927x127 HEAD VPRAVO

Víte jak funguje vaše intuice a které potraviny ji podpoří?

Intuice je naší přirozenou součástí. Někdo z čista jasna „ví", někdo má určitý pocit, s dalším mluví andělé, někomu zas před očima znenadání vyvstane obraz. Jde jen o to, objevit ten svůj způsob a jít mu trochu naproti. Třeba jógou, meditací a výběrem takových pokrmů, které naši intuici dokážou podpořit.

Důvěřovat své intuici chce odvahu

Žijeme v Evropě a opíráme se o fakta, čísla, jsme naučení analyzovat, hodnotit, posuzovat a pak dělat závěry. Intuice je jako hlásek z jiné planety. Přichází z čista jasna a říká nám, že teď máme odbočit, i když plánujeme, že pojedeme rovně. Že máme zavolat kamarádce, kterou jsme pěkně dlouho neviděli a ona nám pak „náhodou" poskytne přesně takovou informaci, kterou jsme potřebovali. Prostě je to o odvaze důvěřovat svým vnitřním pocitům, Britové tomu říkají „gut feeling" - to, co cítí naše střeva. Jako všechno v našem životě, chce to praxi.

Energetická centra - čakry

Vyciťování, nebo chcete-li napojení, se děje skrze energetická centra „čakry". Slovo čakra v sanskrtu znamená kolo, protože se jako kolo otáčí a podobá se vodnímu víru. Jednotlivé čakry přijímají a zpracovávají energie a jsou propojeny s konkrétními žlázami s vnitřní sekrecí.
Stejně jako barvy světelného spektra mají různou vlnovou délku v závislosti na rychlosti vibrace, tak i čakry se otáčejí různou rychlostí a mají odpovídající barvu. Čakry umístěné ve spodních částech těla vibrují pomalu, barevnými odstíny od červené po žlutou, jdeme – li výš po těle, vibrace se zvyšují a barvy se mění od zelené přes modrou a fialovou. Většina z nás zná sedm hlavních čaker umístěných podél páteře, ale na našem těle jsou i další energetická centra. Informace intuitivního rázu zprostředkovávají zejména čakry umístěné v horní části těla. Korunní sedmá čakra je místem božského napojení, třetí oko zprostředkovává obrazy, čakry umístěné v oblasti uší zase sluchové vjemy a skrze srdeční čakru a solar plexus vyciťujeme.

Intuice je v postatě „telefonní linka" do nebe, propojení se Zdrojem, Vesmírem, Božským principem. Abychom signál vůbec zachytili a byli schopni ho slyšet bez šumů, ruchů a dalších „stanic", na to musíme být vyladěni. Signály lépe zachytíme v klidu nebo v meditaci. Když jsme úzkostní, bojíme se nebo jsme podráždění, signál neslyšíme.

Zjistěte, jak se vaše intuice projevuje

S vnějším světem se spojujeme skrze pět smyslů, o intuici se říká, že je tím šestým. Chuť, čich, zrak, sluch a hmat jsou naším spojením s realitou. Máme ale i odpovídající vnitřní smysly, prostřednictvím kterých zpracováváme energie. Čakry a následně náš endokrinní a nervový systém je schopen zachytit „negativní" nebo „pozitivní" energie ještě dříve než našich pět fyzických smyslů. Právě tady mluvíme o intuici. U každého z nás ale převažuje jiný způsob intuitivního vnímání.

 Jasné vidění (jasnovidnost)

 Energie, které člověk vnímá, jsou překládány pomocí obrazů, symbolů a vizuálních poselství. Ne každý má tří dimenzionální prorocké vize, ale možná jste měli sny, které se nakonec vyplnily, nebo jste viděli záblesky světla či měli vize viděné vaším vnitřním zrakem. Božská či andělská poselství jsou vnímána vizuálně. Vnímáte tak energii mezi vámi a vašimi anděly. Světle modrá může indikovat, že je s vámi archanděl Michael, smaragdově zelená je zase barva archanděla Rafaela.

 Třetí oko, šestá čakra, místo mezi fyzickýma očima je místem, kde je možné mentální obrazy spatřit. Třetí oko neustále zpracovává energie, ale většina z nás má třetí oko zavřené, možná je to ochrana a obrana před obrazy, které by nelahodily našemu oku, nebo obava nad ztrátou kontroly.

 Jasné slyšení

 Zde jsou energie překládány prostřednictvím sluchu. Sluch je pro vás právě tím nejdůležitějším kanálem, který vám zprostředkovává důležitá poselství. Prostě slyšíte důležitá jména a rady třeba ráno po probuzení. Andělé a Bůh k vám promlouvají, slyšíte je. Někdy můžete být zmateni a vaše ego vám může našeptávat, že si to všechno vlastně vymýšlíte. Pokud máte tento talent, na zvuky jste velmi citliví, proto se obklopujte jemnými zvuky.

 Jasné vědění

 Tento vnitřní smysl vám umožňuje okamžitě „vědět", aniž byste k poznání museli absolvovat nějaký složitý proces, v podstatě víte a nevíte, jak jste na to přišli. Vedení se vám dostává prostřednictvím myšlenek. Pokud je to vaším darem, dávejte pozornost svým myšlenkám. Přicházejí prostřednictvím korunní čakry.

 Jasné cítění

 Kombinuje tři výše uvedené způsoby jasného zření a týká se vašeho vyciťování. Můžete mít pocit, že vás někdo sleduje, že vám někdo zavolá, můžete cítit parfém člověka, který není vůbec přítomen nebo máte „jen" negativní pocit při setkání s nějakým člověkem. Mnoho obchodníků a úspěšných lidí tento typ intuice dennodenně využívá při svém rozhodování a spoléhá se přitom na své pocity.

 Podpořte svou intuici

Máme k dispozici naše těla, abychom dosáhli naplnění a svého životního úkolu. Vše, co do sebe dáváte, čím je plníte, má velký efekt na to, jak své dny žijete, prožíváte, jak se cítíte a také na vaši intuici. Neexistují doporučení platná pro nás všechny, každý z nás je originál, všichni jsme jedineční. Své intuici důvěřujte, i když si vybíráte svoje jídla. Věřte tomu, že právě tento pokrm vám udělá dobře, když to tak cítíte. Stejné je to s úpravou jídla, někdo se cítí skvěle s raw dietou, tedy ovocem a zeleninou bez tepelné úpravy, zatímco jiní dávají přednost sezónním tepelně upraveným, kořeněným pokrmům. Na pozoru se ale mějte před geneticky modifikovanými pokrmy. Ty nejsou toho božského původu, jsou spíš dílem Frankensteina. Vybírejte si to čerstvé z místní produkce a třeba BIO.

Nepřátelé naší intuice:

 • Potraviny s vysokým obsahem lepku. Pšenice konzumujeme více než je zdrávo! Pokud konzumujete mnoho pečiva, sušenek a dalšího, vězte, že lepek vám zalepuje i třetí oko a spatřit anděly a další bytosti je náročné
 • Rafinovaný cukr – krystaly cukru vás v podstatě zbavují energie, můžete se cítit unavení, slabí, vyčerpaní...chybí energie k akci
 • Mléčné výrobky – pokud jich konzumujete mnoho, meditace vám může způsobovat problém, možná je pro vás problém soustředit se na vaše cíle
 • Nezdravé tuky blokují váš energetický systém a vaše pocity mohou být zavádějící a můžete slyšet místo intuice hlas ega

Aby endokrinní systém fungoval tak, jak má, zajistěte mu palivo:

 • Vitamin A – v zelené listové, žluté a oranžové zelenině, např. ve špenátu, mrkvi, paprikách. Podporuje imunitní systém, zrak, reprodukci a komunikaci buněk
 • Vitaminy skupiny B
 • B1 – v semenech, fazolích, hrachu a celozrnných obilovinách. Důležitý pro zpracování energie z přijaté potravy, podporuje srdeční a nervovou činnost.
 • B5 – v brokolici, rybách, kuřecím mase, avokádu, jogurtu, celozrnných obilovinách. Podporuje správnou tvorbu melatoninu
 • B6 – v drůbeži, rybách, červeném mase, celozrnných obilovinách a rýži. Podporuje imunitu a správné fungování metabolizmu.
 • B12 – v rybách, cereáliích, fermentovaných potravinách a kvasnicích. Pomáhá udržet krev a nervový systém v dobré formě. Vegani si musí zajistit dostatečné množství tohoto vitamínu suplementačně.
 • Vitamin C – v citrusech, červené a zelené paprice, kiwi, brokolici. Plní funkci antioxidantu, chrání buňky před poškozením, pomáhá vstřebávat železo.
 • Vitamin D – v tučných rybách. Zlepšuje vstřebávání vápníku, napomáhá růstu buněk a správnému fungování imunitního systému.
 • Jod – v mořských řasách a mléčných výrobcích. Pomáhá správnému fungování štítné žlázy.
 • Omega 3 mastné kyseliny – v rybách, lněném semínku, chia semínkách, ořechách. Napomáhá správnému fungování mnoha tělesných funkcí.
 • Selen – v mořských řasách, cereáliích, mléčných výrobcích a para ořechách. Hraje důležitou roli při metabolizmu hormonů štítné žlázy a ochraně buněk.

Zelená na intuici dobrá

Váš jídelníček by měl hýřit zelenou! Zařaďte zeleninu na různé způsoby a nejen tu zelenou. Přidejte ořechy, semínka a sezónní ovoce. Nezapomeňte na kvalitní tuky, třeba olivový olej. Energii vám dodají celozrnné obiloviny, dávejte přednost těm bez lepku. Vyzkoušejte třeba quinou a pohanku. Bílkoviny vám dodají ryby. Ostatní maso a mléčné výrobky si dopřávejte méně.
Vyzkoušejte „spirituální" otvírače!
Můžete použít obyčejný kuchyňský mixér. Když konzumujeme smoothie nebo fresh juice, pamatujme, že mrkev, brokolice nebo jiná rostlina se pro nás svým způsobem obětovala, a že bychom měli tento příděl energie zužitkovat co nejlépe. Právě prostřednictvím smoothies a džusů konzumujeme životní energii o vysoké vibraci. Pijeme životní sílu.
Použijte třeba brokolici, spirulinu, okurku, kapustu nebo špenát. Smaragdově zelená nás spojuje se srdeční čakrou, a je barvou archanděla Rafaela. Zelená otevírá srdce.

 

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF