Diochi vyrábí ryze české přípravky propagující zdravý životní styl. Zjistěte, jak nahlížíme na vaše zdraví.
Onemocnění karpálního tunelu nikdy nepodceňujte! Větu jsem ukončil vykřičníkem záměrně, je to opravdu důležité. Podle nových výzkumů vědců z Velké Británie vás diabetes může postihnout velmi brzy a karpální tunel je pouhou předzvěstí této nebezpečné choroby.
Začne to mravenčením a pocity zhoršené citlivosti v oblasti vnitřní strany zápěstí a dlaně. Čas od času se změní na ostrou vystřelující bolest ze zápěstí do ramene. Tento bolestivý stav je způsoben utlačováním mediálního nervu v oblasti vnitřního zápěstí. Úzkou štěrbinou mezi vazy a kostmi na vnitřní straně ruky, kterou nazýváme karpální tunel, probíhají mediální nerv a šlachy. Zhrubnutím podrážděných šlach anebo jejich zduřením dojde v oblasti karpálního tunelu k útlaku nervu medialis, což následně vyvolá zmíněnou nepříjemnou bolest.
Pro odstranění bolesti můžeme vyzkoušet bioinformační krém Diocel Artrizone, který obsahuje výtažky z bylin s analgetickým účinkem. Jestliže tomu někdo nevěří, nechť zkusí aplikovat trochu krému na špičku jazyka a nechá uběhnout jen jednu minutu. Pak si vypláchne ústa a stačí se optat, co cítí tam, kde byl krém. Krém používejte na bolestivé místo několikrát denně. Také si, a to je neméně důležité, natřete oblast pod pupkem a oblast žaludku, případně oblast ledvin. Já osobně bych si přidal 3x 2 kapsle Vista clearu proložené deseti kapkami Astominu. K tomu bych popíjel čaj z divokého pomeranče (přesnější biologická taxonomie jej označuje jako pomerančovník hořký, Citrus aurantium). Z homeopatik pak pomůže Zincum metalicum ch-15 v dávce 3 kuličky 1x za 3 dny, užívání celkem 4 týdny. Tato kombinace mi zajistí okamžité snížení cukru, nastartuje ledviny a slinivku. Celou tuto, možná pro někoho poněkud složitou kombinaci, bych užíval aspoň po dobu tří měsíců a pak bych Astomin vystřídal třeba Gerocelem kapky a Gerocelem kapsle a následně tříměsíční kúrou s produktem Viraimun v dávce 3x 2 kapsle denně. Zní to složitě, ale rozhodně se to vyplatí.
Co odhalil výzkum?
Výzkumníci z Kings College v Londýně porovnávali 1674 pacientů, u nichž byl diagnostikován diabetes mellitus v období mezi listopadem 2003 a říjnem 2004, s vybranou kontrolní skupinou 2294 jedinců, kteří diabetem netrpěli, ale byli přibližně stejného věku, pohlaví a žili ve stejné oblasti. Přitom se zaměřili na výskyt onemocnění karpálního tunelu. Jak uvedli v článku uveřejněném v časopise Diabetes care v roce 2006, ve skupině postižených diabetem byl o 36 % častější výskyt syndromu karpálního tunelu než v kontrolní skupině. Zajímavé je též zjištění, že příznaky z utlačování mediálního nervu v oblasti karpálního tunelu se vyskytují často i deset let před diagnostikováním diabetu!
Výzkumný tým je toho názoru, že vysoká hladina krevního cukru a různé metabolické abnormality u pacientů s diabetem mohou přispívat k poruše funkce nervů v oblasti karpálního tunelu. Proto by se měl každý, kdo trpí onemocněním karpálního tunelu, podrobit lékařskému vyšetření se zaměřením na prvotní příznaky diabetu.
Když už ale víme, jak vše probíhá, měli bychom se již dnes zajímat o své zdraví a preventivně užívat vhodné bylinné preparáty, přírodní medicínu nebo výše doporučené doplňky stravy z detoxikačního systému Regenerace ve Sféře a celkově si tak zlepšit metabolismus. K tomu je dobré přidat i trochu pohybu. Vyhneme se tak (nebo je aspoň oddálíme) nepříjemným potížím v budoucnosti pojícím se s diabetem.
Vladimír Ďurina
uveřejněno v časopise Sféra, vydání 03/2011
Ostropestřec mariánský je jedno až dvouletý, statný, dekorativní bodlák. Lodyha je dole hustě, nahoře řídce listnatá, dorůstá do výšky i přes 1 metr. Listy jsou střídavé, objímavé, tuhé, na žilnatině bíle mramorované, v obrysu podlouhle eleptické, peřenoklané a ostnaté. Z vejčité, ostnatě zubaté báze vyrůstá nachový květ. Plodem jsou lesklé, hnědě skvrnité nažky velikosti asi 7 x 4 mm s bílým chmýrem, štetinky drsné, dole srostlé. Kvete od července do září.
Je to pěstovaná léčivka, původem ze Středomoří. V teplejších oblastech se vzácně zplaňuje.
Drogou jsou plody, někdy nesprávně označované jako semena. Těsně před zralostí se celé, chmýřité hlavice uřežou a uloží na větraných, suchých místech. Lidově se dosud hojně užívá i list, trhaný na jaře v květnu a červnu, sběr mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou. Zřídka kdy se užívá i kořem, kopaný na jaře.
Hlavní obsahovou látkou je sylimarin, což je souhrný název pro flavolignanové sloučeniny a silici. Obsaženy jsou především flavonoidy silybin, silydianin a silycristin, díle biogenní aminy tyramin a histamin, některé aminokyseliny, cukry a množství oleje s vyšším podílem nenasycených mastných kyselin.
Droga působí ochranně na jaterní paranchym, ovlivňuje tvorbu žluči a její distribuci, proto se užívá zejména pro léčbu a doléčování chorob jater a žlučníku a tím vlastně i celé látkové výměny.
Nemá prakticky žádné výraznější vedlejší účinky ani kontraindikace. Jediná možnost znehodnocení drogy je právě možné její žluknutí.
Ostropestřec používáme v těch případech, kdy máme podezření, že potíže nemocného mohou být spojeny s chronickou otravou nebo když lečíme její následky. V celku se dá říci, že ji využíváme všude tam, kde se jedná o sníženou funkci jater.
Může se také aplikovat i při gynekologických a plicních pozížích nebo žloutence.
Otec u porodu. Téma, které vyvolává odezvu či smíšené pocity, a to nejen u mužů. Není snadné si udělat jasno.
Zde nabízím svůj pohled očima muže, otce pěti dětí... Cestu k porodu jsem si hledal stále znovu. Zážitky byly stejně rozdílné jako ten který porod. Nicméně za klíčové považuji mít jasný záměr. Vědět, proč k porodu jdu a jakou roli mohu naplnit.
Nejsme stejní
Základní postoje a východiska mužů a žen jsou rozdílná. Těžko udělat kompletní výčet typických vlastností pro jednotlivá pohlaví, zmíním jen ty určující pro porod. U žen je to receptivnost, pasivita a umění plutí s proudem, pozornost na „my" – vztahy s okolím. Muži jsou aktivní a výbojní, s upřením pozornosti na „já" – sebeprosazení. Pocity a prožívání často otupují akcí. Pro ženy je mnohem přirozenější pasivita a čekání. Není dobré přebírat dlouhodobě vlastnosti opačného pohlaví. I když je muž u porodu primárně pasivní – „k dispozici a přítomen, víceméně na povel, co se potřeb a přání ženy týče", kombinuje to s akcí a se svojí jasností a přímostí. To může využít třeba při komunikaci s personálem nemocnice při prosazování přání své ženy nebo tím, že si vyjasní, zda u porodu chce opravdu být, či nikoliv.
Rozhoduj se za sebe
Otázku „Chci být u porodu?" považuji za zcela zásadní. Muž by si to měl ujasnit bez ohledu na partnerku. Autonomně. Pokud tam nebude ze své vůle, je tu riziko, že půjde sám proti sobě. Bude překračovat své hranice a nebude respektovat své potřeby. Lze to udělat na sílu a zapřít se. Nicméně potom si může odnést lecjaký šrám na duši. Je v pořádku, pokud u porodu být nechce. A i když má jasné „ano", je třeba počítat s tím, že stát se může cokoliv. Již mnohokrát došlo k tomu, že bylo nakonec všechno jinak: rodička či nemocniční personál muže od porodu vykázaly nebo dotyčný v průběhu odešel sám. Taková je realita.
Najdi si své místo
Dnes lze dobře ovlivnit podmínky pro narození dítěte dle svých potřeb a představ. A to je zároveň i výzva. Můžeme hodně ovlivnit a změnit. Počínaje přítomností partnera u porodu přes výběr porodnice a konče volbou formy porodu.
Jedna z možných rolí muže u porodu je stát se určitým nárazníkem mezi ženou a nemocničním personálem.
Žena může do porodnice přijít s již předem připraveným porodním plánem. Tam popisuje, jak si přeje, aby probíhal celý porod i poporodní péče. Lze tak již dopředu vymezit, zda chce či nechce určité medicínské postupy či zákroky, jako je například nastřižení hráze, aplikace epidurální anestézie atd. V této situaci se dobře uplatňuje jedna z mužských kvalit: chránit ženu před vnějším světem. Vytvořit pro ni a svou rodinu bezpečný prostor.
Pozor na očekávání
Velkou pastí pro muže u porodu je záměna představy za realitu. Vytvořit si dopředu představu, jak a co všechno zajistím a vykonám pro rodičku, je rizikové. A pokud budu na své představě trvat nebo si ji označím za jedinou správnou, nevyhnutelně se dostaví frustrace, pocit selhání a nedostatečnosti. Doporučuji být proto maximálně s tím, co je teď, udržovat pozornost v přítomnosti. Určitě je dobré mít záměr, jak bych chtěl prospět či ulevit, jen je třeba nechat prostor pro realitu. Potom mohu nejlépe reagovat na tu širokou paletu situací, které realita porodu přináší.
Postarej se i o sebe
Určitě doporučuji myslet na sebe a svůj komfort. Možnost prospět rodičce se snižuje s rostoucím napětím, stresem a únavou. Navíc je muž v neobvyklé situaci. Musí čekat, co situace přinese. Je zaplavován pocity, které nelze jednoduše přehlušit akcí. Proto doporučuji, aby si muž dovolil vypnout ve chvíli, vždy když to stav rodičky dovolí. A je jedno, jestli vám k relaxaci pomůže spánek, čtení novin či hraní her na mobilním telefonu, pokud to rodičku neruší.
Udělej si přípravu
Muži jsou více orientováni na mysl. Potřebují věcem rozumět a znát jejich kontext. Pro to je dobré předem vědět, do čeho jdu. Zmapovat si terén. To platí nejen pro porod, ale i pro těhotenství. Možností je dnes hodně – návštěva porodnice, předporodní kurzy, četba literatury a internet. Dobrou orientaci poskytne ebook Manuál pro muže u porodu (www.partneruporodu.cz), který provádí muže celým procesem porodu i tím, co se děje předtím (poradny, vyšetření atd.), a potom (poporodní péče) a hlavně představuje možnosti, jaké v porodnici rodiče mají, co je možné chtít atd.
Semlelo tě to
Těhotenství i porod mohou ovlivnit i psychiku muže. Může se objevit panika, strach, úzkost, ohrožení či napětí. Někdy stav vygraduje až do tělesných projevů – nervozity, roztěkanosti nebo nespavosti. Potom je dobré hledat pomoc venku. Samotný porod s sebou přináší vždy regresní náboj, kdy mohou vyplout na povrch nevědomé pocity z vlastního porodu. Když se tak stane, tak je dobré vyhledat pomoc, jinak si ten zázrak a požehnání příchodu nového života ani neužijete...
Vladimír MÜNZ – průvodce změnou
Na objednání organizuji akci POROD PRO MUŽE – jaký je; co se při porodu a v těhotenství děje mužům/ženám; role muže; být-nebýt u porodu... Dále poskytuji individuální i párové terapie, trénink Žij své mužství. Jsem vztahový konzultant v seznamce Náhoda. Více o mně na www.vladimirmunz.cz, www.zijsvemuzstvi.cz
Pokud se vlasy lámou, nadměrně padají, jsou suché nebo naopak mastné, ukazují pravděpodobně na možné zdravotní problémy. Tradiční čínská medicína vlasy spojuje s dráhou ledvin a jater. Husté, lesklé vlasy ukazují na zdravou čchi energie ledvin a jater. Problémy naopak poukazují na její nerovnováhu.
Pampeliška lékařská (smetanka lékařská) je vytrvalá bylina se žlutými květy, přisedlou růžicí kopinatých listů a vřetenovitým kořenem. Po naříznutí z ní vytéká bílé mléko, které na vzduchu tuhne. Název rostliny vznikl z řeckého slova taraxis, což znamená zápal očí. Tehdy se mléko ze smetanky, latex, používalo zejména k jeho léčbě.
Latinský název rostlině dal nejslavnější arabský lékař Ibn Sina, známý spíše pod jménem Avicenna (980-1036).
Rozšíření: Vyskytuje se na loukách s hlinitým podložím, na mezích a blízko cest, od nížin až po horská pásma s mírně kyselou půdou. Po odkvětu zdobí odkvetlý stvol chmýří, které se větrem uvolňuje, a tak se Pampeliška lékařská intenzivně rozšiřuje.
Obsahové látky: Obsahuje inulin - nejvíce na podzim, hořčiny (germakranolidy, eudesmanolidy), taraxin - nejvíce v červenci a srpnu, taraxasterin, sliz, třísloviny, triterpeny (faradiol, arnidiol), flavonoidy, v bílém mléce cerylalkohol, laktucerol, kaučuk, organické kyseliny, minerály - sodík, draslík, hořčík, oxid křemičitý, soli manganu, stopy zinku a mědi, sacharidy, steroly (taraxasterol), fytosteroly - homotaraxasterol. Nadzemní části rostliny obsahují vitamin A, B, C a D, terpenové alkoholy a karotenoidy.
Aktualně není skladem na našem e-shopu. K dispozici je na certifikovaných klubech Diochi zde.
Panaderm je přírodní bioinformační ozónový krém s vysokým obsahem pryskyřic boswelie, myrhy, silic léčivých rostlin a dalších přírodních látek. Tento jedinečný koktejl dodá vaší pokožce potřebnou výživu, svěžest a zdravý vzhled.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Láska a sex
Počátkem roku budete pravděpodobně prožívat období zamilovanosti, lásky a naplněnosti vztahu. Pokud se v minulosti objevily nesrovnalosti, měly by být ty tam. Toto období plné všeho co k lásce patří by mělo trvat až do dubna. Nezadaní mají šanci potkat novou lásku. Od dubna do července se můžete dostat vlivem nepatřičných nároků a volbě nevhodných objektů do nepříjemných situací.Také pozor na sklony k nevěrám a přílišné sebejistotě.V červnu může docházet ke změnám. V říjnu bude opět možnost potkat lásku, nebo prožívat láskyplný vztah a v listopadu můžou přijít pozitivní změny.
Zdraví
První půl rok nebude z hlediska zdraví asi příliš příjemný, ale dobré na tom je to, že vás to bude nutit ke změnám stávajícího životního stylu. V lednu buďte zvláště opatrní, hrozí úrazy a jiné zdravotní komplikace. Nic neodkládejte na později. V březnu se snažte být co nejvíce v psychické pohodě, protože vše bude hlavně o ní. V dubnu se můžete setkat s někým, kdo vás přivede k možnosti něco dělat jinak, tak se nebraňte a učte se. Letní měsíce byste měli být v pohodě a v listopadu se můžete těšit na nové možnosti řešení drobných potíží. Prosinec by měl být z hlediska zdraví pohodový.
Peníze
V tomto roce byste si na nedostatek financí stěžovat neměli. hvězdy vám budou převážně přát a zdá se, že v mnoha ohledech k vaší pohodě bude přispívat i spolupráce s bližními. Začátek roku by měl být skvělý, plný příležitostí k vydělání peněz. V březnu pozor na zbrklost a unáhlenost. Nakládejte si jen tolik, co jste schopni zvládnout. V červnu se držte s financemi zpátky a zbytečně nevydávejte. Investice nechte na později. Na ty bude vhodná doba září a říjnu. Tam budete mít velký potenciál rozmnožení. Koncem roku pozor na podvodníky, půjčky a důvěřivost. V prosinci byste měli mít veškeré možné dluhy srovnány.
Kariéra a práce
Stejně tak jako ve finanční oblasti, mělo by se vám dařit i v oblasti pracovní. Vaše charisma bude hlavně začátkem roku velmi silné a to k vám bude přitahovat nejen lidi, ale i pracovní úspěchy. V únoru je možné, že budete mít práce nad hlavu. V březnu je pravděpodobné, že se dostanete do spolupráce s někým, kdo bude pro vás přínosný. Koncem jara se dá předpokládat pracovní postup, nebo pozitivní změna. S nastupujícím létem by vaše pracovní nadšení a úsilí mělo být velké a nebude ho možné přehlédnout. V srpnu budete asi čelit kritice domácího prostředí a trochu své pracovní tempo nuceni zvolnit. Konec roku by měl být zase velmi úspěšný.
Není snadné psát o něčem, co možná ani neexistuje. Je to jako Yetti. Mnozí o něm mluví, někteří věří, že existuje, ale nikdo to dosud nedokázal. Jak být šťastný v páru, ve vztahu či manželství? Neexistuje žádný zaručený tip ani zlatá pravidla. Jde o každodenní nasazení a touhu vztah nejen mít, ale i udržet.
Už si nehraj, nejsi dítě
Typická situace. Ve vztahu probíhá rozhovor, během kterého dojde ke slovnímu faulu. Je jedno, zda je vědomý (záměrný), či nevědomý (náhodný). Oba zraní. Pak následuje scénář, kdy začnu hledat viníka. Toho, kdo mě zranil. Ubližuje mi. Jsem oběť. Krátkodobě tato hra funguje, protože mám pocit morální převahy. A jako bonus mohu odevzdat svou zodpovědnost. Hraju hru na oběti a viníky. Mohu se začít litovat a vyčítat partnerovi, že už zase... Setkávám se s tím tak často, až žasnu. Libozvučná čeština tomu říká „nasazování psí hlavy“. Označit někoho za pachatele a tím být sám z obliga. Možnost najít východisko je mizivá.
Pak je tu další scénář. Rozšiřující. Pokud už jsem bdělejší a vědomější, tak současně vím, že i já sám jsem viníkem. Nechávám se zraňovat. Mohu se začít obviňovat a vyčítat si, že už zase... Opět ale pracuji s vinou a to mi bere možnost najít východisko.
Partnerský vztah je pro dospělé
Hledat východisko je možné tehdy, pokud neupadnu do pasti odevzdávání zodpovědnosti. Všichni aktéři jsou spolutvůrci a každý nese následky za svůj podíl. Jde o to převzít osobní zodpovědnost za vše, co dělám já. Být si vědom svého pole působnosti a plně se v něm realizovat.
Opravdově, spontánně a naplno. Obsáhnout ho celou svou bytostí. Otevřeně. Vášnivě a silně. Dát do toho vše a nic neočekávat ani nechtít. Přijmout fakt, že nejde nic dopředu zaručit. Pokud se neodpoutám od očekávání, tak jen připravuji půdu pro frustraci v případě, že to nedopadne. Je potřeba to umět pustit. „Odevzdat to.“ Pokorně si přiznat, že to není v mé moci, a přesto do toho dát vše. V tom spočívá plnokrevnost života. Dříve se tomu říkalo „Děj se vůle Boží“. Opustit pýchu. Obnažit své nitro. Stát hrdě nahý a zranitelný napospas všem krásám i hrůzám života.
Hledá se štěstí (Zn. Rychle)
Pokud opustíme snílka, který fantazíruje o tom, jak mám žít krásný život 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, jsem na zemi a připustím, že život má propady i výšiny, potom jsem už kus frustrace dal na stranu. Nechci šťastný život až na věky, to je možná v pohádkách. Takže první krok je uvědomit si, že není pořád hezky. Mimochodem, ani pak bychom to nepoznali. Musíme mít polarity. Trefně to vyjadřuje Rúmí, perský básník a učitel súfismu: „Celý život jsem klepal na dveře s nápisem štěstí, až jsem nakonec zjistil, že jsem už celou dobu uvnitř.“
Dar partnerství
Naše volba partnera má dvě roviny. Vybíráme si partnera podle toho, co chceme (inteligenci, krásu, veselost, bohatství). To je ta první, vědomá složka. A současně si vybíráme partnera pro to, co potřebujeme. A to je ta druhá a nevědomá složka. Vypadá to tak, že si vzájemně zrcadlíme naše nejhlubší strachy. Buď to vidím jako příležitost, řeknu si „aha“ a začnu čelit svému strachu, budu pozorovat, co ho spouští, a budu s ním pracovat, nebo svádím boj či uteču do jiného vztahu.
Vzájemně se vyladit
Základem partnerské pohody je přiměřenost a vyváženost. Nemůžu je ale najít, aniž bych víc zjistil o sobě. Většina partnerství nám něco dává. A jsem v partnerství i proto, co mi to dává. Teď je otázka, jak moc to bude velké? Kolik si ponecháme autonomie? Nikdo neříká, že si máme vytvořit dvoukolejný vztah. Když budu stát na zemi, budu znát svoje základní potřeby, poskládám si svoje hodnoty. Většina vztahů má jako svou prioritu důvěru. Ale já věřím tomu, že každý vztah může přežít nevěru, když se to bude komunikovat. Jednu určitě. Ale dvě? Tři? Jak to, že byly tři? Na to musejí být dva a každý neseme svůj díl: ten, kdo podvádí, i ten, kdo se nechá podvádět. Potřebuju se dostat do pozornosti a bdělosti k sobě. Potom je jedno, jak je tak fronta strachů velká. Nejde o to být na všechno připraven – protože to nejde. Jde spíš o to být stabilní, znát se.
Zastav se a poslouchej ticho
V dnešní komunikační době nám mimo jiné začíná silně scházet i ticho. Zůstat jen u sebe. Pozorovat se. Mít odstup od svých myšlenek i pocitů. Zůstat v klidu, aniž bych hned začal reagovat na vnější podněty.
Hezky to ilustruje následující příklad: Stane se autonehoda, jste tam jako první. Zranění lidé. Krev. Křik či pláč. Pokud budete reagovat emotivně, tak nejspíš neuděláte nic. Budete v šoku, rozpláčete se anebo zamrznete. Nepomůžete nikomu. Pravý záchranář vždy nejprve vyhodnotí situaci, než začne cokoliv konat. Zjistí, kde je největší ohrožení života, a podle toho jedná.
_________________________________________________________________________
Pokud bych se měl vydat na vandr na cestu za štěstím v páru, tak bych si určitě nezapomněl přibalit těchto 10+1 vlastností:
1. ČESTNOST, mravnost, zásadovost nebo jak se lidově říká „mít páteř“. Když mám jasné a pevné zásady, tak se mi snáze rozhoduje. Je to osvobozující a oblažující zároveň. Nekomplikované, přímé a pevné vystupování. Tím, že jsem věrný svému kodexu a žebříčku hodnot, ctím sebe i druhé.
2. ODDANOST. Tuto kvalitu celkem dobře popisuje svatba – rituál vstupu do manželství. Spojení dvou lidí ve svazku manželském, kdy jsou oddáni. Nicméně toto je vnější projev. Jádrem a pravou oddaností je pro mě stav, kdy se umím oddat životu. Věřím v něj i v sebe.
3. VELKORYSOST, umět se nad to (situaci) i sebe povznést a nenechat se vtáhnout do malicherností. Odlišovat to podstatné od podružného. Jednat v klidu. Nenaskočit na stoupající spirálu reakce. Umět jasně a pevně určit priority a to okrajové nechat bez povšimnutí.
4. MILOSRDENSTVÍ je umění dávat milost či odpouštět. Dochází tu často a snadno k mýlce, pokud si myslíte, že odpuštění se týká ponejvíce těch kolem vás. Největší výzvou je odpustit sám sobě. Což obnáší nutnost přiznat si, že jste v nouzi či máte trable.
5. UMÍRNĚNOST je kladem ve smyslu zdrženlivosti a střídmosti. Tuto kvalitu vnímám hlavně skrze disciplínu a určitou strukturovanost. Souvisí s hodnověrností, respektive věrností slovu a činu, se závazkem a zodpovědností. Být jako partner/partnerka konzistentní – soudržný/á a mít vnitřní soulad.
6. ÚMĚRNOST. Provází ji a charakterizuje pravidelnost, harmoničnost, proporcionalita. Pak lze o chování říci, že je přiměřené, vyrovnané a vyvážené. Lze to trefně vyjádřit slovy, že takový člověk zachovává „jednotu slov a činů“. Určitě lze najít i souvislost s předvídatelností chování. To je obzvláště v partnerství bráno za žádanou kvalitu, která znamená bezpečí.
7. VYTRVALOST. Hodně souvisí se stálostí. Věrností zásadám a závazkům. Vytrvám nehledě na okolnosti. Věřím tomu. Stojím si za sebou. Nestanu se chameleonem, který svou barvu vždy přizpůsobí okolí, aby se chránil a maskoval. Jde o to mít páteř.
8. ZRANITELNOST se stává „vymírajícím druhem“. Příliš často se situace snažíme vydržet, přečkat a přejít. Jenže bez ní nejde nastavit hranice. Když hovoříme o štěstí, je zranitelnost klíčová. Bez ní nikdo není kompletní. Není třeba nic velkého vykonat. Stačí si zranitelnost dovolit. Námitka a obava ze slabosti je lichá. Protože jsem jen tak silný, jak dokážu být slabý. Aneb řetěz (mé celé já) je jen tak silný jako jeho nejslabší část.
9. VĚRNOST, loajalita. Poctivost ve smyslu plnění závazků. Stát nejen za svým slovem, ale i sám za sebou. Vlastně se dá říci, že dnes lidem chybí často slib, závazek, přísaha či úmluva sama se sebou, která jasně deklaruje, PROČ a JAK se budou chovat. Jak se budu vztahovat k sobě a ke světu.
10. AUTENTIČNOST je nezbytná. Stát naplno a cele v proudu života. Najít osobní svéráz a přestat se adaptovat dle vnějších okolností a požadavků. Usednout na trůn vlastní opravdovosti a vytrvat. Odbrzdit svou sílu, divokost a přestat si stát na koulích jen proto, že je to pro někoho „moc“. Jinak nejsem ve vztahu hodnověrný, mé chování i činy nejsou opravdové a nevycházejí z podstaty.
+ prakticky lze hledat štěstí v páru přes společnou vizi. A tak lze říci, že Párové štěstí = (nejen) párová vize.
Pazvonek dangšen je vytrvalá liána, 2 – 3 metry dlouhá, s masitým, mrkvovitým kořenem, zbravením i vůní nápadně připomínající slavnější ženšen. Stonek má tmavofialový, s řídkými chloupky, které se později ztrácí. Listy jsou oválně vejčité a zašpičatělé, zvonkovité květy světle zelené a vně fialově skvrnité. Semeník je složen ze tří plodolistů a dozrává v tobolku, pukající otvory pod horním okrajem mezi žebry. Tobolka obsahuje velké množství drobných a lesklých hnědých semen.
Rostlina je původně z Číny, Japonska, Indie a jihovýchodní Asie. Její pěstování v našich klimatických podmínkách je možné. Semena je třeba vysévat nejpozději počátkem dubna do vytápěného skleníku, ale v květnu kolem zmrzlých lze výsev provádět i venku.
Sazenice přetrháváme, pikýrujeme a přesazujeme do sponu asi 150 x 250 mm. Půda by měla být dostatečně propustná a zásobená živinami.
Předmětem sběru je kořen, sbíraný z jednoletých nebo starších rostlin.
Obsahuje saponiny, slizy, pryskyřice, vitaminy, minerální látky, organické kyseliny, třísloviny a řadu látek dosud plně nedefinovaných.
Výrazně ovlivňuje astma hořečnaté stavy, zlepšuje libido i potenci u obou pohlaví, celkově stimuluje a posiluje, přitom však prohlubuje spánek. Léčí záněty střev a ledvin, příznivě ovlivňuje diabetes 2. Typu. Zvyšuje počet červených krvinek. Zvyšuje krevní tlak. Má také poměrně značný účinek proti nádorům.
V tradičním čínském lékařství se využívá i naťová droga, a to ke zlepšení trávení, ke zvýšení odolnosti organismu, k povzbuzení krevního oběhu a k celkovému zvýšení vitality.
Nejvhodnější formou je tinktura, připravená lékopisným způsobem. Podáváme jí dětem tolik kapek denně, kolik jim je let, dospělým tolik kapek denně, kolik váží kilogramů, přirozeně ovšem v několika dílčích dávkách. Doba léčby by neměla překročit 6 týdnů, obvyklá doba podávání je 1 měsíc.
Nejsou známy žádné vážnější nežádoucí účinky ani kontraindikace. Relevantní kontraindikací je velmi vysoký krevní tlak. V těhotenství a při kojení nepokládáme stimulaci organismu za vhodnou formu.
Proč se zrovna teď vyplatí pečovat o nohy? Je zima, jsou schované v botách, nevěnujeme jim rozhodně tolik pozornosti jako v létě. A věnujeme jim vůbec někdy pozornost?
Vnímáme je, jen když začnou bolet – ať již ze zdravotních důvodů, či kvůli použití nevhodné obuvi nebo umělého oblečení, které je „dusí". Případně vás může ještě rozhodit „kuří oko", popraskané paty a různé mozoly, otlaky, deformující se klouby, plísně či křečové žíly.
Malá relaxace nohou
Sedněte si do pohodlného křesla nebo na židli a nohy položte do vyšší polohy tak, abyste je měli úplně uvolněné. Chvíli své nohy prociťujte. Jaký z nich máte pocit? Jak vnímáte ponožky či další oblečení na vašich nohou? Nohy odrážejí celkovou vitalitu organismu, jak se cítí vaše nohy, tak se cítíte celkově ve svém těle. Ne náhodou jsou na ploskách chodidel uloženy akupresurní body, které se vztahují k celému organismu, ne náhodou vedou přes celé nohy meridiány jednotlivých vnitřních orgánů.
Pokračujeme dál. Jste ochotni své nohy ukázat na veřejnosti? Kdysi jsme na jednom dětském táboře hráli moc zábavnou hru s názvem: „Čí jsou to nohy?" Z prostěradla se udělala divadelní opona, která se nadzvedla asi tak do výšky kolen dětských nohou. A pak postupně děti chodily za oponou a předváděly své nohy a ostatní hádali, kdo tam asi je? Byli byste své nohy ochotni takto prezentovat i v dospěláckém věku? Stydíte se za ně? A přitom se bez nich v běžném životě neobejdeme.
Nezbytná péče
Jedná se o základní všeobecně známá pravidla. Mnoho lidí je však nedodržuje a riskuje tak určité zdravotní problémy.
Zpříjemněte svým nohám život
Třeba uvolňující koupelí se solí. Pro relaxaci a detoxikaci celého těla je velmi příjemné si čas od času položit nohy (asi nad kotníky i výše, nemáte-li křečové žíly) do lavoru s teplou vodou doplněnou kvalitní solí (můžete přidat esenciální olejíček, například levandulový – pár kapek rozředit asi v 1 dl mléka, jinak se nerozpustí, bylinky apod.). Po koupeli byste se měli cítit lépe a odlehčeně. Koupel je nejvhodnější před spaním.
Nebo masáží z oblázků. Určitě máte doma oblázky, které jste si přivezli na památku od moře, a teď nevíte, co s nimi. Můžete je využít jako příjemný a přírodní prostředek pro masáž nohou. Například je položte do lavoru, když provádíte koupel nohou, a hrajte si s nimi s prsty u nohou nebo po nich jemně šlapejte (aktivujete tak svaly nožní klenby). Můžete je také položit do ručníku na podlahu a stát na nich při čištění zubů, česání apod. Nebo je můžete nahřát a stát na nich přímo. Krásně si tak promasírujete chodidla a budete mít hned po ránu více vitality.
Obchodní podmínky Reklamační řád Reklamační protokol
Copyright © 2018 DIOCHI SPOL. S R.O, Žampiónová 2, 104 00 Praha 10 - Pitkovice, Česká Republika, Česká republika