Krása začíná uvnitř

S námi jste v kondici

Jsem v kondici?

Položili jste si někdy tuto otázku? Jaká je odpověď? Jak se cítíte?

Jste skutečně v kondici? Ve fyzické i psychické?
Znáte faktory, které ovlivňují vaši nejen fyzickou kondici, ale také psychickou?

Diochi se zaměřuje na posílení komplexní kondice, která má za výsledek nejen zvýšení fyzické kondice, psychické odolnosti, ale také posílení zdravotního stavu a schopností lépe zvládat pracovní vytížení a dosahovat výsledků, které si stanovíte.

Faktory, které nejvíce ovlivňují moji kondici a skutečný věk:

Metabolický věk, jak být mladýBazální metabolická spotřeba BMRViscerální tukPostava - ideální postava s Diochi

Víte co uvedené výrazy znamenají?
Na následujících řádcích se s každým z nich blíže seznámíte a současně také s tipy, jak dosáhnout jejich optimálních hodnot.

Znáte vaše hodnoty faktorů ovliňující váš skutečný věk?
Pokud ne, můžete je zjistit například v lepších fitness centrech, u kondičních či výživových poradců.
Společnost Diochi poskytuje měření těchto faktorů skutečného věku zdarma na vybraných veletrzích.

 

S Diochi jste v kondici

Metabolický věk

Představuje skutečné stáří vašeho organismu.

Metabolický věk se počítá z množství tuků, svalů a vody a jejich poměru v těle. Vyjadřuje, jak si stojí hodnota vašeho bazálního metabolismu vzhledem k této hodnotě lidí stejného věku. Metabolický věk je většinou vyšší u obézních lidí a u lidí dlouhodobě nemocných.

 • Když máte NIŽŠÍ metabolický věk, než ten skutečný:
  máte více svalové hmoty, méně tuku a jste pravděpodobně aktivnější než průměrný člověk vaší věkové skupiny.
 • Když máte VYŠŠÍ metabolický věk, než ten skutečný:
  doporučujeme zvýšit tělesnou aktivitu. Zlepšíte tak poměr tuků a svalů ve vašem těle.

Tip: Jak snížit metabolický věk

Nejste spokojený se svým metabolickým věkem, nevěšte hlavu. Spolu to dokážeme. Pro snížení metabolického věku je důležité věnovat se více svému tělu a to nejen pohybem, zdravou výživou a doplňky, ale také dostatečným odpočinkem a relaxací.

 • Důležité je vyhnout se stresu, který má katastrofické účinky na jakoukoliv naši snahu.
  Je důležité se zastavit a dopřát svému tělu také odpočinek.
  Pro chvíle slabosti doporučujeme Levamin, který působí jako silný životabudič.
 • V době relaxace navrhujeme regenerační masáže s krémy Artrizone nebo Venisfér, které nejen vyživí naši pokožku, pomohou zregenerovat bolavé svaly, ale také nám pomůžou vypadat znovu mladí a zdraví.
 • Každý ví, že známkou našeho zdraví je mladistvý vzhled, k rychlému omládnutí pleti bez jehel, doporučujeme Diolift hydrogel s přirodním „botox efektem“, který pomůže vaší pleti omládnout v několika minutách.

Bazální metabolická spotřeba (BMR)

Vyjadřuje množství kalorií, které tělo spotřebuje za den pro zachování svých základních funkcí. Není v něm započítána spotřeba energie, např. při pohybu.

Bazální metabolismus je individuální a ovlivňuje ho věk, pohlaví, množství svalů, výška a váha, ale například i stres, s nímž se denně setkáváme, či různá onemocnění.

Základem pro navýšení BMR je mít dobře vyvinuté svalstvo. Svaly fungují jako motor, jejich rostoucím množstvím zvyšujeme svou bazální spotřebu energie a spalujeme kalorie i ve spánku.

Jak na tom jsem?

Výpočet hodnoty: naměřenou hodnotu BMR vydělíme svojí hmotností
(Příklad: 2 300 kcal/ 86 Kg = 26,7 - tzn. rychlé spalování)

Nízká spotřeba Méně než 22 Pomalé spalování kalorií, přibírání na váze
Střední spotřeba 22 - 25 Vyrovnané spalování, udržení váhy
Vysoká spotřeba 26 a více Rychlé spalování kalorií, ubývání na váze

 

Tip: Jak zrychlit pomalý metabolismus

 • S metabolismem jsou úzce spjaty svaly, přiberete svalovou hmotu=budete spalovat více kalorií, pro podporu růstu svalů doporučujeme kapky Androzin, a pro jejich kvalitní růst a regeneraci T CD4 Imuserol s obsahem kozího kolostra a beta-glukanů.
 • Jezte pravidelně, pokud nebudete jíst pravidelně, alespoň 5x denně, váš metabolismus se zpomalí a začne ze strachu ukládat zásoby. Pro podporu a zrychlení metabolismu doporučujeme pít zelené čaje: Smil písečný a Lapačo červené, které vám pomůžou zpátky nabrat tempo vašeho metabolismus.
 • Nezapomeňte na vitamíny a minerály, které ovlivňují chod našeho organismu a tím i naše sportovní výkony, doporučujeme Diocel Biominerál a vitaminovou bombu Tromboserin Multivitamín.

Viscerální tuk

Nachází se v dutině břišní okolo našich orgánů a slouží k jejich ochraně.

Nadbytek tohoto tuku nás může mnohem více ohrozit než tuk podkožní. Viscerální tuk je velice úzce spojen s hyperlipidémií, což je vyšší hladina tuků v krvi. Ta může vést k závažným chorobám, zvláště k diabetu 2. typu, srdečnímu infarktu a mozkové mrtvici.

Jak na tom jsem?

Hodnota našeho viscerálního tuku by měla být nižší než hodnota horní hranice pro viscerální tuk.

Výpočet horní hranice: Náš věk vydělíme číslem 10
(Příklad: 40/10 = 4)

Optimální hodnoty našeho viscerálního tuku by se měly pohybovat v těchto hranicích:
Výpočet optimální hranice: Hodnotu horní hranice vydělíme číslem 2
(Příklad: 40/10 = 4, 4/2 = 2)

TIP: Jak snížit hodnoty viscelárního tuku

Pokud zjistíte, že jsou vaše hodnoty viscerálního tuku vyšší než doporučené, nemusíte se bát! I když může být viscerální tuk velmi nebezpečný, pokud již víte, že máte sklony k nadměrnému ukládání tuků ve vnitřních orgánech, můžete tomu předcházet změnou životního stylu.

 • Pro začátek je dobré tělo vyčistit, neboli detoxikovat. K detoxikaci těla je vhodný výrobek Detoxin, který krásně vyčistí a podpoří naše snažení.
 • Když jsme naše tělo řádně detoxikovali, bylo by dobré ho ještě dezinfikovat. Nejlépe přírodními výrobky, k těmto výrobkům patří například Sagradin.
 • Takto jsme dosáhli vyčištění těla a můžeme se vrhnout na odbourávání tuku. Odbourání tuků dosáhneme zrychlením metabolismu (téma výše). Metabolismus můžeme podpořit řadou výrobků, z čajů je to například Smil a Lapačo, z ostatních produktů například Astomin kapky.

Postava

Výsledek měření představuje poměr mezi tuky a svaly v našem těle.

Ukazuje tedy na to, jak se opravdu staráme o své tělo, jestli se hýbeme a jíme zdravě nebo nikoli. Ale nebojte se, pokud nemáte postavu dle svých představ inspirujte se našimi tipy uvedenými níže.

postava-sestava

Pro naše zdraví je výhodné mít vyšší podíl svalů a méně tuků.

Tip: Jak získat mladou sexy postavu

Jak vypadáme, je ovlivněno nejen naším šatníkem a make-upem, ale zejména naší postavou.

 • Důležitý je pohyb, ano, čím více se budeme hýbat, tím více spálíme kalorií, tedy zhubneme a zároveň podpoříme zpevnění svalů nebo jejich růst. Zadýcháváte se, nemůžete popadnout dech? Zkuste tabletky či kapky Astofresh, vženou vám vzduch do plic a podpoří okysličení vašeho organismu.
 • Nedržte hladovky, je to zlozvyk, který vám akorát zpomalí metabolismus, rozhodí organismus a zhorší náladu. Jezte pravidelně a udržujte zdravou hladinu Vitamínů a minerálů. K jejich snadnějšímu udržení používejte Tromboserin multivitamín a Diocel Biominerál.

 

TIP: JAK ZMĚNIT SVŮJ ŽIVOTNÍ STYL

 • Mějte se rádi takoví, jací jste. Stres nabourává to nejcennější co máme – naše zdraví.
 • Plánujte krok po kroku čeho chcete dosáhnout. Bylo by chybou, říct si zhubnu dvacet kilo. Více nám pomůže, pokud si například určíme, že týdně zhubneme 0,5 - 1 kg.
 • Jezte kvalitní potraviny. Základ je pestrá strava. Zelenina a ovoce by měly tvořit největší podíl, dále luštěniny, ořechy, semínka, libové maso a ryby. Omezte mléčné výrobky, vyřaďte sladké nápoje, cukrovinky a pečivo z bílé mouky.
 • Pijte. Nejlepší je čistá voda bez bublinek a bylinné čaje. Doporučené množství je 2,5 l denně.
 • Hýbejte se. Každý krok se počítá. Vyběhněte jedno patro, choďte alespoň kousek pěšky, cvičte.
 • Udržujte si dostatečnou hladinu vitamínů a minerálů. Používejte kvalitní doplňky stravy.
 • Odpočívejte. Relaxace je nezbytnou součástí každodenního života. V době odpočinku se regeneruje vaše tělo, mysl a rostou vaše svaly.
 • Usmívejte se na sebe i lidi kolem.

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.