Banner nové Sféry

Stevia rebaudiana

Nepotravinový doplňěk.

Stevia rebaudiana je rostlina, která má silné antibakteriální, antivirové a antioxidační účinky. Odvar ze stévie má rozmanité využití, slouží jako tonikum pro unavenou pleť, případně jako ústní voda, pro regeneraci dásní, dutiny ústní a ochrany před zubním kazem.

seznam modryčistí a vyživuje pleť
seznam modryregeneruje pokožku

Popis

Stevia rebaudiana je rostlina, která má silné antibakteriální, antivirové a antioxidační účinky. Odvar ze stévie má rozmanité využití, slouží jako tonikum pro unavenou pleť, případně jako ústní voda, pro regeneraci dásní, dutiny ústní a ochrany před zubním kazem. Blahodárný vliv má také na vlasovou pokožku.
Tradiční přírodní medicína domorodého obyvatelstva Paraguaye a Brazílie používá stévii především jako přírodní sladidlo.

Způsob užití:
Regenerační pleťová maska: Po vyčištění pleti naneste na obličej odvar ze stévie, nechte působit 15-20 minut, poté opláchněte vodou a naneste denní nebo noční krém. Vlasová pokožka: Do mokrých vlasů aplikujte odvar ze stévie a vmasírujte ke kořínkům. Ochrana dutiny ústní: Po vyčištění zubů si vypláchněte odvarem ze stévie dutinu ustní, nechte působit.

 

 • Kód produktu: CZ90007118
 • Země původu: Česko
 • Tabulka horní: čistí a vyživuje pleť regeneruje pokožku
 • Dávkování:

  16g

 • Složení:

  List - Stévie sladká (Stevia rebaudiana, Stévie cukrová, Sladká tráva, Medové lístky)

 • Typ:: ostatní
 • Akce: Ne
 • Zařazení: NEPOTRAVINOVÉ ZBOŽÍ

Související položky (podle značky)

 • Zvýšená kazivost zubů

  Příčiny  z pohledu klasické medicíny

  Nedostatečná ústní hygiena - Málo časté čištění zubů, nebo špatná technika čištění, nepoužívání mezizubních kartáčků, nepravidelné kontroly zubařem - to vše hraje roli ve vzniku zubního kazu.

  Vlivy výživy - Nadbytek cukrů v potravě zvyšuje kazivost zubů, obzvláště je-li kombinován s nedostatečnou péčí o dutinu ústní.

  Nedostatek slin - Sliny mají velkou úlohu v boji s bakteriemi a jejich nedostatek tak způsobí nejen nepříjemné sucho v ústech, ale vede k vyšší kazivosti zubů. Typickým příkladem je autoimunitní zánět (nejen) slinných žláz známý jako Sjögrenův syndrom (a s ním spojený tzv. sicca syndrom) a stavy po ozáření krční oblasti pro nádorová onemocnění. Tvorbu slin mohou negativně ovlivnit i léky jako například některá antihistaminika a antidepresiva.

  Refluxní nemoc - Návrat kyselého žaludečního obsahu a do dutiny ústní je rizikový stran kazivosti zubů, protože zubní sklovina je kyselým žaludečním obsahem poškozována.

 • Kůže
 • Dutina ústní
 • Afty

  Příčiny  z pohledu klasické medicíny:

  Přesné příčiny vzniku aftů dosud nejsou objasněny, je pouze seznam možných faktorů přispívajících k jejich vzniku. Vyskytují se většinou u mladších lidí.Za vznikem stojí oslabený, narušený imunitní systém, mechanické dráždění sliznice, vyčerpanost, nedostatečný přísun vitamínů a minerálů, horečka, infekce, stres, nebo náročné životní období. Častěji se objeví u lidí se zubní protézou nebo rovnátky, u žen před menstruací.

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF