Krása začíná uvnitř

Soutěž o komplexní proměnu má svou vítězku

Zvítězila paní Martina Šindýlková z Kuřimi, matka pěti dětí, manželka, stavební inženýrka, členka pěveckého sboru Kdur v Kuřimi...

Martině je 51 let, ale říká, že se cítí na 26. V mládí hodně sportovala, tančila, věnovala se hudbě. Vystudovala Stavební fakultu a řadu let se věnovala náročnému povolání statika. Muže svého života, bývalého závodního veslaře, poznala také při sportu, v Karpatech.
A pak se z ní stala mamina na plný úvazek, nejprve se narodil syn Václav, pak syn Zdeněk a pak holčičky Aneta a Tereza. Radosti, starosti, kojení, problémy.

„Znamenalo věnovat jim veškerý čas, být k dispozici 24 hodin denně," říká Martina.

Všechny potíže růstu ale překonali. S malými dětmi nejsou jen starosti, ale také radosti.

„Měla jsem pocit, že jsem téměř 10 let nespala."

V Kuřimi žili sami bez rodičů. Všechno museli zvládnout sami. A pak přišel dárek. Když bylo Martině 41 let, narodila se Eliška, pátá v pořadí. Už byli zkušení rodiče a Eliška dostala do vínku hned čtyři chůvy. Martina říká, že je sluníčkem rodiny. Narodila se s vrozenou vadou, má jen jednu ledvinu.

„To už jsem se z toho nehroutila a zase jsme překonali všechny problémy s nadhledem. Kojila jsem ji pět let."

Brzy potom mamince diagnostikovali rakovinu vaječníků. Střídavě se o ni spolu se sourozenci až do její smrti starala. A pak to začalo jít z kopce. Martina začala mít deprese, celkově se necítila dobře. Postupně přestala sportovat, přidaly se problémy s kyčlemi. Přitom ještě po porodu Elišky byla, jak říká „celkem v pohodě", vážila 72 kg.

„Přibírám na váze, to je můj největší problém", říká Martina.
„A nemyslím si, že se přejídám."

Martina ve svém zaměstnání mluví 6 – 8 hodin s lidmi, dělá tazatele. Na místo se dopraví autem, každý den tráví někde v regionu jižní Moravy. Večer je vyčerpaná a nemá na nic energii. Práce ji ale baví. Teď váží 94 kg a měří 166 cm. Má ale i svou radost, zpívá v pěveckém sboru Kdur, nedávno vystupovali s Bárou Basikovou.
Připouští ale, že do svého zevnějšku a zdraví nikdy moc neinvestovala, protože u ní byly vždy na prvním místě děti a rodiče. Občas brala nějaké vitamíny na popud lékaře, to když už se potýkala s absolutním vyčerpáním.

„Myslím, že bych potřebovala poradit se skladbou jídelníčku. A taky s vhodnou pohybovou aktivitou, aby se mi zlepšila fyzická kondice a mohla tak lépe využít svůj čas a nemusela tolik odpočívat po práci. Cítím, že bych potřebovala nějakou pořádnou „očistu" těla, ale nevím přesně, kde začít. Už jsem se párkrát snažila se s někým poradila, ale výsledek zatím nebyl valný. Jen další kila navíc. Je to pro mě frustrující, když se člověk snaží a ono nic. Všichni mi říkají, to je to věkem a že se s tím nic nedá dělat." říká Martina.

Sledujte Proměnu Martiny na fcb: www.facebook.com/krasa.zacina.uvnitr, www.diochi.cz/proměna a v dalším čísle časopisu Sféra

Zveřejněno v Proměna paní Martiny
Více z této kategorie: Proměna Martiny odstartovala! »

Martina Šindýlková

Ing. Martina Šindýlková vystudovala Stavební fakultu VUT v Brně a krátce působila jako statik, dnes je maminkou pěti dětí. Svoji lásku a péči dává nejen jim, ale dalším potřebným ve svém okolí. Pracuje jako tazatelka společnosti zabývající se průzkumem veřejného mínění. Radost jí dělají nejen děti, ale i účinkování ve sboru Kdur v Kuřimi. Díky povinnostem a životním peripetiím nabrala 25 kg, pociťuje únavu a říká, že je na čase něco s tím udělat.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.