927x127 HEAD VPRAVO

Trápí vás bolesti ramen? Máte hodně "naloženo"!

  • Napsal(a) Vladimír Nerud

 

Problémy s ramenním pletencem jsou poměrně častým důvodem k návštěvě lékaře, fyzioterapeuta či maséra. Velmi často se jedná o tzv. zmrzlé rameno, tedy stav, kdy nemůžeme pořádně hýbat rukou, zdvihat paže, lopatka je nepohyblivá a ramena nás úporně bolí a to hlavně v noci.

 

 

 V čínské medicíně se setkáme s pojmem, že se jedná o napadení chladem. Emočně tento problém vychází z pocitu „je na mě hodně naloženo”, či „ještě mi naložte více”.

DIAGNOSTIKA PODLE ZKUŠENOSTÍ VLADIMÍRA NERUDA

Levé rameno souvisí se zatížením srdce, tenkého střeva a plic, pravé rameno souvisí s játry a žlučníkem, obě dvě ramena mají jedno společně – plíce („nedá se to vydýchat”), stáhneme se a je zaděláno na problém. Aniž bychom si to uvědomili, ráno se probudíme a bolí nás rameno, běháme po doktorech, bereme prášky, ale bolest dlouhodobě neustupuje a obtěžuje nás hlavně v noci.

JAK SI ULEVIT POMOCÍ NERUDOVY REFLEXNĚ MERIDIÁNOVÉ TECHNIKY?

Terapie na nohou

Na nártu nohy si najdeme a uvolníme úsek meridiánu močového měchýře na malíkové hraně, dále úsek dráhy žlučníku a také uvolníme šlachovitou dráhu pod palcem na každém chodidle. Při masáži si můžeme výrazně pomoci použitím krému Detoxin.

Potom promasírujeme reflexní plošky ledvin, žlučníku, žaludku, srdce a plic na obou chodidlech.

nerud 1nerud 2

Terapie na rukou

Promasírujeme úsek meridiánu tenkého střeva na malíkové hraně, což je velmi účinné zvlášťu nepohyblivé lopatky. Stejným způsobem uvolníme úsek dráhy plic a srdce.

nerud 3

Tip na uvolnění ramene:

Zabodneme palec či dřevěný kolík (konec vařečky) do prohlubně mezi koncem malíkové hrany a zápěstím z vnější strany rukou a točíme zápěstím. Bývá to bolestivé, ale pomáhá to.

Při řešení problémů s rameny nezapomínejte na to, že malíkovou hranu nesmíme vystavovat chladu, to znamená nepokládat ji na chladnou desku stolu, řadící páku a podobně. Pokud se tomuto neubráníte, hned místo prohřejte třením pomocí druhé ruky.

Výborně pomáhá celkově při těchto problémech z Diochi přípravků krém Detoxin a Venisfér, dále Venisfér kapky v dávkování cca 3x10 a kapsle Supracid 3x1 denně.

nerud 4

Doporučení:

Pokud trpíte na problémy ramen, nezapomeňte si zvláště v nadcházejícím chladném období chránit uši např. lehkým ucpáním smotkem papírového kapesníčku, aby se chlad nedostal přes ucho až k čelisti, a neblokoval tak čelistní svaly a trapézy.Protože ramena dle celostní medicíny souvisí s čelistmi a také pánví, je dobré si občas dopřát kvalitní masáž spojenou se srovnáním pánve.

„Babská rada” na závěr:

Velice účinná je každodenní krátká masáž celé paže kartáčkem na ruce (či něčím podobným) vždy směrem, kterým teče lymfa, tedy kartáčujeme od ramene dolů k zápěstí vnější stranou přes loket a zpátky vnitřní stranou až do podpažní jamky. Přitom zhluboka dýcháme.

Ramenní klouby jsou nejsložitějšími a také jedněmi z nejdůležitějších kloubů v našem těle a proto si je pravidelnou péčí udržujme zdravé a plně funkční co nejdéle!!!

 

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF