Banner nové Sféry

Viraimun

Bioinformační doplněk stravy obsahující výtažky z hub. Aktivuje imunitní a lymfatický systém, díky speciální výživě z betaglukanů. Ten je důležitý pro detoxikaci těla. Funkce lymfatického systému je úzce spojena s funkcí ledvin.

seznam modryBetaglukany aktivují a stimulují imunitní systém
seznam modryaktivací produkce mazových žláz působí na suchou pokožku
seznam modrypodporují lymfatický systém
seznam modry mají antibakteriální a protisplísňové účinky

Popis

Bioinformační doplněk stravy obsahující výtažky z hub.

DOMÉNOU VIRAIMUNU JE CELKOVÁ IMUNITA.

Aktivuje imunitní a lymfatický systém, díky speciální výživě z betaglukanů. Ten je důležitý pro detoxikaci těla.
Funkce lymfatického systému je úzce spojena s funkcí ledvin. Lidé s poruchou průchodnosti lymfatického systému mají oteklé končetiny, zahleněný krk, pocit tlaku a městnání v krku, hlavě, hrudníku, pánvi i v břiše.

Látky použité v kapslích Viraimun:

 • Betaglukany aktivují a stimulují imunitní systém
 • aktivací produkce mazových žláz působí na suchou pokožku
 • podporují lymfatický systém
 • mají antibakteriální a protisplísňové účinky
 • jsou aktivní při regeneraci a detoxikaci organismu
 • mají pozitivní vliv na psychiku

Za zmínku stojí kosmetický efekt obsažených aktivních látek hub, které aktivují produkci mazových žlázek. To oceníme zejména při zestárlé a suché, až papírovité pokožce.

Viraimun je jedním z hlavních klíčů ke všem degenerativním potížím. Díky inteligentní bioinformační technologii firmy Diochi působí velmi do hloubky. Je vhodný jak pro revitalizaci duševních a fyzických sil, tak i pro krásu. Vhodnou vnitřní výživou dokážeme více než speciálními drahými krémy na vrásky.

Upozornění:

 • Není vhodné pro děti
 • Uchovávejte mimo dosah dětí
 • Není vhodné pro těhotné a kojící ženy
 • Nepřekračujte doporučené dávkování
 • Během užívání zvyšte pitný režim
 • Výrobek není náhradou pestré stravy

Doporučení:

1. Chronické stavy orgánové disharmonie a nedostatku energie
Řídíme se pravidlem, čím starší a horší stav, tím menší dávkování a větší rozestupy mezi jednotlivými dávkami. Ten, kdo má hodně zdravotních problémů nebo trpí chronickým onemocněním, začne vždy s nižší dávkou a bude ji postupně zvyšovat. Například 1 kapsle 1x denně. Platí to zejména pro ty, kteří trpí nějakou chronickou nemocí, například dlouhodobým ekzémem. Dávkování a rozestupy mezi jednotlivými dávkami mohou být i menší. Neobjeví-li se přechodné zhoršení, zvýšíme po týdnu dávkování na 1 kapsli 2x denně. Přechodným zhoršením je myšleno například rozšíření ložisek ekzému. Když se po dalším týdnu neobjeví žádná výrazná reakce, opět zvýšíme dávku a užíváme maximální dávkování 3x denně 2 kapsle.

2. Kdy udělat pauzu?
Vždy po třech týdnech užívání udělejte 1 týden pauzu. Tím završíte měsíční cyklus. Při průměrném dávkování s týdenní pauzou vám kapsle přípravku vydrží asi jeden měsíc. Týdenní pauza je vhodná, je totiž známo, že tělo si postupně na podávání jakéhokoliv přípravku zvykne. Abychom pak zachovali stejnou účinnost, museli bychom například zvyšovat dávky. Přechodné zhoršení, neboli reverzní reakce je pouze pozitivní regenerační efekt.

3. Akutní stavy orgánové disharmonie a náhlého nedostatku energie
Čerstvá orgánová disharmonie si žádá vyšší okamžitou dávku a více opakování. Užívejte 3 x 2 kapsle za den. Dále pak v akutních případech, například při chřipkovém onemocnění. A také tehdy, když nově získaná nemoc překryje chronickou. V tom případě bez obav opět užíváme maximální dávky, aniž by byla vyvolána silná reverzní reakce u chronického onemocnění. Je to jako při olupování slupek cibule. Abychom se dostali na spodní vrstvu, nejdříve musíme odstranit vrchní slupku. Jakmile akutní problém vymizí, přistoupíme na původní nižší dávkování přípravku, který jsme užívali před tím. Opět se zabýváme chronickým stavem.

4. Dávkování pro ty, co se cítí zdrávi a s dostatkem energie
Kdo se cítí zdráv, může začít rovnou s maximálním dávkováním. Pokud se objeví reverzní reakce, která ho bude výrazně obtěžovat, sníží dávkování na minimum, tj. na 1 kapsli denně, nebo na dvě kapsle denně. Je-li reverzní reakce vyšší, prodlužte si intervaly mezi jednotlivými dávkami, například 1 kapsli denně, nebo 1 kapsli obden, příp. 1 kapsli 1x za tři dny, nebo i 1x týdně i za 14 dní. Zde musíte již přihlížet k individuálnímu dávkování, podle toho, jak vaše tělo reaguje na bioinformace. Platí pravidlo: Čím větší je odezva organismu, tím menší jsou dávky a rozestupy mezi jednotlivými dávkami jsou větší. Pravidelnost dávkování však zůstává zachována. Tak si můžete svůj regenerační postup sami regulovat. Je to jako v autě, když šlapete na plyn.

5. Průběh detoxikace a regenerace
Detoxikace a celková regenerace probíhá většinou bez reverzních příznaků. Jakákoliv shodná informace, která vyvolá biorezonanci, může vyvolat rychlejší odplavování toxinů z těla z uložených depozit. Jedná se o takzvanou reverzi. Regenerace postupuje ze shora dolů a zevnitř ven.

6. Projev reverzní reakce:
Každý z nás je individuální, a tak i reverze může mít mnoho podob. Je to reakce organismu na shodné bioinformace. Vaše obranné mechanismy se začínají aktivovat a z těla odcházejí toxické zplodiny.
- Může se projevit například vyrážkou nebo jejím přechodným zhoršením, náznaky problémů souvisejících s již prodělanými onemocněními. Mohou to být různé výtoky z tělních otvorů, například zhoršení rýmy, u žen z pochvy, vzácněji i z prsou, výtok se slabým pálením na konci močové trubice u mužů a další. Veškerá mikrobiologická vyšetření takových falešných výtoků jsou negativní.
- Objeví-li se některé projevy reverze, je to dobrou známkou rychlé a kvalitní regenerace.
Pokud si nejste jisti, že se u vás jedná o reverzi, konzultujte svůj stav s některým lékařem-homeopatem. Seznam spolupracujících lékařů získáte na příslušném distribučním místě vašeho regionu.

7. Přetrvávání reverzní reakce a extrémní citlivost
Ve všech případech, kdy reverze přetrvává déle než 14 dní, přípravek vysaďte a nechte bioinformace doznít. To se projeví celkovým vylepšením stavu. Po vymizení reverzní reakce můžete začít opět dávkovat po kapslích s většími, ale pravidelnými časovými rozestupy a po čase dávku zvyšujte.

8. Extrémní citlivost a neodpovídající silná reakce
Týká se lidí s extrémní citlivostí na bioinformační přípravky, u nichž se již po jedné kapsli určitého přípravku dostaví nepřiměřená reakce. Tam raději začněte přípravkem, který je sousedem jeho pozice ve sféře a nemá tak silný harmonizační vliv. Změnou postupu docílíme toho, že reakce již není silná, protože došlo k předčištění organismu z jiné strany. Po jeho využívání uděláme nový test, nebo pokračujeme původním přípravkem, který vyvolával větší citlivost. Jestliže se opakuje opět silná reverze, můžeme přistoupit pouze na pití bylinného čaje.

9. Dodržujte pitný režim.

10. Jste-li v lékařském ošetření, řiďte se pokyny lékaře!

 

 • Kód produktu: CZ90002267
 • skupenstvi: kapsle
 • kartuše: all
 • Země původu: Česko
 • Tabulka horní: Betaglukany aktivují a stimulují imunitní systém aktivací produkce mazových žláz působí na suchou pokožku podporuje lymfatický systém antibakteriální a protisplísňové účinky detoxikuje a regeneruje celý organizmus má pozitivní vliv na psychiku
 • Dávkování:

  80 kapslí

 • Složení:

  Extrakt z bylin:

  • Houževnatec jedlý (Shiitake, Xiānggū - voňavá houba, Dōnggū -zimní houba)
  • Trsnatec lupenitý (Grifola frondosa, Maitake, Tančící houba)
  • Housenice čínská (Cordyceps sinensis, Tibetský klenot)
  • Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum, Ganoderma mongolium, Polyporus lucidus, Reishi)
  • Bazalka vonná (Ocimum basilicum Bazalika prostřední, Bazalika obecná, Bazalka pravá)

  směs éterických silic:

  • Kafrová (silice rostliny: Kafrovník lékařský – Skořicovník kafrovník, Cinnamomum camphora)
  • Anýzová (silice rostliny: Anýzovávník obecný - Pimpinella anisum)
  • Grepová (silice rostliny: Grapefriut - Citrus paradisi - Citroník rajský)
  • Kardamomová (silice rostliny: Kardamovník obecný - Elettaria cardamomum)
  • Litsea cubeba (silice rostliny: Vavřín kubébový - Litsea cubeba)
  • Nardová (silice rostliny: Nardostachys jatamansi - Nard pravý - nardovník džatamanský – Džatamamsí)
  • Mátová (silice rostliny: Polej obecná - Máta polej - Mentha pulegium)
  • Kasiová (silice rostliny: Kasie - Cinnamomum cassia - čínská skořice)
  • Vetiverová (silice rostliny: Vousatka - Vetiveria zizanioides)
  • Arginin (Arginine Arg, 5-guanidinovalerová kyselina (2S)-2-amino-5-(ureido)pentanová kyselina, NH-CH2CH2CH2CHNH2-COOH

  Želatina
  Stearan hořečnatý (protispékavá látka)

 • Dávkování plné:

  ikona kapsle Balení obsahuje 80 kapslí

  Dávkování: 3x denně max. 2 kapsle

 • Typ:: kapsle
 • Akce: Ne
 • Zařazení: STRÁŽCI POZIC / 1 sféra, plexus solaris

Související položky (podle značky)

 • Bazalka pravá

   

  Uklidní podrážděné nervy i trávení, povzbudí chuť do jídla i do života! Užívá se čerstvá, sušená jako výluh či silice. Je italským "národním" kořením a milují ji všichni labužníci.

  Bylina bazalka pravá (Oscimum basilicum) má lesklé listy vejčitého tvaru, výraznou, podmanivou chuť a neodolatelnou vůni. Je to jednoletá bylina dorůstající výšky 20-60 cm. Bílé až fialovo-načervenalé rostlinky nás potěší od června do srpna. Obsahuje velké množství vitamínu C, minerálních látek, silic a tříslovin. Fytolátky, které bylina obsahuje, mají velmi příznivý vliv na naše trávení. Podporují metabolismus, funkci žaludku i tvorbu žluči, odbourávají tuky. Přispívají k udržování rovnováhy střevní mikroflóry. Bazalkový čaj je tedy vynikajícím digestivem, zejména po těžším a tučném jídle. Osvědčil se při problémech s nadýmáním, různých katarech, žaludečních a střevních potížích.

  Pokud si ze sušené bazalky připravíme čaj, příjemně nás uklidní, je tedy vítaným společníkem v období zvýšené psychické zátěže a stresu. Bylinkáři ho používají k uvolnění bolestí hlavy, pocitu úzkosti a nervozity. Je vhodným doplňkem, pokud nás skolila chřipka a nachlazení, podporuje odkašlávání a působí antisepticky. Kloktání nálevu uleví, pokud trpíme zánětem dásní, ústní dutiny nebo hrdla. Léčitelé ho doporučují užívat, pokud máte menstruační problémy, nebo v menopauze, protože zmírňuje návaly horka, pocení, křeče.

  Oleje z bazalky se velmi úspěšně používají v aromaterapii. Inhaluje se v období stresu, pokud trpíme bolestmi hlavy, únavou, nespavostí a nervozitou. Působí antivirově a antibakteriálně, má blahodárné účinky při infekcích dýchacích cest. Během inhalace snižuje krevní tlak a je vhodná při nadměrné únavě. Olej má vysoký obsah omega 3 kyselin. Pokožku olej osvěží, prokrví, příznivě působí při akné a revmatismu. Listy se používají i zvenku. Pokud vás uštkl hmyz nebo máte drobná poranění kůže, stačí rozmačkat list bazalky a přiložit ho na postižené místo. Je přírodním repelentem, proto květináč s bazalkou na okně zaručeně vyžene nepříjemné mouchy či komáry.

  Odkud pochází?

  Bylina bazalka pravá (Oscimum basilicum) pochází z přední Indie. Odtud se dostala do Středomoří. Také k nám putoval tento zelený poklad již ve starověku a brzy si našel nadšené uživatele. Dávní léčitelé tuto svěží rostlinku uctívali jako královnu bylin, která v sobě ukrývala zázračnou sílu. V Egyptě se stala součástí pokladů hrobek faraonů, vonné oleje z bazalky byly posvátné. Staří Římané, kteří si rádi užívali radostí života z ní udělali "čarodějnici lásky". Pro starověké národy byla navíc symbolem ochrany před zlými silami a průvodkyní duší kráčejících do ráje. Pro nás je především oblíbenou bylinkou, kterou přidáváme do gurmánských specialit a mnozí ji využívají i jako léčivou bylinu.

  Věděli jste, že?

  Bazalka se používá také v kosmetickém průmyslu? Především na přípravu krémů, éterických a masážních olejů.

  Bazalková silice je oblíbenou ingrediencí při výrobě parfémů? Omamně voní, podobně jako směs růží, hřebíčku a citrusů.

  V současnosti existuje až 64 různých druhů bazalky?

  Bazalku pravou najdete v přípravcích Diochi: VIRAIMUN tobolky, NERVAMIN kapky

 • Housenice čínská

  Parazitická houba s plodnicemi prstovitého až kyjovitého tvaru o velikosti 3–7 cm.

  Rozšíření:

  Asie, Čína, Nepál, oblasti Himálají, roste na vysokohorských pastvinách ve výškách nad 3000 metrů a sbírá se v době letního slunovratu předtím, než roztaje poslední sníh. Pěstuje se uměle také v Hongkongu a na vysočině Cameron v Malajsii. Houba se pěstuje pro léčebné účely.

  Obsahové látky: Obsahuje zejména polysacharidy s protinádorovou, antivirovou a imunostimulační aktivitou, jako například beta-1,3- a beta-1,4-D-glukany, CPS-2, lektin. D-manitol, ergosterol, cordicepiny – cordicepin – má cytostatické účinky a je to analog nukleosidu adeninu 3´-deoxyadenosin, cordicepsin, ophicordin, myriocin, nukleosidy (adenin, adenosin), uracil, dieny, exo-polymery, adenosidy, palmitovou kyselinu, kordicepic acid, steroly, bioxantraceny a minerální látky, nukleosidy, aminokyseliny, organický draslík, bor, jod, selen, zinek, vápník a další minerály.

   

   

   Účinky a využití

  Přehled účinků: Antibakteriální, protiplísňový, antivirový, insekticidní, imunostimulační, protirakovinný, antimetastatický, antiagregační, antidepresivní, protistresový, tonizační, anti-aging – proti stárnutí, protizánětlivý, antialergické, antioxidační, hypoglykemický – snižuje hladinu cukru v krvi, snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak, obsahová látka ergosterol má antiangiogenetický účinek – brání rozvoji cév pro výživu nádorů. Používá se na kardiovaskulární onemocnění, nervový systém a činnost ledvin. Pomocné adjuvans při onkologické terapii, diabetu a dalším onemocnění.

