927x127 HEAD VPRAVO

Křečové žíly signalizují oslabené orgány

  • Napsal(a) Bc. Barbora Jankovská

Příčinou vzniku křečových žil jsou energeticky oslabené orgány. Oslabení poznáme podle toho, na které dráze meridiánů se žíla vyskytuje.

 

 

Často se jedná o oslabené ledviny, močový měchýř a energeticky nevyvážená játra. Oslabené ledviny zapříčiňují praskání jemných cévních kapilár ve tvářích i jinde na těle, tvorbu modřin, výronů a proleženin. Z důvodu oslabených ledvin dochází k nevyváženému vodnímu a minerálnímu hospodářství v těle a dochází poté k otokům a suché kůži.
Křečové žíly mohou být způsobeny těhotenstvím, nadváhou, životním stylem, dlouhodobým stáním, sezením, ale můžou nám být již geneticky dané do vínku. Vznikají narušením povrchového žilního systému nebo následkem hlubokého žilního systému (např. úraz, po chirurgickém zákroku, žilní trombózy).

Příznaky projevů křečových žil
- modrá barva žil
- rozšířené žíly, vystouplé na povrch kůže
- pocity těžkých nohou, křeče, mravenčení, otoky
- svalová únava
- bolest nohou, křeče v průběhu noci, které budí ze spaní

Důležitá je preventivní péče, starejme se o sebe a nechme se hýčkat!

Navraťte krev zpět k srdci
Hýčkejte se lymfatickými masážemi, které zlepšují prokrvení.
Nohy jsou nejhůře prokrvované části těla z důvodu velké vzdálenosti od srdce, proto je potřeba napomáhat lepšímu oběhu krve k srdci pomocí prokrvování končetin. Nejlépe toho docílíme lymfatickou masáží a její velice jemnou technikou, která obnovuje a zvyšuje oběh lymfy. Neboť lymfa nemá svoji pumpu, jako např. srdce. Pokud nepracuje lymfatický systém správně, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. To zapříčiňuje např. celulitidu, otoky, tukové buňky totiž zvětšují svůj objem. Díky podpoření lymfy pomocí lymfatických masáží zlepšujeme odplavování škodlivých látek ven z těla.
Lymfatická masáž navíc posiluje obranyschopnost, zlepšuje stav pokožky a detoxikuje tělo.

Odpočívejte s nohami nahoře.
Při bolestech nohou noste kompresní punčochy. Způsobený tlak na žíly urychluje tok krve v žilách.

Běžné aktivity při křečových žilách
Při cvičení v posilovně nikdy nohy nezatěžujte těžkým závažím, prospěje vám spíše plavání, chůze a jízda na kole.
Při sezení si nedávejte nohu přes nohu.
Sprchujte si nohy studenou vodou.
Přirozené je nekouřit.

Doplňujte přírodní cestou rutin
Ideální je po ránu pohankový čaj, který prokrví lymfatický systém.
Zařaďte do stravy černý rybíz. Obsahuje vitamin C, silný antioxidant, který zpevňuje žilní systém.
Užívejte kvalitní přírodní potravinové doplňky na podporu cévního systému organismu, doplňujte minerály do těla. Využijte síly přírody. Některé fytolátky z rostlin, které přirozeně obsahují rutin, pomáhají předcházet vzniku křečových žil a napomáhají čistění krve, podporují krvetvorbu. Navíc doplňují do těla důležité minerály.

Mažte si své nožky kvalitními hydratačními krémy, vždy však směrem k srdci, což znamená od chodidel nahoru.
Doporučujeme krém Venisfér. Velmi dobře se vstřebává, krásně hydratujte a je vhodný pro ošetření celého těla. Zlepšuje periferní prokrvení a strukturu velmi jemné praskající a křehké papírové stárnoucí pokožky a podstatně ji zesiluje. Uvolňuje zatížení pokožky tam, kde je nedostatečné cévní zásobení. Obsažený rutin ve Venisféru napomáhá udržovat správnou pevnost kapilár, zatímco jírovec maďal zase napomáhá k lepšímu prokrvení žilního systému. Venisfér navíc obsahuje ozon, a proto má i blahodárné antivirové, antibakteriální a antimykotické účinky a je vhodný i na chodidla a nehty v případě zasažení plísní.
Návod na použití: malé množství krému naneste na pokožku, poté navlhčenýma rukama vmasírujte, docílíte tak maximálního hydratačního účinku.

 

Více z této kategorie: « Alergie 1. část Alergie 2. část »

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF