Diochi vyrábí ryze české přípravky propagující zdravý životní styl. Zjistěte, jak nahlížíme na vaše zdraví.
Deviral Plus je přírodní bioinformační doplněk stravy harmonizující meridián plic a tlustého střeva. Extrakt řepíku lékařského posiluje funkci horních cest dýchacích.
Diaflex biobalzám je koncentrovaný bioinformační biobalzám s vysokým obsahem výtažků indiánské rostliny Stevia rebaudiana.
Mimořádná nabídka pro poradce firmy Diochi (a nejen pro ně)
Chcete zvýšit vaše prodeje a maximalizovat zisky? Chcete poskytnout svým klientům nadstandartní servis?
V případě zájmu nás kontaktujte ne emailu:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Diagnostika
„Při každém určování diagnózy a uskutečňování léčby je nejprve nutné zkoumat jin a jang, neboť to představuje osnovu principu léčby. Je-li (rozlišení) jin a jang bez chyby, cožpak léčení potom může být mylné? Lékařské umění je sice složité, přesto je však možné ho zevšeobecnit jedním slovem, a jím je jin-jang.“
Rovnováha mezi jin a jangem může být porušena několika základními způsoby. Může se jednat o nadbytek obou složek (nadbytek škodlivé čchi), a potom mluvíme o plnosti čili o nemoci z plnosti. Když se naopak čchi nedostává, mluvíme o prázdnotě a nemoci z prázdnoty. Porušení základních poměrů mezi jinovou a jangovou složkou se projeví buď horkostí, nebo chladem. Potom se jedná o horkou nebo chladnou povahu nemoci v důsledku převahy jangu, anebo jin. Horkost i chlad mohou mít dvojí příčinu, buď přeplněnost jedné složky, či prázdnotu jejího protějšku. Tak může horkost vzniknout tím, že jang je v přebytku a převažuje nad jinak dostatečnou jin nebo může být jangu normálně, ale jin je méně než v obvyklém stavu. Stejně tak příčinou nemoci z chladu může být přeplněná jin nebo prázdný jang.
Chorobné stavy z plnosti
Jedná se o horkost z přeplněnosti jangu a chlad z přeplněnosti jin. Nečastěji jsou způsobeny vnějšími činiteli, což jsou běžné klimatické prvky – větrné chladné počasí, podzimní mlhy, letní vedra, případně dlouhodobý pobyt v chladném nebo vlhkém místě či v přetopené místnosti se suchým vzduchem, průvan a klimatizace, ale i nadměrný příjem ochlazující a syrové potravy a podobně.
Horkost z plnosti
Projevuje se vysokými horečkami, suchem v krku, rozpálenými tvářemi, rychlým pulzem, prudkými pohyby. Pokud se uzavřou póry, a člověk se proto nepotí, nemůže se horkost rozptýlit. Člověk má suché zuby a dusivý pocit v hrudníku. „Nadbytek jangu se dá lépe snést v zimě, když v přírodě převažuje jin, ale je nesnesitelný v létě, kdy převažuje jang.“
Chlad z plnosti
Příznakem převažujícího množství jin v čchi jsou bolesti břicha, průjem, zimomřivost, končetiny jsou studené a chlad z nich stoupá nahoru do těla. „Nadbytek jin se dá lépe snášet v létě, když v přírodě převažuje jang, a je nesnesitelný v zimě, kdy převažuje jin.“ Chorobné stavy z prázdnoty
Horkost z prázdnoty jin
Vzniká nedostatkem jinových složek čili krve, esence ťing, tělesných tekutin a podobně. Může to být následkem dlouhotrvající nemoci, kdy jin již nedokáže ovládat jang a dochází k takzvané vnitřní horkosti. Jejím příznakem jsou návaly horečky, dlouhodobé mírné zvýšení teploty, silné pocení, pálení na chodidlech, dlaních a v oblasti srdce, hubnutí.
Chlad z prázdnoty jangu
Jde o oslabení jangové čchi, která již nedokáže v těle vytvářet dost tepla a vzniká takzvaný vnitřní chlad. Příznakem jsou bledé tváře, studené končetiny, malátnost, psychická únava, samovolné pocení, slabý pulz a podobně. Chlad z prázdnoty jangu vzniká z vnitřních příčin, většinou v důsledku chronických nemocí. Tyto chorobné stavy mohou být vzhledem k povaze jin-jangu velice proměnlivé a opakovaně přecházet jeden v druhý i během jediného onemocnění. Nemoc z plnosti nevyléčená včas se může změnit na nemoc z prázdnoty. Prázdnota může způsobit stagnaci čchi a krve a vyvolat následně místní přeplněnost v některé části těla.
Dělení nemocí na jinové a jangové
Čínská medicína používá k bližšímu určení podstaty onemocnění rozlišení syndromů podle jejich charakteru na jinové, jangové, povrchové, vnitřní, chladné, horké, z prázdnoty, z plnosti. Jinové, vnitřní, chladné a prázdné spadají do oblasti jin, jangové, povrchové, horké a plné do okruhu jangu. K tomu je nutné vědět, jak se jin a jang projevují. Lékař sleduje barvu kůže, obličeje a podle toho určuje, zda se jedná o povrchový, lehký, či naopak hluboký a těžší průběh nemoci. Jasná svěží barva se přiřazuje k jangu a signalizuje povrchovou nemoc. Temná povadlá barva je příznakem jinového, hlubokého onemocnění. Zelenavá, modrá, bílá a černá jsou jinového charakteru, červená a žlutá patří k jangu. Vysoký hlas, hlučnost, mnohomluvnost, nápadná gestikulace jsou projevem plné, jangové povahy chorobné poruchy. Nízký slabý hlas, málomluvnost a ochablost poukazují na prázdný, chladný, jinový charakter onemocnění. Silný, prudký, hrubý dech znamená plnost a horkost, slabý a tichý dech prázdnotu a chlad. Podle umístění pulzu platí, že pulz nejblíže k zápěstí je jangový, nejdále od zápěstí je jinový. Silný a povrchový rychlý pulz je jangový, slabý a pomalý je jinový. Poté, co lékař vyhodnotí řadu různých údajů, rozhoduje se pro další postup teprve po jejich zařazení do jin-jangové specifikace. Bude vypouštět nadbytečnou složku čchi, doplňovat oslabenou stranu nebo léčit jin pomocí jangu a naopak. Z toho je jasné, jak je důležité rozlišit povahu nemoci. Protože vnější projevy bývají podobné, mohlo by při jejich chybném rozlišení dojít k záměně léčebných metod a pacientovi by se místo pomoci mohlo ještě více přitížit. Začneme-li uvažovat tímto způsobem, musíme nutně dojít k závěru, že je problematické například to, když lidé nacházející se ve stavu plnosti začnou užívat multivitaminové preparáty, aby se zbavili svých potíží. Doktor Petr Hoffmann takové počínání označuje jako „hnojení zapleveleného pole“.
(Text vznikl s použitím knihy V. Ando, Klasická čínská medicína, 1995)
autor: Ivana Karpenková
uveřejněno v časopise Sféra, vydání 02/2010
Slabikář tradiční čínské medicíny
Nejvýznamnějším rysem odlišnosti tradiční čínské medicíny od školské západní je celostní přístup k člověku jako jednotlivci i k jeho propojenosti s okolím s přihlédnutím k dynamice jevů. Čínská medicína vnímá člověka jako jednotlivý (a jedinečný) kamének mozaiky celého vesmíru, kdy člověk sám je současně mozaikou tvořenou jednotlivými kaménky, ve kterých se zpět odráží celý vesmír.
Každý orgán vykonává určité úkoly, přičemž je propojen s ostatními orgány a částmi těla, které ovlivňuje a současně je jimi sám ovlivňován. Základem fungování organismu je činnost pěti orgánů cang (játra, srdce, slezina, plíce, ledviny), které s využitím své specifické čchi řídí všechny základní funkce těla prostřednictvím sítí vztahů mezi sebou navzájem i mezi takzvanými dutými orgány fu k nim přiřazenými (žlučník, tenké střevo, žaludek, tlusté střevo, močový měchýř a tři zářiče) a ostatními částmi těla spadajícími pod jejich vliv.
Vztahy mezi orgány cang
Vezměme si jako příklad slezinu. Jejím úkolem je vytvářet z přijaté potravy takzvanou postnatální esenci ťing, která zajišťuje existenci a chod organismu. K tomu slezina potřebuje podporu ostatních orgánů cang. Játra umožňují vnitřní průchodnost organismu potřebnou pro trávení; srdce řídí pohyb i kvalitu krve, se kterou je esence smíchávána; plíce řídí celkový mechanismus čchi v těle nezbytný i pro proudění esence ledvin, jež jsou zdrojem vrozené čchi zajišťující funkci všech orgánů, a tedy i sleziny.
Vztahy mezi orgány cang a dutými orgány fu
Jak jsme již řekli, ke každému orgánu přináleží jeho párový orgán, který je s ním funkčně spojen a jena něm závislý. Tak například žlučník, který shromažďuje žluč, a tím napomáhá trávení, je závislý na funkci jater, protože žluč vzniká přeměnou přebytkové jaterní čchi. Tyto vazby zajišťují celistvost lidského těla takzvaném vztahu povrch–nitro. K jinovým orgánům cang (nitro) přináležejí jangové orgány (povrch). Jistě nás již nemůže překvapit, že i orgány fu jsou mezi sebou vzájemně propojeny. Vztahy mezi orgány cang a určitými tkáněmi i částmi organismu
Orgány cang pomocí své vlastní čchi vyživují a řídí určité části těla. Proto změny nebo poruchy těchto míst nemusí nutně souviset pouze s nimi, ale mohou být odrazem stavu orgánu, pod který spadají. Takto játra souvisejí se šlachami, srdce s cévami, slezina se svalstvem, plíce s kůží a ochlupením, ledviny s kostmi.
Vztahy mezi orgány cang a smyslovými orgány
Smyslové orgány čínská medicína nazývá otvory nebo vývody a nechápe je doslova pouze jako otvory, ale jako vývody čchi příslušných orgánů, které slouží jako brány spojující cangy prostřednictvím čchi s vnějším prostředím. Kvalita fungování smyslových orgánů je podmíněna stavem, v němž se příslušné vnitřní orgány a jejich čchi nacházejí. Čchi jater vychází očima, čchi srdce jazykem, čchi sleziny ústy, čchi plic nosem, čchi ledvin ušima. Vztahy mezi orgány cang a určitými částmi těla Kondice orgánů cang se odráží ve změnách jistých částí těla. Situaci, ve které se nacházejí játra, můžeme pozorovat na nehtech, kondici srdce poznáme podle tváře, sleziny podle rtů, plic podle pokožky a ochlupení, stav ledvin podle vlasů. Různé skvrny, výrůstky či zánětlivá ložiska, změny barvy, vlhkosti, bolestivé plochy a podobné defekty kůže, křehké lomivé nehty, suché nebo naopak mastné na konci roztřepené vlasy a jiné projevy, které bychom označili pouze jako kosmetické vady, jsou pro tradiční čínskou medicínu často signálem mnohdy závažnějších problémů, než by se na první pohled mohlo zdát.
Ukázkou propojenosti všech částí lidského těla může být například zhoršení přirozeného chodu plic: za normální situace klesá plicní čchi dolů a podporuje ostatní sestupné procesy v těle. Dojde-li k narušení této činnosti, začne se čchi zahrazovat v hrudníku a vyvolá kašel – typický příznak plicního onemocnění. Následně dojde i k oslabení ledvin, protože k nim voda sestupuje pomocí plicní čchi. Stagnace plic bude blokovat i funkci jater – udržování vnitřní průchodnosti organismu. Protože proudění krve je ovlivňováno pohybem plicní čchi, její stagnace napadá srdce. Oslabí se i slezina tím, že je znesnadňováno stoupání její čchi do plic. Postižení plic se může projevit i v poškození jejich párového orgánu – tlustého střeva, když nedostatečnou podporou sestupných pohybů může dojít k zácpě. Trpět může i vývod plicní čchi – nos; začne se zanášet, ucpávat, zhorší se čich. Přitom porucha plic nemusela vzniknout jenom v nich, ale stagnaci čchi a kašel může vyvolat některý zevní činitel – vítr, chlad, vlhko a podobně tím, že proniknou do kůže (která je řízena plícemi), v ní zablokují proudění čchi, což zpětně vyvolá zahrazování čchi plic. Kašel ale může způsobit i porucha sleziny, která řídí přepravu tekutin, a tedy i hlenů. Když je čchi sleziny oslabená, hleny se začnou v plicích srážet a dráždí ke kašli. Onemocnění plic mohou zavinit i játra, a to tehdy, když mají příliš mnoho jangu (ohně), který stoupá do plic, vysušuje jejich jin a způsobuje dráždivý kašel. Takto složitě mohou probíhat i poruchy ostatních orgánů.
Diagnostickými metodami jsou vyšetření zrakem, sluchem, dotazování se a zkoumání pulzu. Lékař pozoruje celkový stav pacienta, ochablost, neklid, prudké pohyby, všímá si jeho vzhledu, barvy pokožky, tváře, nehtů, vlasů atd. a usuzuje podle toho na stav vnitřních orgánů. Velkou pozornost věnuje vzhledu jazyka, protože dráhy čchi všech orgánů tudy procházejí a její vyváženost či nevyváženost se projeví na příslušných partiích jazyka nebo na jeho celkovém vzhledu. Lékař dále naslouchá hlasu pacienta a posuzuje jeho zabarvení, sílu, vzdychání, protože i zde existují souvislosti s tělesnými orgány. Ptá se pacienta na jeho tělesné pocity, nechutenství, předcházející onemocnění. Zvláštní pozornost věnuje pulzu, neboť stav čchi orgánů se přenáší i do pulzu, protože jejich čchi je smíchána s krví. Podle jeho změn lze usuzovat na změny v příslušných orgánech.
Následná léčba je zaměřena na odstranění příčiny, a nemusí proto směřovat na postiženou část organismu. Zánět očí může být způsoben disharmonií jater, a proto nebudou léčeny oči, ale játra. Jestliže však podrobnější vyšetření odhalí, že porucha jater je způsobena nedostatečným přísunem esence ledvin v důsledku jejich oslabenosti, léčeny budou ledviny, a nikoli oči. Ze zkušenosti známe případy, kdy shodné příznaky či diagnózy léčené stejnými prostředky často zaručeně pomáhají, ale v určitých případech selhávají. Po tom, co jsme měli příležitost nahlédnout do zákulisí praxe a zkušeností čínských lékařů, můžeme dojít k závěru, že, pokud neodstraníme skutečnou příčinu, budeme se setkávat s opakovanými nebo nevyléčitelnými vadami, poruchami nebo závažnými chorobami.
(Text vznikl s použitím knihy V. Ando, Klasická čínská medicína, 1995)
autor: Ivana Karpenková
uveřejněno v časopise Sféra, vydání 01/2010
Každý orgán vykonává určité úkoly, přičemž je propojen s ostatními orgány a částmi těla, které ovlivňuje a současně je jimi sám ovlivňován. Základem fungování organismu je činnost pěti orgánů cang (játra, srdce, slezina, plíce, ledviny), které s využitím své specifické čchi řídí všechny základní funkce těla prostřednictvím sítí vztahů mezi sebou navzájem i mezi takzvanými dutými orgány fu k nim přiřazenými (žlučník, tenké střevo, žaludek, tlusté střevo, močový měchýř a tři zářiče) a ostatními částmi těla spadajícími pod jejich vliv.
Vztahy mezi orgány cang
Vezměme si jako příklad slezinu. Jejím úkolem je vytvářet z přijaté potravy takzvanou postnatální esenci ťing, která zajišťuje existenci a chod organismu. K tomu slezina potřebuje podporu ostatních orgánů cang. Játra umožňují vnitřní průchodnost organismu potřebnou pro trávení; srdce řídí pohyb i kvalitu krve, se kterou je esence smíchávána; plíce řídí celkový mechanismus čchi v těle nezbytný i pro proudění esence ledvin, jež jsou zdrojem vrozené čchi zajišťující funkci všech orgánů, a tedy i sleziny.
Vztahy mezi orgány cang a dutými orgány fu
Jak jsme již řekli, ke každému orgánu cang přináleží jeho párový orgán fu, který je s ním funkčně spojen a je na něm závislý. Tak například žlučník, který shromažďuje žluč, a tím napomáhá trávení, je závislý na funkci jater, protože žluč vzniká přeměnou přebytkové jaterní čchi. Tyto vazby zajišťují celistvost lidského těla v takzvaném vztahu povrch–nitro. K jinovým orgánům cang (nitro) přináležejí jangové orgány fu (povrch). Jistě nás již nemůže překvapit, že i orgány fu jsou mezi sebou vzájemně propojeny.
Vztahy mezi orgány cang a určitými tkáněmi i částmi organismu
Orgány cang pomocí své vlastní čchi vyživují a řídí určité části těla. Proto změny nebo poruchy těchto míst nemusí nutně souviset pouze s nimi, ale mohou být odrazem stavu orgánu, pod který spadají. Takto játra souvisejí se šlachami, srdce s cévami, slezina se svalstvem, plíce s kůží a ochlupením, ledviny s kostmi.
Vztahy mezi orgány cang a smyslovými orgány
Smyslové orgány čínská medicína nazývá otvory nebo vývody a nechápe je doslova pouze jako otvory, ale jako vývody čchi příslušných orgánů, které slouží jako brány spojující cangy prostřednictvím čchi s vnějším prostředím. Kvalita fungování smyslových orgánů je podmíněna stavem, v němž se příslušné vnitřní orgány a jejich čchi nacházejí. Čchi jater vychází očima, čchi srdce jazykem, čchi sleziny ústy, čchi plic nosem, čchi ledvin ušima.
Vztahy mezi orgány cang a určitými částmi těla
Kondice orgánů cang se odráží ve změnách jistých částí těla. Situaci, ve které se nacházejí játra, můžeme pozorovat na nehtech, kondici srdce poznáme podle tváře, sleziny podle rtů, plic podle pokožky a ochlupení, stav ledvin podle vlasů. Různé skvrny, výrůstky či zánětlivá ložiska, změny barvy, vlhkosti, bolestivé plochy a podobné defekty kůže, křehké lomivé nehty, suché nebo naopak mastné na konci roztřepené vlasy a jiné projevy, které bychom označili pouze jako kosmetické vady, jsou pro tradiční čínskou medicínu často signálem mnohdy závažnějších problémů, než by se na první pohled mohlo zdát.
Ukázkou propojenosti všech částí lidského těla může být například zhoršení přirozeného chodu plic: za normální situace klesá plicní čchi dolů a podporuje ostatní sestupné procesy v těle. Dojde-li k narušení této činnosti, začne se čchi zahrazovat v hrudníku a vyvolá kašel – typický příznak plicního onemocnění. Následně dojde i k oslabení ledvin, protože k nim voda sestupuje pomocí plicní čchi. Stagnace plic bude blokovat i funkci jater – udržování vnitřní průchodnosti organismu. Protože proudění krve je ovlivňováno pohybem plicní čchi, její stagnace napadá srdce. Oslabí se i slezina tím, že je znesnadňováno stoupání její čchi do plic. Postižení plic se může projevit i v poškození jejich párového orgánu – tlustého střeva, když nedostatečnou podporou sestupných pohybů může dojít k zácpě. Trpět může i vývod plicní čchi – nos; začne se zanášet, ucpávat, zhorší se čich.
Přitom porucha plic nemusela vzniknout jenom v nich, ale stagnaci čchi a kašel může vyvolat některý zevní činitel – vítr, chlad, vlhko a podobně tím, že proniknou do kůže (která je řízena plícemi), v ní zablokují proudění čchi, což zpětně vyvolá zahrazování čchi plic. Kašel ale může způsobit i porucha sleziny, která řídí přepravu tekutin, a tedy i hlenů. Když je čchi sleziny oslabená, hleny se začnou v plicích srážet a dráždí ke kašli. Onemocnění plic mohou zavinit i játra, a to tehdy, když mají příliš mnoho jangu (ohně), který stoupá do plic, vysušuje jejich jin a způsobuje dráždivý kašel. Takto složitě mohou probíhat i poruchy ostatních orgánů.
Diagnostickými metodami jsou vyšetření zrakem, sluchem, dotazování se a zkoumání pulzu.
Pozoruje celkový stav pacienta, ochablost, neklid, prudké pohyby, všímá si jeho vzhledu, barvy pokožky, tváře, nehtů, vlasů atd. a usuzuje podle toho na stav vnitřních orgánů. Velkou pozornost věnuje vzhledu jazyka, protože dráhy čchi všech orgánů tudy procházejí a její vyváženost či nevyváženost se projeví na příslušných partiích jazyka nebo na jeho celkovém vzhledu. Lékař dále naslouchá hlasu pacienta a posuzuje jeho zabarvení, sílu, vzdychání, protože i zde existují souvislosti s tělesnými orgány. Ptá se pacienta na jeho tělesné pocity, nechutenství, předcházející onemocnění. Zvláštní pozornost věnuje pulzu, neboť stav čchi orgánů se přenáší i do pulzu, protože jejich čchi je smíchána s krví. Podle jeho změn lze usuzovat na změny v příslušných orgánech.
Následná léčba je zaměřena na odstranění příčiny, a nemusí proto směřovat na postiženou část organismu. Zánět očí může být způsoben disharmonií jater, a proto nebudou léčeny oči, ale játra. Jestliže však podrobnější vyšetření odhalí, že porucha jater je způsobena nedostatečným přísunem esence ledvin v důsledku jejich oslabenosti, léčeny budou ledviny, a nikoli oči.
(Text vznikl s použitím knihy V. Ando, Klasická čínská medicína, 1995)
Celý život nemám ráda sudá čísla. Dne 2. 2. se mi v tramvaji číslo dvanáct zastavilo srdce, čtyři minuty mě oživovali dva spolucestující muži, za dalších dvanáct minut moje srdce zprovoznili zdravotníci. Oběma nohama jsem se vrátila zpět do života. Nedivila bych se, kdyby celkový počet lidí, kteří mě zachránili život, a nikdy jsem je nepoznala a nepoděkovala jim, byl také sudý. Asi bych měla na sudá čísla změnit názor.
DiNAvir kapky jsou bioinformační přírodní doplněk stravy harmonizující meridián plic a meridián jinový pojivový. Extrakt Yzopu lékařského přispívá k normální funkci dýchacího systému.
Diocel je bioinformační doplněk stravy harmonizující především meridián ledvin a močového měchýře. pod jejichž vlivem jsou ledviny, moč. měchýř, kosti, klouby, páteř, uši, hrdlo, mandle nebo dolní končetiny.
Bioinformační regenerační a masážní krém s obsahem koloidních minerálů a ozónu.Pomáhá při otocích, výronech, namožení, problémy s klouby.
Posiluje meridián ledvin a močového měchýře, které ovlivňují především kosti, klouby, svaly, lymfatický systém (otoky)
Tentokrát vám představím nový typ úsporného regeneračního a masážního krému se širokým využitím. Neobsahuje chemickou konzervaci, naopak je založen na přírodní bázi. Obsahuje aktivní kyslík oživující pokožku, pestrou paletu organických minerálů, regenerujících pokožku, kosti, svaly a klouby.
Krém obsahuje vysoké procento účinných látek bylin a minerálů, které mají antibakteriální, antivirové, protiplísňové, antiparazitické, analgetické, protikřečové a další účinky. Díky vysokému obsahu přírodních látek má krém tmavou barvu. Obsahuje například aloe vera, dračí krev – Croton lechleri, který používají indiáni Jižní Ameriky proti nejrůznějším bolestem, dále olej z černuchy seté, organické kyseliny, humáty, výtažky z kalifornských dešťovek s unikátním regeneračním vlivem na pokožku, olej andiroby – brazilští indiáni jej používají při revmatismu, bolestech kloubů, teplotách, psoriáze, zánětech a bodnutí hmyzem. Ještě jsem se ale nezmínil o názvu tohoto produktu. Vězte, že je to Diocel Artrizone.
Složení
V krému jsou obsaženy výtažky z velmi zajímavých bylin tradičního přírodního lékařství. Prozkoumejme alespoň letmo jejich prokázané i tradiční využití.
Petiveria alliacea: Rostlina Jižní Ameriky používaná indiány na magické a očistné rituály, se širokým spektrem účinků. Snižuje úzkost, horečku a křeče, vnitřně zvyšuje imunitu o 100 %. Má protizánětlivý, analgetický, sedativní, antiparazitický, protirakovinný a protiplísňový účinek.
Boldovník pravý (Peumus boldus): Tonizační a anestetický účinek, odstraňuje křeče a spasmy.
Maytenus macrocarpa: Vliv na artrózy, revma, bolesti kloubů, ekzémy. Má protirakovinné, antibakteriální antiparazitické a protiplísňové účinky.
Kostival lékařský (Syphytum officinale): Regenerace kloubů, hojení kostí, ekzémy a vyrážky.
Devětsil lékařský (Petasites hybridus): Účinek na migrény, ekzémy, zlomeniny a poškozené klouby.
Zázvorník lékařský (Zingiber officinale): Prokrvující účinek, revmatoidní artritida.
Xylopia aethiopica: Vynikající léčivka Afriky hojně používaná při bolestech kloubů, otocích a trombóze. Relaxuje a roztahuje cévy. Protiplísňový účinek na Candidu albicans a antibakteriální na zlatého stafylokoka (Staphyloccocus aureus).
Vrba bílá (Salix alba): Obsahuje salicyláty s protizánětlivým účinkem. Dna, revmatismus.
Paulínie nápojná – guarana (Paullinia cupana): Antidepresivum, snižuje srážlivost krve, protirakovinný účinek na nádory plic.
Kaštan koňský (Aesculus hyppocastanea): Omlazuje buňky, snižuje otoky a podporuje periferní prokrvení. Cévní a mozkové tonikum. Hemoroidy, odtučňovací kúry.
Zanthoxyllum piperitum: Regeneruje chrupavky, ochraňuje játra, má anabolické, antiseptické, antivirové, repelentní, antiparazitické účinky.
Kadidlovník pravý (Boswelia serrata): Vynikající protizánětlivé a antimykotické účinky. Používá se při bolestech kloubů.
Tužebník jilmový (Filipendula ulmaria): Obsahuje salicyláty s protizánětlivým účinkem. Má antivirové, antibakteriální a protirakovinné účinky. Krém je parfémovaný přírodními silicemi. Pojďme se krátce zmínit i o nich.
Libavka poléhavá (Gaultheria procumbens): Osvědčená léčivka indiánů Severní Ameriky. Obsahuje methylsalicylát a indiáni ji používali při revmatických bolestech a astmatu.
Hřebíčkovec vonný (Eugenia caryophyllata): Rostlina z ostrova Zanzibar s vynikajícím anestetickým, protiplísňovým a repelentním účinkem.
Skořicovník čínský (Cinnamomum aromaticum): Pochází z jižní Číny, Bangladéše, Indie a Vietnamu. Používá se při křečích, kašli, žaludečních potížích a při hubnoucích kúrách ve formě zábalů. Má repelentní účinek.
Manuka (Leptospermum scoparium): Rostlina z Nového Zélandu se silným antibiotickým účinkem, který je vyšší než u australské tea trea silice.
Galbanum (Ferula galbaniflua): Roste v Íránu a v Turecku. Tam se také používá při akné, kolikách, křečích, menstruačních potížích, jizvách, zánětech, kašli. Je silně antiseptická.
Pepř černý (Piper nigrum): Snižuje horečku, vitiligo – stimuluje melanocyty, koliky, nervové potíže, zvětšení sleziny, mozkové tonikum.
Libeček lékařský (Levisticum officinale): Používá se při revmatismu a bolestech kloubů, žaludeční nevolnosti a nadýmání. Thuja východní (Thuya occidentalis): Používá se při astmatu, polypech, bradavicích, myomech a svalové ztuhlosti.
Pimentovník pravý (Pimenta racemosa): Známý též jako nové koření. Pochází z Karibiku a má analgetický, protiplísňový, antibakteriální účinek. Používá se při bolestech kloubů a jako vlasové tonikum.
Rozmarýn lékařský (Rozmarinus officinalis): Pochází ze Středomoří, stimuluje srdce a používá se na periferní prokrvení, při bolestech kloubů a dýchacích potížích. Kopaiva mnohojařmá (Copaiva balsamifera): Léčivka indiánů Jižní Ameriky, využívaná při bolestech kloubů, astmatu a zánětech.
Kdy doporučuji krém použít?
• Při bolesti a pro regeneraci: Natíráme přímo na místa, která bolí nebo jsou v křeči (klouby, šlachy, svaly, kříž, hlava – migrény).
• Bolest hlavy, vaječníků, nadýmání a psychické rozladění: Natíráme přímo na místo bolesti, například břicho, krční páteř a také lehce pod nos. Parfém má speciální složení pro odstraňování napětí, nervozity, stresu a deprese.
• Energetická harmonizace: Aplikací vyrovnáváme energii a tělo si následně samo upravuje činnost orgánů.
• Regenerace kyčlí: Například pro detoxikaci a regeneraci kyčelních kloubů použijeme Detoxin, krém Diocel Artrizone, kterým natíráme zónu kyčlí a zónu žlučníku a jater. Možná budete překvapeni, ale problémy kyčelních kloubů jsou odrazem stavu žlučníku a dlouhodobě snížené energie v jeho energetických drahách, které mají křižovatky na kyčlích. Kvůli trvale snížené energii ve žlučníku a částečně i v ledvinách dochází na křižovatkách k demineralizaci a rozpadu kyčelních kloubů. Tento proces se dá zvrátit.
• Regenerace kolen, zad a páteře: Diocel Artrizone, Diocel kapky a Supracid.
• Revmatické potíže: Diocel Artrizone, Gerocel kapky a Vista clear.
• Regenerace ramen: Diocel Artrizone, Intocel a Deviral.
• Astma: Diocel Artrizone 1–3x denně zevně na oblast hrudníku a pod nos. Vnitřně 3x 2 Deviral nebo Vista clear, Gerocel kapsle, Supracid kapsle a 3x 10 Diocel kapky nebo Gerocel kapky a Astofresh podle návodu nebo do medu.
• Nedostatečné cévní prokrvení, studené nohy, sklon k tvorbě modřin a výronům: Natíráním nohou ulehčíme cévnímu systému a zlepšíme periferní prokrvení. Používáme spolu s produkty Venisfér a Vista clear.
• Bílé pigmentové skvrny: Některé látky stimulují melanocyty a podporují správnou pigmentaci pokožky. Vnitřně užíváme produkt Androzin.
• Nevolnost a nadýmání: Lehká masáž břicha ve směru hodinových ručiček a trochu krému natřeme i pod nos pro lepší dýchání. Vnitřně užíváme Astomin, Astofresh, Deviral, Vista clear.
• Zácpa: Lehká masáž břicha ve směru hodinových ručiček a vnitřně 3x 2 kapsle Gerocel kapsle a Cytonic. Jedinečná kombinace.
• Průjem: Natřít břicho, ale nemasírovat! Vnitřně 3x 2 kapsle Deviral nebo Vista clear a Sagradin.
• Aktivace imunitního systému a podpora krvetvorby: Pro aktivaci a zlepšení činnosti imunitního systému a krvetvorby aplikujeme krém 3x denně na oblast plochých kostí – žebra. Celkem 3 týdny, následně uděláme 2 týdny pauzu a celé 2x opakujeme.
• Plísně na nohou: Natíráme místa několikrát denně krémem Diocel Artrizone a vnitřně užíváme doplněk stravy Deviral nebo Nervamin a Gerocel kapky.
• Otoky dolních končetin: Produkty Diochi s modrou a temně fialovou barvou obalu.
• Namožené šlachy: Vnitřně užíváme produkty se zelenou barvou obalu.
• Poškození nervů, nervozita, strach, fobie, smutek, starosti, deprese, epilepsie a jiné psychické potíže a nevyrovnanost: Krémem natíráme oblast hrudníku a zad a lehce natřeme i místo pod nosem, případně zátylek hlavy, čelo nebo spánky. Vnitřně Nervamin, Astofresh, Levamin, Gerocel kapky, Venisfér.
Kombinace a meridián ledvin
Diocel Artrizone je barvy modré, a tudíž patří k oblasti ledvin a močového měchýře. Pokud máte potíže s ledvinami, užívejte doplněk stravy Diocel. Zevně můžete aplikovat nad oblast ledvin, močového měchýře a na oblast křížové kosti zad Diocel Artrizone. K oblasti patří též kolena, lýtka, křížová oblast páteře a celá páteř. Párové orgány ledviny a močový měchýř, a co k nim patří: lymfatický systém, mandle, otoky dolních končetin, lomivost kostí, nehtů, skoliózy, Bechtěrevova nemoc, plísňová onemocnění, potíže s tlakem, opakované angíny, astma, snížená imunita. Z hlediska psychiky patří k těmto orgánům fobie a strach.
TIP: Krém využijeme při sportu na spasmy, křeče, otoky, svalů, výrony, unavené klouby a šlachy, naražené kosti, masáž lymfatického systému, celková únava, špatný krevní oběh a nedostatečné periferní prokrvení. Ale také v kosmetice – fytolátky mají blahodárný vliv na ošetření aknózní a psoriatické pokožky a bílých pigmentových skvrn. Je vynikající pro ošetření nohou v pedikúře a lázeňských provozech a spa a ideálním krémem pro reflexní terapii. Dále krém aplikujeme nad místa uložení orgánů současně s přípravky systému Regenerace ve Sféře. Regenerace je pak mnohem silnější.
autor: Vladimír Ďurina
uveřejněno v časopise Sféra, vydání 01/2011
Přírodní bioinformační multiminerálový doplněk stravy Diocel Biominerál obsahuje vyváženou skladbu přírodních koloidních minerálů v organické formě, který pozitivně ovlivňuje meridián ledvin a močového měchýře.
Bylinná směs (doplněk stravy) harmonizující především meridiány ledvin a močového měchýře, které energeticky ovlivňují kosti, klouby, páteř, urogenitální orgány, uši nebo kůži.
Ulehčili jsme vám přípravu Diocel čaje, který harmonizuje meridián ledvin a močového měchýře.
Ledviny společně s močovody, močovým měchýřem a močovou trubicí tvoří močový systém, vylučující z těla dusíkatý odpad v podobě močoviny. Současně s odstraňováním rozpustných odpadních produktů ledviny udržují rovnováhu solí, tekutin a stopových prvků v organismu a podílejí se na regulaci krevního tlaku. Aby mohly všechny tyto úkoly úspěšně plnit, jsou bohatě zásobeny krví, a to vlastní tepnou vycházející přímo z aorty – minutu co minutu proteče ledvinami 1,2 litru krve.
Ledviny jsou párovým orgánem; jsou uloženy symetricky v zadní části břišní dutiny asi 5 cm od páteře přímo pod dolními žebry. Průměrná ledvina dospělého člověka je asi 10 centimetrů dlouhá a váží přibližně 150 gramů. Skrze tento filtr se do krve vstřebává 99 procent vody a s ní i veliké množství látek, které tělo nezbytně potřebuje a o něž nesmí být ochuzeno. Za normálních okolností se u dospělého člověka vytvoří za den 1,5 až 2 litry moči. Klesne-li množství vylučované moči za den pod 500 ml, zadržují se v těle odpadní produkty dusíkového metabolismu, zvláště močovina a vyvolají otravu organismu, která se nazývá urémie.
Meridián ledvin má na starost nejen ledviny a močový měchýř, ale jeho stav ovlivňuje i kosti, klouby, páteř, urogenitální orgány, uši nebo kůži. Zároveň se stará i o lymfatický systém. Proto je nenajvýš dobré o tento meridián dobře pečovat. Diocel bylinný nápoj je doplněk stravy obsahující složení bylin, které pozitivně působí na stav tohoto meridiánu a tím i na stav celé vylučovací soustavy.
Proto jsme se rozhodli, že vám Diocel nabídneme i v nálevových sáčcích, aby příprava tohoto, pro organizmus tak důležitého čaje, byla co nejjednodušší. Příprava Diocel čaje nebyla nikdy tak jednoduchá. Stačí jeden sáček přelít 250ml vroucí vody, nechat vyluhovat a pít 3x denně. Postupuje se stejně jako u všech ostatních čajů a produktů. Po 3 týdnech užívání udělejte 1 týden pauzu a poté můžete pitnou kůru zopakovat.
Obsažené byliny:
Nařízení EU nám nedovoluje uvádět další zdravotní účinky obsažených bylin, proto je vyhledejte v herbářích.
Přejeme hodně zdraví
Vaše Diochi
Přírodní bioinformační doplněk stravy s obsahem sépiové kosti, která je zásobárnou biologicky dostupných minerálů - vápníku, hořčíku a dalších pro kosti, klouby, vazy, zuby, nehty i vlasy. Harmonizuje meridián ledvin, meridián žaludku , jater a žlučníku. Slouží jako zdroj pro syntézu anorganických složek chrupavky. Podporuje snižování kyselosti žaludečního obsahu a pomáhá tak udržovat acidobazickou rovnováhu organizmu.
Hlavním orgánem pro vylučování přebytečných kyselin z organizmu jsou ledviny a močový měchýř. V zimním období je podle tradiční čínské medicíny vládnoucím elementem voda a je nanejvýš důležité věnovat pozornost vodnímu hospodářství organizmu, které má na starost meridián ledvin a močového měchýře. Tyto dva meridiány zastupují v organizmu proces vylučování toxinů z našeho těla. Pokud fungují správně, neměli bychom pociťovat žádné zdravotní obtíže s nimi spojené. Energeticky vyživují nejen ledviny a močový měchýř, ale mají na starost také uši, hrdlo, šíje, mandle, páteř, dolní končetiny, kolena, klouby a urogenitální orgány. Zároveň jsou v úzkém spojení s lymfatickým systémem, který má taktéž za úkol starost o vodní hospodářství a odvádění škodlivin prostřednictvím lymfy.
Základní chemické procesy organizmu
Organizmus funguje jako nesmírně složitá biologická továrna tak, aby neustále docházelo k co nejplynulejšímu chodu celku. V každé buňce našeho těla tak dochází neustále k úpravě správného poměru mezi kyselinami a zásadami. V každé buňce vzniká při získávání energie kyselina uhličitá, ke které se přidávají další kyseliny (z potravy), případně se vytvářejí během látkové výměny. Základní chemické procesy závisí na souhře mezi kyselinami a zásadami. Ty proudí ve střídajícím se rytmu lidským organizmem. Tento optimální poměr mezi kyselinami a zásadami řídí dýchání, krevní oběh, trávení, vylučování, obranyschopnost, tvorbu hormonů a mnohé jiné. Vše souvisí se vším. Téměř všechny biologické pochody probíhají správně pouze tehdy, je-li zajištěna optimální hodnota pH.
Člověk je se svou krevní pH-hodnotou 7,35 v podstatě zásaditou bytostí.
Naše krev má hodnotu 7,35 až 7,45 pH a je tedy lehce zásaditá. Hodnota moči může kolísat mezi 4 u nemocných jedinců až k 8 u malých dětí. U nich se hodnota pohybuje těsně pod hranicí 8, což znamená vysokou míru zdraví. Od narození žije člověk, co se týče jeho pH hodnoty jeho buněk podle hesla „Od teď to půjde jen z kopce“. Postupně se stáváme kyselejší a kyselejší. Hodnota pH vyjadřuje poměr elektricky kladně a záporně nabitých molekul. Hodnota pH se vyjadřuje od 0 – 14, kdy 0 znamená nejvyšší možnou míru koncentrace vodíku v kyselině, zatímco při pH 14 se v daném roztoku žádné ionty vodíku nevyskytují.
Co tedy dělá tělo, jestliže v něm dochází k zadržování kyselin? Ty tělo pomocí minerálních látek neutralizuje a ukládá do vaziva. Postupně se z těchto „meziskladů“ stávají úložiště strusek, což v konečném důsledku vede k otravě a stárnutí. V zásadě je stárnutí jen kontinuálním procesem otravy organizmu kyselými škodlivinami. Stejně tak i nemoc, je ve svém důsledku výsledkem překyselení organizmu s nedostatkem minerálů a vitamínů pro neutralizační procesy.
Jak tomu předejít?
Řešení má každý ve své moci. Je zapotřebí podporovat ledviny a močový měchýř, aby dostatečně odváděly škodliviny z těla. Zajistit dostatek minerálů a vitamínů organizmu, aby měl k dispozici správné množství neutralizačních prostředků, protože vitamíny a minerály jsou ve své podstatě zásaditého charakteru. Proto je tělo může využívat pro neutralizaci kyselin při zpracování a nemusí tak sahat do kostí, kloubů, nehtů, vlasů, které slouží jako jejich zásobárna.
Bioterapeut pan Vladimír Ďurina již před mnoha lety vyvinul kapsle DIOCEL SUPRACID, které jak již z názvu vyplývá, mají na starost SUPR....ACIDobazickou rovnováhu organizmu. Navíc DIOCEL kapky jsou hlavním produktem pro posílení meridiánu ledvin a močového měchýře. Barva krabičky naznačuje, že hlavní oblastí působení kapslí Diocel Supracid je trávení – barva oranžově zemitá a uvnitř je modrý proužek, který značí oblast vodního hospodářství – ledviny a močový měchýř.
DIOCEL SUPRACID proto doporučuje užívat dlouhodobě a pravidelně, abychom organizmu dodávali dostatek minerálů. Obsahuje jemně mletou sépiovou kost, která obsahuje vyvážené množství vápníku, hořčíku, sodíku a fosforu, dále pak chitin a řadu dalších stopových prvků. Používá se jako antacidum při překyselení žaludku, při žaludečních a dvanácterníkových vředech nebo chronických průjmech. Obsažený chitin napomáhá odbourávat tuky.
Dále obsahuje pískavici řecké seno, které je zdrojem vitamínu PP, pomáhá upravovat hladinu cholesterolu v krvi a podporuje normální trávení, trávení tuků, udržuje normální hladinu pH. Rdesno mnohokvěté obsahuje silný antioxidant – resveratrol, posiluje kosti, šlachy, svalstvo, pomáhá snižovat cholesterol v krvi a přispívá k normálnímu krevnímu tlaku. Kadidlovník pravý pozitivně působí na kosti, klouby, na střevní trakt, dýchání a pomáhá upravovat činnost srdce a cholesterolu v krvi.
Protože je velmi důležité doplňovat minerály dlouhodobě a pravidelně, připravili jsme pro vás množstevní akci Diocel Supracid 3+1 za 50% v měsíci lednu a únoru 2023.
Dále ho najdete v akčním balíčku s kapslemi LIPODESTRON, kde společně fungují jako podpora při hubnutí. Diocel Supracid pomůže ledvinám odvádět kyselé škodliviny a podpoří odkyselení organizmu tak, aby tělo začalo samo rozpouštět kyseliny v tukových zásobách. LIPODESTRON kapsle umí, díky obsaženým extraktům bylin, „destrukci lipidů“ tj. tukových buněk a pomáhají udržovat svaly v kondici.
Vodní hospodářství podpoříte dodáním minerálních látek do organizmu, odkyselení organizmu taktéž pomůžete kapkami DIOCEL BIOMINERÁL, které díky octovému základu taktéž přispívají k vyrovnává acidobazické rovnováhy organizmu. Macerát šungitu obsahuje vyváženou skladbu koloidních minerálů v organické formě, které tělo dokáže maximálně využít. fotka zdravé hubnutí
Ledviny a močový měchýř chraňte před prochlazením, doplňte tělu fytolátky, které podporují prokrvení, jako např. VENISFÉR kapky, které díky obsaženému extraktu bylin pomáhají s mikrocirkulací krve. V lednu a únoru budou k dispozici spolu s kapkami DIOCEL s 15% slevou.
Přejeme hodně zdraví
Vaše Diochi
„S Diochi léto nikdy nekončí. Přijeďte se zregenerovat do Diochi Paradise. Sezóna začíná od 1.9. Subtropické až tropické počasí, bazén se slanou vodou vodou s obsahem jódu, brómu, křemíku a dalších minerálů s příznivým účinkem na pleť. Diochi Paradise leží blízko obratníku Kozoroha na úbočí Cordillera de Los Altos v těsné blízkosti národního parku Ybicuí.“
Facebook Diochi Paradise
Žampiónová 2, 104 00 Praha 10 - Pitkovice, ČR
Tel: +420 222 764 004
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.diochi.cz
Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze spis C 95305.
IČO: 27087468, DIČ: CZ27087468
ID datové schránky: wrny3xt
Recepce společnosti: Iveta Zajícová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Marketingové oddělení: Bc. Květa Exnerová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Redakce časopisu Diochi Sféra: Hanka Němcová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poradna zdraví: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Diochi Poland
ul. Kaimska 23A, 30-865 Kraków, Polska
tel: +48 607 064 148
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.diochi.pl
Diochi Slovakia s.r.o.
Hlavná 31, 917 71 Trnava, Slovenská republika
tel: +421 335 516 633, fax: +421 335 535 941
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.diochi.sk
Obchodní podmínky Reklamační řád Reklamační protokol
Copyright © 2018 DIOCHI SPOL. S R.O, Žampiónová 2, 104 00 Praha 10 - Pitkovice, Česká Republika, Česká republika