927x127 HEAD VPRAVO

Nepravidelná menstruace

Nepravidelná menstruace se odchyluje od normálu, tedy menstruace trvá tři až sedm dnů a objevuje se jednou za měsíc, v ideálním případě každých 27 až 30 dnů. Může jít i o změny v síle krvácení.

Pravidelnost menstruace závisí na vývoji děložní výstelky a na pravidelné cyklické produkci estrogenních hormonů a progesteronu. Nejčastějším důvodem pro odchylky od normálního cyklu je stres. Stresový hormon (kortizol) má přímý vliv na to, kolik estrogenu a progesteronu tělo vyprodukuje. Pokud se do krevního oběhu vyplaví příliš velké množství stresového hormonu, menstruační cyklus se může změnit.

Při takových poruchách je potřeba zharmonizovat hor- monální systém ženy. Doporučuji Estrozin, Detoxin stejně jako v předchozím případě. Dále doplníme Cytonicem v dávce 2x 1 kapsle.

Příčiny  z pohledu klasické medicíny

Nadváha až obezita – jídelníček příliš bohatý na sacharidy
Náhlá omezující dieta
Příliš náročné cvičení, které ubere tělu energii
Vysazení hormonální antikoncepce po delší době – tělo si potřebuje znovu nastavit svoji hormonální hladinu
Menopauza čili klimakterium - nástup menopauzy urychlují celkově horší životní podmínky, kouření a brzký nástup první menstruace

Další možné příčiny:
Polymenorea - častější menstruace, která přichází dříve jak po 23 dnech od prvního dne poslední menstruace.
Oligomenorea - je naopak výrazně zpožděná menstruace, která přichází po více jak 36 dnech od prvního dne poslední menstruace.
Amenorea – chybějící menstruace, často při anorexii (duševní nemoc spočívající v odmítání potravy a zkreslené představě o svém těle).
Endometrióza - onemocnění, během něhož se ložiska tkáně podobající se tkáni vystýlající za normálních podmínek dělohu vyskytují i mimo ni
Děložní myom - nezhoubný nádor, který vyrůstá z hladké svaloviny děložní stěny

  • skloňovaný název: nepravidelnou menstruací
  • související produkty: ;;940 ;;931 ;;961 ;;933 ;;939 ;;943
  • Skloňování 2: nepravidelnou menstruaci
  • Id hlavního postiženého orgánu: 1113

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF