927x127 HEAD VPRAVO

Trápí vás nesnesitelné bolesti hlavy? Jak je na tom vaše krční páteř?

  • Napsal(a) Vladimír Nerud

Případ z praxe: Klientka si stále stěžuje na bolesti hlavy, bere různé utišující prášky, ale kolem třetí hodiny odpoledne má tak nesnesitelné bolesti hlavy, že by podle svých slov bouchala hlavou do zdi. Absolvovala různá vyšetření, podle kterých byla v pořádku, proto se rozhodla jít alternativní cestou.

Diagnóza
Při reflexní diagnostice jsem zjistil napětí žlučníkové dráhy, žaludku, zátěž jater a podráždění slinivky. Večerní „žravou" náladu řešila sladkostmi, což většinou souvisí mj. se slinivkou, která nás nutí sladké zajídat kyselým, nebo rovnou vybílit celou ledničku...

Po prohmatání krční páteře jsem našel blok na třetím krčním obratli na levé straně. Ze své praxe vím, že hodně lidí má tento blok na krční páteři, ať už jde o zažívací problémy, bolesti hlavy či vyčerpanost. Je zajímavé, že tento blok dále zablokuje i hrudní oblast, která souvisí se žaludkem, a 7. krční obratel, který po čase začne blokovat paže a může způsobit tzv. zmrzlé rameno, tenisový loket i karpální tunely či problémy zápěstí.

Jak odstranit potíže

Paní Janě jsem v první řadě poradil změnu jídelníčku, protože se stravovala nevhodně, a také jsem ji naučil masírovat dráhu jater, žlučníku a žaludku a dále dráhu alergie a dráhu orgánové degenerace. Krémem Detoxin z řady DIOCHI si natírala boky žeber a šíje, aby se lépe uvolnila dráha žlučníku, brala kapky Astomin na překyselení žaludku a obecně na odkyselení kapsle Supracid.

Je dobré občas si prohmatat krk, a pokud nahmatáme spasmus či gelos (zatuhliny) na třetím krčním obratli, hned začít něco dělat, například masáž, akupresuru, reflexní masáž na plosce nohy, nebo se svěřit odborníkům.

Pokud problém řešit nebudeme, může časem dojít až k vyčerpanosti organismu, protože třetí krční obratel také ovlivňuje vagus (bloudivý nerv), a ten dokáže pěkně znepříjemnit život.

Takže vidíte, jak dokáže problém na tomto obratli zacvičit s celým organismem...

Přichází úleva

Paní Janě se zhruba po dvou měsících zlepšila jak nesnesitelná bolest hlavy, tak zažívání. Jana si osvojila reflexní automasáž plosek nohou a meridiánů a vždy, když se problém ukáže třeba jen náznakem, umí si s ním zavčas poradit jak masáží, tak přípravky DIOCHI. A hlavně už ví, že je to pro její organismus lepší než polykat utišující léky. :-)

 

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF