Diochi vyrábí ryze české přípravky propagující zdravý životní styl. Zjistěte, jak nahlížíme na vaše zdraví.
Cesmína paraguayská (Ilex paraguariensis)
Cesmína paraguayská je strom z rodu cesmína, původem z Jižní Ameriky. Z jeho listů se připravuje nápoj maté.
Obsahové látky: cesmína paraguayská obsahuje zejména antioxidanty, kyselinu chlorogenovou a její fenolické sloučeniny, ursulovou, olaanolovou, caffeoylshikimovou, kaffeoylquinovou 91,40/g, kyselinu kávovou 1,8mg/g, chinovou, 5 – hydroxy kyselinu pipekolinovou, polysacharidy, quercetin 2,2mg/g, rutin 5,2 mg/g, kaemferol 4,5mg/g, 3,4-dihydroxybenzaldehyd, methylxantiny kofein 5,4 mg/g a teobromin 2,7 mg/g s antidepresivním účinkem, theofylin, třísloviny, taniny,saponiny s protizánětlivým účinkem, xanthiny 7,6 mg/g(antioxidant), flavonoidy, alkaloidy, celkově fenoly, 178mg/g polyfenoly(antioxidanty). Má velký obsah manganu ale také: (Fe, Ca, Mg, Na, K, Zn a Cu). V nezralých plodech byly zjištěny saponiny odvozené především od kyseliny ursolové /oleanolové, acetyl ursolové nebo kyseliny pomolové.
Rozhovor s panem Vladimírem Ďurinou – tvůrcem produktů a majitelem firmy Diochi a Jaroslavem Slunečkem – ředitelem Diochi.
Dozvíte se unikátní informace o produktu Alfa Artrizone, který je na trhu od září 2019, a který vznikl na základě zdravotních problémů samotného autora produktu - pana Vladimíra Ďuriny.
Dalšími tématy jsou i ostatní produkty, časopis Sféra a Diochi Paradise v Jižní Americe.
Alfa Artrizone je prvním z řady produktů Regenerace podle Řeckého pentagramu. Dalšími v řadě přijdou Beta, Gama, Delta a Omega.
Elixír pro každého 50+
Přípravky podle Řeckého pentagramu jsou zcela unikátním způsobem zaměřeny na nejčastější problémy a nastolují zcela novou cestu k harmonizaci organizmu a tím i prevenci před zdravotními obtížemi.
Přejeme Vám příjemné sledování
Vaše Diochi
Cévy jsou drahami přepravy čchi a krve, která neustále koluje v organismu, přivádí živiny a odvádí odpadové látky; cévní systém, v němž krev proudí, určuje trasy i směr jejího pohybu, a současně ji určitým způsobem omezuje, neboť jí brání téci mimo stěny cév. Čili cévy mají v těle podobnou funkci jako břehy vodních toků v přírodě. V knize Ling-šu jsou proto charakterizovány takto:
"Cévy jsou tím, co ohrazuje vyživující čchi a způsobuje, že ona nemá kam uhýbat" .
Čang Ťie-pin k tomu připojuje následující komentář: "
Ohrazování označuje ochranné valy, podobně jako jsou násypy podél cest anebo hráze podél břehů řek; cévy jsou tedy tím, co způsobuje, že vyživující čchi nemá kam uhnout a musí se pohybovat uvnitř nich.
Z uvedených citací jasně vyplývá, že cévy jsou dráhami, jimiž jsou spolu s krví roznášeny po těle výživné látky, tj. v čínské medicíně vyživující čchi. Ze spojitosti čchi a krve vyplývá i jejich vzájemné ovlivňování se v případě chorobných stavů. Jeho princip je zevšeobecněn v poučce
"když se pohybuje čchi, pak se pohybuje i krev; když se čchi zahrazuje, pak se i krev sráží".
Je z ní možno odvodit, že původ onemocnění postihujících krev je často v předcházejícím narušení rovnováhy čchi a v jejím oslabení. Prázdná čchi nedokáže dostatečně podporovat pohyb krve, a proto dochází ke srážení krve; kromě toho prázdná čchi ani nestačí doplňovat krev, což vede k ubývání množství krve i ke zhoršování její kvality. Příliš silná, přeplněná čchi naopak může způsobit, že krev v žílách proudí prudce a dostává se i mimo ně. Kvalita čchi a krve (resp. její poruchy) se přirozeně přenáší i na kvalitu samotných cév; a jelikož čchi i krev závisí na vyváženosti příslušných funkcí srdce, plic, sleziny a jater, je možné konstatovat, že tyto orgány mají hlavní vliv na celkový stav cévního systému.
Ke správné činnosti srdce a cév pomáhá příprvek Diochi Venisfér.
VENISFÉR JE OTEVÍRAČ SRDCÍ, ELIXÍR PRO NAŠE CÉVY, PŘÍPRAVEK MOUDROSTI A DOKONALÉ PAMĚTI.
Dle čínské medicíny pojem „maj“ - cévy, (tčm nerozlišuje žíly a cévy, vše je pod označením „maj“), označuje v čínské medicíně všechny trubice - cévy, žíly, tepny, vlásečnice -, jimiž v těle proudí krev. Cévní systém se rozvětvuje do celého těla, a tím zabezpečuje, že krev a čchi se dostává do všech jeho částí. Z orgánů cévy jsou těsně spjaty se srdcem a plícemi. Spjatost se srdcem vyplývá z toho, že tento orgán je hlavní součástí a ústředím cévního systému, a kromě toho řídí krev i cévy; stejně důležitý podíl na kvalitě krve a jejím proudění, tedy i na stavu cév však mají vliv i plíce, jelikož ony řídí čchi. Cévy a čchi patří nerozlučně k sobě. Máme-li slabou čchi, nedokáže dovést krev kam je třeba a my se můžeme cítit unavení a nefunguje zásobení živinami.
To co nám proudí v cévách zařizuje i slezina.
Slezina řídí přepravování a přeměnu. Funguje jako pomyslné čerpadlo, která nahoru k plícím a srdci transportuje živiny, které žaludek rozmělnil. Srdíčko to obarví na červeno a plíce dodá vzduch a máme krev, která proudí v cévách. Přeprava a přeměňování potravy (z jídla a nápojů), která stoupá do plic a srdce. Přeprava a přeměňování tekutin (rozdělování a distribuce čistého a nečistého. Jestliže máme slabou slezinu, tak slezina nezvedá a my máme průjem.
Čchi může být silná pouze tehdy, nejsou-li slezina a žaludek oslabení a doplňují ji. Pokud je žaludek slabý, a jídlo se nepřeměňuje, žaludek a slezina slábnou a neživí čchi. Ta se stává prázdnou a vzniká nemoc.
Slezina ovládá krev
„Slezina má za povinnost držet krev pohromadě.“
Cévy jsou nositelem informací z celého organismu
Rytmickým stahováním srdečního svalu, jímž je krev vypuzována do oběhu, se vytváří pulz, pravidelné nárazy krve do stěn cév. Podle čínské medicíny se však na pulzu neodráží jenom stav srdce, nýbrž i stav všech orgánů a čchi v celém těle. Je to způsobeno tím, že krev není jenom samotná krevní tekutina, ale že je smíchána s čchi, a jednotlivé orgány, jako určité baterie čchi, mají tudíž vliv i na celkový stav čchi v krvi. I ony - vyváženost, resp. disharmonie jejich čchi - se podílejí na celkovém výsledném obrazu pulzu, protože prostřednictvím čchi se do něj přenáší jejich momentální funkční rozpoložení. Proto je podle čínské medicíny možné na základě vyšetření pulzu diagnostikovat harmonii anebo disharmonii jednotlivých orgánů i oslabenost anebo dostatečnost čchi v těle. Síla nárazové vlny na stěnách cév totiž přináší informace o síle čchi orgánů, neboť jí je podmíněna.
Nemocí pramenící z cévní a žilní nedostatečnosti je více, ale život ohrožující je srdeční arytmie
příčinou jsou elektrické aktivity membrán srdečních buněk.
Co jsou arytmie? Jsou to pomalé, nebo naopak vysoké klidové srdeční frekvence, nepravidelný srdeční rytmus, atypické místo vzniku spontánního vzruchu v srdci a jeho šíření abnormálními cestami a směry. Dělí se na bradykardie (poruchy s pomalým rytmem komor, které jsou pro srdeční výdej rozhodující). Bradykardie mají nejčastější příčinu v blokádách a léčí se implantací kardiostimulátoru.
tachykardie (kdy průměrná frekvence srdečních komor je vyšší než normální).
Musíme mít na paměti, že žádné antiarytmikum – blokátor iontového kanálu – membránové vlastnosti buněk nezlepšuje. Pouze zhorší funkci poškozených buněk natolik, že je vyřadí z činnosti.
Co je jejich příčinou...?
Příčin je několik, ale nejčastěji to bývá porucha proudění srdeční čchi a z důvodu její prázdnoty, v praxi to znamená, že Čchi tam prostě není a kde není čchi, tam není ani krev, patří k sobě. Zde je třeba prostě dobít baterky a získat ztracenou energii zpět.
Dalším důvodem je horko, které obtěžuje srdce, těch důvodů, jak vznikne je více. Příčinou mohou být emoce i od jater, kdy „přehřátá játra“ šlehají oheň k srdci, dále kořeněná jídla, která vytvoří horko. Zde je třeba zjistit příčinu, pokud to je od jater, kdy je vznětlivost, zlost, žlučovitost, tak léčit přes játra, nejíst kořeněná, ostrá jídla, černou kávu, vícestupňový alkohol. Vhodné je plzeňské, ale stačí třetinka denně. Ochladí a dodá játrům tolik potřebný Yin.
Další příčina: nedostatek krve srdce.
Příčin může být několik: nevhodná strava, oslabení sleziny, nadměrná ztráta krve, např. porod, úraz, ale i nadměrná mentální či emoční aktivita, nedostatek spánku, spotřebování krve sportováním bez její doplnění.
I blokace krve působí výše uvedené potíže: jsou za tím varikozity, pavoučkové cévy, křečové žíly.
Čínská medicína tyto všechny stavy řeší akupunkturou a čajem, kde obojí je přesně zacíleno dle individuální diagnózy s přesným zaměřením dle potíží.
Všeobecné tipy pro léčení cév
Tinktura červeného vína a komonice
Do jednoho litru nekonzervovaného červeného vína přidáme 10 gramů komonice lékařské (Mellilotus officinalis), zde má sušená přednost pře čerstvou. Necháme devět dnů louhovat a pak přefiltruje např. přes filtr na kafe. Užíváme tři dny třikrát denně malou lžičku a pak třikrát denně polévkou lžíci. Působí příznivě na hemeroidy, křečové žíly a cévy.
Bylinná léčba
Japonský zelený čaj – je velmi dobrým prostředkem v prevenci kardiovaskulárních onemocnění včetně infarktu. Je mu přikládán vliv na úpravu krevního tlaku, ošetřuje cévy a působí antioxidačně. Sypaný čaj zalévat horku vodou, ne vroucí.
Jedním z důležitých prvků pro srdce je hořčík, který je nezbytný pro správnou funkci svalů a nervů, proto jeho užívání pozitivně ovlivňuje srdeční činnost a práci oběhového systému. Dostatečný přísun hořčíku snižuje riziko infarktu a má ochranný vliv na cévy. Jeho užívání lze doporučit i při srdečních neurózách. Nedostatek hořčíku v organismu způsobuje zvýšené nervosvalové dráždění a negativně ovlivňuje cévní systém. Snížení celkového množství hořčíku v organismu může nastat u různých onemocnění ledvin, diabetu, u průjmů a poruch vstřebávání.
Z dalších vitaminů bychom neměli zapomínat na vitamin A, E, a C. koenzym Q 10, lecitin, a sladkovodní řasa Spirulina.
Samozřejmě platí všeobecná dietetická opatření (nejíst smažená jídla, kořeněná, konzervovaná a naopak se zaměřit na čerstvou stravu vařenou doma s láskou a péčí.
Recepty
Samozřejmě bychom měli snídat kaše, abychom zpevnili slezinu, která dle tčm podpoří srdíčko. Kaší je nepřeberné množství a mnohé jsou uvedeny již v předchozích Sférách. Základ je vždy stejný. Jakákoliv obilovina (rýže, vločky, jáhly, kuskus, qinoa) uvaříme ve vodě, nebo v rýžovém, mandlovém mléku, přidat můžeme ovoce dle chuti, rozinky, kokos, ořechy, med. Trochu kaše si schováme na odpolední svačinu, abychom neměli chuť na sladké.
Polévky:
ze strouhané zeleniny a červených fazolí
Ingredience: mrkev, petržel, celer, sůl, uvařené fazole, olej, sojová omáčka Tamari
Na trošce oleji orestujeme nastrouhanou zeleninu, zalijeme, osolíme a vaříme cca 5 minut. Přidáme předem uvařené fazole, dochutíme Tamari.
Kyselo s houbami
Ingredience: kořenová zelenina, cibule, houby, čerstvé mléko, vejce, olej, brambory, kmín, sůl,
Na oleji orestujeme cibuli, nastrouhanou kořenovou zeleninu, zalijeme vodou v poměru 1/3 s mlékem, osolíme, přidáme kmín, houby a na kostičky nakrájené brambory. Vaříme do měkka.
Ztracená vejce: do vařící vody s lžící octa položíme naběračku s trny, kterou používáme na špagety, do nich po jednom vklepneme vejce a když se bílek zatáhne, tak ho opatrně vyklopíme do vroucí vody. To opakujeme i s ostatními vejci. Pracujeme poměrně rychle, aby všechna vejce byla stejně uvařená. Vaříme cca 5 minut, pak přidáme do talíře s polévkou.
Krémová dýňová se sezamovým semínkem
Dýně hokkaido, cibule, bobkový list, olej, zázvor kořen, dýňová semínka, lžíce vloček, pažitka, sójovou smetanu
Na oleji orestujeme cibulku a vločky., zalijeme vodou, přidáme bobkový list, sůl, dýni a uvaříme. Vyjmeme bobkový list, vše rozmixujeme a dochutíme sójovou smetanou. Na talíři ozdobíme opraženými semínky a petrželkou.
Kuskus s dušeným květákem, tofu a lilkem s hlávkovým salátem
Suroviny :
Uzené tofu, květák, lilek, mořské řasy Nori, cibule, pórek, červená kapie, bio slunečnicový olej, mořská sůl, petrželka, kuskus, kari, tamari (jemnější varianta sójové omáčky, která je více agresivní, proto je vhodnější tamari,
hlávkový salát, na zálivku med a citrón.
Příprava:
Nejprve si připravíme kuskus, neboť než nám změkne, tak máme připravenou zeleninu.
Kuskus dáme do kastrolku, osolíme, přidáme kari, zamícháme a zalijeme vroucí vodou tak aby voda byla ½ nad kuskusem. Přikryjeme pokličkou, necháme 10 minut, než změkne a jdeme si připravit zeleninu.
Na jedné lžíci bio oleje pánvičce necháme zesklovatět cibulku, přidáme nadrobno pokrájený květák, pórek, lilek, u kterého pouze skrojíme konce, okořeníme 1 lžičkou mořskými řasami a restujeme cca 7 minut, než je zelenina měkká na „skus“, osolíme, přidáme na nudličky pokrájenou kapii a ještě chvíli dusíme. Nakonec zakápneme tamari, podlijeme 1 dcl vody, přiklopíme pokličkou, vypneme sporák a necháme dodusit pod pokličkou.
Na pánvi s troškou oleje lehce opečeme na plátky nalrájené uzené tofu
Salát:
Hlávkový salát zbavíme zvadlých listů, opereme, necháme okapat, natrháme do misky a přidáme zálivku z půlky citrónu, ve kterém rozmícháme lžičku medu.
Fazolový guláš s dušeným celerem a ledový salát se sezamovým semínkem a zázvorem
můj oblíbený, u nás se po něm vždycky jen zapráší, co tedy na něj budeme potřebovat
Suroviny:
fazole, cibule, lžíci bio slunečnicového oleje, mletá paprika, mletý kmín, mořská sůl, česnek, celer,.tamari.
Příprava:
Fazole si namočíme den předem. Vodu ve které se namáčely slijeme, zalijeme vodou a vaříme do měkka, nesolíme. Na pánvičce na oleji necháme zesklovatět cibuli, přidáme na jemné kostičky nakrájený celer, ale i celerové řapíky, doba tepelné přípravy je přibližně stejná jako celerová bulva, osolíme a restujeme cca 5 až 10 minut, to záleží na množství celeru. Když je celer také sklovitý, tak přidáme na plátky nakrájený česnek a lehce orestujeme, u česneku musíme dávat pozor, aby se nám nepřipálil, byl by hořký. Zakápneme tamari, zamícháme a podlijeme ½ dcl vody. Přiklopíme a dáme pryč z ohně.
Dováříme fazole, když jsou do poloměkka, tak přidáme mletou papriku a kmín a necháme dovařit a dosolíme. Na talíři podáváme obložené zelenými listy salátu.
Salát :
Ledový salát pokrájíme, přidáme lžíci sezamových semínek, lžičku najemno nastrouhaného zázvoru, zakápneme olivovým olejem a přidáme zálivku z ½ citrónu a lžičky medu, promícháme.
Posilujte dráhu ledvin, je to vaše zásobárna vitality.
Příčinou může být nerovnováha v energetickém systému člověka. Základem dobrého zdraví dle tradiční čínské medicíny je rovnováha mezi energiemi jin a jang, která v těle proudí drahami, tzv. meridiány. Meridiány tvoří dohromady ucelenou a logicky propojenou síť od orgánu k orgánu a vzájemně se ovlivňují. Dráhy probíhají 3 až 5 mm pod kůží a v určitých bodech vystupují na povrch v tzv. akupunkturních bodech. Případná disharmonie v energetickém systému meridiánů má za důsledek jak fyzické nemoci, tak i poruchy psychických stavů.
Při řešení zdravotních komplikací je důležité věnovat pozornost celému systému, ne pouze jedinému orgánu, protože problém se může projevit na jiném místě v těle, než je skutečná příčina.
Podle čínské medicíny má člověk svou tvořivou energii a vitalitu uloženou v ledvinách, jedná se o esenciální energii, která nám byla dána zrozením. Jestliže se objevují problémy s únavou, pak je potřeba pozornost zaměřit na meridián ledvin a močového měchýře.
Nerovnováha v těchto meridiánech se na fyzické úrovni může projevit jako:
a další. Zde je vidět, jak se disharmonie v dráze ledvin může projevit prakticky po celém těle.
Hlavní funkcí vládnoucího orgánu meridiánu ledvin je filtrování krve a tělních tekutin a vylučování velké části odpadních produktů a jedů z těla. Pokud funguje správně a vylučovací systém je v rovnováze, neměly by nás trápit žádné zdravotní obtíže a onemocnění s tím spojené. Podle čínské medicíny je velmi důležité dobře se starat o ledviny, coby hluboko uloženou zásobárnu vitality, protože její nedostatečnost se může projevit i v partnerských vztazích a sexuální oblasti.
S funkcí ledvin je také velmi úzce spojena funkce srdce, neboť ledvinami přečištěná krev se vrací zpět k srdci a odtud do celého těla. Při vážných potížích v meridiánu ledvin se mohou objevit i problémy v meridiánu srdce – např. ateroskleróza, arytmie, problémy s vysokým krevním tlakem nebo bolestmi srdce.
Nejen čínská, ale i evropská medicína čerpá z letitých zkušeností fytoterapie, příroda nám poskytuje mnoho možností k obnově svého energetického systému a nastolení zdraví tělesného i psychického.
Začněte tedy s „doplňováním“ energie v podobě extraktů z bylin, jejichž energetické účinky jsou známé už tisíce let. V Diochi označujeme produkty harmonizující meridián ledvin a močového měchýře modrou barvou.
ALFA ATRIZONE kapsle - bioinformační doplněk stravy obsahující extrakty bylin:
DIOCEL kapky bioinformační doplněk stravy obsahující extrakty bylin:
Účinky dalších bylin vyhledejte v herbářích.
ANDROZIN kapky bioinformační doplněk stravy obsahující extrakty bylin:
SMILAX OFFICINALIS bylinný čaj
Vzhledem k nařízením EU nesmíme uvádět účinky bylin, proto je vyhledejte v herbářích.
Citroník je subtropický strom s výškou kolem 4 m s kulovitou nepravidelnou korunou. Větve má silné, obvykle trnité, mladé listy a poupata mají purpurové zbarvení. Listy jsou eliptické. Plody neboli bobule – mnohosemenné vytváří tzv. hesperidin, což jsou zvláštní bobule, které známe pod názvem citrony.
Je hojně pěstovaný i našimi citrusáři, přirozeně jen ve skleníkových podmínkách, protože otevřené květy a mladé plody jsou ohroženy již při teplotách +2st a teplota -5 st tvoří kritickou hranici pro růst celého stromku. Má cca 170 druhů.
Předmětem léčebného využití jsou jednak celé citrony tak i citronová kůra.
Obsahují provitamin A, vitaminy skupiny B, kyselinu listovou a pantotenovou a vitamin C, ovšem méně, než se všeobecně předpokládá, tedy 60 mg%. Z minerálních látek je nejvyšší obsah draslíku, asi 150 mg%, dále je zde sodík, vápník, hořčík, mangan, železo, měď, zinek, fosfor, síra a organické kyseliny. I přes kyselou chuť je citron zásadotvorný. Alkalitu je možno prohloubit pečením.
Citrony a jemuž přidružené citrusové plody jsou někdy označovány za léčivé potraviny. Citrony podporují pocení a odvodnění. Ředěná citronová šťáva je ideálním nápojem při hořečnatých onemocněních. Citrusový pektin účinně snižuje hladinu krevního cholesterolu a v kombinaci s přítomným vitaminem C můžeme rovněž hovořit o poměrně výrazném účinku protisklerotickém. Citronová silice má účinky protiplísňové a zejména v kombinaci se silicí australského čajovníku je antimykotické spektrum velmi široké.
Spolehlivý je také jako protikurdějový účinek.
S výjimkou velmi vzácné alergie nemá podávání citronů žádné kontraindikace a nejsou známé výraznější nežádoucí účinky.
Homeopaticky se nevyužívá.
Bylinný čaj doplněk stravy Citrus aurantium, nebo-li divoký pomeranč, je používán pro detoxikaci a posílení celého organizmu, velmi využívaný jihoamerickými indiány.
Obchodní podmínky Reklamační řád Reklamační protokol
Copyright © 2018 DIOCHI SPOL. S R.O, Žampiónová 2, 104 00 Praha 10 - Pitkovice, Česká Republika, Česká republika