927x127 HEAD VPRAVO

Levamin - dokonalá souhra, maximální koncentrace a nakonec supervýkon!

  • Napsal(a) Vladimír Ďurina

 

Sport a dokonalá souhra s přírodou

LEVAMIN

Dokonalá souhra, maximální koncentrace a nakonec supervýkon! Který sportovec by si nepřál vyhrát?

Přírodní doplněk stravy Levamin začali užívat i závodní koně – a vyhrávají! Jaký vliv má na sportovce tento bioinformační přípravek?

Podařilo se mi vyvinout bioinformační preparát, který je velmi vhodný pro správnou funkci těla sportovců. V ethanolovém extraktu jsou obsaženy rostliny s antivirovým, antibakteriálním, antimykotickým, antioxidačním, afrodiziakálním, analgetickým, antikarcinogenním a posilujícím účinkem.

Co potřebuje sportovec?

Sportovec potřebuje vysokou inteligenci, aby se mohl správně a rychle rozhodovat, musí být odolný vůči nemocem. Sportovec potřebuje být rozhodný, aby zareagoval rychle, a to mnohdy rozhoduje o výhře či prohře. Sportovec musí být bystrý, rychlý, pozorný, hbitý, vytrvalý, a hlavně psychicky odolný! Sportovec musí být po všech stránkách fyzicky dobře připravený. Sportovec musí mít dokonalou psychiku. Sportovec potřebuje dostat rychle kyslík do buněk. Sportovec potřebuje rychle odbourávat metabolity!

Jak zlepšit paměť a mentální funkce mozku sportovce?

Některé fytolátky mají psychostimulační účinek a omezují riziko vzniku stresu. Levamin je unikátní směsí rostlin pro pohodu a dobrou náladu. A sportovec přece musí mít dobrou náladu, aby vyhrál! Při delším užívání Levaminu se vám otevřou nové pohledy na svět. Vítod tenkolistý, rozchodnice růžová a další byliny ochraňují buňky mozku před degenerativními změnami, koordinují a synchronizují dokonalou práci mozku, našeho centrálního počítače, na kterém také závisí, zda vyhrajeme, nebo ne.

Adaptujte se rychle a získejte výhodu!

Sportovec potřebuje posílit všechny smysly a další fyzické a psychické pochody v těle včetně metabolismu. Člověk získá jistotu, zlepší se sluch, čich, zrak, chuťové vjemy, ale co je také důležité pro sportovce? Dobře se adaptovat v novém, neznámém prostředí, kde se závod koná. S Levaminem získá sílu i vytrvalost. Pro běžce to znamená, že Levamin je vhodný produkt pro vytrvalostní disciplíny. Čím delší trať, tím větší výkon a vytrvalost. Soupeř je vždy o trochu pomalejší, a to je důležité pro výhru. Dále se podíváme na širokou paletu účinků vybraných rostlin a řekneme si, co je pro profesionálního sportovce potřebné. Dojdeme k závěru, že kromě vytrvalosti, síly a psychiky je potřebná správná funkce všech orgánů, protože orgány jsou spojené s psychikou, a ta se z velké části podílí na úspěchu.

Účinky na paměť obsažené rozchodnice růžové byly zkoumány A. S. Saratnikovou, která uvádí velmi přesvědčivé výsledky. Při vyplňování korektorských testů se snížil počet přehlédnutých chyb na 56 %, tedy téměř na polovinu. Její účinky synergicky zesilují další obsažené byliny. Jiná studie uvádí snížení chybovosti až o 88 %. Při pokusech byl zjištěn i vliv na anestezii, kdy extrakt zkrátil spací čas v závislosti na požité dávce o 22–54 %. To je jasný důkaz, že díky této rostlině zůstaneme neustále čilí a svěží i bez kofeinu a jeho vedlejšího efektu – roztěkanosti.

Svěžest a správné rozhodování jsou potřebné jak pro šachistu, tak pro střelce či kanoistu nebo běžce. Nenajdeme žádný sport, kde bychom tento efekt nedokázali využít. Mezi další výsledky testů patří ochranný vliv na žaludek, zvýšení práceschopnosti vlivem optimalizace energetického metabolismu, normalizace oxidačních procesů v mozku a afrodiziakální efekt. Z klinické studie vyplynulo, že extrakt má též výrazný terapeutický vliv při astenii a parkinsonismu – při tomto onemocnění a jiných hyperkinezích snižuje v mozku obsah dopaminu. Výrazné zlepšení psychického stavu nastalo především u nemocných se slabou excitabilitou. U nemocných neurózami se zlepšil spánek, paměť, vnímání, viabilita, snížila se podrážděnost a nepříjemné pocity v srdeční krajině. Kvalitní spánek znamená rychlou regeneraci sil! Byly upevněny podmíněné reflexy, zlepšila se psychická koncentrace, zmizela mnohomluvnost a odpovědi byly obsažnější. U 80 % neurotických pacientů normalizoval extrakt průběh nervových reakcí. V provozech se zvýšenou hlučností bylo extraktu použito k prevenci negativních změn na sluchovém ústrojí. Po 14denní terapii pacientů s mírnou alterací sluchu bylo na základě foniatrického vyšetření konstatováno výrazné zlepšení.

Ochranná funkce jater a vliv na hladinu cukru v krvi

U extraktu rozchodnice růžové byla prokázána schopnost snižovat hepatotoxicitu některých škodlivin, a dokonce inhibovat růst některých nádorů (Ehrlichův tumor a Plissův lymfosarkom). Rozchodnice má výrazný vliv na ochranu, regeneraci a normalizaci funkce jater. Má antitoxický efekt vůči látkám způsobujícím methemoglobinemii – dusitanu sodnému, anilinu a strychninu. Dusitan sodný se používá při konzervaci některých uzenářských výrobků, zejména salámů. Ve střevech se pak dusitany mění na karcinogenní nitrosaminy. Ten, kdo si libuje v pojídání salámů, může užíváním Levaminu zmírnit negativní účinky konzervační látky dusitanu sodného. Tím se docílí lepšího okysličení krve a opět se náš výkon zlepší.

Antioxidační látky

Rozchodnice růžová ochraňuje tělo před nežádoucími účinky volných radikálů, které způsobují stárnutí buněk. Nedá se opomenout ani vliv na hladinu sacharidů. U zvířat byl pozorován pozitivní vliv na těžkou inzulinovou hypoglykemii (1 UI/kg), a to při dávce 1 ml extraktu/kg. Fytolátky snižují riziko vzniku: bolestí (zejména trojklaného nervu), astmatu, přechodových potíží, disharmonie štítné žlázy a menstruačního cyklu, sexuálních dysfunkcí, poškození DNA, diabetu různých typů, pneumonií, šedivění vlasů, zvýšené tvorby stařeckých skvrn, žlučníkových a ledvinových kamenů, zánětů, degenerace kloubů, vysokých teplot, influenzy, nedostatečné činnosti hormonálního systému, stresu a depresí, neplodnosti, sexuálního selhání. Výtažky léčivých rostlin snižují hladinu HDL cholesterolu a cukru v krvi a podporují činnost CNS, srdce, žaludku, jater, ledvin, žlučníku, kloubů, cév, kůže, vaječníků, kostní dřeně, tlustého střeva, sleziny, slinivky a našeho ochranného systému.

Rozchodnice ve sportu

Ochraňuje srdce, rozšiřuje cévy, normalizuje krevní tlak a podporuje regeneraci nervů. Díky rozchodnici růžové a dalším stimulačním rostlinám podporuje vytrvalost těla, fyzický a psychický výkon. Stimulační efekt extraktu rozchodnice růžové je až o 60 % vyšší než při stimulaci kofeinem. Díky podpoře udržení optimální skladby krve dochází k lepšímu zásobení tkání kyslíkem, což se zpětně projeví i ve výkonech. Například při běhu – čím delší trať, tím větší výkon.

Výkonnost na šlapacím měřicím přístroji vzrostla o 9 % a stabilní výkon při bodu vyčerpání o 28 %. Téměř neuvěřitelně znějí výsledky jedné ze sérií pokusů s laboratorními krysami, které byly nuceny šplhat po provaze, kdy vzrostla vytrvalost o 173 %, tedy téměř o trojnásobek. Rovněž se u krys zvýšila schopnost zapamatovat si určitou cestu bludištěm. Zkoušel se také vliv různých tonizujících rostlin na výkonnost běžce na střední tratě. Ze všech zkoušených se jako nejúčinnější ukázala rozchodnice růžová, která zvýšila výkon o 6 %. Účinek byl ještě zřetelnější na dlouhých tratích, protože zlatý kořen nezvyšuje pouze svalovou sílu, ale i vytrvalost. Při sportování byl potvrzen příznivý vliv na hospodaření s glykogenem v játrech. Extrakt snižuje ve svalech hladinu kyseliny mléčné, udržuje vyšší hladinu fosfolipidů v játrech a svalech a sacharidů v krvi. Při dlouhodobé zátěži byl normalizační efekt výraznější, přičemž koncentrace makroergních fosfátů zůstala prakticky v normě. Fytolátky urychlují odbourávání tuku, a to díky výtažkům z lotosu a rozchodnice růžové. Podporují maximální koncentraci, vytrvalost, správný vývin svalů a kostry. Pro vývin svalů je nutná správná činnost sleziny, pro vytrvalost a celkové posílení organismu je potřebná dobrá činnost žaludku a pro zpomalení stárnutí zase aktivace hormonálního systému.

Rostliny Levaminu

1. Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea): obsahuje rosavin, rosin, rosarin, salidrosid, flavonoidy, kyselinu citronovou, vinnou, jablečnou, kávovou, fumarovou, jantarovou, šťavelovou a gallovou, minerály, až 20 % tříslovin, až 4 % silice a flavonoidy – tricin, rhodionin, dále heteroglykosidy a steroidní látky, betasitosterol. Má stimulační účinky o 40–60 % vyšší než kofein. Zlepšuje sluch, normalizuje tlak, snižuje teplotu. Používá se jako vynikající tonikum, snižuje hladinu cukru v krvi a používá se při diabetu, arytmiích, poruchách CNS, stařecké senilitě, zapomnětlivosti, Alzheimerově chorobě. Zlepšuje fyzický výkon, zejména při delších zátěžích. Ochraňuje játra. Omezuje rozvoj metastáz různých typů rakovin.

2. Boldovník vonný (Peumus boldus): obsahuje alkaloid boldin, spartein, flavonoidy, glykosidy – boldoglusin, boldosin, peumosid a silici s obsahem monoterpenů – limonen, p-cymen a další. Je velmi silným diuretikem a antioxidantem, ochráncem buněk před poškozením DNA volnými radikály. Má antibakteriální a antimykotické účinky. Používá se při nemocech jater, dvanáctníku, slinivky, diabetu, žlučníkových kamenech a při různých bolestech. Má analgetický a hepatoprotektivní efekt. Tišící účinek na kašel byl v laboratorních testech jen o něco menší než u kodeinu. Napomáhá vylučování kyseliny močové u dny a onemocnění kloubů. Podporuje vylučování žlučových kyselin, zlepšuje trávení, relaxuje organismus, CNS a má sedativní účinky.

3. Vítod tenkolistý (Polygala tenuifolia): obsahuje triterpenoidní ojisaponiny A–G, volný triterpenoid beta-amirin, kyselinu methoxyskořicovou, xanthonové deriváty, 1-carbobutoxy-beta-carboline, N9-formylharman, 1-carboethoxy-beta-carboline aj. Zlepšuje sluch, zrak, paměť a další mentální funkce. Používá se při depresích, stresu, demenci – Alzheimerově chorobě, závratích, mdlobách, předčasném výronu semene, bušení srdce, nervové slabosti, nespavosti, zahlenění, astmatu, abscesech, usnadňuje odkašlávání, posiluje kosti a šlachy, podporuje růst svalů. Omezuje množení viru chřipky. Zvyšuje apoptózu rakovinných buněk (sebedestrukci). Ochraňuje játra. Má antipsychotické účinky – omezuje účinek kokainu. Tonizuje ledviny, plíce a srdce.

4. Pupečník asijský (Hydrocotyle, Centella asiatica): obsahuje asiatikosid, který omezuje množení TBC, kvercetin, pektin s imunomodulačním účinkem, esculosid s vlivem na odbourávání tuku, kyselinu asiatikovou, rozmarýnovou s antivirovým působením na herpes virus a virus HIV, steroidní saponiny a alkaloidy s působením na kůru nadledvin. Má antivirové účinky a antibakteriální účinek na methicilin rezistentní Staphylococcus aureus (MRSA), Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa a Escherichia coli. Používá se při poruchách paměti, lepře, rakovině jater, dělohy a dalších onkologických onemocněních, syfilis (0,3–0,5 g práškovaného listu), ekzémech se sklonem ke hrubnutí pokožky, psoriáze, TBC kůže a cystitidě – zánětu močového měchýře, poruchách funkce jater, křečových žilách, otocích nohou, rakovině kůže, psychické únavě. Snižuje srážlivost krve. Podporuje mikrocirkulaci krve v kůži. Má prokázanou ochrannou funkci srdce při užívání onkologického léku adriamycinu. Omezuje některé účinky arzenu. Ochraňuje kůži a játra při ozařování. Léčí žaludeční vředy a podporuje činnost imunitního systému. Ochraňuje srdce, urychluje hojení ran a omezuje tvorbu keloidů. Podporuje odbourávání tuku a regeneraci nervů. Brání vzniku deprese a má antioxidační účinek. Normalizuje krevní tlak. Obsažená kyselina asiatiková urychluje sebedestrukci buněk rakoviny kůže. Elixír dlouhověkosti, který vnáší více ohně do sexuálního projevu.

5. Maytenus macrocarpa: obsahuje macrocarpin A (1), B (2), C (3) a D (4), cytotoxicky působící na rakovinné buňky IC50. Velmi dobře působí při artritidě, revmatismu, bolestech v kříži, svalů, menstruačních bolestech, leishmanióze a podporuje ochranný systém organismu a krvetvorbu. Má vynikající antibakteriální, antivirové a antiparazitické působení.

6. Kručinka barvířská (Genista tinctoria): obsahuje genistin, což je isoflavon, který zabezpečuje metabolizaci estrogenu na 16-etoxyestron, karotenoidy, chinolizidinové alkaloidy cytizin, metycytizin, lupanin, isopartein, hořčiny, silice, třísloviny, flavonové látky, agenistin a luteolin. Omezuje četnost přechodových návalů, vznik otoků nohou a ekzémů. Má močopudný účinek, podporuje činnost cévního systému, normalizuje krevní tlak a činnost štítné žlázy, silně detoxikuje, zlepšuje zásobování těla kyslíkem a snižuje chuť na cigaretu.

7. Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus): obsahuje glukany, eleuterosidy A, B, B1, E, I, K, L, M, sitosterol, fenilpropanoid, kumarin, lignan, kyselinu oleanovou. Tonizuje organismus, rozšiřuje cévy, má antioxidační účinky, podporuje produkci interleukinu, inhibuje RNA viry – rhinovirus (HRV), virus napadající dýchací systém (RSV) a virus influenzy typu A, snižuje hladinu cukru v krvi a má adaptogenní účinky. Usnadňuje transport kyslíku do buněk. Používá se při poruchách paměti, rakovině, po chemoterapii a radioterapii, snížené obranyschopnosti organismu a špatné krvetvorbě, nedostatečné činnosti srdce a různých typech pneumonií. Silně podporuje činnost T ochranných lymfocytů a činnost imunitního systému, řídí činnost NK buněk, působí proti pocení a protizánětlivě, snižuje hladinu cukru v krvi, má neuroprotektivní efekt, snižuje hladinu HDL cholesterolu, normalizuje krevní tlak, aktivuje hormonální systém a výrazně urychluje metabolismus tuků.

8. Lotos indický (Nelumbo nucifera): obsahuje alkaloidy – nuciferin, N-nornuciferin, liensinin, neferin a jiné flavonoidy – kvercetin, rutin, polysacharidy a tanin. Byly u něj objeveny látky, které napomáhají metabolismu tuků, a tak je rostlinou číslo jedna pro podporu hubnutí. Ovlivňuje impotenci, zmírňuje silné menstruační krvácení, poševní výtok, neurastenii, nespavost, průjmy, srdeční nedostatečnost, staví krvácení, používá se jako tonikum a afrodiziakum.

9. Srdečník sibiřský (Leonurus sibiricus): obsahuje alkaloidy leonurin, leonuridin, leonurinin, pyrrolový alkaloid stachydrin, kyselinu benzoovou, laurovou, linolovou a olejovou, flavonoid rutin a provitamin A. Používá se při srdeční arytmii, slabosti srdce, bolestivé menstruaci, ženské neplodnosti a poševních infekcích. Má antivirové, antibakteriální, protizánětlivé, protirakovinné účinky – při rakovině prsu a dělohy, analgetické účinky a ochraňuje ledviny.

10. Muira puama (Ptychopetalum olacoides): obsahuje alkaloidy, muirapuamin, kumarin, mnoho organických kyselin, betasitosterol, silici, lupeol a flobafen. Používá se při impotenci, neurasteniích, slabosti srdce, stresu, revmatu, chřipce, neplodnosti, jako afrodiziakum a tonikum. Harmonizuje hormonální systém, má antioxidační účinek, neuroprotektivní efekt a obnovuje vitalitu těla.

11. Škornice šípolistá (Epimedium sagittatum): obsahuje polysacharidy, glykosid icariin a noricariin. Má neuroprotektivní efekt. Podporuje činnost kostních buněk osteoblastů a zpomaluje rozvoj osteoporózy. Normalizuje krevní tlak a podporuje činnost ledvin. Vynikající rostlina na periferní prokrvení, používá se jako afrodiziakum, dále při neplodnosti, revmatu, artritidě, bolestech v kříži, kašli, bronchitidě, astmatu a zeleném zákalu. Omezuje množení herpes viru HSV-II.

12. Arálie mandžuská (Aralia mandshurica): obsahuje triterpenické glykosidy – aralosidy A, B, C, jejichž aglykonem je kyselina oleanová s antivirovými účinky. Obsahuje řadu organických kyselin, pryskyřic a sacharidů. Podporuje obranyschopnost organismu, upravuje tukový metabolismus a má tonizační účinky.

13. Schizandra čínská (Schisandra chinensis): obsahuje řadu lignanů, silici, organické kyseliny (citronová, jantarová, jablečná, askorbová), dále flavonoidy, anthokyany, vitamin E, volné mastné kyseliny a steroly. Má neuroprotektivní efekt, antioxidační účinek, tonizuje organismus a používá se při snížené obranyschopnosti organismu, diabetu, hepatitidě, závratích, průjmu, bolestech hlavy, spontánním a nočním pocení, sexuálních potížích, mužské a ženské neplodnosti, vleklém kašli a dušnosti, oslabených ledvinách, zapomnětlivosti, nespavosti, nedostatku tělních tekutin a jaterních poruchách.

Autor: Vladimír Ďurina

uveřejněno v časopise Sféra, vydání 10/2010

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF