Diochi vyrábí ryze české přípravky propagující zdravý životní styl. Zjistěte, jak nahlížíme na vaše zdraví.
"Indiánská superbylina z Paraguaye."
„Z výzkumné cesty za bylinami Jižní Ameriky jsem z Paraguaye přivezl první vzorky z velkého stromu s pichlavými listy s názvem Maytenus ilicifolia," říká chemik a bioterapeut Vladimír Ďurina. „Velmi lahodný čaj z listů rostliny místní pijí jako tonikum, afrodisiakum a aperitiv. Jeho hlavní domovinou je Paraguay a tam ho už od nepaměti využívají jako všelék. Zejména při rakovině tlustého střeva, leukémii a jiných nádorech. Dále při odvápnění kostí. I podle vědeckých výzkumů už dnes patří mezi superbyliny, protože je velmi všestranný, příjemný a skutečně účinný“, dodává autor produktů Diochi.
Nechte se vést dávnou šamanskou moudrostí a ponořte se do světa Medicinských karet
Medicinské karty vycházejí z dávného učení amerických indiánů. Ti považovali zvířata za průvodce, kteří nám mohou pomoci nalézt harmonii a rovnováhu na naší životní cestě. Tyto karty jsou nádhernou pomůckou pro osobní růst. Kromě vedení na „Duchovní cestě“ se vám mohou stát zdrojem uzdravování a síly a pomoci vám v pochopení a řešení vztahů a složitých životních situací.
Toto dárkové balení obsahuje 52 nádherných karet a knihu, ve které kromě obsáhlého textu ke každému zvířeti najdete návod, jak karty používat k vykládání, nalezení devíti totemových zvířat či vytvoření Medicinského štítu.
Nenechme se zmást tím, že jsou to JEN karty a příručka, protože ve skutečnosti tu je velmi zajímavě a poučně shrnut základ šamanské moudrosti o zvířatech, o silových, totemových zvířatech a o jemném působení těchto energií na naši duši. Uvědomování si svých kvalit, své duše, své cesty díky léčivému působení zvířat je fascinující cestou podle mě pro mnohé další generace, protože se hluboce dotýká kořenů lidstva.
Pro hlubší poznání je třeba delších zkušeností a více věnované energie do času, četby a zkušebních výkladů. Pak se Medicinské karty rozvinou jako vzácný dar.
Medicinské karty
poznejte magickou sílu zvířat
Jamie Sams, David Carson
Kniha a 52 karet
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE
www.synergiepublishing.com
Meduňka lékařská je trvalka s přímou, asi ¾ metru vysokou, bohatě větvenou a hustě olistěnou lodyhu. Má vstřícné, dlouze řapíkaté, tenké listy eliptického tvaru s vroubkovaně pilovitým okrajem čepele. Bledé listy mají starorůžovou barvu s namodralým nádechem. Uspořádány jsou do jednostranných lichopřeslenů. Plodem jsou tvrdky a celá rostlina příjemně voní po citronech. Kvete počátkem léta.
Má svůj původ ve Středomoří, ale často ji také nacházíme v našich zahradách, kde se zplaňuje, naopak ve volné přírodě zřídka kdy.
Předmětem sběru je především list, případně nať, sbíraná v době přesně před rozkvětem v době poledne. Nať je nejlepší, je li vyrobena především z mladých vršků rostliny, protože mladší rostlina poskytuje kvalitnější surovinu než starší rostliny. Proto je velmi vhodné kulturu po několika letech obnovovat ze semen.
Meduňka poskytuje siličnou drogu s obsahem geraniolu, citronelalu, citronelolu, linalolu a citralu. Obsahuje také třísloviny, hořčiny, sliz, flavonoidy, triterpeny, organické kyseliny a minerální látky.
Působí sedativně na nervovou soustavu i na vegetativní systém. Uplatňuje se především jako výborné gastrosedativum a kardiosedativum, tedy při žaludeční a střevové neuroze, při bušení srdce, arytmiích, vhodná i při nervové vyčerpanosti, nespavosti, mírné úzkosti a při lehkých depresivních náladách.
Můžeme dále vhodně využít při dyspeptických poruchách, které doprovázejí nadýmání a křečovité bolesti.
Je vhodné ji užívat v těhotenství a i v době kojení. Při terapeutických dávkách nejsou žádné kontraindikace ani vážnější nežádoucí účinky.
Na zdůraznění účinků kardiosedativních volíme s oblibou kombinaci se srdečníkem, chmelem, kozlíkem i vřesem. Při žaludečních potížích ale kombinujeme meduňku s hořčinami – kořen anděliky, oddenkem puškvorcem, listem vachty nebo kořenem hořce. Při dyspeptických poruchách přichází v úvahu zejména kombinace ze zeměžlučí, případně pelyňkem, černobýlem a estragonem.
Je také velmi prospěšná v homeopatii, protože kromě skvělého účinku i příjemně voní. Prostředkem je čerstvý list, který trháme těšně před rozkvětem rostliny.
Medvědice léčivá je poléhavý, vždyzelený nízký keřík, značně rozvětvený, se střídavými, podlouhle opačně vejčitými, malými tuhými listy, zúženými v řapík a celokrajnou čepelí. Úhledná, krátce stopkatá kvítka se rozvíjející v chudých, převislých koncových hroznech. Mají špinavě bílou a narůžovělou barvu a kvetou v květnu až červnu. Plodem je kulatá, červená peckovice s pěti jednotlivými semennými pecičkami.
Je rostlinou podhorských až horských krajů, u nás roste pouze v několika lokalitách na Křivoklátsku a ve Slezku. S jejím pěstováním se provádí první pokusy, podomácku se jí dobře daří ve skalkách. Protože je v České republice chráněna, dováží se pro farmaceutické potřeby z Ruska a Španělska.
Drogou je list, který se sbírá po celý rok, nejlépe krátce před polednem. Nejkvalitnější droga se získá z jarního nebo podzimního sběru.
Hlavními obsahovými látkami jsou fenolický glykosid arbutin, jeho metylový derivát metylarbutinu, flavon isokvercetin, hydrochinon, organické kyseliny, třísloviny. Komplex obsahových látek má fytoncidní charakter.
Působí především jako velmi účinné uro – desinficiens při zánětech močových cest, současně má i účinek močopudný s vylučováním sodných solí a chloridů. Protizánětlivý účinek drogy se uplatňuje též v trávicím ústrojí.
Aplikace má určitá specifika, která se často zanedbávají, přirozeně ke škodě nemocného.
Plná protizánětlivá účinnost se může rozvinout pouze v alkalickém prostředí. Pokud má nemocný moč kyselou, je třeba si před podáváním čaje vzít na špičku kulatého nože jedlé sody.
Avšak nejúčinnější podobou přípravku z medvědice je lihovodný roztok.
Nežádoucím účinkem při masivní aplikaci medvědice může být zácpa. Pak musíme přejít z odvaru na nálev. Jednodušší je užívání nějaké projímavé drogy, medvědicová droga může se hodí spíše k nárazové léčbě akutních nebo i chronických stavů, protože při jejím dlouhodobém užívání může dojít k vylučování cukru do moči a narušení jaterních funkcí.
Není vhodná pro těhotné a kojící ženy.
Obchodní podmínky Reklamační řád Reklamační protokol
Copyright © 2018 DIOCHI SPOL. S R.O, Průmyslová 1306/7, 102 00 Praha 10, Česká republika