Banner nové Sféry

Achyrocline satureioides

Achyrocline satureioides se používá jako digestivum, zlepšení činnosti žaludku, jater a střev. Ochraňuje játra proti poškození bromobenzenem. Zklidňuje centrální nervový systém a uvolňuje gastrointestinální svalstvo.

seznam modrynapomáhá zbavit se stresu a napětí
seznam modrynavozuje příjemný spánek
seznam modryzklidňuje menstruační bolesti
seznam modryupravuje krevní tlak

Popis

Achyrocline satureioides se používá jako digestivum, zlepšení činnosti žaludku, jater a střev. Ochraňuje játra proti poškození bromobenzenem. Zklidňuje centrální nervový systém a uvolňuje gastrointestinální svalstvo. Omezuje vznik bolestí páteře, krku a křečí, vznik astma bronchiale, dráždivého kašle, angín, nachlazení, neuralgií, menstruačních bolestí, revmatismu, artrózy, ledvinových a střevních kolik, dále pak depresí, epilepsie a stresu. Relaxuje kosterní svalstvo vnitřně i zevně a harmonizuje menstruační cyklus. Zlepšuje stav cév, upravuje krevní tlak, snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů, posiluje sluch, činnost brzlíku, sleziny, slinivky, ledvin a plic. Zklidňuje a rozjasňuje psychiku, eliminuje strach a zlepšuje odolnost centrálního nervového systému a díky obsahu polysacharidů významně posiluje přirozenou obranyschopnost organismu. Je vynikajícím relaxačním a tonizačním čajem s výbornou chutí.

Upozornění:

 • Ve všech případech užití následuje po 3 týdnech užívání 1 týden pauza.
 • Není vhodné pro těhotné a kojící ženy
 • Není vhodné pro děti do 3 let.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Při projevu jakýchkoliv nepříznivých účinků užívání čaje přerušte.
 • Skladujte v suchu.
 • Výrobek není náhradou pestré stravy.

 

Doporučení:

1. Příprava: Do 750 ml vroucí vody vložte 2–3 čajové lžičky bylinné směsi, 2–3 minuty vařte a ihned sceďte. Případně nasypte 2-3 čajové lžičky bylinné směsi do nádoby o objemu 750 ml, zalijte vroucí vodou, nádobu přiklopte a dejte 15 minut luhovat. Před pitím vyluhovaný čaj sceďte. Pro ochucení lze čaj osladit medem.

2. Užívání: Užívejte po doušcích během celého dne až do 17 hodiny. Tato doba je doporučená, chcete-li, můžete si čaj dopřát i večer. Doporučujeme však v menším množství.

3. Detoxikace: Pijte 750 ml denně po dobu 3 týdnů s následnou týdenní pauzou. Celý proces můžete 3x opakovat. Detoxikace probíhá pomaleji, organismus se předčistí a po třech týdnech 3 týdenní kůru zopakujte.

4. Některé bylinné směsi lze použít pro jejich pozitivní kosmetické či regenerační účely také vnějším způsobem, jako odvar na oplachování pleti (např. Růže, Černohlávek nebo Divoký pomeranč), balzám na vlasy (např. Stévie) nebo jako koupel (např. Růže nebo Smilax).

 

 • Kód produktu: CZ900060011
 • skupenstvi: čaj
 • kartuše: 3, 6, 4, 2
 • Země původu: Česko
 • Tabulka horní: napomáhá zbavit se stresu a napětí navozuje příjemný spánek zklidňuje menstruační bolesti upravuje krevní tlak používá se jako digestivum
 • Dávkování:

  80g

 • Složení:

  Květ - Achyrocline satureioides (Macela, Marcela)

 • Dávkování plné:

  ikona caj Balení obsahuje 80 g směsi

  Dávkování:

  Do 750 ml vroucí vody vložte 2–3 čajové lžičky bylinné směsi.

  Pijte denně po dobu 3 týdnů s následnou týdenní pauzou. Celý proces můžete 3x opakovat

 • Typ:: čaj
 • Akce: Ne
 • Zařazení: BYLINNÉ NÁPOJE / 12 trankvilizér

Související položky (podle značky)

 • Zácpa
 • Achyrocline satureioides

  Achyrocline satureioides je významná léčivá bylina, kterou od nepaměti využívali indiáni Jižní Ameriky. Roste v Paraguayi, Uraguayi, Argentině a Brazílii. Používá se zejména jako čaj s antibakteriálním a antivirovým účinkem, dále na trávení, při toxinech v krvi a při narušeném centrálním nervovém systému, na uklidnění a plicní choroby. Její účinky jsou opravdu širokospektrální. Již si zasloužila nemalou pozornost různých vědeckých týmů celého světa.

  Podívejme se na jednu ze zajímavých studií. Jejím cílem bylo zjistit, zda si výtažek z rostliny poradí s kmeny stafylokoků, které způsobují řadu závažných onemocnění. Produkují různé toxiny, zapříčiňují záněty ve vrchní vrstvě kůže, způsobují akné. U osmnácti pacientů s akné lézemi byl izolován stafylokok a následně určeny jeho kmeny. Studie prokázala, že odvar z rostliny dokázal inhibovat 95 % všech kmenů stafylokoka. Účinné látky nejen zamezily množení nebezpečného bakteriálního kmenu, ale současně dokázaly stimulovat lidský imunitní systém.

  Použití při jaterních hepatitidách

  Kvercetin a jeho deriváty, kyseliny kávová, chlorogenová, isochlorogenová, jsou látky s antivirovým a antibakteriálním účinkem. Brazilská studie na laboratorních potkanech prokázala vysoký ochranný efekt na játra a současně značný antioxidační účinek, který brání poškození DNA buněk. Pro tyto významné efekty se využívá a má velkou budoucnost při terapii jaterních chorob.

  Sám jsem onemocněl hepatitidou. A tak jsem připravil univerzální podpůrný systém při infekci hepatitidou. Systém: 3x 2 kapsle Deviral, 3x 9 kapek Sagradin, 3x 4 kapky Baktevir a čaj, který je opravdu důležitý – skládá se z jednoho dílu Achyrocline satureioides a jednoho dílu Maytenus ilicifolia. Pijeme jej po celou dobu terapie. Příprava čaje: jednu vrchovatou lžíci Maytenus a jednu Achyrocline vložte do půl litru vody. (Pokud máte k dispozici „mrtvou vodu“ stupeň číslo dva, kterou vám připraví vodní ionizátor Rettin, jejž pro vás Diochi exkluzivně dováží, příznivý efekt tím ještě zesílíte. Sama tato voda má silný antibakteriální a antivirový účinek.) Směs krátce převaříme, necháme 15–25 minut stát, pak scedíme a popíjíme během dne. Snažte se vypít aspoň litr a půl za den. Na to, jak byly mé jaterní testy v akutní fázi žloutenky vysoké, již za 7 dní byly hodnoty poloviční a za 10 dní byla hospitalizace ukončena.

  Není rovněž bez zajímavosti, že jedna argentinská studie prokázala cytotoxickou aktivitu na buňky rakoviny jater. To je velmi dobrý poznatek, neboť některé typy hepatitid mohou přejít do chronického stadia (zejména u hepatitidy C je to téměř pravidlem), a následně se může stav poškození jater vyvinout až do cirhózy nebo rakoviny.

  Biologická aktivita a doložený klinický výzkum

  Ve studiích na potkanech bylo prokázáno, že Achyrocline má protizánětlivý účinek, relaxuje gastrointestinální hladké svalstvo a mírní bolest, a to i při zevním použití ve formě obkladů a koupelí. To může vysvětlovat, proč se Achyrocline od nepaměti využívala pro mnoho typů bolestí: zažívací potíže, menstruační křeče, astma. Achyrocline působí také proti bakteriím salmonely. To by mohlo vysvětlovat, proč byla v historii doporučována při úplavici, průjmu a střevních infekcích. Je také prokázáno, že podporuje vylučování a odtok žluče ze žlučníku. Přispívá k ochraně a proti poškození jater a ke snížení hladiny jaterních enzymů. Opět to dokazuje správnost jejího tradičního využití pro různá onemocnění jater a žlučníku. Některé z in vitro testů prokázaly, že její antioxidační účinky zasahují do degenerativních procesů arteriosklerózy (snižuje srážlivost krve, hladinu krevních tuků a čistí krev). V Jižní Americe se Achyrocline tradičně používá při léčbě diabetu. Vodní extrakt z celé rostliny snižuje hladinu cukru v krvi a byl prokázán účinek při diabetu 2. typu. Za tento účinek je odpovědný ve vodě rozpustný betaglukan achyrofuran. Další výzkum se soustředil na prokázání účinků protirakovinných, antivirových a imunostimulačních. Byly udělány první testy, které takovéto vlastnosti předpovídaly. V polovině roku 1990 byly tyto účinky potvrzeny dvěma samostatnými výzkumnými skupinami. Následující podrobný výzkum prokázal, že Achyrocline potlačuje růst nádorových buněk in vitro. Další výzkumné skupiny dokázaly, že výtažek z květů Achyrocline inhibuje in vitro růst rakovinných buněk o 67 %. Již v roce 1980 němečtí vědci prokázali, že celá rostlina obsahuje látky, které dokážou stimulovat imunitní systém jak u myší, tak u lidí. V roce 1996 výzkumníci v Texasu potvrdili in vitro antivirové vlastnosti proti množení viru HIV.

  Upozornění

  Alkoholové nebo vodní výtažky nejsou toxické ani pro zvířata, ani pro lidi. Nicméně byly pozorovány interakce při injekčním podání současně s barbituráty. Zde je nutno podotknout, že kdo užívá léky tohoto typu, by měl počítat s možným zesílením působení léčiva při současném užívání s Achyrocline. Stejně by si měli i diabetici častěji hlídat hladinu cukru v krvi, aby nedošlo k jejímu rychlému snížení.

   

   

   Další léčivé využití

  Jak vidíte, dokumentované účinky a aktivní biologické vlastnosti Achyrocline jsou opravdu široké. Čaj je nejjednodušší formou jejího použití. Je velmi účinný při různých gastrointestinálních potížích, zejména tam, kde se vyskytují záněty a křeče. Mnoho lékařů v Jižní a Severní Americe používá tradiční čaj při spasmech tlustého střeva, Crohnově chorobě, kolitidě, syndromu dráždivého střeva a obecně pro podporu zažívání. Velmi dobré výsledky vykazuje Achyrocline i v regulaci menstruačního cyklu, i když zde doposud nebyly prováděny žádné relevantní vědecké testy.

  Další vlastnosti byliny:

  Je antiseptická, tiší kašel (byly v ní nalezeny látky podobné kodeinu), má stahující účinek a rychleji hojí rány, hořká chuť podporuje trávení a stimuluje srdeční činnost. Snižuje nadýmání, vyvolává pocení, relaxuje svalstvo, snižuje citlivost nervů, uklidňuje. Používá se i při astmatu, chřipce a plicních onemocněních, revmatismu a artrózách. Zajímavé účinky, které se dají využít v zahrádkářství, byly zjištěny u vodného výluhu Achyrocline. Při experimentech byl ověřen alelopatický účinek. Alelopatie je jeden ze základních typů biologických interakcí mezi dvěma či více organismy. Jeden ovlivňuje negativně ten druhý svými chemickými látkami, které vypouští do okolního prostředí. Při testu klíčení semínek salátu vodný extrakt klíčení inhiboval, ale později testy vyzněly ve prospěch Achyrocline, a růst salátu se urychlil. To znamená, že zálivka slabým odvarem z Achyrocline může rostlinky stimulovat k většímu růstu.

  Autor: Vladimír Ďurina

  pozn.: Flavonoidy Achyrocline též ochraňují žaludeční stěny proti Helicobacter pylori.

   

 • Zvětšení sleziny

  Příčiny  z pohledu klasické medicíny

  Leukémie − Usazování a množením nádorových bílých krvinek ve tkáni sleziny.
  Prakticky jakékoliv onemocnění červených krvinek, které způsobí jejich sníženou životnost a zvýšený rozpad se projeví zvětšením sleziny, kde se červené krvinky odbourávají.
  Infekční příčiny – Slezina je typicky zvětšená u infekční mononukleózy a pak také u malárie, kdy jsou červené krvinky poškozovány parazitem ze skupiny plazmodií.
  Překrvení sleziny – K prostému a nevýznamnému překrvení sleziny dochází při fyzické námaze u netrénovaných jedinců, typicky při běhu, známe jako „píchání v levém boku“. Po ukončení námahy se stav rychle upraví.
  Poranění sleziny –Slezina začne krvácet, ale krev se drží pod pouzdrem a nezpůsobuje závažnější obtíže kromě zvětšení objemu. V případě, že krvácení neustane, může s časovým odstupem dojít k prasknutí pouzdra tlakem krve a rychlému vykrvácení do dutiny břišní.
  Nádory sleziny – Ve slezině můžeme najít nezhoubné nádory a relativně vzácně i metastázy zhoubných nádorů. Typickým nezhoubným nádorem sleziny je hemangiom, z metastazování do sleziny je zmiňován například melanom.

 • Hodgkinův lymfom

  Příčiny  z pohledu klasické medicíny

  Nejvýznamnější příčinou vzniku onemocnění je oslabený imunitní systém, který nedokáže zabránit genetickým změnám v lymfocytech, popř. virové infekce, které přímo ovlivňují genetickou výbavu buněk. Rovněž vlivy zevního prostředí a především chemických látek se mohou velkou měrou podílet na jejich vzniku. Častější jsou tato onemocnění u mužů. Některé typy lymfomů jsou typické u mladých (Hodgkinův lymfom), jiné postihují spíše starší (Non-Hodgkinův lymfom).

   

 • Nespavost

  Příčiny  z pohledu klasické medicíny

  Nespavost patří k velmi častým zdravotním problémům současné populace. Nicméně pokusy prokázaly, že mnozí lidé, domnívající se, že trpí insomnií, ve skutečnosti spí stejnou dobu jako ostatní, ovšem často se probouzejí, neupadají do hlubokého spánku, špatně odpočívají atd., v mnoha případech se jedná o parasomnii.

  Určitou občasnou nespavostí trpí téměř každý člověk. Noční bdění bývá spojeno s psychickými změnami, člověk podléhá chmurným představám, bývá podrážděný, zmatený, mívá sklon ke smyslovým klamům.
  Nespavost může být doprovodným symptomem tělesných nebo duševních poruch, ale stejně tak můžeme hovořit o nespavosti jako o primárním onemocnění. Postihuje asi 15 % populace
  Mezi nejčastější příčiny patří:
  • stres, nadměrná psychická zátěž
  • nepravidelný spánkový režim
  • změna přirozeného biologického rytmu (např. při změně časového pásma - pásmová nemoc, přechod z letního na standardní čas apod.)
  • deprese
  • kofein a alkohol
  • užívání některých léků
  • špatné prostředí pro spánek
  • nemoc (zdravotní obtíže)
  • nedostatek pohybu během dne
  • nadměrná konzumace jídla nebo pití večer
  • syndrom neklidných nohou – člověk při usínání cuká nohama, což ho probouzí a znesnadňuje mu usnutí

   

 • Slinivka břišní

  Endokrinní funkce – slinivka vylučuje z Langerhansenových ostrůvků hormon inzulin a glukagon, které regulují hlainu glukózy v krvi.
  Exokrinní funkce – vylučování pankreatické šťávy – bezbarvé tekutiny, která se skládá z vody, trypsinu pro snadnější štěpení bílkovin, alfa amylázy pro štěpení cukrů, lipázy na štěpení tuků.
  Pankreatická šťáva také vylučuje bikarbonát sodný, který neutralizuje kyselé prostředí v duodenu.

  Sekrece pankreatické šťávy je řízena nervově a zejména vlivem chemických látek, jejichž tvorba je zahájena podrážděním sliznice kyselým žaludečním obsahem. Kyselý obsah stimuluje tvorbu enzymu sekretinu, který zevní cestou podporuje tvorbu a sekreci pankreatických šťáv do duodena.

