Diochi vyrábí ryze české přípravky propagující zdravý životní styl. Zjistěte, jak nahlížíme na vaše zdraví.
Meridiány
Základem všech aktivit v člověku i přírodě je energie. Ta proudí v lidském těle drahami, které nazýváme meridiány.
• meridián močového měchýře
• meridián ledvin
• meridián žlučníku
• meridián jater
• meridián tenkého střeva
• meridián srdce
• meridián osrdečníku
• meridián tří zářičů
• meridián žaludku
• meridián sleziny a slinivky
• meridián tlustého střeva
• meridián plic
• reflexní zóny chodidel
• reflexní zóny nártů
• reflexní zóny rukou
• reflexní zóny orgánů na obličeji
Podle tradiční čínské medicíny energie proudí v přesné daných drahách lidského těla. Tyto dráhy nazýváme „Meridiány“.
Tato okrasná bylina s oranžově žlutými květy má velmi široké terapeutické působení. Používá se zevně i vnitřně. Drogou je květ, přesněji řečeno obvodové okvětní jazýčky (Flos calendulae sine calice), případně i celý květ s kalichem (Flos calendulae cum calice). Latinský název měsíčku je převzatý z římského názvu prvního dne v měsíci, což je spojené buď s dlouhou dobou kvetení této léčivky, nebo s jejím počtem jazykovitých květů, kterých je jako dnů v měsíci.
Popis: Měsíček lékařský je jednoletá, 30–50 cm vysoká bylina s vřetenovitým kořenem a s přímou větvenou, žláznatě pýřitou lodyhou. Přisedlé listy jsou celokrajné, spodní kopisťovité, vrchní podlouhlé, kopinaté, chlupaté. Květy jsou oranžové či žluté úbory o průměru 4–6 cm. Plodem jsou srpovitě zahnuté nažky, na hřbetní straně ostnité, hrubě příčně rýhované. Měsíček dobře roste ve slunných polohách, na každé půdě. Při klíčení žádá dostatek vláhy. Kvete od června do podzimu. Jsou-li květy měsíčku po sedmé hodině ranní ještě zavřené, je možné ten den očekávat déšť.
Rozšíření: Měsíček patří k našim nejstarším letničkám známým z venkovských i klášterních zahrad. Nejspíš vznikl jako prastarý a ustálený kříženec druhů měsíčku polokřovitého z evropského Středomoří a měsíčku hvězdovitého ze Sicílie a severní Afriky.
Historie užití: Měsíček je u nás znám už od 12. století a zdomácněl natolik, že se někdy stává plevelem. Naši praktičtí předkové ocenili především jeho léčebné účinky. Používali jej však již i staří Egypťané jako omlazující prostředek, hinduisté jím zdobili oltáře v chrámech, Peršané a Řekové jazykovitými květy zdobili jídla. I dnes se měsíček v mnoha zemích Evropy přidává do polévek a do dušeného masa na dochucení nebo k přibarvení sýrů a másla. U nás se pěstuje v zahrádkách jako okrasná květina, ale i ve velkém pro potřeby farmaceutického průmyslu.
Sběr: Okvětní plátky či celé květy měsíčku sbíráme od června do srpna, někdy i v září. Nejvhodnější je pěkný slunečný den a doba krátce před polednem. Snažíme se vybírat hlavně oranžové květy, které jsou prý účinnější než květy žluté. Droga se suší ve stínu nebo za umělého sušení při teplotách do 40 °C. Usušená droga by měla být chráněna před světlem. Protože snadno přijímá vzdušnou vlhkost, doporučuje se její občasné přesušení. Usušená droga by měla mít stejnou barvu jako původně sbírané květy. Poměr seschnutí je 6 až 8 : 1.
Pěstování: Existuje více odrůd, které se liší barvou květů (oranžové, žluté, s tmavším středem) nebo výškou rostliny. Pěstování je velmi snadné, je to rostlina vhodná pro dětské i dospělé začátečníky. Měsíček je nenáročný na polohu, dobře poroste na plném slunci i v polostínu. Půda by měla být výživná, při sušším pěstování se zlepšuje kvalita květů i listů. Množí se semeny, která se vysévají přímo na stanoviště na podzim nebo na jaře (březen až květen), případně se mohou rostlinky předpěstovat v pařeništi (únor až březen). První květy se objeví asi 10 týdnů po výsevu.
Účinné látky: Květy měsíčku obsahují cenné léčivé látky, mezi něž patří éterické oleje, hořčina calanden, organická barviva, kyselina salicylová, tuky, vosky, saponiny, pryskyřice, flavonoidy, slizy, organické kyseliny, vitamin C a další méně známé a neznámé látky.
Účinky na organismus: Při zevním potírání má měsíček výborné účinky na odstraňování křečových žil, urychluje hojení ran, proleženin, působí zároveň protizánětlivě. Při vnitřním podávání příznivě ovlivňuje činnost jater a žlučníku, zlepšuje činnost trávicí soustavy. Působí na nervový systém, má mírně sedativní účinky. Zlepšuje práci srdce, používá se v gynekologii na ženské potíže buď samostatně, nebo v kombinaci s řebříčkem nebo kontryhelem. Bylo zjištěno protirakovinné působení měsíčku, zejména v oblasti trávicího traktu a ženských orgánů. Měsíček lékařský lze použít při léčbě vředových chorob, urychluje granulaci tkáně, hojí a pročišťuje.
Droga má klinicky dokázaný slabý protikřečový účinek, podporuje vylučování žluči a snižuje pocení. Pro svoje hojivé a antiseptické účinky se zařazuje mezi vynikající prostředky k ošetření suché pokožky a popraskaných rtů. Velké uplatnění proto našel měsíček i v kosmetice.
V lidovém léčitelství se používá většinou ve formě tinktur nebo mastí na obklady proleženin. I v moderní medicíně je extrakt z měsíčku složkou mastí na bércové vředy, křečové žíly a proleženiny. Vojenští lékaři jej používali během občanské války v Americe k léčbě otevřených ran.
Využití měsíčku při přípravě čajů na choroby žaludku a žlučníku je už dnes řídké. Bylo vhodné a velmi šetrné pro pacienty alkoholiky. Extrakt z květů bývá často složkou přípravků používaných po trhání zubů. Velmi známý je měsíčkový olej, který se získává macerací květů. Jeho příznivé léčivé vlastnosti se využívají v mnohých kožních preparátech a v aromaterapii. Uklidňuje a hojí zanícenou pokožku, omrzliny, trhlinky na prsních bradavkách při kojení – pro dítě toxický není.
Propracovaná prodejní síť Diochi disponuje distribučními místy, tzv. "Mezisklady", které mají výrobky Diochi skladem.
T: 724 484 812
Žižkovo náměstí 21, Prostějov
Otevírací doba: Po-Pá 09.00 - 17.00, So 09.00 - 12.00
T: 728 036 738
28. října 11, Olomouc (pěší zóna naproti OD Prior)
Otevírací doba: Po, Čt 10 - 17h, Út, St 10 - 18h, Pá 10 - 16h
T: 608 711 410
Bolest hlavy je jedna z nejčastějších bolestí v lidské populaci. Někdy bývá výhradně jako doprovodný příznak celkového onemocnění, jindy jde o bolest, která dotyčného sužuje téměř permanentně.
Může být doprovázena různými příznaky. Pokud se bolest vyskytne akutně a je velmi silná, navíc má „šlehavý charakter“ a neustupuje, je doprovázená nevolností a zvracením, pak voláme lékaře, protože může jít o závažné mozkové krvácení. Také nikdy nepodceňujeme úrazové bolesti hlavy, zejména pokud jsou doprovázené zvracením a ztrátou paměti. Zde jde nejčastěji o otřes mozku, který opět vyžaduje lékařské ošetření a hospitalizaci. Další závažné onemocnění, které je provázeno bolestmi hlavy a u něhož je nutné lékařské ošetření, je akutní meningitida. Je provázena vysokými teplotami, opozicí šíje, ztuhlostí šíjového svalstva. V praxi to znamená, že člověk nepředkloní hlavu na prsa anebo neohne záda vsedě ke kolenům. Někdy toto onemocnění může být provázeno schváceností, nevolností, zvracením, mluvením z cesty nebo výsevem drobných červených flíčků – petechií. Je to stav, kdy je nutné neprodleně přivolat lékaře, nejlépe záchrannou službu. Onemocnění, při nichž vznikají bolesti hlavy, je řada, detailnější rozbor ale není předmětem tohoto článku.
Lokalizace bolestí hlavy podle čínské a celostní medicíny
Preparáty Diochi a bolesti hlavy
Použití preparátů Diochi budeme spíše aplikovat u chronických bolestí hlavy, na které je naše klasická medicína takzvaně krátká. Detoxikací organizmu a úpravou životosprávy dokáže alternativní medicína doslova zázraky. Někdy se bolesti hlavy ovlivní poměrně snadno, hlavně ty, které netrvají dlouho. Pokud má pacient bolesti mnoho let, pak detoxikace bude dlouhá a postupná, mnohdy projdeme i fázemi zhoršení a následného klidu či zlepšení. Je potřeba na to klienta nebo pacienta připravit. Detoxikaci můžeme doplnit Bachovou květovou terapií, akupunkturou nebo homeopatií. V průměru podle svých vyléčených pacientů mohu říci, že detoxikace pro bolesti hlavy do úplného ústupu bolestí se pohybuje kolem 1,5 roku permanentní detoxikace.
K detoxikaci organizmu při bolestech hlavy můžeme použít prakticky skoro všechny preparáty Diochi. Vždy se řídím tím, co vytestuji jako příčinu bolestí hlavy, a tím, který přípravek vytestuji na daný problém.
Budu-li chtít zaléčit právě probíhající bolest, pak vzhledem k intenzitě použiji Sagradin, a to v dávce 1 čajovou až 1 polévkovou lžíci. Téměř vždy dojde k úlevě, ne-li k úplnému odeznění. Podávám ho jako symptomatický lék, tedy lék na odstranění příznaku. Ale pokud nebudeme dále problém řešit do hloubky, bolesti se nám budou vyskytovat stále. Dalším preparátem, který pravidelně vytestuji u všech bolestí hlavy, je Aloysia. Tento čaj pijí všichni moji pacienti s bolestmi hlavy. Pomáhá detoxikovat mozkové struktury, zejména mozkové pleny, které jsou zatížené u všech lidí s bolestmi hlavy. Použití ostatních preparátů budu uvádět podle jednotlivých příčin bolestí hlavy. Platí obecně známé pravidlo, že se snažíme vždy léčit příčinu dané nemoci nebo příčinu zatížení orgánů.
Zátěž jater a žlučníku
Tato zátěž se nejčastěji projevuje bolestí hlavy po stranách, někdy jsou přítomny i bolesti očí nebo za očima. Pokud jde o bolest z přetížení jater, většina pacientů si stěžuje, že je budí mezi 1.– 3. hodinou ranní. Játra jsou naší chemickou továrnou, která musí denně zpracovávat nepřeberné množství toxických látek, jež tělo přijímá anebo které se vytvářejí metabolickými pochody organizmu či jsou vytvářeny mikroorganizmy přítomnými v našem organizmu. Mohli bychom jmenovat celý seznam toxinů. Jen mě vždy zaráží, že si to člověk nedokáže uvědomit. Kdykoli sdělím pacientovi, že má zatížená játra, vždy se dotáže, z čeho? Jako by si nikdo neuvědomoval, že prakticky žijeme obklopeni chemickými látkami (hnojiva, přípravky pro deratizaci, dezinfekci, léky, pesticidy, insekticidy, herbicidy, barvivy…). Všichni se diví – vždyť jedí zdravě, pijí zdravou vodu a dýchají zdravý vzduch! Navíc játra mohou být zatížena řadou virů (EB viry – infekční mononukleóza, viry hepatitid, CMV). Pokud nestačí zvládat všechny tyto zátěže, začnou se hromadit a dráždit organizmus. Jako první se může manifestovat chronická únava anebo právě bolesti hlavy.
Doporučení: Detoxin, Astomin, Vista clear, Intocel, Smil písečný, Kustovnice čínská, Achyrocline satureioides, Uncaria tomentosa, Gerocel kapky i kapsle.
Zátěž tlustého střeva a plic
Zátěž plic přispívá ke špatnému okysličení organizmu. Na nedostatek kyslíku je citlivý i mozek. Nedostatečné prokrvení vede k bolestem hlavy. Stejně tak kvůli zátěži tlustého střeva toxiny (hlavně kvůli dysmikrobii, která je původcem toxických látek) můžeme trpět bolestmi hlavy. Navíc s tlustým střevem souvisí čelistní dutiny a s plícemi stav sliznic dýchacího ústrojí. Různé záněty dýchacího ústrojí, zejména chronické, mohou vést k bolestem hlavy.
Doporučení: Baktevir, Deviral, Astomin, Astofresh, Gerocel, Supracid, Rosa centifolia, Prunella vulgaris
Zátěž močového měchýře a ledvin
Při zatížení tohoto okruhu se objevují bolesti hlavy v čele anebo v zátylku. Mnohdy v důsledku zatížení dráhy močového měchýře dochází ke spazmům svalů kolem páteře, k bolestem v zádech, zejména stažení trapézových svalů, což následně vyvolává i bolesti hlavy.
Doporučení: Diocel, Diocel Biominerál, Smilax officinalis, Gerocel kapsle, Vista clear.
Zátěž srdce a cév, tenkého střeva
Pokud dojde k postižení cév aterosklerózou, dochází ke zhoršování prokrvení tkání, k horší reaktivitě cév. Porucha průtoku v kterékoli oblasti může vést k bolestem v dané lokalitě. Zhoršený průtok koronárními tepnami vede k bolestem srdce, zhoršený průtok a regulace cév v mozku je jednou z příčin bolestí hlavy. Kromě toho i mozkové tepny mohou nést zátěž toxickými látkami. Zátěž mozkových tepen je hlavním faktorem vzniku migrén. U klasické migrény je ve hře cévní tonus a nervové zásobení cév, které reagují na různé podněty. Dráždění a rovnováha a regulace jsou narušeny přítomností toxické zátěže v cévách a nervech. Porucha tenkého střeva bývá častou příčinou bolestí hlavy. Velmi často je poškozeno chronickým zánětem (v důsledku potravinové alergie), ten poškozuje Payerské plaky – imunitní orgán ve střevě. Navíc kvůli chronickému zánětu je ovlivněno vstřebávání živin, minerálů a vitaminů. Dysbalance v těchto prvcích může vést k bolestem hlavy.
Doporučení: Venisfér, Intocel, Sagradin, Burrito, lapačo červené.
Zázvor nebo přesněji zázvorník lékařský (Zingiber officinale) bylo v minulosti hojně používané koření. Může být pro zkrácení nebo prevenci migrén stejně účinné jako silné léky na předpis, které ale mohou mít vážné nepříznivé účinky.
90% člověka jsou mikroby. Má se za to, že každý lidský jedinec v sobě i na sobě hostí 10krát více mikrobů než je jeho celkový počet buněk. Mikrobiota, kolonie mikroorganizmů v našem těle má zásadní vliv na jeho celkový zdravotní stav. Život bez mikrobů nepřichází v úvahu. Kdy přesně došlo k historicky prvnímu významnému okamžiku kontaktu s bakteriemi, nikdo neví. Jisté je, že tomu bylo v prvopočátcích evoluce. Jak s nimi nyní, v současnosti žít ve vzájemné prospěšné symbióze a být odolní vůči těm škodlivým?
Pekný deň.
Produkty Diochi užívam už 2 roky,vždy si vyberiem podla odporúčania na webovej stránke,alebo podla brožúrky od Mudr.L.Hodkovej, alebo v poradni. Zatial som ich užívala preventívne,až toho roku v lete som chytila silný zápal priedušiek,kašel,nádcha.Nasadila som si Dinavir 3-krát 5kv.,lebo sa mi z neho točila hlava,ale neskôr už 3-krát 10,15kv,Astrofresh 3-krát 5kv a Sagradin 3-krát 5kv. a už 4 deň ustúpila nádcha,5 deň zahlienené priedušky sa mi vyčistili,no neuveritelné za týždeň som bola v pohode,čo s alopatickými liekmi som si v minulosti liečila zápal priedušiek 2 mesiace.Tak toto je moja zatial najlepšia osobná skúsennost s produktami Diochi,ešte som zabudla dodat,že som pila čaj Ruža stolistá.Prajem všetkým krásny deň :)
Na minestrone polévku budeme potřebovat:
4 lžíce olivového oleje
600g čerstvé sezónní zeleniny podle chuti –rajčata, cibule, hrášek, fazole, cuketa, celer, mrkev, listový špenát, mangold, kapusta, pórek, česnek, brokolice, atd.)
3 brambory
mořská sůl
špetka čerstvě mletého pepře
čerstvá bazalka
1 lžička strouhaného parmezánu
1 lžička janovského pesta
Postup:
V hrnci rozehřejeme olivový olej a orestujeme pokrájenou cibuli. Poté přidáme na drobno nakrájenou další zeleninu. Rajčata spaříme, oloupeme a použijeme jen dužinu. Fazole je třeba den předem namočit. Zeleninu v hrnci zalijeme vodou nejlépe tak, aby dosahovala do ¾ výšky hrnce. Osolíme, lehce opepříme a pod poklicí vaříme na středním plameni cca 15 minut. Z hotové polévky odebereme 1 vrchovatou naběračku měkké zeleniny, kterou propasírujeme a vrátíme do hrnce. Polévku servírujeme horkou, do každého talíře přidáme 1 lžičku janovského bazalkového pesta a parmezánu.
Kojetická 1023, Neratovice
Otevírací doba: dle telefonické dohody
T: 602 186 630
Kravské mléko je přírodou určeno pro telátka a těm také pochopitelně naprosto vyhovuje. Z hlediska čínské medicíny má značně jinovou povahu, a tak vede k rychlému roztažení buněk a tím k velkému nárůstu hmoty, což je u telete vítané a fyziologické, zatímco u lidského mláďátka nežádoucí a nezdravé.
Takové děti pak rychleji přibývají na váze než jejich kojení vrstevníci, leč jejich imunitní systém je vyčerpáván, a proto jdou takříkajíc z nemoci do nemoci. Většinou se silně potí, jsou brzy unavené, nevrlé a trpí na zahlenění a ekzémy. Do hry vstupují antibiotika, hormony, antihistaminika a dítě má nastartováno stát se tzv. chronikem. Chronik je kdokoliv, jehož chorobu lékaři nedokážou léčit.
O mléku
Kravské mléko obsahuje kasein a mucin, což jsou dvě bílkoviny, jež enzymatická výbava lidského tenkého střeva neumí kvalitně rozložit. Způsobují zahlenění a zakyselení střev, a tím vytvářejí vhodné prostředí pro bakteriální a plísňové kolonizování jejich sliznice. Tak dochází k rozvoji chronických infekcí, únavě, bolestem hlavy, psychickým problémům, nevýkonnosti a v neposlední řadě k poruchám vstřebávání vápníku, vitaminů a dalších důležitých molekul. Ano, pití kravského mléka vede k odvápňování kostí! Ke snížení kyselosti je tělem použit i kostní vápník. Dílo zkázy dovršuje pojídání mléčně sladkých pochoutek.
Navíc v našich obchodech se prodává velmi nekvalitní mléko plné chemických barviv a stabilizátorů. Důrazně všechny varuji před konzumací mléka a většiny mléčných produktů. Výjimkou je kvalitní 100% máslo, podmáslí, pravé jogurty (tvořící podmáslí) a... to je celé. Kozí a ovčí mléko není tak nezdravé jako mléko kravské. Jeho produkty celkem doporučuji.
Mléko pohledem alternativní medicíny
Ájurvédský systém nepočítá mléko mezi nápoje. Zde se kravské mléko, čerstvé, teplé používá jako jeden ze tří nosičů přírodních léků, tzv. rasajan. Takové mléko (většinou jen jeden doušek) rostlinnou informaci pomůže dopravit do mozkové tkáně či vazivových a jiných nepřístupných tkání. Dalšími dvěma vehikuly jsou ghí (přepuštěné buvolí máslo) a včelí med. Mléko tedy není nápoj a není určeno k výrobě pokrmů.
Jediný způsob, jak lze přesto kravské mléko konzumovat bez pohromy, je vzít čerstvé mléko od lidí, kteří kravičku mají, dobře se o ni starají, a převařit jej s nakrájeným kořenem zázvoru, toto mléko je možné teplé pít. Použitý zázvor je ovšem nutné vyhodit, protože obsahuje toxické zahleňující látky. Takto upravené mléko mohou pít podvyživené děti i dospělí (typu váta), a to jen po omezenou dobu. Podle mých zkušeností mléko nejvíce ubližuje dětem homeopatického konstitučního typu Calcarea carbonica. A také metabolickým typům kapha. Mimochodem, rakovina na biologické úrovni začíná právě u mléka, hlenu TAN a plísní s jejich kancerogenními mykotoxiny.
Obchodní podmínky Reklamační řád Reklamační protokol
Copyright © 2018 DIOCHI SPOL. S R.O, Průmyslová 1306/7, 102 00 Praha 10, Česká republika