterou zkoumal, má úroveň vědomí kolem 250! Zpět na zem milí čtenáři. Nejde o rozumovou úroveň. Jde o duchovní kvalitu. Jde o to, jak máme otevřené srdce a jakou měrou jsme schopni milovat. Vědec, který nezapojí do výzkumu srdce, na nic důležitého nemůže přijít. Numerologie má mnohem větší potenciál pomoci trpícímu než matematika. Astrologie nekonečně lépe osvětlí hledajícímu smysl jeho životní pouti než astronomie, atd. Stejné pravidlo platí i v léčebných oborech. Včetně psychiatrie.
Vědec, který nezapojí do výzkumu srdce, na nic důležitého nemůže přijít.
Nespoléhejte na prášky. Nespoléhejte na jiné. Spoléhejte naopak na sebe a inteligenci a lásku Života. Chtějte pro sebe to nejlepší a chtějte to hned a stále! Přejte totéž i všem a všemu. Pokud tak činíte s čistým, otevřeným srdcem, činíte se přirozeně šťastnými a vaše vysoké vibrace budou měnit vaše okolí stejným způsobem. Nejen nemoc je nakažlivá. Ale i zdraví. To je dobrá zpráva, že? Přistupujte ke světu jako malé děti, jako primitivové a divoši. To ve skutečnosti JSME! Jsme sám život. Nedovolme nikomu z nás dělat otroky a řiďme se svými pocity. Nespoléhejte na rozum. Pocit je VŽDY pravdivý! Je to propojení s realitou. Jakmile o něm začnete přemýšlet, realita se vytrácí. Kdo se v životě neřídí svými pocity a spoléhá jen na rozum, zákonitě žije ve strachu a stává se nešťastným a ubližuje. Ztrácí skutečnou emoční inteligenci a neumí vycítit nebezpečí a snadno sejde z cesty. Psychofarmaka to nikdy nemohou zvrátit…
Nejen nemoc, ale i zdraví je nakažlivé!
Základní naléhavé, podvědomé otázky lidí jsou: Je vesmír dobrý? Funguje? Jsem milován?? Odpověď je jednoduchá: Ano. Ano. Ano! Nic nepotřebujete. Máte vše. Vše, co si připustíte, dostanete…
Maskné. Alergická reakce na kůži po respirátoru nebo roušce dostala své jméno
Rozhovor redaktorky z Českého rozhlasu s MUDr. Zuzanou Nevoralovou z jihlavské nemocnice.
Akné, ekzémy a podobná onemocnění trápí čím dál více lidí. Všimli si toho i dermatologové jihlavské nemocnice. Problémy se podle nich nevyhýbají ani lidem, kteří dosud podobné obtíže s pletí řešit nemuseli. Důvodem by podle lékařů mohlo být i povinné nošení ochranných pomůcek, informuje Český rozhlas Vysočina.
Potíže s pokožkou na obličeji teď potkává čím dál více lidí, jak potvrzuje kožní lékařka z jihlavské nemocnice Zuzana Nevoralová, která na souvislost s ochrannými prostředky proti šíření koronaviru sama upozorňuje.
„V podstatě, když máte roušku nebo respirátor, tak vás může mechanicky dráždit, druhá věc je, že pod ní vzniká teplo a vlhko, a také se pod tím potíme. Tím pádem může dojít k různým trhlinkám, a také se tam mění v tom vlhku a teplu počty bakterií a počty plísní. No a z toho vlastně vyplývají ty zdravotní důsledky.“
Takzvanému maskné, jak problémům s pletí v důsledku nošení respirátorů a roušek, začali odborníci říkat, je ale možné předcházet. Jen to podle lékařky vyžaduje správnou péči.
„Určitě ráno běžně opláchnout. Pacienti, co už vědí, že mají akné, tak mohou použít ten správný čistící prostředek, micelární vodu. Rozhodně se nedoporučují alkoholové přípravky, protože ty vysušují. Správně očistit a promazat, ten krém vám tvoří takovou bariéru mezi tou kůží a tím respirátorem. Je důležité ho dát 15 minut předtím, než si vezmete respirátor.“
Zapomínat ale lidé nesmí ani na ošetření po sundání respirátoru nebo roušky, připomíná Zuzana Nevoralová: „Obecně i jakmile sundá tu roušku a ví, že ten člověk už bude doma, tak tu pleť opravdu očistit hezky a zase jí řádně promazat, už to může být krém jenom hydratační, anebo kdo trpí na akné, tak si potom dá ten krém speciální.“
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/maskne-alergicka-reakce-po-respiratoru_2103251407_btk
Bioterapeut p. Vladimír Ďurina doporučuje tyto dva jednoduché kroky, které vaší pleti uleví:
1. Ráno před nasazením respirátoru
naneseme malé množství DETOXIN krému (muži - ženy),ESTROZIN krému (ženy) nebo VENISFÉRu u (všichni, zejména s větším výskytem žilek v obličeji) v kombinaci s krémem DIOLIFT HYDROGEL.
Na vlhké ruce naneseme malé množství krému Detoxinu, Estrozinu nebo Venisféru a smícháme s Diolift hydrogelem. Vzniklou hmotu naneseme na celý obliček s důrazem na tváře, nos a bradu. Pokožka vstřebá bylinné extrakty obsažené v krému, zejména pak aktivní kyslík a vybrané přírodní oleje a pokožka zůstane po celý den chráněná a hydratovaná.
2. Večer před spaním nebo po sundání respirátoru
pak všichni použijeme ozónový krém DIOZON CLEAR, který pleť po celodenní námaze ošetří, vydezinfikuje, promastí a připraví opět na denní zátěž. Obsažený ozón úspěšně ničí bakterie, viry vč. herpesvirů, které způsobují opary a plísně, a urychluje regeneraci a hojení pokožky
Venisfér krém je bioinformační, regenerační a relaxační krém s extrakty bylin příznivě ovlivňujících stav pokožky, její prokrvení nebo stav křečových žil
Diolift Hydrogel je bioinformační hydratační liftingový hydrogel z lilií a Aloe Vera s ,,Oxyminerály“. Vhodný je pro všechny typy pleti, včetně velmi citlivé a unavené se sklonem k vráskám. Poskytuje silnou hydrataci díky kyselině hyaluronové. Extrakt z Aloe vera podporuje stav pokožky, zmírňuje napětí a únavu. Extrakt z kaštanu koňského posiluje pokožku a její prokrvení.
Diozon clear je bioinformační čistící krém z ozonu a olivového oleje. Je vhodný na praskající kůži, na které je narušena její struktura. Z krému se uvolňuje reaktivní kyslík, který přispívá ke zpomalení stárnutí buněk a omezení tvorby vrásek. Ozón je silně dezinfekční, ozonace brání zánětům - akne, opary, strupy, podporuje regeneraci pokožky.
Estrozin krém je ioinformační, liftingový, regenerační krém s ozonizovanými oleji a fytoestrogeny, které zlepšují stav pokožky, pomáhají proti vráskám a strijím, navrací pokožce tonus a regenerují ji.
Diolift Hydrogel je bioinformační hydratační liftingový hydrogel z lilií a Aloe Vera s ,,Oxyminerály“. Vhodný je pro všechny typy pleti, včetně velmi citlivé a unavené se sklonem k vráskám. Poskytuje silnou hydrataci díky kyselině hyaluronové. Extrakt z Aloe vera podporuje stav pokožky, zmírňuje napětí a únavu. Extrakt z kaštanu koňského posiluje pokožku a její prokrvení.
Diozon clear je bioinformační čistící krém z ozonu a olivového oleje. Je vhodný na praskající kůži, na které je narušena její struktura. Z krému se uvolňuje reaktivní kyslík, který přispívá ke zpomalení stárnutí buněk a omezení tvorby vrásek. Ozón je silně dezinfekční, ozonace brání zánětům - akne, opary, strupy, podporuje regeneraci pokožky.
Detoxin krém je bioinformační regenerační krém s obsahem koloidních minerálů a ozonu. Posiluje meridián jater a žlučníku, které energeticky ovlivňují stav pokožky, svalů a šlach, kloubů, očí a další.
Diolift Hydrogel je bioinformační hydratační liftingový hydrogel z lilií a Aloe Vera s ,,Oxyminerály“. Vhodný je pro všechny typy pleti, včetně velmi citlivé a unavené se sklonem k vráskám. Poskytuje silnou hydrataci díky kyseliněhyaluronové. Extrakt z Aloe vera podporuje stav pokožky, zmírňuje napětí a únavu. Extrakt z kaštanu koňského posiluje pokožku a její prokrvení.
Diozon clear je bioinformační čistící krém z ozonu a olivového oleje. Je vhodný na praskající kůži, na které je narušena její struktura. Z krému se uvolňuje reaktivní kyslík, který přispívá ke zpomalení stárnutí buněk a omezení tvorby vrásek. Ozón je silně dezinfekční, ozonace brání zánětům - akne, opary, strupy, podporuje regeneraci pokožky.
Obchodní podmínky Reklamační řád Reklamační protokol
Copyright © 2018 DIOCHI SPOL. S R.O, Žampiónová 2, 104 00 Praha 10 - Pitkovice, Česká Republika, Česká republika