  Imunitní systém: Stimuluje a aktivuje imunitní systém, stimuluje produkci interleukinu-1 a interleukinu-2, které zvyšují obranyschopnost organismu. Stimuluje T ochranné lymfocyty, zvyšuje jejich počet a aktivitu, aktivuje makrofágy , které jsou důležité pro imunitní systém a naši ochranu před mikroorganismy. Stimuluje produkci interferonů v těle. Interferony zvyšují imunitu buněk vůči virovým onemocněním. Ovlivňuje buňky imunitního systému produkcí různých cytokininů – interferonu, interleukinů, což má dále vliv na naši dokonalou obranyschopnost.

  Buňky: Protirakovinný účinek – na rakovinu prsu a močového měchýře. Stimulace T lymfocytů a makrofágů, které dokážou ničit rakovinné a jinak nemocné buňky v těle. Po operaci rakoviny mléčné žlázy prsu nemělo ústní užití výtažků Cordyceps sinensis vliv na brzdění růstu primárního nádoru, ale bránilo průniku metastáz do plic – zřejmě aktivací makrofágů. Ve vodě rozpustný polysacharid CPS-1 vykazuje silnou antioxidační aktivitu, ochraňuje buňky proti poškození volnými radikály, a tak zpomaluje stárnutí buněk. Cordycepin má inhibiční účinek na hematogenní metastázy kožního nádoru melanomu B16-F1 buněk pomocí blokování ADP-indukované agregace krevních destiček in vivo. Stimuluje produkci interferonů v těle – TNF (tumor nekrotizující faktor). Výtažky se užívají při ozařování a chemoterapii v onkologické léčbě, snižují jejich vedlejší účinky. Omezuje množení buněk u sarkomu 18 a nádoru MM-46 (Mori et al, 1986). Ergosterol brání vývoji nových cév, které vyživují nádor, a tím působí proti jeho růstu. Inhibiční účinek na promyelocytární leukemii. Inhibiční účinek Cordyceps sinensis na spontánní metastázy jater, Lewis karcinomu plic a melanomu B16. Extrakt spouští apoptózu – sebedestrukci buněk HL-60.

  Orgány: Plíce, ledviny, játra.Působí hepatoprotektivně a snižuje riziko cirhózy jater. Posiluje plíce, ledviny, játra, při častém pomočování. Zlepšuje výměnu látek v ledvinách, zlepšuje dynamiku buněk ve tkáni ledvin, napomáhá vylučování močoviny, napomáhá k lepší funkci ledvinných kanálků a glomerulů poškozených léky nebo zánětem. Dle výzkumu je možné obsažený polysacharid CPS-2 použít při selhávání ledvin.

  Digestivní: Velmi vhodné je podávání výtažků při diabetu.

  Stimulace růstu: Experimentálně bylo prokázáno, že výtažek z Mycelia cordyceps může být využit pro stimulaci růstu kuřat namísto antibiotika Avilamycinu. Výtažek má steroidní účinky.

  Dýchací systém: Astma, dlouhotrvající kašel, dušnost, alergie, těžká onemocnění dýchací soustavy.

  Nervový systém: Upravuje poruchy spánku, tlumí stavy úzkosti, navozuje pocity klidu, zlepšuje paměť, mírní deprese a stres. Posiluje nervový systém.

  Urogenitální a hormonální systém: Zvyšuje zájem o sex – impotence, noční pocení, podporuje mužské sexuální funkce a spermatogenezi. V jednom klinickém pokusu byla dávka 1 g denn ě podávána 155 pacient ů m se sexuální hypofunkcí po 40 dní, p ř i č emž 46 pacient ů bylo znovu schopných normálního sexuálního života a 64,15 % vykazovalo zlepšení proti 31,57 % lé č ených placebem. U t ě chto pacient ů bylo zaznamenáno zvýšení hladin 17-hydroxykortikosteroid ů a 17-ketosteroid ů (Yang et al, 1985). Hematurie – výskyt červených krvinek v moči – upravuje užívání Cordyceps sinensis. Proteinurie – zvýšený výskyt proteinů v moči upravuje používání Cordyceps sinensis. Zvyšuje produkci testosteronu.

  Pohybový aparát: Bolesti v kříži a kolenou, svalová slabost. Při experimentech na zvyšování výkonnosti se ukázaly výtažky z Cordyceps sinensis jako stimulační k dosažení lepších výkonů ve sportu. Používají je i mnozí sportovci na olympiádách.

  Kožní: Alergie a pokožka bez lesku.

  Srdečně-cévní systém, krev: Vodní výluh Mycelia významně snižuje hladinu LDL cholesterolu a zvyšuje hladinu HDL cholesterolu. Používá se při ateroskleróze, srdeční arytmii a kardiovaskulárních chorobách. Zlepšuje periferní prokrvení a tím lepší zásobování buněk kyslíkem. Užívá se při anemii –chudokrevnosti. Nukleosidy snižují agregaci krevních destiček. Extrakty Cordyceps sinensis mají antiagregační účinek na krevní destičky – snižují srážlivost. Působí příznivě na metabolismus vápníku a fosforu v krvi. Upravuje hladiny krevního cukru. Snižuje hladiny triglyceridů a krevní tlak.

  Antibakteriální: Inhibiční efekt na Staphylococcus aureus, Pseudomonas putida, Vibrio anguillarum, Micrococcus tetragenus, Bacillus subtilis. Působí bakteriostaticky proti několika desítkám patogenních bakterií včetně pneumokoků a streptokoků. Cordycepin má inhibiční účinek na Clostridium difficile, která způsobuje různé střevní potíže.

  Antivirový: Proti různým virovým infektům. Ochranný efekt proti viru hepatitidy B a následné cirhóze jater.

  Protiplísňový: Proti rodu Fusarium.

  Insekticidní: Laboratorně potvrzen insekticidní účinek na některé druhy hmyzu.

  Zajímavosti: Cordyceps sinensis parazituje na housenkách hrotnokřídlatých přástevníků nočního motýla Hepialus fabricius a larvách molů Lepidoptera. Spory houby se dostanou do těla housenky, tam vyklíčí a během růstu zahubí housenku. Až poté z těla vyroste plodnice, ta dozraje a uvolní spory a tak infikuje další housenky. Dále jsou známy housenice Ditmarova, napadající vosy a sršně, a housenice střevlíková, parazitující na broucích střevlících V čínštině se jmenuje dongchong xiacao . V překladu to znamená ,,v zimě brouk, v létě tráva“. Housenka, na které žije Cordyceps, má extrémně vysokou schopnosti přežití. Živí se oddenky vysokohorských rostlin, včetně takových, jako jsou např. hořec, Astragalus. Cordyceps během dvouletého vývoje v zemi snáší dlouhé hladovění, chlad a nedostatek kyslíku. Používá se již více než 5000 let jako zdroj energie, k upevnění zdraví a léčbě řady neduhů a byl klasifikován jako „prodlužovač života“. Číňané označovali Cordyceps jako zázračné boží dílo. Čínští lidoví léčitelé věděli, že Cordyceps pomáhá lidem zbavovat se množství chorob. Houba je velmi žádaná.

  Kontraindikace: Nejsou známy.

   

 • Lesklokorka lesklá

  Dřevokazná houba, klobouk má 3–25 cm velký, oválný, ledvinovitý hladký, lesklý, jakoby nalakovaný, hrbolatý, v mládí špinavě žlutavý, pak červenohnědý, s tenkou kůrou na povrchu. Rourky 5–30 mm, s hnědavými póry. Třeň – noha většinou postranní, 5–20 cm dlouhý, válcovitý, tvrdý, barvy červenohnědé až černé. Výtrusy jsou vejcovité, hnědé, na vrcholu zploštělé. Roste jednotlivě nebo ve skupinách na kořenech, pařezech a bázích odumřelých dubů, méně i jiných listnáčů, velmi vzácně i jehličnanů. Je nápadná lesklou plodnicí. Nehodí se na kuchyňské zpracování. Má ale zato jiné významnější přednosti a těmi jsou její léčivé účinky.

  Čína, Japonsko, Korea, Asie. Houba se pěstuje pro léčebné účely téměř v celém světě.

  Obsahové látky: Obsahuje zejména polysacharidy – polysacharido-proteinové komplexy – ganoderan A a C, heteropolysacharidy, arabinoxylo-b-D-glukan, xylo-b-D-glukan, manno-b-D-glukan a xylomanno-b-D-glukan, ganoderan A a B, glykan A, B a C, polysacharidy podobné glykogenu – fukogalaktan, manofukogalaktan, fukoxylomannan, xylomannoarabinogalaktan, glykogen – zásobárna energie pro tělo a peptidoglykan. Dále alkaloidy, RNA nukleovou kyselinu s antivirovým účinkem, nukleosidy, nukleotidy – adenosin – uvolňuje svaly a má analgetický účinek, steroly – ergosterol 0,3–0,4 %, beta-sitosterol, steroidy, alkaloidy, peptidy, lektiny, terpeny, bílkoviny, glykoproteiny – kompletní molekuly glukanů s bílkovinami, více než 100 triterpenoidů, lanostanoid s protirakovinným účinkem, ganodermadiol (snižování krevního tlaku, inhibice ACE), deriváty kyseliny ganodermové, ganoderové, ganoderenové a luciderové, triterpeny (ganoderiol A–H, ganodermanonol, lucidon). Steroidy – ganodosteron (jaterní protektant), 18 základních aminokyselin, antivirová kyselina oleanová, olejová – antialergický účinek, ganoderová (s protialergickými účinky, ochrana jater, inhibitor syntézy cholesterolu), kyselina ganodermová T-0, inhibitor syntézy cholesterolu, kyselina ganodermová – jaterní protektant, kyselina palmitová a behenová, betain, vitaminy B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B6 (pyridoxin), B12 (cobalamin) – jeho součástí je prvek kobalt, provitamin D2 a stopové prvky. Bílkovina popsaná jako Ling Zhi-8 protein má antialergické a imumomodulační účinky. Germanium ve formě organokovové sloučeniny – karboxyetyl-germanium-seskvioxid, minerály: železo, hořčík, zinek, měď, mangan, Germanium 132 s analgetickým a protinádorovým účinkem. Doposud bylo v houbě zjištěno více než 400 obsahových látek.

   

   

   

  Účinky a využití

  Přehled účinků: Antibakteriální, protiplísňové, antivirové, anti-HIV, imunostimulační, anabolické, adaptogenní, protirakovinné, anti-aging – proti stárnutí, protizánětlivé, snižuje krevní tlak, antialergické, antioxidační, antiandrogenní – má estrogenní aktivitu, hypoglykemický – snižuje hladinu cukru v krvi, protistresový, analgetický, snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak, antiaterosklerotický – proti kornatění cév, antiagregační – snižuje srážlivost krve, protivředový, antiangiogenetický – brání rozvoji cév pro výživu nádorů, antidiabetický a antimutagenní. Používá se na kardiovaskulární onemocnění, chronickou bronchitidu, posiluje játra, nervový systém a činnost ledvin. Podporuje spánek. Pomocné adjuvans při onkologické terapii, leukemii, diabetu a dalším onemocnění.

  Imunitní systém: Stimuluje a aktivuje imunitní systém, produkci různých cytokininů – interferonu, interleukinů, což má vliv na naši dokonalou obranyschopnost. Stimuluje NK (NK) buňky a T a B lymfocyty. Zvyšuje počet makrofágů, které napomáhají funkci leukocytů – mají vliv na zdokonalení syntézy DNA a RNA. Zvyšování produkce makrofágů je pro naše tělo velmi prospěšné. Makrofág je buňka imunitního systému, tzv. fagocyt čili buňka, která má schopnost pohlcovat škodliviny včetně virů, bakterií a mutovaných migrujících nádorových buněk nebo odumřelých buněk. Aktivuje se schopnost makrofágu pohlcovat cizorodé částice (např. plísně a některé nitrobuněčné parazity, např. původce toxoplazmózy, Toxoplasmu gondii). Snižuje také hladinu některých metabolických zplodin a ovlivňuje rychlost odstranění přebytečných hormonů. Chrání buňky při chemoterapii a ozařování, podporuje tvorbu červených a bílých krvinek (podporuje růst kmenových buněk kostní dřeně) po léčbě nádorů. Zvyšuje odolnost vůči nemocem.

  Buňky: Omlazující účinek, protirakovinný účinek – TNF (tumor nekrotizující faktor), antioxidační – ničí volné radikály a zpomalují stárnutí buněk. Protinádorový účinek houby spočívá v inhibici DNA polymerázy, posttranslační modifikaci onkogenu Ras a stimulaci produkce cytokinů, inhibičním vlivu cytokinů na růst cév (VEGF a TGF – beta1) a v dalších vlivech. Omezením růstu cév blokuje nádor ve výživě. U leukemie byla pozorována zástava buněčného cyklu v G2/M fázi, zatímco u lymfomu účinkovala lesklokorka zvýšením exprese bílkovin p21 a p27 ( sliva2006glc ). Aktivace genu p53 a apoptóza buněk akutní myeloblastické leukemie – označení a sebedestrukce. Výtažek z Ganoderma lucidum inhibuje růst MDA-MB-231 buněk rakoviny prsu modulací Akt/NF-kappaB a mohl by mít potenciální využití při léčbě rakoviny prsu. Snižuje množení vysoce invazivních buněk rakoviny prsu, prostaty, sarkom 180. Snižuje negativní účinek chemoterapie a ozařování.

  Orgány: Srdce, plíce, slezina, ledviny – při nefritidě, játra – při žloutenkách, ochraňuje játra proti působení různých chemických látek. Obsažené triterpeny léčí jaterní nedostatečnost. Proti fibróze, tvrdnutí jater a chronické hepatitidě. Posiluje mozek, ochraňuje ledviny, slinivku a srdce. Podporuje vylučování těžkých kovů z těla. Ganoderan A a C vykazuje vysokou hypoglykemickou aktivitu, a proto se droga používá u diabetu 2. typu jako účinné antidiabetikum. Houba má hořkou chuť a vykazuje antialergický účinek.

  Digestivní: Anorexie,nechutenství, hypercholesterolemie – snižuje hladinu cholesterolu, prevence diabetu, gastritidy,proti žaludečním vředům.

  Dýchací systém: Astma, bronchitidy, tlumí kašel a rozpouští hleny. Obsahuje protizánětlivé složky, které p říznivě působí při zánětu průdušek a jiných onemocněních dýchacích cest. Podle čínské studie, které se zúčastnilo 2000 nemocných, došlo u 60 až 90 procent pacientů ke zlepšení během dvou týdnů užívání reishi.

  Nervový systém: Droga uklidňuje, chronická nespavost, únava, neurózy, bolesti hlavy, migrény. Organické sloučeniny Germania vykazují analgetické účinky. Zvyšuje odolnost proti zátěži a stresu. Tonizuje CNS. Je vhodná pro léčbu chronického únavového syndromu. Má pozitivní účinky u osob trpících Alzheimerovou nemocí. Celkově zlepšuje paměť!

  Urogenitální a hormonální systém: Afrodiziakální účinek – zvyšuje sexuální potenci, menstruační potíže, dysmenorea, problémy s prostatou. Má estrogenní účinek, což je dobré při rakovině prostaty, kdy je v těle přebytek mužských hormonů.

  Pohybový aparát: Revmatické bolesti kloubů, dna, artritida, nukleotid adenosin – uvolňuje svaly a má analgetický účinek.

  Kožní: Různé typy silných alergií, alergické ekzémy.

  Srdečně-cévní systém, krev: Rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu. Používá se při ateroskleróze a hemoroidech. Peptidoglykany snižují vysoký tlak. Nízký tlak se také upravuje na normální hodnoty. Zlepšuje periferní prokrvení. Extrakty Ganoderma lucidum mají antiagregační účinek na krevní destičky – snižují srážlivost. Potlačuje uvolňování histaminu. Obsahuje peptidoglykan a další látky, které působí jako ACE inhibitory a které se používají jako léky první volby při léčbě hypertenze a chorob srdce.

  Antibakteriální účinek: Účinný na Helicobacter pylori, Pseudomonas syringae vyskytující se i na květinách. Proto se třeba nemohou někdy nosit květiny do nemocnic, neboť tato bakterie může napadat silně oslabené jedince a způsobovat záněty středouší. Dále na Escherichia coli. Všeobecně větší účinek byl pozorován na gramnegativní bakterie – Pseudomonas syringae pv. syringae DPIC 219, Micrococcus luteus (MIC, 0,75 mg/ml) – vyskytuje se na lidské pokožce, v mléčných a jiných živočišných produktech i v pivu. Inhibiční účinek na Bacillus subtilis, Bacillus cereus. Současně podávaný extrakt s antibiotiky – ampicilin, cefazolin, oxytetracyklin a chloramfenikol – vykázal aditivní účinek. Synergismus byl pozorován při GL kombinaci s cefazolinem proti Bacillus subtilis a Klebsiella oxytocab

  Antivirový účinek: Inaktivuje virus herpes simplex HSV-1, HSV-2, virus hepatitidy B, HIV-1 – triterpeny ze spor Ganoderma lucidum prokázaly anti HIV-1 aktivitu IC50 hodnot 20–90 microM. Látky lesklokorky ganoderiol F ganodermanontriol mají inhibiční vliv na virus HIV-1 (Phytochemistry. 1998 Nov; 49 (6) :1651-7. Anti-HIV-1 a anti-HIV-1-proteázy látky z Ganoderma lucidum. el-Mekkawy S, Meselhy MR, Nakamura N, Tezuka Y, Hattori M, Kakiuchi N, Shimotohno K, Kawahata T, Otake T. Výzkumný ústav pro tradiční čínsko-japonské léčivé přípravky, Toyama lékařské a farmaceutické univerzity v Japonsku) PMID: 9862140 [PubMed – indexované pro MEDLINE]). Zvyšuje odolnost vůči viru HIV podporou imunitních faktorů.

  Protiplísňové: Inhibiční účinek na Aspergillus nigerb Candida albicans.

  Paraziti: Vliv na některé prvoky.

  Zajímavosti: V Asii se jí říká houba nesmrtelnosti a obsahuje asi 400 biologicky aktivních látek. V Číně patří k nejvýše ceněným léčivům. Čínsky se jí říká lingchi a japonsky reishi. Vyskytuje se v několika druzích. Na severní polokouli se vyskytuje Ganoderma applanatum a další. Tato houba byla uctívaná jako symbol úspěchu a životního blaha. Dodnes se věří, že léky z této houby ,,vzkřísí i mrtvé“. V Číně ji považují za všelék a prostředek prodlužující život. Říká se jí také "duchovní houba". Pro její tonifikační účinky a schopnost lépe snášet nepříznivý vliv vysokých nadmořských výšek ji užívají šerpové v Himálaji. Využívá se i při výcviku ruských kosmonautů jako adaptogen, kdy zvyšuje pracovní schopnost a lépe obnovuje funkce lidského organismu.

   

 • Trsnatec lupenitý

  Lupenatá dřevokazná houba, které se říká také maitaké, roste na starých pařezech. Trsnatec vytváří trsy plodnic široké a vysoké 150–400 mm, které lze v létě a na podzim najít na bázi starých dubů. V přírodě nalezené trsy jsou někdy až 25 kg těžké a skupiny mohou mít 100 cm v průměru, kde jich může být až 200. Hlavní třeň se rozděluje na více odnoží a ty se dále dělí a přecházejí v lupenovité kloboučky. Kloboučky jsou polokruhovité a rostou střechovitě nad sebou, srostlé bokem nebo středově, vějířovité, zvlněné, tenké 5–10 mm, na povrchu drsné, jemně srstnaté, světle žluté, světlehnědé až světle olivově zelené. Rourky jsou krátké (2–3 mm), bílé, sbíhající na třeň. Výtrusy mají rozměr 5,5 x 3,5–4,5 µ, jsou elipsoidní a bezbarvé nebo bílé. Příliš staré plodnice příjemnou houbovou chuť ztrácejí. Používá se k jídlu a léčebným účelům.

  Rozšíření:

  Trsnatec lupenitý roste v Evropě, východní Kanadě a USA, Číně a severovýchodním Japonsku, kde roste na pařezech a odumřelých kmenech listnatých stromů. Na pařezech začíná tvorba plodnic po 1–3 letech po naočkování. Výskyt: říjen, srpen až do podzimu. Velmi dobře se dá přehlednout a splývá s okolím. Trsnatec je pěstován zejména v Japonsku. V některých evropských státech je chráněn a je na seznamu ohrožených hub.

  Obsahové látky: Obsahuje zejména chitin, polysacharidy s protinádorovou, antivirovou a imunostimulační aktivitou, jako je například grifolan, kyselina grifolová, beta-1,3- a beta-1,6 glukan – GRN, maitaké D – frakce, enzym grifolisin, glykoproteiny.

   

   

   

  Účinky a využití

  Přehled účinků: Antibakteriální, protiplísňový, antivirový, anti-HIV, imunostimulační, protizánětlivý, protirakovinný, protistresový, snižuje hladinu krevního tlaku, adaptogenní, hypoglykemický – snižuje hladinu cukru v krvi, reguluje hladinu triglyceridů a fosfolipidů v séru. Pomocné adjuvans při onkologické terapii, diabetu a dalším onemocnění.

  Imunitní systém: Stimuluje a aktivuje imunitní systém, T ochranné lymfocyty a zvyšuje činnost makrofágů, NK buněk, které pak účinněji napadají cizí vetřelce viry, bakterie, plísně a rakovinné buňky. Stimuluje produkci interferonů v těle. Interferony zvyšují imunitu buněk vůči virovým onemocněním. Buňky imunitního systému produkcí různých cytokininů, interferonu, interleukinů ovlivňují naši dokonalou obranyschopnost. Stimuluje vrozený a adaptivní imunitní systém.

  Buňky: Protirakovinný účinek – stimulace T lymfocytů, makrofágů, NK buněk, které dokážou ničit rakovinné a jinak nemocné buňky v těle. Ústně podávaný prášek z trsnatce lupenitého v provedené studii vykazoval u myší účinky zvyšování aktivity makrofágů, NK buněk a cytotoxických T-buněk (1,4x, 1,86x, resp. 1,6x) a z 86 % zabraňoval nádorovému růstu (Mori et al, 1987). Vyčištěné polysacharidy se ukázaly být účinné při rakovině prsu, plic, žaludku, jater a mozku. Omezuje množení rakoviny prostaty.

  Stimuluje produkci interferonů v těle – TNF (tumor nekrotizující faktor). Má angiogenetický účinek – blokuje rozvoj cév a tím i výživu nádoru.

  Orgány: Plíce, ledviny, tlusté střevo, slezina, slinivka, žaludek, játra a mozek. Používá se při léčbě astmatu a onemocnění plic.

  Digestivní: Používá se při diabetu, protože u některých lidí dokáže snižovat i vysoké hladiny cukru u diabetu 2. typu. Dále při onemocnění sleziny, žaludeční nevolnosti a při léčbě otylosti. V tomto případě se musí užívat delší dobu, ale je efektivní. Protizánětlivý účinek na střeva byl srovnatelný s 5-aminosalicylovou kyselinou, běžně používaným lékem v léčbě IBD.

  Dýchací systém: Nachlazení, virózy.

  Nervový systém: Používá se pro uklidnění podrážděného nervového systému.

  Srdečně-cévní systém, krev: Používá se při hemoroidech a jiných cévních chorobách. Snižuje hladinu cholesterolu a lipidů v krvi.

  Antibakteriální účinek: Inhibiční efekt na Campylobacter,ochranný účinek proti sněti slezinné – antraxu.

  Antivirový účinek: Inhibiční účinek polysacharidů na virus HIV, herpes virus HSV-1, viry chřipky, hepatitidy B a zesiluje účinek interferonu.

  Protiplísňový účinek: Inhibuje Candidu albicans.

  Kožní: Laboratoře experimentální dermatologie v Japonsku zjistily, že houba má zcela originální působení na mazové žlázky kůže – in vivo. Podporuje tvorbu triacylglycerolů, které jsou hlavní složkou mazu. Povzbuzuje mazové žlázky k vyšší činnosti, což má za výsledek zlepšení stavu velmi suché kůže. To je vynikající u lidí, kteří mají velmi suchou, až ,,papírovitou” pokožku. Užíváním se dosahuje vynikajícího zvláčňujícího kosmetického efektu.

