927x127 HEAD VPRAVO

Eva Ova: Být dobrým člověkem

Být dobrým člověkem není samozřejmost.
Je to dennodenní volba, kým se stanu v každé chvíli.
Je to o moudrosti, poctivosti a vůli, proti povrchnosti, liknavosti a útěku k tomu, co je snazší.

Chodíme bosými chodidly po cestě života,
nebo posléze volíme obutí a v dnešní době pak hned nejraději sedmimílové boty - minimálně.
Když ale přeneseme "sedm mil", tak už nespatříme to,
co bychom viděli na cestě ušlé krok po kroku, tu se zastavili, tu spočinuli.

A bosá chodidla? Cítí chlad i teplo, záchvěvy či vláhu, něžnost či řez - ten bolí... Vše má svou cenu! Duše to ví...Vším se učíme, jenom "přeskakováním" ne. To, co nevidíme, neslyšíme, neprožijeme - to nás nemůže něco naučit.
A proto ... nenabízejme Duši sedmimílové boty, které možná zvítězí v rychlosti... ale čeho? Čeho stihneme víc? Stihneme víc nevidět, neslyšet, necítit...?

Pod lavicí u pootevřených dveří stojí sedmimílové boty. Okolo lavice však směřují do dveří stopy bosých nohou a ve dveřích mizí. Ty šlépěje jsou plné bláta a sem tam zbrocené kapkami krve. Jdu tam, pootevřu víc a nahlédnu: za dveřmi mne vítá světlo...

text a ilustrace: Eva Ova

www.eva-ova.cz

 

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS

Martina Šindýlková

Ing. Martina Šindýlková vystudovala Stavební fakultu VUT v Brně a krátce působila jako statik, dnes je maminkou pěti dětí. Svoji lásku a péči dává nejen jim, ale dalším potřebným ve svém okolí. Pracuje jako tazatelka společnosti zabývající se průzkumem veřejného mínění. Radost jí dělají nejen děti, ale i účinkování ve sboru Kdur v Kuřimi. Díky povinnostem a životním peripetiím nabrala 25 kg, pociťuje únavu a říká, že je na čase něco s tím udělat.

// EOF