927x127 HEAD VPRAVO

Riboflavin - vitamin B2 podpoří vaši krásu

Chcete mít krásné nehty, kůži a vlasy? Zajistěte si ve svém jídelníčku dostatečné množství vitaminu B2. Má pozitivní vliv i na váš zrak a na fungování srdce, jater a dalších orgánů. Ovlivňuje metabolizmus aminokyselin, cukrů a tuků.

Vitamin B2 (Riboflavin) je žluté až oranžové barvivo, slabě rozpustné ve vodě. Rostliny a jiné mikroorganismy si tento vitamin dokážou vyrábět, člověk a jiní živočichové ho však musí přijímat v potravě, nebo jinými suplementy. Tento vitamin se v těle neukládá, proto je důležité jej neustále doplňovat. Nelze se jím předávkovat, je vylučován močí.
Dobrým potravinovým zdrojem vitaminu B2 jsou např. vejce, kvasnice, hovězí maso, ryby, tvaroh, oříšky apod.
Vegani a vegetariáni by měli doplňování tohoto vitaminu věnovat vyšší pozornost, aby si zajistili dostatečný příjem.

Příznaky nedostatku riboflavinu

  • Záněty spojivek, koutků, rtů, jazyka
  • Světloplachost
  • Únava
  • Poruchy jater
  • Pálení a svědění očí, kůže kolem nosu a ušních lalůčků
  • V okolí úst nápadná anemická bělavá zóna
  • Sliznice mají sytěji červenou barvu apod.

Kde vitamin B2 pomáhá

Vitamin B2 hraje důležitou roli v našem těle. Přispívá k látkové výměně proteinů a tuků. Podporuje imunitu, krvetvorbu a pomáhá léčit anémii. Má vysoce pozitivní vliv na antioxidační procesy v těle.
Ochraňuje mnoho tkání v těle, jako např. játra, oční čočku. Působí preventivně proti vzniku šedého zákalu a zpomaluje jeho rozvoj, chrání rohovku oka a podporuje jasnější vidění.
Podporuje léčbu kožního onemocnění rosacey a hojení kůže při akné.
Má pozitivní vliv na migrény.

Doporučujeme vitamin B2 neustále doplňovat!
Někteří lidé mohou mít jeho zvýšenou spotřebu. Jsou to například vegetariáni, vegani, dále také lidé léčeni antibiotiky, užívající hormonální antikoncepci, nemocní se štítnou žlázou, jater, cukrovkou, celiakií, novorozenci s kojeneckou žloutenkou apod.

Doporučujeme potravinový doplněk:
CDFlavonoidy. Dávkování 1-2 kapsle 1x denně.
Tromboserin multivitamín. Dávkování 1 kapsle 1-3x denně, nebo 2 kapsle 1-2x denně.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS

Martina Šindýlková

Ing. Martina Šindýlková vystudovala Stavební fakultu VUT v Brně a krátce působila jako statik, dnes je maminkou pěti dětí. Svoji lásku a péči dává nejen jim, ale dalším potřebným ve svém okolí. Pracuje jako tazatelka společnosti zabývající se průzkumem veřejného mínění. Radost jí dělají nejen děti, ale i účinkování ve sboru Kdur v Kuřimi. Díky povinnostem a životním peripetiím nabrala 25 kg, pociťuje únavu a říká, že je na čase něco s tím udělat.

// EOF