  Zajímavosti: Má jedny z nejsilnějších protinádorových a imunostumulačních účinků. V lidovém léčitelství se houba používala již v Číně za dynastie Han (206–220 n. l.). Intenzivní vědecké studium této houby probíhá od roku 1980. Bylo pozorováno široké spektrum příznivých účinků od zvyšování imunity, regulace krevního tlaku, snižování cholesterolu a krevního cukru až po kontrolu obezity a odstranění příznaků chronického únavového syndromu. Dobré výsledky byly zaznamenány při léčbě rakoviny prsu, plic a jater. Z houby se jako nejúčinnější vůči nádorům ukázala frakce D označená jako grifon. Prášek ze sušených plodnic byl úspěšně testován vůči viru HIV. Východní národy jí říkají maitaké – ,,tančící houba“, údajně se její pozření projevilo zmateným tancem. Toxické látky nebyly prokázány, ale naopak bylo odhaleno mnoho léčivých účinků. Spíše shluk hub připomíná, že houby jakoby tančí ve vzduchu, a od toho pak vznikl tento poetický název.

  Kontraindikace: Nejsou známy.

   

 • Pomalé hojení ran
 • Hodgkinův lymfom

  Příčiny  z pohledu klasické medicíny

  Nejvýznamnější příčinou vzniku onemocnění je oslabený imunitní systém, který nedokáže zabránit genetickým změnám v lymfocytech, popř. virové infekce, které přímo ovlivňují genetickou výbavu buněk. Rovněž vlivy zevního prostředí a především chemických látek se mohou velkou měrou podílet na jejich vzniku. Častější jsou tato onemocnění u mužů. Některé typy lymfomů jsou typické u mladých (Hodgkinův lymfom), jiné postihují spíše starší (Non-Hodgkinův lymfom).

   

 • Celý organismus
 • Mízní uzliny

   Mízní uzliny se vyskytují jednotliě nebo ve skupinách (regionální uzliny) po celém těle. Při zánětech či nádorovém onemocnění se uzliny zvětšují.

  Najdeme je např.:

  • na krku podél krkavic
  • před a za ušním boltcem
  • pod dolní čelistí
  • v podpažních jamkách
  • v oblasti třísel
 • Ekzém

  Příčiny  z pohledu klasické medicíny:

  Ekzém může být alergického i nealergického původu.
  Příčinou atopického ekzému je dlouhodobá alergická reakce, která postihuje a poškozuje kůži zánětem. Většinou se nezjistí, co je vyvolávajícím alergenem. Onemocnění bývá často geneticky podmíněné a člověk je náchylnější k dalším alergickým onemocněním.
  Nejčastějšími alergeny jsou pyl, peří, prach, srst zvířat, roztoči, bakterie, plísně, potraviny, kovy a parfémy.
  Příčinou kontaktního ekzému bývá přímá reakce kůže na danou látku. Nejčastějšími kontaktními alergeny jsou kovy, guma, kosmetické přípravky, organická barviva, parabeny, formaldehyd, lokální léky a umělé hmoty.

 • Wendita calysina

  Čajový odvar z wendity má vynikající vliv na trávicí systém a celkový metabolismus. Podporuje činnost jater a žlučníku, sleziny, močového měchýře, zlepšuje zažívání, činnost žaludku a střev. Je vhodný zejména po přejedení, intoxikaci alkoholem a jinými látkami.

  seznam modryzklidňuje zažívání
  seznam modryomezuje překyselení organismu
  seznam modryprevence rakoviny střev

  Popis

  Čajový odvar z wendity má vynikající vliv na trávicí systém a celkový metabolismus. Podporuje činnost jater a žlučníku, sleziny, močového měchýře, zlepšuje zažívání, činnost žaludku a střev. Je vhodný zejména po přejedení, intoxikaci alkoholem a jinými látkami. Omezuje překyselení, nadýmání, žaludeční a střevní potíže. Má harmonizační vliv na hormonální systém, ženské a mužské genitální orgány. Obsažené flavonoidy mají silné ochranné a antioxidační účinky při degeneraci buněk a kloubů. Celkově posiluje organismus při stresu, chřipkách a chorobách z nachlazení. Omezuje vznik vnitřního napětí. Pro svou lahodnou a aromatickou chuť podobnou mátě si získá tento čaj i vaši přízeň jako osvěžující nápoj.

  Upozornění:

  • Ve všech případech užití následuje po 3 týdnech užívání 1 týden pauza.
  • Není vhodné pro těhotné a kojící ženy
  • Není vhodné pro děti do 3 let.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Při projevu jakýchkoliv nepříznivých účinků, užívání čaje přerušte.
  • Skladujte v suchu.
  • Výrobek není náhradou pestré stravy.

  Doporučení:


  1. Příprava: Do 750 ml vroucí vody vložte 2–3 čajové lžičky bylinné směsi, 2–3 minuty vařte a ihned sceďte. Případně nasypte 2-3 čajové lžičky bylinné směsi do nádoby o objemu 750 ml, zalijte vroucí vodou, nádobu přiklopte a dejte 15 minut luhovat. Před pitím vyluhovaný čaj sceďte. Pro ochucení lze čaj osladit medem.

  2. Užívání: Užívejte po doušcích během celého dne až do 17 hodiny. Tato doba je doporučená, chcete-li, můžete si čaj dopřát i večer. Doporučujeme však v menším množství.

  3. Detoxikace: Pijte 750 ml denně po dobu 3 týdnů s následnou týdenní pauzou. Celý proces můžete 3x opakovat. Detoxikace probíhá pomaleji, organismus se předčistí a po třech týdnech 3 týdenní kůru zopakujte.

  4. Některé bylinné směsi lze použít pro jejich pozitivní kosmetické či regenerační účely také vnějším způsobem, jako odvar na oplachování pleti (např. Růže, Černohlávek nebo Divoký pomeranč), balzám na vlasy (např. Stévie) nebo jako koupel (např. Růže nebo Smilax).

 • TCD4 Imuserol

  Bioinformační posilující doplněk stravy vyrobený z kozího kolostra, výtažků silic z rostliny Coriandrum sativum a unikátním poměrem beta glukanů β-1,3 a β-1,4 z rostliny Avenna sativa.

  seznam modrypomáhá aktivovat t-cd4 obranné lymfocyty
  seznam modrypříznivě působí na střevní mikroflóru
  seznam modrypodporuje odolnost organismu vůči onemocnění
  seznam modrypřispívá ke zvýšení aktivity a odolnosti těla na zátěžové situace

  Popis

  Bioinformační posilující doplněk stravy vyrobený z kozího kolostra, výtažků silic z rostliny Coriandrum sativum, a unikátním poměrem beta glukanů β-1,3 a β-1,4 z rostliny Avenna sativa.

  Obsažené látky T CD4 IMUSEROL kapslí:

  • Pomáhají aktivovat t-cd4 obranné lymfocyty
  • Příznivě působí na střevní mikroflóru
  • Podporují odolnost organismu vůči onemocnění
  • Přispívají ke zvýšení aktivity a odolnosti těla na zátěžové situace
  • Podporují činnost cns a soustředění
  • Snižují hladinu LDL cholesterolu

  Proč právě kozí kolostrum, a ne kravské?
  Kozí kolostrum je biologicky aktivní směs látek mateřského mléka kozy domácí, nejzdravějšího zvířete, které nikdy netrpí rakovinou. Kozí kolostrum nelze laboratorně vyrobit, a proto je odborníky na imunitu vysoce ceněno. Je velice aktivní při zvyšování imunity. Je unikátní v tom, že svým složením je nejblíže mateřskému mléku.
  Studie potvrzují, že lidská populace je ve více jak 93 procentech alergická na látky obsažené v kravském mléce. Kozí mléko a kolostrum je výborně tolerováno jak dětmi, tak dospělými a nejsou na něj známy alergické reakce.
  Kozí kolostrum obsahuje:

  Beta glukany Avenna sativa
  Ovesný beta glukan v dávce 3 g za den snižuje hladinu LDL cholesterolu. Děje se to přes zvýšené vylučování žlučových kyselin. Podílí se na tom vzájemný poměr beta glukanů β-1,3 a β-1,4 s velmi důležitou postranní vazbou na β-1,6 a jejich částečná rozpustnost.

  Právě vzájemný poměr beta glukanů a jejich vysoká koncentrace podporují náš imunitní systém v boji proti různým bakteriím, plísním, virům a rakovinným buňkám. Beta glukany z ovsa se ukázaly jako nejúčinnější v podpoře růstu správné střevní mikroflóry s daleko větším účinkem než beta glukany z ječmene. Současně snižují množství amoniaku ve střevech. Všeobecně jsou známy jako jedny z nejlepších v podpoře imunity. Snižují riziko vzniku herpetických infekcí. Zvyšuje produkci IL – 1, 2 a 4, interferonu gama a TNF tumor nekrotizující faktor. Snižují hladinu cukru v krvi, regulují metabolizmus tuků a stimulují vylučování hormonů ze slinivky. Ovesné beta glukany významně ochraňují kardiovaskulární systém proti ateroskleróze.

  Koriandr setý (Coriandrum sativum)
  Obsahuje geraniol, který má antiparazitické účinky.
  Používá se při zažívacích potížích, kdy příznivě ovlivňuje vylučování žaludečních šťáv, činnost slinivky, peristaltiku střev, uvolňuje žaludeční křeče a spazmy. Dále při nadýmání, kašli, chronické rýmě, nechutenství, nervových potížích, podporuje tvorbu mateřského mléka a ve středověku se mu připisovaly afrodiziakální účinky.

  Upozornění:

  • Není vhodné pro děti do 6 let
  • Uchovávejte mimo dosah dětí
  • Není vhodné pro těhotné a kojící ženy
  • Nepřekračujte doporučené dávkování
  • Během užívání zvyšte pitný režim
  • Výrobek není náhradou pestré stravy

  Doporučení:

  1. Chronické stavy orgánové disharmonie a nedostatku energie
  Řídíme se pravidlem, čím starší a horší stav, tím menší dávkování a větší rozestupy mezi jednotlivými dávkami. Ten, kdo má hodně zdravotních problémů nebo trpí chronickým onemocněním, začne vždy s nižší dávkou a bude ji postupně zvyšovat. Například 1 kapsle 1x denně. Platí to zejména pro ty, kteří trpí nějakou chronickou nemocí, například dlouhodobým ekzémem. Dávkování a rozestupy mezi jednotlivými dávkami mohou být i menší. Neobjeví-li se přechodné zhoršení, zvýšíme po týdnu dávkování na 1 kapsli 2x denně. Přechodným zhoršením je myšleno například rozšíření ložisek ekzému. Když se po dalším týdnu neobjeví žádná výrazná reakce, opět zvýšíme dávku a užíváme maximální dávkování 3x denně 2 kapsle.

  2. Kdy udělat pauzu?
  Vždy po třech týdnech užívání udělejte 1 týden pauzu. Tím završíte měsíční cyklus. Při průměrném dávkování s týdenní pauzou vám kapsle přípravku vydrží asi jeden měsíc. Týdenní pauza je vhodná, je totiž známo, že tělo si postupně na podávání jakéhokoliv přípravku zvykne. Abychom pak zachovali stejnou účinnost, museli bychom například zvyšovat dávky. Přechodné zhoršení, neboli reverzní reakce je pouze pozitivní regenerační efekt.

  3. Akutní stavy orgánové disharmonie a náhlého nedostatku energie
  Čerstvá orgánová disharmonie si žádá vyšší okamžitou dávku a více opakování. Užívejte 3 x 2 kapsle za den. Dále pak v akutních případech, například při chřipkovém onemocnění. A také tehdy, když nově získaná nemoc překryje chronickou. V tom případě bez obav opět užíváme maximální dávky, aniž by byla vyvolána silná reverzní reakce u chronického onemocnění. Je to jako při olupování slupek cibule. Abychom se dostali na spodní vrstvu, nejdříve musíme odstranit vrchní slupku. Jakmile akutní problém vymizí, přistoupíme na původní nižší dávkování přípravku, který jsme užívali před tím. Opět se zabýváme chronickým stavem.

  4. Dávkování pro ty, co se cítí zdrávi a s dostatkem energie
  Kdo se cítí zdráv, může začít rovnou s maximálním dávkováním. Pokud se objeví reverzní reakce, která ho bude výrazně obtěžovat, sníží dávkování na minimum, tj. na 1 kapsli denně, nebo na dvě kapsle denně. Je-li reverzní reakce vyšší, prodlužte si intervaly mezi jednotlivými dávkami, například 1 kapsli denně, nebo 1 kapsli obden, příp. 1 kapsli 1x za tři dny, nebo i 1x týdně i za 14 dní. Zde musíte již přihlížet k individuálnímu dávkování, podle toho, jak vaše tělo reaguje na bioinformace. Platí pravidlo: Čím větší je odezva organismu, tím menší jsou dávky a rozestupy mezi jednotlivými dávkami jsou větší. Pravidelnost dávkování však zůstává zachována. Tak si můžete svůj regenerační postup sami regulovat. Je to jako v autě, když šlapete na plyn.

  5. Průběh detoxikace a regenerace
  Detoxikace a celková regenerace probíhá většinou bez reverzních příznaků. Jakákoliv shodná informace, která vyvolá biorezonanci, může vyvolat rychlejší odplavování toxinů z těla z uložených depozit. Jedná se o takzvanou reverzi. Regenerace postupuje ze shora dolů a zevnitř ven.

  6. Projev reverzní reakce:
  Každý z nás je individuální, a tak i reverze může mít mnoho podob. Je to reakce organismu na shodné bioinformace. Vaše obranné mechanismy se začínají aktivovat a z těla odcházejí toxické zplodiny.
  - Může se projevit například vyrážkou nebo jejím přechodným zhoršením, náznaky problémů souvisejících s již prodělanými onemocněními. Mohou to být různé výtoky z tělních otvorů, například zhoršení rýmy, u žen z pochvy, vzácněji i z prsou, výtok se slabým pálením na konci močové trubice u mužů a další. Veškerá mikrobiologická vyšetření takových falešných výtoků jsou negativní.
  - Objeví-li se některé projevy reverze, je to dobrou známkou rychlé a kvalitní regenerace.
  Pokud si nejste jisti, že se u vás jedná o reverzi, konzultujte svůj stav s některým lékařem-homeopatem. Seznam spolupracujících lékařů získáte na příslušném distribučním místě vašeho regionu.

  7. Přetrvávání reverzní reakce a extrémní citlivost
  Ve všech případech, kdy reverze přetrvává déle než 14 dní, přípravek vysaďte a nechte bioinformace doznít. To se projeví celkovým vylepšením stavu. Po vymizení reverzní reakce můžete začít opět dávkovat po kapslích s většími, ale pravidelnými časovými rozestupy a po čase dávku zvyšujte.

  8. Extrémní citlivost a neodpovídající silná reakce
  Týká se lidí s extrémní citlivostí na bioinformační přípravky, u nichž se již po jedné kapsli určitého přípravku dostaví nepřiměřená reakce. Tam raději začněte přípravkem, který je sousedem jeho pozice ve sféře a nemá tak silný harmonizační vliv. Změnou postupu docílíme toho, že reakce již není silná, protože došlo k předčištění organismu z jiné strany. Po jeho využívání uděláme nový test, nebo pokračujeme původním přípravkem, který vyvolával větší citlivost. Jestliže se opakuje opět silná reverze, můžeme přistoupit pouze na pití bylinného čaje.

  9. Dodržujte pitný režim.

  10. Jste-li v lékařském ošetření, řiďte se pokyny lékaře!

   

 • Sagradin

  Přírodní bioinformační kapky Sagradin obsahují maximální koncentraci mízy jihoamerického stromu Croton lechleri. Tento extrakt má silné antimikrobiální, antibakteriální, antimykotické a antivirové účinky zejména u herpesvirů.

  seznam modrySilné antibakteriální a antivirové účinky
  seznam modryPůsobí jako přírodní antibiotikum
  seznam modryHojí střevní a žaludeční onemocnění

  Popis

  Přírodní bioinformační kapky Sagradin obsahují maximální koncentraci mízy jihoamerického stromu Croton lechleri. Tento extrakt má silné antimikrobiální, antibakteriální, antimykotické a antivirové účinky zejména u herpesvirů. Působí jako přírodní antibiotikum. Omezuje riziko vzniku nádorového onemocnění střev a žaludku a také vznik žaludečních vředů, krvácení a průjmů. Má pozitivní vliv na snižování horečky. Sagradin podporuje přirozenou obranyschopnost organismu.


  Koupí přípravku přispíváte na obnovu stromů Crotonu lechleri v Amazonii.

  Harmonizuje především meridiány: ústřední, jater, sleziny, tři zářičů, žaludku, tenkého střeva, tlustého střeva, srdce, ledvin,
  Oblast působení v Regeneraci ve Sféře: solar plexus.
  Oblast působení: solar plexus, játra, žlučník, žaludek, slezina, slinivka, tři zářiče, buňky, srdce, tenké střevo, plíce, tlusté střevo, ledviny, močový měchýř.

  Upozornění:

  • Sagradin užívejte vždy po jídle!
  • Sagradin má na lačný žaludek stahující účinek, což se může u citlivých jedinců projevit lehkou nevolností.
  • Není vhodné pro děti.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není vhodné pro těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené dávkování.
  • Před použitím protřepat.
  • Během užívání zvyšte pitný režim.
  • Výrobek není náhradou pestré stravy.

  Doporučení:

  1. Před použitím lahvičku důkladně protřepejte asi 21x. Tím dojde k dynamizaci a účinnost přípravku se tak zvýší.

  2. Chronické stavy orgánové disharmonie a nedostatku energie
  Řídíme se pravidlem, čím starší a horší stav, tím menší dávkování a větší rozestupy mezi jednotlivými dávkami. Ten, kdo má hodně zdravotních problémů nebo trpí chronickým onemocněním, začne vždy s nižší dávkou a bude ji postupně zvyšovat. Například 5 kapek 1x denně. Platí to zejména pro ty, kteří trpí nějakou chronickou nemocí, například dlouhodobým ekzémem. Dávkování a rozestupy mezi jednotlivými dávkami mohou být i menší. Neobjeví-li se přechodné zhoršení, zvýšíme po týdnu dávkování na 10 kapek 2x denně. Přechodným zhoršením je myšleno například rozšíření ložisek ekzému. Když se po dalším týdnu neobjeví žádná výrazná reakce, opět zvýšíme dávku a užíváme maximální dávkování 3x denně 20 kapek.

  3. Kdy udělat pauzu?
  Vždy po třech týdnech užívání udělejte 1 týden pauzu. Tím završíte měsíční cyklus. Při maximálním dávkování a s týdenní pauzou vám 50 ml přípravku vydrží asi jeden měsíc. Týdenní pauza je vhodná, je totiž známo, že tělo si postupně na podávání jakéhokoliv přípravku zvykne. Abychom pak zachovali stejnou účinnost, museli bychom například zvyšovat dávky. Přechodné zhoršení, nebo-li reverzní reakce je pouze pozitivní regenerační efekt.

  3. Akutní stavy orgánové disharmonie a náhlého nedostatku energie
  Čerstvá orgánová disharmonie si žádá vyšší okamžitou dávku a více opakování. Užívejte 3 x 20 kapek za den. Dále pak v akutních případech, například při chřipkovém onemocnění. A také tehdy, když nově získaná nemoc překryje chronickou. V tom případě bez obav opět užíváme maximální dávky, aniž by byla vyvolána silná reverzní reakce u chronického onemocnění. Je to jako při olupování slupek cibule. Abychom se dostali na spodní vrstvu, nejdříve musíme odstranit vrchní slupku. Jakmile akutní problém vymizí, přistoupíme na původní nižší dávkování přípravku, který jsme užívali před tím. Opět se zabýváme chronickým stavem.

  4. Dávkování pro ty, co se cítí zdrávi a s dostatkem energie
  Kdo se cítí zdráv, může začít rovnou s maximálním dávkováním. Pokud se objeví reverzní reakce, která ho bude výrazně obtěžovat, sníží dávkování na minimum, tj. na 1 čajovou, nebo 1 mocca lžičku denně, nebo na pár kapek denně. Je-li reverzní reakce vyšší, prodlužte si intervaly mezi jednotlivými dávkami, například 1 kapku denně, nebo 1 kapku obden, příp. 1 kapku 1x za tři dny, nebo i 1x týdně i za 14 dní. Zde musíte již přihlížet k individuálnímu dávkování podle toho, jak vaše tělo reaguje na bioinformace. Platí pravidlo: Čím větší je odezva organismu, tím menší jsou dávky a rozestupy mezi jednotlivými dávkami jsou větší. Pravidelnost dávkování však zůstává zachována. Tak si můžete svůj regenerační postup sami regulovat. Je to jako v autě, když šlapete na plyn.

  5. Průběh detoxikace a regenerace
  Detoxikace a celková regenerace probíhá většinou bez reverzních příznaků. Jakákoliv shodná informace, která vyvolá biorezonanci, může vyvolat rychlejší odplavování toxinů z těla z uložených depozit. Jedná se o takzvanou reverzi. Regenerace postupuje ze shora dolů a zevnitř ven.

  6. Projev reverzní reakce:
  Každý z nás je individuální, a tak i reverze může mít mnoho podob. Je to reakce organismu na shodné bioinformace. Vaše obranné mechanismy se začínají aktivovat a z těla odcházejí toxické zplodiny.
  - Může se projevit například vyrážkou nebo jejím přechodným zhoršením, náznaky problémů souvisejících s již prodělanými onemocněními. Mohou to být různé výtoky z tělních otvorů, například zhoršení rýmy, u žen z pochvy, vzácněji i z prsou, výtok se slabým pálením na konci močové trubice u mužů a další. Veškerá mikrobiologická vyšetření takových falešných výtoků jsou negativní.
  - Objeví-li se některé projevy reverze, je to dobrou známkou rychlé a kvalitní regenerace.
  Pokud si nejste jisti, že se u vás jedná o reverzi, konzultujte svůj stav s některým lékařem-homeopatem. Seznam spolupracujících lékařů získáte na příslušném distribučním místě vašeho regionu.

  7. Přetrvávání reverzní reakce a extrémní citlivost
  Ve všech případech, kdy reverze přetrvává déle než 14 dní, přípravek vysaďte a nechte bioinformace doznít. To se projeví celkovým vylepšením stavu. Po vymizení reverzní reakce můžete začít opět dávkovat po kapkách s většími, ale pravidelnými časovými rozestupy a po čase dávku zvyšujte.

  8. Extrémní citlivost a neodpovídající silná reakce
  Týká se lidí s extrémní citlivostí na bioinformační přípravky, u nichž se již po jedné kapce určitého přípravku dostaví nepřiměřená reakce. Tam raději začněte přípravkem, který je sousedem jeho pozice ve sféře a nemá tak silný harmonizační vliv. Změnou postupu docílíme toho, že reakce již není silná, protože došlo k předčištění organismu z jiné strany. Po jeho využívání uděláme nový test, nebo pokračujeme původním přípravkem, který vyvolával větší citlivost. Jestliže se opakuje opět silná reverze, můžeme přistoupit pouze na pití bylinného čaje.

  9. Dodržujte pitný režim.

  10. Jste-li v lékařském ošetření, řiďte se pokyny lékaře!

 • Meridián opasku

  Symptomy

  Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

  • migrény
  • funkce pohlavních orgánů
  • gynekologické potíže
  • poruchy měsíčků
  • výtok
  • výhřez dělohy
  • alergie
  • napětí a plnost břicha
  • křečovité a bolestivé stavy kloubů a svalstva
  • anémie
  • hubnutí
  • ochablost pasu a dolních končetin
  • svalové atrofie
  • slabost a pohybové poruchy dolních končetin

   

   Psychické projevy energetické nerovnováhy:

  • pocity slabosti a vyčerpání

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF