Krása začíná uvnitř

Proměna Martiny ve finále

Rok ve znamení proměny

Martina ve finále

"Když se ohlédnu zpět, mám pocit, že to snad ani není pravda. Když jsem se vracela z práce, chyběla mi energie a byla jsem velmi unavená. V jídelníčku jsem měla spoustu cukru, myslela jsem si, že ho potřebuju. Jenže cukr škodil slinivce a k mé pohodě taky moc nepřispíval. Pohyb byl pro mě vyloženě problém, bolely mě klouby, skoro jsem nebyla schopná jít na procházku. Bylo to nejen v nadváze, ale i ve stagnující vodě. Moje váha tehdy dosahovala téměř tříciferného čísla. Soustředila jsem se jen na povinnosti, děti a blízké a chtěla vyřešit problémy ve svém okolí. Jenže jsem neměla z čeho brát."

Martina Šindýlková


Kdy jsi začala brát Proměnu jako svoji prioritu?
Po zdravotním kolapsu. Přišel asi dva měsíce po zahájení Proměny a ten průšvih byl nutný. Odstartovala ho krize ve fitku. Diagnostikovali mi cukrovku a od lékařky jsem si vyslechla, co všechno se může stát, a to mě vyburcovalo k tomu, abych svoji proměnu začala brát vážně. Změnu jídelníčku a pohyb jsem začala brát konečně jako prioritu a nutnost. Taky jsem konečně začala dávat samu sebe na první místo. Teď když cítím tlak, zastavím se – nenechám se ždímat, znám svoji cenu. V zaměstnání i mimo. Uvědomuji si, že se o své tělo musím starat.


Jaký je tvůj recept na vitalitu?
Vyvážený jídelníček, pohyb, jóga, kraniosakrální terapie, lymfatické masáže a samozřejmě DIOCHI!
Ráno snídám obilné kaše, když dotazuji, beru si jídlo s sebou a snažím se o minimum tuku a hodně zeleniny. Večer vařím jen občas, mám ráda polévky. Pečivo jen celozrnné, i když to je trochu problém. U nás se dá koupit jenom jeden druh. Jídelníček se opravdu od základu změnil. Celá rodina snížila cukr. Velmi výjimečně dětem koupím sladkosti. I já sama si dám kousíček hořké čokolády, 70 % kakaa, a jde o množství. Rovnám jídelníček do pohodičky. A sebe taky, pomáhá mi kraniosakrální terapie a s manželem cvičím každý večer jógu. Plavu, chodím... bez pohybu to už nejde. Důležité jsou pro mě i lymfatické masáže. No a samozřejmě DIOCHI. Preparáty odvedly velký kus práce.


Jak se Proměna dotkla tvé rodiny a okolí?
Můj muž také zhubl a omládl. A bez něj bych to nedala. Chodíme spolu na procházky, hýbeme se. Dříve jsme hodně sportovali. Je to pro nás návrat do vitality. Jako když hodíš kámen do vody a vlnky se rozvlní a dotknou se i dalších. Každého z rodiny jsem něčím ovlivnila. Diocel pomohl Elišce s akutním problémem ledvin, manžel užívá Tromboserin a Anetce pomohl Cytonic na bolestivou menstruaci. Babičku vrátil do života Vistaclear, dříve byla skoro ležák. Když se objeví problém, sáhnu po brožuře paní doktorky Hodkové, je skvělá.


Jaká je Martina dnes?
Mám pořád touhu pomáhat lidem, bylo tam ale hodně osobního snažení a nebyla jsem úplně naladěná na to, co je skutečně potřeba. Byla jsem hodně dominantní, ustoupila jsem do pozadí, ale teď víc poslouchám vůli vyšší. Kdyby nebylo Proměny, byla bych unavená a taky urputná. Teď jsem spokojená a můžu svou spokojenost poslat dál. Obráceně to nejde. Krátkodobá dieta asi funguje, ale nejdřív je potřeba změnit to uvnitř, vnitřní prostor. Když začnu uvažovat jinak, jinak přemýšlet, a když jsem naplněná a propojená, nemusím si zahazovat černou díru různými stimulanty. Každá změna začíná uvnitř.

Přidejte se i vy!

 

Rozhovor pro vás zpracovala 

Hanka Němcová, průvodce Martiny

Zveřejněno v Proměna paní Martiny

Martina Šindýlková

Ing. Martina Šindýlková vystudovala Stavební fakultu VUT v Brně a krátce působila jako statik, dnes je maminkou pěti dětí. Svoji lásku a péči dává nejen jim, ale dalším potřebným ve svém okolí. Pracuje jako tazatelka společnosti zabývající se průzkumem veřejného mínění. Radost jí dělají nejen děti, ale i účinkování ve sboru Kdur v Kuřimi. Díky povinnostem a životním peripetiím nabrala 25 kg, pociťuje únavu a říká, že je na čase něco s tím udělat.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.