927x127 HEAD VPRAVO

Nohy jako ze žurnálu

Trápí vás suché nohy, popraskané paty nebo křečové žíly?

Příčinou tvorby křečových žil jsou energeticky oslabené orgány. Oslabení poznáme podle toho, na které dráze meridiánů se žíla vyskytuje. Nejvíce se jedná o oslabené ledviny, močový měchýř s energeticky nevyváženými játry. Oslabené ledviny jsou v pozadí praskání jemných cévních kapilár ve tvářích i jinde na těle, tvorbě modřin, výronů a proleženin. Dochází také  k nevyváženému vodnímu a minerálnímu hospodářství v těle a poté k otokům a suché kůži.
Křečové žíly mohou být způsobeny těhotenstvím, nadváhou, životním stylem, dlouhodobým stáním, sezením, ale můžou nám být již geneticky dané do vínku. Vznikají narušením povrchového žilního systému nebo defekem hlubokého žilního systému (např. úraz, po chirurgickém zákroku, žilní trombózy).

Příznaky projevů křečových žil

 • modrá barva žil
 • rozšířené žíly, vystouplé na povrch kůže
 • pocity těžkých nohou, křeče, mravenčení, otoky
 • svalová únava
 • bolest nohou, křeče v průběhu noci, které budí ze spaní

Důležitá je preventivní péče, starejme se o sebe a nechme se hýčkat!
Dopřejme si péči o svůj zevnějšek. Podporujme svoji krásu i zevnitř.

Navraťte zpět krev z nohou k srdci

Hýčkejte se lymfatickými masážemi, které zlepšují prokrvení.
Nohy jsou nejhůře prokrvované části těla z důvodu velké vzdálenosti od srdce, proto je potřeba napomáhat lepšímu oběhu krve k srdci pomocí prokrvování končetin. Nejlépe toho docílíme lymfatickou masáží a její velice jemnou technikou, která obnovuje a zvyšuje oběh lymfy. Neboť lymfa nemá svoji pumpu, jako např. srdce. Pokud nepracuje lymfatický systém správně, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. To zapříčiňuje např. celulitidu, otoky, tukové buňky totiž zvětšují svůj objem. Díky podpoření lymfy pomocí lymfatických masáží zlepšujeme odplavování škodlivých látek ven z těla.
Lymfatická masáž navíc posiluje obranyschopnost, zlepšuje stav pokožky a detoxikuje tělo.

Odpočívejte s nohama nahoře

Při bolestech nohou noste kompresní punčochy. Způsobený tlak na žíly urychluje tok krve v žilách.

Běžné aktivity při křečových žilách

Při cvičení v posilovně nikdy nohy nezatěžujte těžkým závažím, prospěje vám spíše plavání, chůze a jízda na kole.
Při sezení si nedávejte nohu přes nohu.
Sprchujte si nohy studenou vodou.
Přirozené je nekouřit.

Doplňujte přírodní cestou rutin

Ideální je po ránu pohankový čaj, který prokrví lymfatický systém.
Zařaďte do stravy černý rybíz. Obsahuje vitamin C, silný antioxidant, který zpevňuje žilní systém.
Užívejte kvalitní přírodní potravinové doplňky na podporu cévního systému organismu, doplňujte minerály do těla. Využijte síly přírody. Některé fytolátky z rostlin, které přirozeně obsahují rutin, pomáhají předcházet vzniku křečových žil a napomáhají čistění krve, podporují krvetvorbu. Navíc doplňují do těla důležité minerály.

Mažte si své nožky kvalitními hydratačními krémy, vždy však směrem k srdci, což znamená od chodidel nahoru

Doporučujeme krém Venisfér. Velmi dobře se vstřebává, krásně hydratujte a je vhodný pro ošetření celého těla. Zlepšuje periferní prokrvení a strukturu velmi jemné praskající a křehké papírové stárnoucí pokožky a podstatně ji zesiluje. Uvolňuje zatížení pokožky tam, kde je nedostatečné cévní zásobení. Obsažený rutin ve Venisféru napomáhá udržovat správnou pevnost kapilár, zatímco jírovec maďal zase napomáhá k lepšímu prokrvení žilního systému. Venisfér navíc obsahuje ozon, a proto má i blahodárné antivirové, antibakteriální a antimykotické účinky a je vhodný i na chodidla a nehty v případě zasažení plísní.

Nohy plné svěžesti
Pečujte o své nohy jako o celek. Věnujte péči i svým chodidlům. Vyhnete se tak nepříjemným plísňovým onemocněním. V létě je spousta míst, kde můžeme na mršku mykózu narazit, ať už jdeme na veřejné koupaliště, do sprchy v posilovně, do sauny, použijeme-li koupelnu mimo domov nebo se nám jen zapaří chodidlo v botě. Zrohovatělá a suchá kůže je přímo ráj pro plísně a bakterie. Plíseň se často projevuje svěděním, bolestí a pálením. Z kůže se mykóza přesouvá na nehty a může se šířit dál po těle. Navíc plísní napadená noha často i více zapáchá. A to není nic příjemného. Ztvrdlá a suchá pokožka na nohou není nic jiného než odumřelá kůže, která není dostatečně hydratovaná, a tak tvrdne, vysychá a pak může i bolestivě praskat. V tomto případě může hrozit zanesení ranek a následná infekce. Jako ochranu můžete použít Diozon clear krém, který na vašem chodidle vytvoří ochranný film a obsažený ozon má preventivní antimykotické a antibakteriální účinky.

Jak na suchou kůži a popraskané paty?
Své nožky můžeme svěřit do rukou odborníků pedikérů, nebo jim můžeme věnovat péči v domácím prostředí. Jako pomocníka si můžeme zvolit pemzu. Jde o nejčastější způsob, jakým pokožku můžeme zbavit hrubé a staré kůže. Nejprve dopřejte nohám vlažnou lázeň např. v syrovátkové koupeli a pak použijte pemzu. Pemza je nejšetrnější abrazivní způsob, starou pokožku jí bezpečně odsraníme.  Tím, že dře, vznikají poté malé prasklinky, které se mohou zanítit a způsobit nám patálie. Proto pemzu po ošetření důkladně vyčistěte, aby se v ní nemnožily bakterie. Pokožka po ošetření suché staré a tvrdé kůže pemzou potřebuje i další péči.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte...
Skvěle vám k tomu poslouží čistá vazelína, sádlo, tvaroh anebo nejrůznější krémy určené k maximální hydrataci a zjemnění pokožky.
Tip na noční zábal: Nohy důkladně promažte, zabalte do mikrotenového sáčku a oblečte do bavlněných ponožek. Ráno budete mít nožičky heboučké jako samet.

Doporučujeme pro ošetření a maximální hydrataci kosmetiku Diochi:

Diozon clear krém

 • Hydratační a antimykotické účinky, opary, vředy
 • Návod k použití: malé množství krému naneste na pokožku a důkladně rozetřete

Diochi Diolift hydrogel

 • Hydratační, vyživovací a stimulační účinky na pokožku
 • Návod k použití: malé množství Diolift hydrogelu naneste na pokožku a poté navlhčenýma rukama vmasírujte

Venisfér krém

 • Podpora elasticity, periferního prokrvení a zesílení pokožky, s antimykotickými účinky
 • Návod k použití: malé množství Venisfér krému naneste na pokožku, poté navlhčenýma rukama vmasírujte

Krásná pleť je ten nejlepší šperk, který můžeme nosit po celý rok!
Pečujte o sebe s láskou!

 

 • Zveřejněno v Krása
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS

Martina Šindýlková

Ing. Martina Šindýlková vystudovala Stavební fakultu VUT v Brně a krátce působila jako statik, dnes je maminkou pěti dětí. Svoji lásku a péči dává nejen jim, ale dalším potřebným ve svém okolí. Pracuje jako tazatelka společnosti zabývající se průzkumem veřejného mínění. Radost jí dělají nejen děti, ale i účinkování ve sboru Kdur v Kuřimi. Díky povinnostem a životním peripetiím nabrala 25 kg, pociťuje únavu a říká, že je na čase něco s tím udělat.

// EOF