  Při autoimunitním onemocnění diabetes 1. typu dochází k likvidaci Langerhansenových ostrůvků a vymizení produkce inzulínu. Nemoný je odkázán na trvalé dodávání inzulinu z vnějšku.

  Při diabetu 2. typu dochází k rezistenci na inzulin, časný průběh nemoci lze zvrátit režimovými opatřeními - dietou, pohybem.

 • Žlučník
 • Meridián žlučníku

   

  Obecná charakteristika

  jangová dráha probíhající sestupně od hlavy k noze

  Pod vlivem je

  oči

  uši

  hrudník

  játra

  žlučník

  hýždě

  kolena

  dolní končetiny

  svaly

  šlachy

   

  Sdružený orgán

  játra

  Element dřevo
  Měsíc březen
  Maximální čas 23 - 01 hod. 
  Povrchové tkáně  šlachy a svaly
  Nálady hněv
  Barva  zelená

   

  Symptomy

  Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

  • kožní alergie, žlučníkové potíže a žlučové kameny, hořkost v ústech, zvracení, bolesti v podžebří, časté vzdychání, chrapot, oční onemocnění, poruchy zraku, ušní poruchy, hluchota, závratě, vysychání pokožky, zvadlá barva obličeje. Bolesti hlavy v oblasti čelistí, čela, koutků očí, ztuhlost šíje a ramen, bolestivý otok v jamce nad klíční kostí a v podpaží, zánět uzlin v podpaží nebo na hrdle, samovolné pocení, záchvaty horečky nebo zimniční třesavky, svalové a degenerativní choroby, hemeroidy, vnější bolesti kloubů, hořká chuť v ústech.

   

   Psychické projevy energetické nerovnováhy:

  • Duševní poruchy projevující se blouzněním, pomateností a zá¬chvaty provázené ztrátou vědomí, depresivní stavy, neklid, bázlivost, nesmělost, bezohlednost, lehkovážnost, nedba¬lost, hyperaktivita autonomního nervového systému s nepřiměřenými reakcemi na stres a s neschopností uvolnit se, ustrašenost, neschopnost mít vlastní cíl života.

   

 • Meridián ledvin

   

  Obecná charakteristika jinová dráha probíhající vzestupně od nohy k hrudi
  Pod vlivem je

  kosti

  uši

  hrdlo

  mandle

  dolní končetiny

  plíce

  urogenitální orgány

  klouby

  páteř

  Sdružený orgán

  močový měchýř

  Element voda
  Měsíc únor
  Maximální čas 17 - 19 hod. 
  Povrchové tkáně  kosti
  Nálady strach
  Barva  modrá

   

  Symptomy

  Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

  • Všechny nemoci ledvin spojené s jejich funkcemi, záněty v hrdle, angíny, astma, onemocnění kůže a vedlejších dutin, poruchy sluchu, vnitřního ucha, ušní šelesty, nedoslýchavost, nechutenství, temné zbarvení obličeje, temné kruhy kolem očí, prosáknutá víčka, váčky pod očima, akné, ekzémy, suchost dlaní, suché hrdlo, poruchy rovnováhy. Dolní končetiny - ochablost, slabost a křeče. Střevní potíže, obecně poruchy zažívání, arytmie, bolesti srdce, únava, potřeba častého odpočívání, potíže v sexuální a hormonální oblasti, poruchy plodnosti, sklon k potratům, poruchy menstruace, prostata, opožděný růst, pomočování, časté močení, chronická únava, pocity bolesti a přecitlivělosti na bedrech, bolesti v průběhu dráhy, nehtů, vlasů, osteoporóza, kazivost zubů.

   

   Psychické projevy energetické nerovnováhy:

  • Lstivost, vztahovačnost, duševní neklid, nerozhodnost, váhavost, úzkostli- vost, netrpělivost, cynismus, podezřívavost, zapomnětlivost, snížená motivace, pocity beznaděje, tendence k rozladěnosti a smutku, fobie, nesmělost, bázlivost, obavy, strach o druhé, neodůvodněný strach, strach.

   

 • Hepatitidy - žloutenky

  Příčiny  z pohledu klasické medicíny 

  Existuje velké množství činitelů, díky kterým jaterní tkáň reaguje zánětem. 

  • Infekční záněty akutní i chronické mohou způsobit bakterie, viry i parazité. Nejvýznamnější jsou virové hepatitidy A-E, poškození jater při virové infekční mononukleóze a napadení jater cytomegalovirem. Bakterie celé řady mají tendenci k vytváření hnisavých jaterních abscesů. Z řad parazitů jaterní záněty způsobují echinokok a améby.
  • Alkohol požitý jednorázově ve vysokém množství může vyvolat akutní zánět – alkoholickou akutní hepatitidu, dlouhodobý alkoholismus způsobuje chronický zánět přecházející do jaterní cirhózy.
  • Léky a toxické látky mohou způsobit akutní zánět jater, který přejde do chronického. Nejčastěji jde o sloučeniny amiodaron, paralen, hormonální antikoncepce a mnohé další.
  • Vrozené a metabolické poruchy, nejčastěji zánět vyvolaný ukládáním železa (hemochromatóza) a mědi (Wilsonova choroba).
  • Porucha odtoku žluče, jelikož při každém dlouhodobém městnání žluči v játrech vzniká chronický zánět.
  • Nealkoholická steatohepatitida NASH, při které se nadměrně ukládá tuk v játrech.
  • Ischémie a ucpávání jaterní tepny krevními sraženinami.

   

 • Zácpa

  Příčiny  z pohledu klasické medicíny

  Důvodů a příčin, proč dochází k zácpě, je mnoho. Na vzniku zácpy se podílí snížený obsah vody ve stolici, prodloužený čas průchodu trávicím traktem a možné mechanické překážky v traktu.
  • Psychické faktory a věk – u mladších lidí i dětí se může objevovat citlivá reakce organismu na změnu prostředí, např. při cestování a defekaci v neznámém prostředí. Vliv mají i úzkost, stres, napětí. U starších lidí se přidávají deprese, demence.
  • Překážka ve střevech – způsobí akutní zácpu, vzniká z důsledku nějakého onemocnění střev či defektu. Nejzávažnější příčinou je rakovina tlustého střeva, která roste do dutiny střeva a začnou ji zužovat.
  • Výživa a životní styl – zácpa je spojena s nevhodnou stravou. Jde zejména o nedostatek tekutin a vlákniny ve stravě. Čím menší množství vlákniny je, tím je menší objem stolice a je tužší. K tomu přispívá i nedostatečný příjem tekutin společně se sedavým způsobem života. Pro správné fungování střeva je potřeba dostatek pohybu.
  • Těhotenství – v těhotenství je mnoho příčin vzniku zácpy. Je to zvýšená hladina hormonu progesteronu, který zpomaluje pohyb střev, na konci těhotenství tlakem zvětšující se dělohy na oblast konečníku. Někdy může být příčinou zácpy malý obsah vlákniny ve stravě a malý příjem tekutin. Preparáty železa mohou taktéž způsobovat zácpu.
  • Projímadla a léky – časté užívání projímadel způsobuje oslabení střevní svaloviny a tím vede opět k prohloubení zácpy. Proto doporučujeme řešení dietními a režimovými opatřeními. Také celá řada léků způsobuje zácpu. Typické jsou opiáty na tlumení bolestí a také antidepresiva.
  • Metabolické příčiny – snížená funkce štítné žlázy, dlouhotrvající cukrovka. Snížení pohyblivosti střev se objevuje i při změnách iontů draslíku a vápníku (hyperkalcémie, hypokalémie).
  • Hemoroidy a trhliny konečníku – hemoroidy jsou při vyprazdňování mnohdy bolestivé a mohou tak vést k vědomé i nevědomé snaze stolici odkládat. Stejně tak i u bolestivých trhlin konečníku vzniká oddalování vyprázdnění.

 • Apatie
 • Mozek

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF