927x127 HEAD VPRAVO

Křečové žíly

Křečové žíly jsou častým civilizačním onemocněním, které postihuje každou třetí ženu a každého čtvrtého muže. Projevují se vakovitým rozšířením žil. Křečové žíly zasahují povrchní žilní systém dolních končetin. Křečové žíly by se neměly zaměňovat s rozšířenými – hypertrofickými žilami sportovců, které nejsou onemocněním.

Příčiny:

Vzhledem k tomu, že křečové žíly jsou více jak z 80 % dědičné, není možné si křečové žíly vyjezdit na kole nebo uhnat při kopané, což patří právě mezi mýty o křečových žilách. Nečastější příčinou vzniku křečových žil je genetika. Má-li jeden z rodičů problémy s žílami (od největších křečových žil až po mikrovarixy – pavoučkovité rozšířené žilky), pak děti mají křečové žíly až v 80 %. Mezi rizikové faktory vzniku křečových žil patří zatížení dlouhým stáním a sezením, nedostatek pohybu, obezita, těhotenství spíše druhé a následné, užívání hormonálních léků s estrogeny (hormonální antikoncepce a substituce).

Příznaky projevů křečových žil:
- modrá barva žil
- rozšířené žíly, vystouplé na povrch kůže
- pocity těžkých nohou, křeče, mravenčení, otoky
- svalová únava
- bolest nohou, křeče v průběhu noci, které budí ze spaní 

Jako prevence se doporučuje odpočívat s nohama nahoře. Při bolestech nohou noste kompresní punčochy- způsobený tlak na žíly urychluje tok krve v žilách.

K varixům neboli křečovým žilám bývají rodové predis- pozice. Pokud se budeme snažit ovlivnit jejich vzhled, nepodaří se nám to. Nelze řešit anatomické změny. Budeme se ale snažit ovlivňovat stav žil a potlačovat sklon k tvorbě zánětů. Zde doporučuji pravidelné užívání Venisféru, popřípadě doplněné o Vista Clear, který má také výrazný vztah k cévnímu systému. Lokálně můžeme aplikovat Venisfér krém, který zmenšuje otok a působí protizánětlivě. Nově pak můžeme doplnit také preparátem Tromboserin multivitamín s protisrážlivými účinky a protektivními účinky na cévy. Při akutním zánětu žil dávkujeme Vista Clear 3x 2 kapsle a Venisfér kapky 3x 20, lokálně pak Venisfér krém. 

Pozor na hluboký zánět žil, který patří plně do rukou odborné péče. Může se vyvinout v život ohrožující stav, pokud se sraženina z žil uvolní a dostane se do plicního řečiště, kde způsobí plicní embolii.

  • související produkty: ;;937 ;;946 ;;935
  • Id hlavního postiženého orgánu: 1100

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF