927x127 HEAD VPRAVO

Divoký pomeranč

Květ a silice z květu se tradičně využívají při žaludeční neuróze

Na cestě k vysněné postavě využijte sílu přírody! Skvělý tip je bylinný nápoj z divokého pomeranče.
Objevte bylinný nápoj, který vám pomůže zbavit se nechtěných tuků, snížit chuť na dobroty a během diety dokonce i zlepšit náladu. Přímo v divoké přírodě Jižní Ameriky, daleko od rušných velkoměst, roste váš dietní spojenec – divoký pomeranč.

Blahodárné účinky divokého pomeranče (citrus aurantium) objevili už indiáni Jižní Ameriky a využívali ho zejména na detoxikaci a posílení celého organismu. Osvědčil se při trávicích problémech, kolikách a virózách či bakteriálních infekcích. Hitem posledních měsíců je však většinou v oplodí se vyskytujícími fytolátkami (zejména látce synefrin), které pomáhají organismu zbavit se nadbytečných tukových rezerv a efektivně tak redukovat hmotnost. Tato látka podle odborníků stimuluje tvorbu tepla v tkáni a zvyšuje tak energetický výdej organismu, který spaluje kilojouly dokonce i když odpočíváme. Odborníci uvádějí, že specificky stimuluje beta-3 receptory, a tak zvyšuje metabolismus tuků, aniž by to mělo vliv na srdeční činnost nebo krevní tlak. Podporuje tak tři cesty vedoucí k redukci tělesné homtnosti: odbourání tuků, zvyšování energetického výdeje a eliminaci nadbytečné vody v organismu.

Zní to zajímavě! Fytolátky mají i stimulační účinky, cítíme se tedy vitální a máme chuť pustit se do aktivit, které jsme dlouho odkládali. Doporučuje se i sportovcům, protože zvyšuje výkon, tělesnou kondici, zabraňuje ukládání tuků do svalů.
Postaví vás na nohy!

Listy rostliny Citrus aurantium se využívají i pro přípravu bylinných nápojů, které také bojují proti nadbytečnému obsahu tuku v těle. Navíc obsahují i množství vitamínů a minerálů ale také flavonidy, hesperidin, naringenin, hořčiny, silici s obsahem limonenu, linalolu a geraniolu. Osvědčily se na snížení možnosti vzniku rakoviny, při psoriáze, nadýmání, průjmu, parazitech ve střevech, křečích, revmatismu, nervovém vyčerpání a stresu. Laboratorně byl zjištěn radioprotektivní efekt. Dále se již tradičně využívají k posílení srdce, odvodnění, normalizaci krevního tlaku a srdeční činnosti, lepší růst vlasů, činnost žaludku, sleziny a žlučníku. Květiny rostliny citrus aurantium se díky krásné vůni a chuti používají pro zlepšení chutě a vůně čajových směsí. Květ a silice získaná z květu se tradičně využívají při žaludeční neuróze a bolestech v krku.

Bylinkáři radí proti stresu

Cítíte se vyčerpaní, pod tlakem stresu? Vařte si během namáhavého období nápoj z této rostliny. Postaví vás na nohy. Jak si odvar připravíte? Dvě čajové lžičky pomerančových lístků smíchejte s ¾ litru vody, povařte 3 minuty a sceďte. Popíjejte během dne do 17. hodiny. Čaj můžete přisladit trochou medu. Po třech týdnech užívání následuje 1 týden pauza, pak můžete kúru zopakovat.

  • latinsky: Citrus aurantium
  • Skloňovaný název: divoký pomeranč

Související položky (podle značky)

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF