Diochi vyrábí ryze české přípravky propagující zdravý životní styl. Zjistěte, jak nahlížíme na vaše zdraví.
Izraelští vědci tvrdí, že mají dosud nejpřesvědčivější důkazy o tom, že vyšší hladina vitaminu D pomáhá u covidových pacientů snížit riziko vážného průběhu nemoci či smrti, píše izraelský deník The Times of Israel. Vitamin D má podle výzkumníků z Bar Ilanovy univerzity a nemocnice pro západní Galileu tak silný dopad na závažnost covidu-19, že lze průběh tohoto onemocnění předpovídat jen na základě věku a hladiny vitaminu D.
Nedostatek vitaminu D podle zjištění výrazně zvyšuje riziko těžšího průběhu covidu-19. Jde o závěry recenzované studie, která vyšla v odborném časopisu PLOS One
Studie se opírá o data z prvních dvou vln koronavirových nákaz v Izraeli, kdy ještě nebyly k dispozici vakcíny proti covidu-19. Lékaři zároveň zdůrazňují, že vitaminové doplňky stravy nemají nahrazovat vakcíny, ale jsou spíše cestou, jak zabránit snížení imunity.
Téměř čtyři z pěti Izraelců mají podle izraelské studie z roku 2011 nedostatek vitaminu D. Vědci však v nové studii zjistili, že konzumace vitaminu D před nákazou koronavirem značně snížila riziko těžkého průběhu. Spoluautor studie, lékař Amiel Dror, poznamenal, že bylo „pozoruhodné a zarážející“ sledovat pravděpodobnost vážného průběhu covidu-19 u lidí s nízkými hladinami vitaminu D v porovnání s těmi, kteří mají vitaminu dostatek. Studie byla provedena před nástupem varianty omikron, ale podle Drora se koronavirus mezi variantami nemění natolik, aby proti němu byl vitamin D neúčinný.
Celý článek si můžete přečíst zde: https://echo24.cz/a/SR4bA/vitamin-d-pomaha-zabranit-tezkemu-prubehu-covidu-potvrdila-dalsi-studie
Nezapomínejte na vitamín D, který podporuje imunitu
Většina Čechů má nedostatek vitaminu D. Ten je přitom zásadní pro imunitu, obzvlášť v době pandemie covid-19. Literatura a odborné články uvádějí, že nedostatkem vitaminu D trpí 60–75 procent české populace. Současná omezení způsobená situací kolem koronaviru může dodání vitaminu D do těla ztížit.
První cesta zisku vitaminu D je ze slunečního záření. Syntéza vitaminu D probíhá na základě pronikání paprsků UVB přes kůži. Proces jeho produkce nenastává ihned, ale až po 10–15 minutách slunění. Všeobecně se uvádí, že slunění alespoň dvakrát týdně po dobu 20 minut by mělo člověku zajistit dostatečné množství tohoto vitaminu, a tělo tak získá až 90 procent z celkového doporučeného množství přirozenou cestou.
V současné době, kdy je pobyt venku stále omezen, je ještě těžší dosáhnout potřebného množství. Ideální doba pobytu na slunci je mezi 10–14 hodinou, což je naprosto v rozporu s doporučením dermatologů. Postačí, když budeme venku i v jiný čas. Myslete ale na to, že s postupujícím věkem klesá schopnost pokožky tvořit vitamin D až o tři čtvrtiny, senioři nad 65 let by se proto měli pohybovat na slunci minimálně dvakrát delší dobu.
Další, na čem záleží, je barva kůže. Čím světlejší má člověk pleť, tím více vitaminu D dokáže kůže vyprodukovat. Důležité je také roční období, jelikož v našich podmínkách je možné ze slunce získávat vitamin D pouze od května do října. Pak již kvůli malému úhlu dopadu slunečního záření na naši pokožku k tvorbě vitaminu D kůží nedochází. Používání krémů s ochranou před UV zářením a obavy z nádorového onemocnění kůže k dostatečné tvorbě vitaminu D příliš neprospívají. Například krém s faktorem SPF (Sun Protection Factor) 15 absorbuje 93 procent dopadajícího UVB záření, krém s faktorem SPF 30 absorbuje 97 procent. Vitamin D se tak netvoří. A rouška určitě nevadí, zabírá totiž jen malou plochu našeho těla.
Důležitost stavu jater a ledvin
Dalším důležitým článkem na cestě k aktivní formě vitaminu D jsou játra a ledviny. Proto musíme pečovat i o tyto orgány. Tedy nepít nadměrné množství alkoholu (i pivo je alkohol), omezit cukry, nepřejídat se a dbát na správný pitný režim.
Když nemáme dost slunce, existuje druhá cesta – vitamin D ze stravy. Ve stravě ho najdeme hlavně v mořských rybách – treska, tresčí játra, sleďové filety, sardinky, losos, nebo v mléčných výrobcích. A znovu připomínáme: konzumujte je minimálně dvakrát týdně. Když splníte příjem konzumace z ryb, tak získáte zhruba 5–10 procent z celkového potřebného množství. Buďme k sobě upřímní, tu druhou cestu nepreferovala řada lidí ani před Covidem. Zapátrejte ve své paměti a vzpomeňte si, kdy naposledy jste měli rybu nebo nějaký mořský produkt.
Jak dodat vitamin D
Podle nejnovějších výzkumů se pro aktivaci imunitních procesů v těle, a tedy pro lepší zvládání infekce, doporučuje mít hladinu vitaminu D 100-125 nmol/l. Jde o hodnotu, která se měří v laboratoři z krve. Lépe tak zvládneme infekce. Česká populace ho má ale mnohem méně, velmi často pod dolní hranicí optima, což je 50 nmol/l.
K dosažení dostatečná denní dávky je třeba zkonzumovat 1 000 – 2 000 IU (mezinárodních jednotek) vitaminu D. Pro aktivaci imunitních procesů se doporučuje denně přijmout přibližně 2 000 IU. Jiné dávky jsou určené pro kojence, malé děti, těhotné a ženy po menopauze… Těmto lidem by měl doporučenou denní dávku navrhnout ošetřující lékař.
Zajímavostí je, že obézní pacienti mají potřebnou denní dávku až třikrát vyšší. A nyní si představte, kolik ryb či jiných potravin byste denně museli sníst, abyste měli příjem 1 000 IU denně. Je to například 200 gramů lososa a 200 gramů ementálu. Nebo také 300 gramů sardinek a jeden kilogram másla. To ale není reálné, denně na sluníčku taky nejsme, proto by prakticky každý z nás měl vitamin D doplňovat.
Odborníci proto doporučují dodávat do těla vitamin D pomocí doplňků stravy. Jak je vybrat? Rozlišujeme dva základní typy vitaminu D – D2 (ergokalciferol) a D3 (cholekalciferol). D3 je zhruba čtyřikrát účinnější než D2. K dispozici jsou kapky, tabletky, tobolky, gumoví medvídci a další. Určitě je dobré zvolit takový preparát, který je přírodní, bez umělých barviv, různých stabilizátorů a dalších přidaných látek.
Zdroj: "Odborná garance: MUDr. Jana Čepová, primářka Ústavu lékařské chemie a klinické biochemie FN Motol"
https://koronavirus.mzcr.cz/nezapominejte-na-vitamin-d-ktery-podporuje-imunitu/
15. 5. 2020
Diochi dodává na trh vitamín D3 v malých, dobře polikatelných tabletách. K zakoupení jsou na všech klubech Diochi po celé ČR nebo na eshopu zde:
Zároveň je vitamín D3 k dispozici v multivitamínovém doplňku stravy - CD Flavonoidy kapsle, které synergicky působí spolu s dalšími vitamíny C, B2 a rostlinnými extrakty z vinných hroznů (vč. resveratrolu) a černého bezu. Obsahuje i silice Tea tree, Vavřínu a Myrty.
Dalším z produktů s vitamínem D3 jsou kapsle TROMBOSERIN MULTIVITAMÍN, které kromě mnoha vítamínů obsahují i extrakt houby ČAGA, který je velmi známý pro své účinky. (EU nám nedovoluje napsat které, proto je vyhledejte v herbářích).
Povolená zdravotní tvrzení: Působení Vitamínu D v organizmu:
Na šíření osvěty, informací a aktuálních poznatků o zdravém jídle mají svůj ohromný podíl nejen alternativci a foodbloggeři, ale také farmářské trhy a prodejny zdravé výživy. Mnozí z nadšenců předběhli nejednoho výživového a lékařského experta. Zatímco odborníci živili protitukovou hysterii, praktici z terénu doporučovali jíst nejkvalitnější potraviny a vyhýbat se vysoce průmyslově upravovaným produktům, zbytečným aditivům a reziduím agrochemikálií. A měli pravdu.
Dnes už i většina odborníků doporučuje upřednostňovat skutečné potraviny. Třeba v Brazílii mají dokonce státní výživová doporučení postavená na kvalitě potravin. Pionýrům, kteří u nás roky před dnešní módní vlnou propagovali skutečné potraviny, patří dík. Ale pozor, neznamená to, že vše, co se označuje jako zdravé a co najdete na pultech v obchodě se zdravou výživou, skutečně prospívá. V mnoha prodejnách nacházím i produkty, které bych si nikdy nekoupila – a nedoporučuji to ani vám.
Maskované nezdravé potraviny
Kterým „zdravým produktům“ bychom se měli obloukem vyhýbat? Uvítám, když můj seznam doplníte o nezdravé potraviny, které jste v prodejnách zdravé výživy našli.
Proč jsou nezdravé potraviny v prodejnách zdravé výživy?
Křehké chlebíčky a další extrudáty vymyslel průmysl jako nabídku pro lidi, kteří drží diety nebo mají fobii z tuků. Prodejny je přebraly, protože dietní produkty jsou některými experty chybně propagovány jako zdravé. Ve skutečnosti neprospívají vůbec nikomu a jednoznačně je nedoporučuji.
Sušené sójové mléko a obecně produkty s ultra zpracovanou sójou jsou doporučované a konzumované mnoha striktními vegetariány, kteří chtějí jíst jako ostatní, a přitom dodržovat svoji výživovo-etickou restrikci. Vegetariánská strava může pohodově zajišťovat zdraví, ale i ta by měla být postavena na základních skutečných potravinách. Konzumace vysoce zpracovaných napodobenin založených na sójových izolátech neprospívá.
Slávu fruktózy a agáve sirupu rozběhli lékaři doporučující diabetikům sladit fruktózou. Tento omyl přebrali neznalí propagátoři zdravé stravy, někteří z nich problém pořád ještě nechápou, případně neradi přiznávají vlastní omyl. Vysoce průmyslově zpracované potraviny ve zdravé výživě jsou nesmyslem.
Kde nakupovat?
Ve zdravých výživách pořád najdete spoustu prospěšných potravin. Pokud chcete to nejčerstvější, zkuste jít přímo ke zdroji. Nakupujte skutečné potraviny u jejich pěstitelů a chovatelů. Základní minimálně zpracované potraviny (jako je třeba kváskové pečivo nebo jogurty a sýry) kupujte u jejich lokálních výrobců.
PharmDr. Margit Slimáková
www.margit.cz
Podle NLP je jedním z prvních kroků k vysněné postavě a hubnutí dobře nastavený a hlavně prožitý cíl. Prožitkem se náš cíl ukládá do podvědomí a cesta za jeho naplněním je snažší.
Náš cíl se tak můžel začít realizovat. Z naší mysli ale mohou zpočátku "vyplouvat" programy, které v jeho naplnění, v našem případě úsilí zhubnout, změnit svoji postavu, brání.
Dnes se podíváme na programy v myšlení, které ovlivňují náš vztah k tělu, k jídlu a k hubnutí vůbec. Těmto programům se říká přesvědčení. Náš život se odehrává přesně podle nastavení naší psychiky a vnitřních přesvědčení, a to ať už si je uvědomujeme nebo ne. Dalším důležitým krokem je tedy podívat se na své myšlení a stát se na chvíli pozorovatelem myšlenek.
Odpovězte si na tyto otázky:
1. Jak smýšlím o svém těle? Co vás napadne, když stojíte nahá před zrcadlem?
2. Jak přemýšlím o jídle? Co vás napadá v souvislosti s hubnutím, když jíte?
Vytvořte si pro sebe, stejně jako v prvním díle o cíli, klidné místo, kde vás nebude nic rušit. Udělejte si pohodlí, zklidněte svou mysl, uvolněte se a ponechte si dostatečný čas na to, aby z vašeho podvědomí mohly vystoupit odpovědi. Pokládejte si jednu otázku za druhou a své odpovědi si zapisujte. Zapište si vše, co vás k dané otázce napadne. Staňte se pozorovatelem a zapisovatelem své mysli. Až budete mít sepsané odpovědi na dané otázky, postupně si probírejte jednotlivé odpovědi. Znovu v klidu a v relaxované atmosféře.
Příklad: K otázce č.1. „Jak myslím o svém těle" se mohou vyskytovat odpovědi typu:"Mé tělo se mi nelíbí, mám velké břicho, tlustá stehna, nemohu se na sebe ani podívat, nemám ze svého těla dobrý pocit...".apod. K otázce č. 2. – „Tloustnu i po vodě" nebo "Tloustnu, jen když se na jídlo jen podívám".
Tyto odpovědi jsou právě ta přesvědčení, podle kterých se řídí náš mozek a tím vlastně pracuje proti prvotnímu přání být štíhlá nebo mít svou vysněnou váhu.
V relaxovaném a spokojeném stavu je tedy zapotřebí si tato vnitřní přesvědčení uvědomit a nahradit je těmi, která vedou k vaší vysněné postavě. Důležitým bodem je stav spokojenosti. Jedině odtud lze tato přesvědčení měnit. Jedná se o přijetí daného stavu své postavy tak, jak je. Přijetí vlastní odpovědnosti, že do daného stavu jsme dostali své tělo sami.
Zamyslete se, jakými jinými přesvědčeními ta stávající nahradit a pravidelně si je připomínat tak dlouho, dokud nedosáhnete své vysněné postavy nebo váhy. Pracujte pouze s takovými přesvědčeními, která jste schopna v daný okamžik přijmout!
Například:
„Líbím se sama sobě"
„Užívám si cestu ke své vysněné váze...x... kg"
„Mám radost, jak se každým dnem přibližuji ke své vysněné postavě"
Přeji vám hodně štěstí na vaší cestě za vysněnou postavou.
Bc.Květa Exnerová www.vedomehubnuti.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Trápí vás suché nohy, popraskané paty nebo křečové žíly?
Příčinou tvorby křečových žil jsou energeticky oslabené orgány. Oslabení poznáme podle toho, na které dráze meridiánů se žíla vyskytuje. Nejvíce se jedná o oslabené ledviny, močový měchýř s energeticky nevyváženými játry. Oslabené ledviny jsou v pozadí praskání jemných cévních kapilár ve tvářích i jinde na těle, tvorbě modřin, výronů a proleženin. Dochází také k nevyváženému vodnímu a minerálnímu hospodářství v těle a poté k otokům a suché kůži.
Křečové žíly mohou být způsobeny těhotenstvím, nadváhou, životním stylem, dlouhodobým stáním, sezením, ale můžou nám být již geneticky dané do vínku. Vznikají narušením povrchového žilního systému nebo defekem hlubokého žilního systému (např. úraz, po chirurgickém zákroku, žilní trombózy).
Příznaky projevů křečových žil
Důležitá je preventivní péče, starejme se o sebe a nechme se hýčkat!
Dopřejme si péči o svůj zevnějšek. Podporujme svoji krásu i zevnitř.
Navraťte zpět krev z nohou k srdci
Hýčkejte se lymfatickými masážemi, které zlepšují prokrvení.
Nohy jsou nejhůře prokrvované části těla z důvodu velké vzdálenosti od srdce, proto je potřeba napomáhat lepšímu oběhu krve k srdci pomocí prokrvování končetin. Nejlépe toho docílíme lymfatickou masáží a její velice jemnou technikou, která obnovuje a zvyšuje oběh lymfy. Neboť lymfa nemá svoji pumpu, jako např. srdce. Pokud nepracuje lymfatický systém správně, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. To zapříčiňuje např. celulitidu, otoky, tukové buňky totiž zvětšují svůj objem. Díky podpoření lymfy pomocí lymfatických masáží zlepšujeme odplavování škodlivých látek ven z těla.
Lymfatická masáž navíc posiluje obranyschopnost, zlepšuje stav pokožky a detoxikuje tělo.
Odpočívejte s nohama nahoře
Při bolestech nohou noste kompresní punčochy. Způsobený tlak na žíly urychluje tok krve v žilách.
Běžné aktivity při křečových žilách
Při cvičení v posilovně nikdy nohy nezatěžujte těžkým závažím, prospěje vám spíše plavání, chůze a jízda na kole.
Při sezení si nedávejte nohu přes nohu.
Sprchujte si nohy studenou vodou.
Přirozené je nekouřit.
Doplňujte přírodní cestou rutin
Ideální je po ránu pohankový čaj, který prokrví lymfatický systém.
Zařaďte do stravy černý rybíz. Obsahuje vitamin C, silný antioxidant, který zpevňuje žilní systém.
Užívejte kvalitní přírodní potravinové doplňky na podporu cévního systému organismu, doplňujte minerály do těla. Využijte síly přírody. Některé fytolátky z rostlin, které přirozeně obsahují rutin, pomáhají předcházet vzniku křečových žil a napomáhají čistění krve, podporují krvetvorbu. Navíc doplňují do těla důležité minerály.
Mažte si své nožky kvalitními hydratačními krémy, vždy však směrem k srdci, což znamená od chodidel nahoru
Doporučujeme krém Venisfér. Velmi dobře se vstřebává, krásně hydratujte a je vhodný pro ošetření celého těla. Zlepšuje periferní prokrvení a strukturu velmi jemné praskající a křehké papírové stárnoucí pokožky a podstatně ji zesiluje. Uvolňuje zatížení pokožky tam, kde je nedostatečné cévní zásobení. Obsažený rutin ve Venisféru napomáhá udržovat správnou pevnost kapilár, zatímco jírovec maďal zase napomáhá k lepšímu prokrvení žilního systému. Venisfér navíc obsahuje ozon, a proto má i blahodárné antivirové, antibakteriální a antimykotické účinky a je vhodný i na chodidla a nehty v případě zasažení plísní.
Nohy plné svěžesti
Pečujte o své nohy jako o celek. Věnujte péči i svým chodidlům. Vyhnete se tak nepříjemným plísňovým onemocněním. V létě je spousta míst, kde můžeme na mršku mykózu narazit, ať už jdeme na veřejné koupaliště, do sprchy v posilovně, do sauny, použijeme-li koupelnu mimo domov nebo se nám jen zapaří chodidlo v botě. Zrohovatělá a suchá kůže je přímo ráj pro plísně a bakterie. Plíseň se často projevuje svěděním, bolestí a pálením. Z kůže se mykóza přesouvá na nehty a může se šířit dál po těle. Navíc plísní napadená noha často i více zapáchá. A to není nic příjemného. Ztvrdlá a suchá pokožka na nohou není nic jiného než odumřelá kůže, která není dostatečně hydratovaná, a tak tvrdne, vysychá a pak může i bolestivě praskat. V tomto případě může hrozit zanesení ranek a následná infekce. Jako ochranu můžete použít Diozon clear krém, který na vašem chodidle vytvoří ochranný film a obsažený ozon má preventivní antimykotické a antibakteriální účinky.
Jak na suchou kůži a popraskané paty?
Své nožky můžeme svěřit do rukou odborníků pedikérů, nebo jim můžeme věnovat péči v domácím prostředí. Jako pomocníka si můžeme zvolit pemzu. Jde o nejčastější způsob, jakým pokožku můžeme zbavit hrubé a staré kůže. Nejprve dopřejte nohám vlažnou lázeň např. v syrovátkové koupeli a pak použijte pemzu. Pemza je nejšetrnější abrazivní způsob, starou pokožku jí bezpečně odsraníme. Tím, že dře, vznikají poté malé prasklinky, které se mohou zanítit a způsobit nám patálie. Proto pemzu po ošetření důkladně vyčistěte, aby se v ní nemnožily bakterie. Pokožka po ošetření suché staré a tvrdé kůže pemzou potřebuje i další péči.
Hydratujte, hydratujte, hydratujte...
Skvěle vám k tomu poslouží čistá vazelína, sádlo, tvaroh anebo nejrůznější krémy určené k maximální hydrataci a zjemnění pokožky.
Tip na noční zábal: Nohy důkladně promažte, zabalte do mikrotenového sáčku a oblečte do bavlněných ponožek. Ráno budete mít nožičky heboučké jako samet.
Doporučujeme pro ošetření a maximální hydrataci kosmetiku Diochi:
Diozon clear krém
Diochi Diolift hydrogel
Venisfér krém
Krásná pleť je ten nejlepší šperk, který můžeme nosit po celý rok!
Pečujte o sebe s láskou!
S velkou radostí vám představujeme nový produkt Diochi, který ocení hlavně ti, kdo potřebují pomoci s krevním cukrem, tlakem nebo kardiovaskulárními problémy.
REDIAN je bylinný čaj, doplněk stravy, jehož směs bylin je primárně zaměřená na harmonizaci meridiánu srdce, osrdečníku, slinivky a sleziny a zároveň i jater a žlučníku. Obsahuje unikátní směs bylin, jejichž účinné látky pročišťují krev, pomáhají při kardiovaskulárních problémech nebo přispívají udržovat zdravou hladinu cukru v krvi. Starší diabetici většinou trpí různými, přidruženými metabolickými poruchami, které je také potřeba zlepšit. Obsažené extrakty bylin tak napomáhají trávení, podporují udržení normální hladiny cholesterolu v krvi, podporují periferní prokrvení, chrání před stresem, zklidňují a působí proti neurodegenerativním procesům nebo ztrátě paměti. Směs bylin přispívá k ochraně srdce a podporuje dlouhověkost.
Díky obsahu bylin se širokospektrálními účinky harmonizuje meridiány srdce, osrdečníku, jater, žlučníku, žaludku, sleziny a slinivky, ledvin, močového měchýře a ústřední.
Bakopa drobnolistá, Bakopa monnieri, nebo-li brahmi, je známá ájurvédská bylina používaná především pro podporu duševního zdraví, podporu paměti a koncentrace a zároveň snižuje pocity úzkosti, neklidu a deprese. Působí jako silný antioxidant. Zároveň má pozitivní vliv na žlučník a dýchací systém.
Moruše bílá, Morus alba pomáhá upravovat metabolismus glukózy, je významným zdrojem resveratrolu, který se vyznačuje antioxidačními účinky. Obsahuje moranolin, jež zpomaluje vstřebávání sacharidů a tím napomáhá udržovat zdravou hladinu cukru v krvi.
Šišák bajkalský, Scutellaria baicalensis Tradiční čínská medicína užívá šišák vždy tam, když chce odstranit horkost (horečka a nejrůznější záněty v těle) z organizmu a jako prostředek proti vnějšímu i vnitřnímu krvácení. Pozitivně působí na stav kloubů a svalů.
Myrta obecná, Myrtus communis je bohatým zdrojem flavonoidových antioxidantů, které pomáhají snižovat hladinu špatného cholesterolu. Dále pomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi.
Brusnice borůvka, Vaccinium mystillus obsahuje spoustu vitamínů a minerálních látek, především vitamín C, B2, B5, B6, provitamín A, železo, hořčík, vápník, mangan, měď, chrom a zinek. Pomáhá od těžkých nohou, protože přispívá k normální činnosti cévní soustavy. Pomáhá při trávení, metabolismu lipidů a při udržování normální hladiny cukru v krvi.
Pýr plazivý, Elymus repens pomáhá vylučování vody z organizmu, čímž pomáhá udržovat normální činnost močových cest a ledvin a dále pak při hubnutí kontrolovat tělesnou hmotnost. Přispívá k udržení normální činnosti oběhové soustavy a při pročištění krve.
Jestřabina lékařská, Galega officinalis má močopudné a potopudné účinky. Přispívá k normální hladině cukru v krvi a podporuje tvorbu mateřského mléka a kojení.
Rozchodnice růžová, Sedum roseum pomáhá při obnovení fyzických a duševních sil, je vhodná při únavě, podporuje emoční komfort a chrání před stresem. Působí jako antioxidant, má pozitivní vliv na krevní oběh, trávení a kognitivní a duševní výkonnost.
Vavřín vznešený, Laurus nobilis působí jako antioxidant, tím chrání organizmus před volnými radikály, pomáhá k normální funkci oběhové soustavy a pomáhá při trávení.
Máta peprná Mentha piperita pomáhá k normální činnosti trávicí soustavy a střev, normální funkci jater, podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu – posiluje imunitu. Přispívá k relaxaci a dobrému spánku. Pomáhá normální funkci dýchacího systému.
Meduňka lékařská, Melissa officinalis přispívá k emočnímu komfortu, kvalitnímu spánku, chrání před stresem. Má relaxační účinky, pomáhá při usínání a navozuje duševní pohodu. Pomáhá udržovat normální funkci nervového a dýchacího systému, trávení, kardiovaskulárního systému a udržuje normální krevní tlak. Působí na činnost štítné žlázy a hormonálního systému.
Rozmarýn lékařský, Rosmarinus officinalis přispívá k udržení normálního cholesterolu v krvi, ovlivňuje činnost srdce, jater a žlučníku, podporuje krevní oběh a přispívá tak k lepší paměti. Pomáhá k pročištění a osvěžení těla, chrání před stresem a udržuje emoční komfort a chrání před stresem. Pomáhá normalizovat krevní oběh, posiluje obranyschopnost organizmu a trávení.
Fazol obecný,
Phaseolus vulgaris podporuje normální hladinu cukru v krvi a normální funkci močových cest a ledvin.
Skořicovník čínský Cinnamomum cassia přispívá k normálnímu trávení, osvěžení těla a k udržení normální hladiny glukózy v krvi.
Přejeme hodně zdraví
Vaše Diochi
NOVINKA V PRODUKTOVÉ ŘADĚ ŠUMIVÝCH VITAMÍNŮ
CASSIS
Krásný den,
jsme moc rádi, že vám můžeme představit novinku v našem sortimentu produktů. Do rodiny šumivých nápojů přibyl další člen - šumivý nápoj s názvem CASSIS. Je to osvěžující nápoj s vitamínem C, Betaglukany a s výtažky z černého rybízu a ACAI Berry, který rozšířil produktovou řadu Diochi ovlivňující celý imunitní systém. Má silné antioxidační účinky. .
Betaglukan je unikátní přírodní komplexní polysacharid, schopný podporovat obranné reakce organizmu proti bakteriálním a parazitním chorobám. Betaglukan aktivuje makrofágy k odstraňování buněk poškozených radiací a funguje jako antioxidační látka, která chrání před různými typy záření, kterému jsme vystaveni téměř na každém kroku. Mezi další prokázané efekty betaglukanu je snižování hladiny cholesterolu v krvi a udržování optimální hladiny cukru v krvi.
Flavonoidy jsou důležitou součástí antioxidačního systému, zabraňují peroxidaci lipidů, likvidují volné kyslíkové radikály (volné radikály jsou spojovány se zdravotními riziky, s pojmem oxidační stres, a také s použitím vitaminů a dalších přírodních látek, jako buněčná ochrana, před jejich působením). Ukazuje se, že přírodní flavonoidy mohou účinně působit v prevenci chorob majících původ v oxidačním poškození biologických struktur (ateroskleróza, kardiovaskulární onemocnění). Flavonoidy z černého bezu pomámají snižovat pocit únavy, těžkých nohou a podporují žilní oběh.
Vitamín C není třeba dlouze představovat. Snižuje pocit únavy, přispívá k normální tvorbě kolagenu a normální funkci kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů. Přispívá k k normálnímu energetickému metabolismu a činnosti nervové a psychické soustavy, pomáhá v regeneraci redukované formy vitamínu E a vstřebávání železa. Celkově přispívá ke zdravé činnosti nervové a psychické soustavy.
Příprava šumivého vitamínového nápoje je velmi jednoduchá. Stačí rozpustit tabletu ve sklenici vody, doporučuje se ve 200ml.
Důležité upozornění: Na dně usazené betaglukany promíchat a vypít!
K dostání je na všech klubech Diochi nebo na našem eshopu.
Krásné zimní dny Vám přeje Vaše Diochi
Mimořádná nabídka pro poradce firmy Diochi (a nejen pro ně)
Chcete poskytnout svým klientům nadstandartní servis?
Nabízíme vám za zcela jedinečných podmínek diagnostický přístroj
Kvantový rezonanční magnetický analyzátor
Diagnostika na tomto přístroji trvá jednu minutu, klient drží snímací ruční elektrodu a na základě elektromagnetické technologie vyhodnotí vyváženost magnetického pole, kde výsledkem je obsáhlá zdravotní analýza s doporučením přípravků Diochi.
Přístroj vám odborně nainstalujeme a zaškolíme přímo ve firmě Diochi.
Pro vybrané poradce se na trhu prodává za cenu 400 EUR, my vám ho dodáme za částku Kč 4990 Kč.
Využijte této jedinečné příležitosti a naučte se provádět analýzu zdraví kdekoliv v terénu, přístroj je lehce přenosný, stačí vám k němu pouze notebook, případně tiskárna.
Přístroj se neřadí mezi lékařské přístroje a nenahrazuje žádné lékařské vyšetření. Přístroj hovoří o skrytých a pravděpodobných problémech člověka a výsledky vedou jen k doporučením co změnit ve svém životním stylu. Není to lékařský přístroj. Přístroj využívá nejmodernejší elektromagnetické technologie pro analýzu slabého, nevyváženého magnetického pole.
V případě zájmu nás kontaktujte ne emailu:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel. 605296818 JUDr. Jaroslav Slunečko
Víte-li, kdo jste, proč jste zde, kam jdete a proč myslíte, cítíte a chováte se tak, jak to děláte, jste schopni zapojit všechny své síly a zvýšit tak své energetické vibrace, čímž vylepšíte podmínky vlastního života.
Numerologie je duchovní nauka, která se zabývá symbolikou čísel. Již Pythagoras tvrdil, že „všechno je číslo a znát čísla znamená znát sebe sama". Čísla v našem datu narození tvoří jakýsi základní energetický vzorec, se kterým jsme přišli na svět a jeho rozšifrováním se můžeme přiblížit k pochopení toho, proč jsme protentokrát tady, jaké zde máme úkoly a jaké „nástroje" jsme si přinesli k tomu, abychom dokázali své poslání na Zemi naplnit.
Co se můžete o sobě dovědět?
Můžete zjistit, co o Vás prozrazuje Číslo dne. Je jakýmsi šatem odívajícím Vaše vnitřní Já. Zabarvuje Váš individuální přístup k životu. Dozvíte se, jaké jsou Vaše základní rysy a vlohy, co se skrývá za Vaším vnějším jednáním.
Mnoho napoví Číslo měsíce, ve kterém jste se narodili a číslo roku. To vnímám jako kvalitu kolektivního vědomí všech, kteří se narodili v konkrétním roce, a sleduji, jak vy osobně můžete dary a výzvy konkrétního roku nejlépe uplatnit.
Osudové číslo ukazuje hlavní smysl vašeho života a cestu k němu. Je jakousi specifickou směsí energií, které ovlivňují vaši životní cestu. Obsahuje takříkajíc životní plán, odhaluje smysl vaší současné inkarnace a objasňuje možné prostředky a cesty ke splnění principů určujících Váš osud. Mezisoučet osudového čísla zase vaši osudovou cestu zabarvuje a rozhodujícím způsobem ovlivňuje.
Dominantní číslo napoví, která vaše kvalita vystupuje do popředí, a Karmické cykly zase přehledným způsobem znázorňují průběh Vašeho života. Reprezentují životní cestu, kterou jste si vybrali na úrovni duše před svým nynějším zrozením a lekce, které se máte naučit. Jsou vlastně jakousi zastřešující vibrací, pod kterou byste si měli v příslušných devíti letech cyklu zařídit svůj život. Dozvíte se, na kterou oblast svého života je potřeba zaměřit pozornost, abyste plynuli v souladu s vesmírným cyklem a vyhnuli se zbytečným komplikacím.
Díky výpočtu a vhledu do vaší Osobní roční vibrace můžete poznat, jak nejlépe využít aktuální rok svého života. Skrze vaše datum narození je možné vyhledat tzv. Bod znovuzrození jako klíč ke dveřím, za kterými čeká vaše nové Já. Dozvíte se úkol, který na sebe vzala Vaše duše v tomto životě. Karmický bod Vám naznačí, kde a jakým způsobem se můžete povznést nad rovinu všeho, co jste si přinesli z minulých inkarnací. Do tohoto bodu je třeba nasměrovat vaši životní cestu.
s láskou Sofie Natarani
www.novoucestou.cz
Časopis Sféra – inspirace k radosti, zdraví a celistvosti
Časopis Sféra vychází již 19. rokem v nákladu 10 000 výtisků a pro čtenáře je k dispozici i elektronická verze.
Na našich stránkách přinášíme novinky z oblasti zdraví, celostní medicíny, homeopatie, fytoterapie nebo astrologie. Nechybí ani rozvoj osobnosti, práce s myslí a emocemi, spiritualita a mystika, ekologie, věda, technika, záhady a zajímavosti.
Mezi stálé autory Sféry patří významní odborníci ve svých oborech:
MUDr. Lenka Hodková
RNDr. et Mgr. Hana Sar Blochová
PHDr. Lenka Adamová
MUDr. Tomáš Lebenhart
Prof. Pavel Kalvach
Vladimír Ďurina
MUDr. Jan Vojáček
MVDr. Miloš Jesenský
Vladimír Nerud
Karel Funk
PharmDr. Margit Slimáková
J.J.J. Miška
Mgr. Petra Strmisková a mnoho dalších
Na stránkách Sféry najdete i rozhovory se zajímavými lidmi, namátkou:
Gregg Braden
Zuzana Kronerová
MUDr. Jan Vojáček
Jiří Ledvinka
Veronika Žilková
Eva Ova
Dagmar Pecková
Daniela Filipi
Lukáš Nosek
Zdeněk Troška
Zdeňka Pohlreichová a mnoho dalších
Nechte se inspirovat Sférou k životu v radosti, celistvosti a ve zdraví.
Vychází jako dvouměsíčník v rozsahu 84 stran, cena 58 Kč.
1 /
2 /
3 /
4 /
5 /
6 /
7 /
8 /
9 /
10 /
11 /
Diochi spol. s r.o.
Rituál krásy podle čínské medicíny je prověřený staletími. Však jej používaly už nádherné konkubíny na dvorech čínských císařů, aby jejich obličeje byly stále svěží a dokonalé. Jinak by totiž přišly o místo. Jaké bylo tajemství jejich půvabu? Dámy si své půvabné tváře pravidelně masírovaly NEFRITEM!
Nefrit můžete použít buď jako kamennou destičku GUA SHA, tím pak provedete masáž přesně takovou, jakou používaly čínské krasavice. Nebo zvolíte modernější evropskou verzi masáže za pomocí face rolleru. Rituál má ale dvě PODMÍNKY: Masáž musí být prováděná nefritem a má to být masáž lymfatická.
1. Podmínka: nefrit
Nefrit je polodrahokam, který je velmi tvrdý – stupeň jeho tvrdosti je mezi 6 – 6,5 stupně Mohsovy stupnice. Je tedy přibližně stejně tvrdý jako křemen, navíc má však jednu velmi důležitou vlastnost. Krystal nefritu má úžasnou krystalickou mřížku, mnohem houževnatější než křemen. Oslní vás i svou krásnou – má nádhernou tmavě zelenou zklidňující barvu a po naleštění se dokonale skelně leskne. Při kontaktu s pletí je stále chladný, takže zmenšuje rozšířené póry a zpevňuje pleť. Staří Číňané připisovali nefritu léčivé účinky. Vyráběli z něj číše, ze kterých pili – věřili, že nefrit dává vodě očistnou sílu. Z nefritu také vyráběli šperky a amulety, kterým připisovali léčivé působení. Nefrit měl předávat svému nositeli vyrovnanost a duševní klid.
2. Podmínka: masáž
Pokud si pravidelně dopřáváte kosmetické ošetření pleti, jistě víte, že základem profesionálního ošetření pleti je důkladná masáž. Dnes vás seznámíme s masáží, která pro váš obličej udělá více než zručné prsty kosmetičky. Navíc si masáž můžete provádět sama doma buď pomocí kamenné destičky Gua Sha, nebo pomocí face rolleru.
Malá vsuvka na téma lymfa
Abychom pochopili princip masáže Gua Sha, musíme se seznámit s lymfou.
V Evropě se často hovoří o hodnotách cukru, cholesterolu a dalších látek v krvi, ale o lymfatickém systému se mluví mnohem méně. Proč bychom o něj vlastně měli pečovat?
Lymfatický systém hraje důležitou roli – má za úkol čistit organizmus od všech naplavenin, které vznikají při metabolismu potravin. O odvod škodlivin z těla se stará lymfa, což je nažloutlá tekutina proudící v lymfatickém systému. Lymfatický systém je součástí systému imunitního. Pokud lymfa špatně proudí, objeví se otoky, únava, dochází k i poruchám imunity.
Správné fungování lymfatického systému podpoříme vyváženým jídelníčkem a správným pitným režimem – vhodné jsou teplé čaje a velmi prospěšný je kvalitní lymfatický čaj, který lymfu pomocí speciálních bylin pročistí. Důležitý je také pohyb a cvičení. To nejlepší, co pro lymfu můžeme udělat, je ovšem lymfatická masáž! Hani, tady bude Diochi čaj
Seznamte se s klasickou čínskou masáží Gua Sha
Tato masáž je v Evropě prakticky neznámá. Víte, co znamená Gua Sha v překladu? „Gua“ je pohyb v jednom směru, doslova „škrábat“ a slůvko „Sha“ znamená špatný. Doslovný překlad tedy je „seškrábat“ všechno špatné z těla. K masáži se používají nefritové destičky, ovšem vymyšlené tak, že dokážou promasírovat i hlubší vrstvy kůže a pleti. A aby to „škrábání“ nebolelo, provádí se za pomoci speciálního oleje. Jedná se o masáž celého těla, při které pacient leží, a po masáži se doporučuje konzumace lymfatického čaje, který podpoří odplavení toxinů z těla.
Čínští lékaři jsou precizně seznámeni jak s anatomií, tak s propojením jednotlivých orgánů těla akupunkturními drahami. Masáž Gua Sha je dokonale promyšlenou lymfatickou masáží, která vede k detoxikaci a pročištění všech orgánů a správnému rozproudění krve v těle pacienta. Organizmus si pak s nemocí poradí, jednoduše ji vyloučí a sám se uvede do stavu rovnováhy.
Kosmetická masáž Gua Sha
Podle tradiční čínské medicíny se na obličeji nachází body, které propojují všechny orgány v těle. Pokud provádíte masáž Gua Sha na obličeji, pracujete tedy nejen na své kráse, ale i na ozdravení celého organizmu. Podmínkou masáže je nanesení krému, séra či oleje na pleť.
Pak pomalými pohyby masírujete obličej kamennou destičkou Gua Sha vždy od středu ven.
Evropa touží po originalitě a pohodlnosti – tak se narodil face roller.
Válečky z nefritu jsou zasazené do kosmetické pomůcky s rukojetí tak, aby rolovaly po pleti. A protože se již používají mezinárodně, ujal se anglický název face roller. Face roller jemnou masáží rozproudí lymfu v celém obličeji, pleť se prokrví a spustí celou sérii ozdravných procesů. Uvolní obličejové svaly, vyhladí otoky a tmavé kruhy pod očima a nastartuje detoxikaci pleti. Díky tomu se vlastně vaše pleť uvede do stavu „samoléčení“. Sama se začne regenerovat a postupně si sama vyhladí vrásky. Cítíte, jak je to dokonalé?
Výsledný efekt
Jak myslíte, že se nejvíce omladí obličej? Tak, že se zdokonalí jeho kontury, vyrýsuje se čelist, lícní kosti a hlavně brada. Ztracená energie čchi se rozproudí a postará se o vaši krásu.
Jak používat face roller:
1. Na vyčištěnou pleť naneste svůj oblíbený krém nebo olej.
Není to nezbytné, ale je to vhodné, válečky pak po pleti lépe kloužou a zapracují prospěšné
látky do pleti.
2. Větším válečkem začněte rolovat vždy od středu obličeje směrem ven.
3. Malým válečkem masírujte citlivou oblast kolem očí, opět dlouhými tahy směrem ven až k
vlasům. Pak jemně masírujte horní i dolní víčka.
4. Pokud máte na obličeji otoky, dejte roller na pár minut do mrazáku a použijte
vychlazený.
Rozdíly mezi masáží destičkou Gua Sha a face rollerem
Masáž destičkou Gua Sha je vynikající pro rozproudění lymfy a vyloučení toxinů, vrásky se vyhlazují rychleji. Masáž se provádí 2x až 3x týdně na obličeji, navíc je vhodná i na celé tělo. Musí se provádět s podkladovým krémem, nebo olejem, aby se pokožka nepoškrábala. Ale nesmí se používat na problematickou a aknózní pleť.
Face roller se může používat na každou pleť, jeho benefitem je, že pomáhá i při akné.
Masáž se dělá jen na obličej, optimálně ráno a večer. Ráno je masáž vhodná na minimalizaci otoků po spánku a probuzení pleti. Večer face rollerem krásně zažehlíte do obličeje svoji noční péči o pleť. Face roller je natolik hladivý, že se může použít i přímo na pleť
bez podkladu. Použití rolleru je jednodušší, vyhlazení vrásek je však o něco pomalejší.
Zásadně kámen přírodní!
Gua Sha i face roller si můžete koupit syntetické – z umělé hmoty nebo z barevného skla. Vypadají hezky, ale užitek pleti nepřinesou. Nemají léčivé účinky pravých kamenů. Pouze drahokamy mají na pleť účinky detoxikační, ozdravné, energetizující a ochlazující.
Rituál krásy, který se datuje již od sedmého století našeho letopočtu, se vyplatí dodržovat podle tradice. Ostatně destička Gua Sha i face roller z nefritu nejsou finančně náročné. Přesto nebo možná právě proto můžete být jejich účinky na vaši pleť příjemně překvapeni. Zařadíte-li je do svého denního rituálu, rozkvete vaše pleť do své přirozené krásy. Inspirujte se na www.iplove.cz, kde můžete koupit ty nejkvalitnější nefritové face rollery i Gua Sha kameny za příznivé ceny a samozřejmě doplňte kosmetickou péčí DIOCHI.
Celý vesmír, univerzum a příroda jsou složeny z vibrací. Čísla se svým symbolickým významem představují součást těchto vibrací. A protože my lidé jsme součástí vesmíru, působí tyto vibrace (čísla) i v nás samých.
Čísla v našem datu narození tvoří náš osobní číselný kód, který je klíčem ke všemu, co se nás týká. Lze v něm najít původ, kořen všech událostí, které nás potkaly a potkají.
Každé datum narození představuje jakýsi kompaktní program, který se pak individuálně rozvíjí v souvislosti s vibrací našeho jména. Je nesmysl tvrdit, že někdo, kdo se narodil například 7. dne v kterémkoli měsíci je typ „sedmička". To by bylo dost jednoduché a vlastně i nudné, nemyslíte? Ono je to naštěstí mnohem barevnější a zajímavější.
Naše data narození se skládají z nejméně 6 a nejvíce 8 čísel a je velmi důležité rozklíčovat je všechna – nejprve každé zvlášť a potom jejich propojení. Jedině tak správně uchopíme červenou nit, která se každým datem narození vine a která nás nakonec dovede k hlubšímu pochopení jeho tajemství.
Datum narození ukazuje, jak jsem formován kosmickými vibracemi a co je naším cílem v tomto životě. V našem osobním číselném kódu jsou ukryta i ponaučení, které máme za úkol si osvojit.
Datum našeho narození se skládá ze třech částí: ze dne, měsíce a roku. K jejich hlubšímu a duchovnějšímu pochopení si pojďme datum narození rozdělit na tři části bájného draka: hlavu, tělo a chvost. Vezmeme-li si jako příklad již výše zmíněné datum narození 28.5.1983, tak 28 je hlava, 5 je tělo a 1983=1+9+8+3=21=3 je chvost.
Každá část tvoří samostatný díl naší bytosti:
Osudové číslo objasňuje smysl našeho života. Nepopisuje, kdo jsme! Spíše vrhá světlo na náš klíčový problém či na naše možnosti. Osudové číslo je jakousi specifickou směsí energií, které ovlivňují naší životní cestu.
Osudové číslo získáme, pokud sečteme naše datum narození:
28. 5. 1983 = 2+8+5+1+9+8+3=36=3+6=9
A na závěr dnešního povídání o numerologii, vám chci říct, že žádná z životních cest není náročnější ani snazší, žádná není lepší ani horší než kterákoli jiná – pokud si ji ovšem takovou neuděláme sami!
Sofie Zdeňka Natarani
www.novoucestou.cz
Když jsme v roce 2016 pro produkty Diochi hledali ilustrátora/ku, netušili jsme, že naši spolupráci zahajujeme s jednou z nejznámějších botanických ilustrátorek nejen v České republice, ale dokonce i světa. Obrázky Pavlíny Kourkové se nám natolik líbily svou propacovaností a smyslem pro detail, že jsme neváhali a zadali jí vytvořit ilustrace našich čajových směsí.
Diochi čajové směsi - DIOCEL, DETOXIN, REDIAN a ESTROZIN čaj se pyšní jejími ilustracemi a originály zdobí majiteli Diochi panu Vladimírovi Ďurinovi jeho domov.
Malování bylo od malička jejím koníčkem, zároveň se věnovala biologii a zahradní architektuře. A ta přivedla Pavlínu Kourkovou k její současné profesi, kterou je botanické umění. Své malby rostlin vystavuje po celém světě, sbírá jedno ocenění za druhým a stala se členkou prestižních společností botanických umělců.
Pavlína Kourková má velmi nezvyklou profesi, živí ji její koníček, kterým je malba rostlin. Ty na Pavlíniných obrazech vypadají téměř jako živé, a protože se malířka zaměřuje na velkoformátovou ilustraci, často tak vyniknou i sebemenší detaily. Dokonalost tahů štětcem, souhra barev i preciznost stínování, nad kterým malířka tráví nespočet hodin, pak dělají z obyčejného „obrázku rostliny“ neobyčejné umělecké dílo. Její obrazy jsou oceňovány na nejprestižnějších botanických výstavách světa a ceny originálů se pohybují v řádu desetitisíců. Na jeden čeká ve frontě hned několik zájemců. Kromě toho si zájemci mohou pořídit autorský tisk, který je cenově dostupnější.
Začalo to u čaje
Pavlína Kourková pochází z Velkého Beranova na Vysočině a většinu dětství pobývala v přírodě. Ta ji fascinovala natolik, že po absolvování gymnázia v Jihlavě vystudovala biologii a výchovu ke zdraví na Pedagogické fakultě UK v Praze, poté ještě pokračovala ve studiu zahradní a krajinné architektury na České zemědělské univerzitě. Jenže pořád cítila, že to není to pravé. V rámci studia odjela na studijní stáž do Holandska a zúčastnila se také vědeckého projektu v Západní Sahaře. Zde během dvou několikaměsíčních expedic vyhotovila perokresby léčivých rostlin, které byly využívány zdejším původním etnikem Sahařanů (Saharawiů). Tyto perokresby byly publikovány v knize Plantas Medicinales Saharaui. A Pavlína začala tušit, že malování ji baví ze všeho nejvíce. Po ukončení studií pracovala Pavlína dva roky v Anglii jako zahradní architektka. „Během návštěvy výstavy Chelsea Flower Show v Londýně jsem objevila krásu botanického umění, které mi doslova učarovalo. Po návratu do Česka jsem ještě nějakou dobu pracovala jako zahradní architektka, při tom se ale stále více věnovala malbě rostlin. Nakonec jsem se rozhodla, že se zkusím živit pouze malováním,“ popisuje své začátky malířka. Zkusila oslovit několik firem zabývajících se výrobou čajů a tinktur a začala pro ně malovat etikety na jejich produkty. K tomu se přidaly i ilustrace několika knih pro děti. Naplno se malování věnuje od roku 2013. A pokud prý po někom zdědila nějaké nadání, tak po dědečkovi, který je malíř krajinek.
Ocenění až z Jižní Koreje
Málokdo asi tuší, čeho všeho se dá ve světě botanického umění dosáhnout, ale Pavlína Kourková je mistrem svého oboru. V roce 2018 byla pozvaná jako první Češka na každoroční mezinárodní výstavu botanického umění v Moskvě, která se jmenovala „Rostliny. Mýty a legendy“, kde vystavovala nejen své obrazy, ale zároveň vedla master class – výuku velkoformátové ilustrace.
O rok později pak byla její práce vybraná na prestižní výstavu botanického umění Plantae 2019 v Londýně a díky tomu ji přijali i za členku Společnosti botanických umělců Anglie a Walesu, která je největší a nejstarší společností sdružující umělce z celého světa. V Británii má malba rostlin a květin obrovskou tradici. Sám princ Charles se o botanické umění zajímá a podporuje jej. Pořádá i některé akce včetně workshopů na malování rostlin ze své zahrady.
„V Anglii jsem tak získala titul Fellow member, který značí a zaručuje excelenci v oboru botanického umění, kdy vybraná díla posuzuje několikačlenná komise složená z botaniků a předních botanických malířů. Stala jsem se následně i členkou Americké asociace botanických umělců,“ doplňuje Pavlína, pro niž se toto období stalo dalším milníkem v jejím životě a malování.
Mohla si totiž dovolit postupně opustit firemní zakázky a začít se naplno věnovat vlastní volné tvorbě, která ji nejvíc těší a naplňuje. Začala se tedy pravidelně zúčastňovat mezinárodních výstav v Rusku, Anglii, Americe a Jižní Koreji. Právě v Soulu získal její obraz Tulipány ocenění Honorable Mention. A na co je malířka, která dnes žije v Plzni, nejvíce hrdá? „Za svůj patrně největší dosavadní úspěch považuji, že v loňském roce by můj obraz Prstýnky pampelišek vybrán na hlavní plakát, který prezentoval výstavu Plantae 2021 v Londýně,“ říká Pavlína.
Úspěchy u nás
Pavlína tvoří pochopitelně i doma v Česku. Loni začala spolupracovat například s firmou Darré Náchod, se kterou společně vytvořily kolekci ložního povlečení a bytových doplňků nazvanou Voňavé snění. Do budoucna připravuje i další kolekce s květinovými motivy a také se chystá na kolekci porcelánu.
V českých galeriích však momentálně žádné originální obrazy nevystavuje. Jsou téměř všechny vyprodané, a pokud nějaké má, schraňuje si je na zahraniční výstavy. Jediným místem v Česku, kde by mohly být letos její autorské tisky přece jen vidět, je zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Tato výstava už měla proběhnout v předchozích letech, ale byla z důvodu epidemie dvakrát odložená.
A jaké jsou další plány? „Co se týče letošního roku, opět se chystám do světa na zahraniční výstavy. Ráda bych se vrátila do své oblíbené Jižní Koreje, Anglie nebo i dalších států. Teď je začátek roku, vše se teprve plánuje a začíná formovat. Navíc v předchozích letech s výstavami výrazně zamíchal covid, tak uvidíme, jak to dopadne letos,“ uzavírá s nadějí malířka.
Zdroj: Pro ženy.cz
Před sto lety bylo očkování téměř neznámé slovo. Přesto jsou první poznatky o principech očkování známy již velmi dlouho. Lidé pozorovali, že pokud se někdo nakazil při morové epidemii a přežil, podruhé již neonemocněl. Takovou zprávu zaznamenal i řecký historik Thúkydidés (5. stol. před Kristem) - Athéňané, kteří přežili neštovicový mor, stejnou nemoc již neprodělali.
První zmínky (10. stol. n.l.) o záměrném předcházení nebezpečné nemoci, neštovicím, pocházejí z Číny. Staří Číňané hnis z puchýřků nemocného neštovicemi odebírali a vpravili ho do podkoží zdravého jedince. Častěji celý puchýřek usušili a poté suchý prášek vdechovali nosem. Tento způsob prevence se nazýval variolizace, protože měl ochránit zdravého člověka před onemocněním černými neštovicemi, latinsky Variola vera.
V 18. stol. se variolizace, tedy záměrné nakažení pacienta sušeným hnisem z puchýřů pravých neštovic, rozšířila do Turecka a do Anglie. K rozšíření variolizace do Anglie a později i do dalších zemí Evropy významně přispěla anglická aristokratka a spisovatelka lady Mary Wortley Montagu. Lady Mary doprovázela v r. 1716 svého manžela do Turecka, kde byl velvyslancem. Tam ji velmi zaujala variolizace. Sama dříve, již ale dospělá, neštovicemi onemocněla a zanechalo to na její tváři následky v podobě drobných jizev. Proto už v Turecku nechala očkovat svého tříletého syna, po návratu v Anglii i svou dceru. Snažila se tuto proceduru prosadit i ve společnosti a získala od Karolíny, princezny z Walesu, povolení učinit demonstrativní experiment na 6 vězních a 6 sirotcích. Vzhledem k dobrým výsledkům pokusu doporučila očkování i celému dvoru.
K rozšíření variolizace významně přispěla lady Mary Wortley Montagu.
Tato metoda prevence, kterou lady Mary prosadila, způsobovala slabší formu onemocnění a vyvolala ochrannou imunitní reakci. Nicméně i následný lehčí průběh nemoci mohl vést ke znetvoření nebo dokonce smrti pacienta. Přesto se jednalo o poměrně úspěšnou metodu prevence.
Dalším historickým krokem byl objev britského lékaře Edwarda Jennera. Povšiml si, že lidé, kteří přicházeli často do styku s dobytkem a nakazili se kravskými neštovicemi (Variolla vagina), téměř nikdy neonemocněli mnohem nebezpečnějšími pravými neštovicemi. Jenner 14. května 1796 naočkoval osmiletému Jamesi Phippsovi hnis z vřídku způsobeného kravskými neštovicemi. Chlapec onemocněl kravskými neštovicemi, ale za šest týdnů se uzdravil. Jenner ho poté infikoval vakcinační dávkou pravých neštovic; podle předpokladu u chlapce nemoc nepropukla. Tento pokus je považován za první skutečnou vakcinaci a počátek moderního očkování.
Od té doby se paleta nemocí, proti kterým se očkuje, značně rozšířila. Jenom v ČR se vyskytuje asi 50 nemocí, proti kterým se můžeme nechat naočkovat. Otázkou samozřejmě je, proti kterým nemocem je to rozumné a za jakých podmínek. Záleží především na věku, prostředí, ve kterém se pohybujeme a také na momentální epidemiologické situaci. Třeba očkování proti chřipce, aby mělo smysl, je nutno každoročně opakovat.
Očkování v ČR lze rozdělit na dvě velké skupiny: očkování na vlastní žádost a očkování povinné. Povinné očkování bylo zavedeno v České republice v roce 1919. Tehdy se očkovalo povinně pouze proti pravým neštovicím a stejně jako dnes je nedodržení povinnosti očkovat děti provázeno sankcemi ze strany státu. Cílem tohoto očkování je zabránit těžkým projevům infekčních onemocnění či dokonce úmrtí na ně, trvalým postižením po prodělané nemoci, zamezit šíření nákazy a vzniku epidemií.
Povinné očkování bylo v České republice zavedeno v roce 1919.
Od zavedení povinného očkování těsně po vzniku Československé republiky až do devadesátých minulého století byly uváděny většinou jen přednosti očkování. Ideálem byla situace, kdy je naočkována dostatečně velká část populace. Pokud pak někdo onemocní, infekce se nemůže šířit. Infekce nemá šanci dostat se k dalšímu vnímavému jedinci nebo je tato možnost výrazně snížená a dojde jen k několika sporadickým případům onemocnění. To se podařilo s nemalým podílem přispění českého zdravotnictví (prof. MUDr. Karel Raška) v případě pravých neštovic, které zcela odstraněny z téměř celé populace lidstva, až na sporadické výskyty. Od r. 1980 se proto České republice proti pravým neštovicím povinně neočkuje.
Ne všichni však souhlasí s povinným očkováním. Výhrady jsou různého druhu, některé se týkají nastavení očkovacího kalendáře, kdy jsou námitky proti příliš časnému očkování dětí a také proti tomu, že je očkování dětí soustředěno do poměrně malého úseku téměř okamžitě po narození dítěte. Častá je též obava z vedlejších účinků očkovacích látek, které podle některých výzkumů mohou zanechat trvalé následky na organismu dítěte. Žádný zásah do našeho organismu není zcela bez rizika. Jednotlivé zásahy se liší pouze mírou rizika.
Stejně jako u léčiv i u očkovacích látek jsou zjišťovány nežádoucí účinky různého druhu.
Představa, že i takové relativně velmi bezpečné užívání lékařem předepsaných léků je zcela bez rizika vedlejších účinků, je bohužel lichá. Stačí si pozorně přečíst příbalový leták.
Podobně je tomu i s očkovacími látkami, kde je jejich účinnost bezpečnost prokázána statisticky na velkém množství očkovaných lidí. Bohužel, tak jako u léčiv jsou zde zjišťovány i nežádoucí účinky různého druhu, od krátkodobého podráždění na místě vpichu po podání očkovací látky až po trvalé poškození organismu.
Je logické, že pokud stát nařídí pod sankcí povinné očkování, měl by také nést odpovědnost za jeho případné nežádoucí trvalé následky. To ovšem v našem právním řádu dosud není zakotveno!
V současné době se projednává parlamentu ČR zákon, který se týká povinného očkování. Konečně se po dlouhých diskusích do jeho znění dostalo ustanovení o finančním odškodnění těch, u kterých se po povinném očkování prokážou trvalé následky. Toto ustanovení má velikou naději, že bude parlamentem schváleno. Na definitivní schválení tohoto zákona si však budeme muset počkat až po podzimních volbách.
Obchodní podmínky Reklamační řád Reklamační protokol
Copyright © 2018 DIOCHI SPOL. S R.O, Průmyslová 1306/7, 102 00 Praha 10, Česká republika