927x127 HEAD VPRAVO

Sagradin

Přírodní bioinformační doplněk stravy kapky Sagradin obsahují maximální koncentraci mízy jihoamerického stromu Croton lechleri, které se říká dračí krev. Posilují především meridián žaludku, tenkého střeva, tlustého střeva.

Sagradin kapky obsahují latex ze stromu Croton lechleri jehož míze se říká dračí krev. Jedná se o mízu, která strom chrání před napadením různými plísněmi, patogeny a vnějšími škůdci. Dračí krev obsahuje řadu přírodních aktivních látek jako jsou alkaloidy, flavonoly, fenoly, z nichž nejznámější je taspin. Další klíčovou složkou dračí krve je proanthocyanindinový oligomer zvaný SP-303, jež byl podroben výzkumům, které vedly v USA v roce 2013 k registraci léků.

Dračí krev si našla své místo v přírodní medicíně jihoamerických národů. Zevně se používá potíráním na postižené místo, kde dojde k poranění. Rána se lépe hojí a nepronikne tak do ní příliš infekce. Dračí krev velmi rychle zasychá a vytváří druhotnou kůži. Zevně se dále používá při vaginálních koupelích, ekzémech po kousnutí hmyzem nebo k zastavení krvácení. Domorodí léčitelé ale užívali i dračí krev vnitřně.

Dračí krev by neměli užívat lidé trpící jaterními a ledvinovými problémy, děti, těhotné a kojící ženy. Její užívání je vhodné doplnit probiotiky pro posílení střevní mikroflóry, protože dračí krev ji částečně ničí

Peruánští indiáni používají latex croton lechleri jako univerzální pomoc vnitřně i zevně.

Dračí krev obsahuje i produkt Intocel kapky a Intocel kapsle! 

Více informací o účincích dračí krve najdete v různých herbářích.

Upozornění:

  • Sagradin užívejte vždy po jídle!
  • Sagradin má na lačný žaludek stahující účinek, což se může u citlivých jedinců projevit lehkou nevolností.
  • Není vhodné pro děti.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není vhodné pro těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené dávkování.
  • Před použitím protřepat.
  • Během užívání zvyšte pitný režim.
  • Výrobek není náhradou pestré stravy.

 

Číst dál

 

Doporučení:

1. Před použitím lahvičku důkladně protřepejte 21x. Tím dojde k dynamizaci a účinnost přípravku se tak zvýší.

2. Dodržujte pitný režim.

3. Jste-li v lékařském ošetření, řiďte se pokyny lékaře!


 

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin – byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

  • Kód produktu: CZ90012130
  • skupenstvi: kapky
  • kartuše: 2, 4, 8, 7, 6, 3
  • Země původu: Česko
  • Tabulka horní: Harmonizuje napříč všechny meridiány
  • Dávkování:

    50 ml

  • Složení:

    Bylinný lihový macerát:

    • Dračí krev (Croton lechleri, Sangre de drago)

    voda
    Líh kvasný: 20 %

  • Dávkování plné:

    ikona kapky Balení obsahuje 50 ml

    Dávkování: 3x denně max. 5 kapek.

  • Typ:: kapky
  • Akce: Ne
  • Zařazení: STRÁŽCI POZIC / 1 sféra, plexus solaris
  • členská cena: 589
  • Symptomy:: Trávení

Související položky (podle značky)

  • Croton lechleri

    Latex stromu Croton lechleri ​​je přírodní látka, která vytéká z poraněného stromu a je skutečným pokladem pro zdraví.

    Latex nazývají indiáni Sangre de drago – dračí krev. Strom používá svůj červený latex na hojení tržných ran, které vznikají na jeho kůře. Musí mít tedy dezinfekční, antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky. Kdyby neměl, strom by brzy uhynul na nějakou infekci z poranění. Pro indiány byl latex doslova požehnáním a jen žasneme, jakou sílu mají přírodní látky.

    Na jaké neduhy používají místní indiáni dračí krev? Při řezných a bodných ranách, protože urychluje jejich zacelení. Proti bakteriím, virům a jako dezinfekci. Proti bolestem si indiáni dopřávají jednu lžičku čistého latexu a dávka vydrží až sedm hodin. Po vytržení zubu podle jejich tvrzení stahuje dásně, zastavuje krvácení a podporuje krvetvorbu. Místní bylinkáři dračí krev doporučují i ​​jako protinádorový prostředek, při žaludečních a dvanáctníkových vředech, na revmatické otoky, na hemoroidy, při zánětech hltanu a angínách. Podle jejich zkušeností je vhodným prostředkem při průjmech, zlepšuje činnost střev, žaludku, srdce, plic a cév. Využívají ho i na zlepšení kvality vlasů, účinné fytolátky odstraňují lupy a jiné kožní problémy ve vlasech.

    Podle japonských výzkumů stimuluje růst a činnost vlasových folikulů, a to při vnitřním i venkovním použití. Indiáni jej používají i proti oparům. I vědci zkoumají tuto silně působící látku na herpes viry, kterou nepředčí ani syntetické medikamenty. Účinné látky mají silné antioxidační účinky – zpomalují stárnutí a ochraňují DNA buňky.

  • Bércové vředy

    Příčiny  z pohledu klasické medicíny

    Nejčastější příčinou vzniku vředů na dolních končetinách spočívá v narušené funkci žil odvádět z dolních končetin krev – tzv. žilní nedostatečnost. Krev se v nich začíná hromadit a v žilách dolních končetin roste tlak. To následně vede k narušení tkání dolních končetin. Postižená končetina začne otékat a v podkoží se začne ukládat tmavý pigment. V pokročilých stádiích pak začnou vznikat vředy. K žilní nedostatečnosti se pak mohou připojovat další rizikové faktory – poranění kůže dolních končetin, opakované kožní infekce (jako je erysipel), cukrovka, opakované trombózy žil, záněty žil a sedavé zaměstnání s nedostatkem pohybu. Všechny tyto faktory se mohou kombinovat a riziko vzniku vředů pak roste.

    Mezi rizikové faktory patří hlavně stáří a nedostatek pohybu. 

  • Mykóza kůže

     

    Mezi nejčastější mykotická onemocnění kůže patří postižení meziprstí na noze. Meziprstní plísně v evropské oblasti postihují až 50 % mladistvých. První příznaky začínají mezi 4 a 5 prstem nohou. Kromě bělavých šupinek rohoviny tu můžeme spatřit i drobné trhlinky. Postižená místa svědí. Lokalizace v meziprstí jsou epidemiologicky nejzávažnější. Představují nevyčerpatelný zdroj podhoubím prorostlých šupin kůže, kvasinek a bakterií.

    Často se také objevuje postižení plosek, tzv. „atletická noha", podle sportovců, kteří jsou často postiženi při dlouhodobém pobytu v zapařené sportovní obuvi. Stejně tak mohou být postiženy ruce s obrazem drobného šupení na dlaních a někdy tvorbou drobných puchýřků i kůže těla, kde plíseň tvoří různě velká, ostře ohraničená ložiska.

    Mykózy kůže způsobené kvasinkami se objevují především v místech vlhké zapářky (třísla, podpaží, pod prsy , kožní záhyby) a v koutcích úst.

    Plísně nehtů (onychomykózy) nohou i rukou často následují postižení meziprstí. Postižený nehet poznáme změny barvy, ztluštěním s pozdější podobou ulomeného rákosu na volném konci.Příčiny  z pohledu klasické medicíny

    Příčinou je infekční postižení nehtu a jeho okolí některou z běžně se vyskytujících plísní. Tyto plísně zahrnují kvasinky a další kožní plísně (dermatofyty). Zvýšené riziko je u lidí s nadměrným pocením, kteří nosí neprodyšné ponožky a obuv a u lidí s narušeným cévním zásobením dolní končetiny (lidé vyššího věku, s cukrovkou, s ischemickou chorobou dolních končetin, apod.) a u nemocných s poruchami imunity. K přenosu infekce může dojít v bazénech, saunách a dalších společných zařízeních, kde je vlhko, a kde lidé chodí bosí.

  • Kvasinkové infekce

     

    Kvasinková infekce pochvy se projevuje velice charakteristickými příznaky, které se mohou individuálně lišit, např. intenzitou:

    Svědění v intimních partiích

    Pálení (zejména při močení) v oblasti vnějších pohlavních orgánů

    Jemný otok stydkých pysků

    Bělavý výtok podobný tvarohu

    Bolest při sexu

    Páchnoucí výtok

    Příčiny  z pohledu klasické medicíny

    Původcem onemocnění je zejména kvasinka Candida albicans, která napadá sliznice lidského těla. Nemusí se vyskytovat jen v pochvě, ale i na kůži a na sliznici trávící soustavy (typická je kvasinková infekce dutiny ústní). Kvasinky žijí na sliznicích i u zdravých lidí, ale imunita dokáže jejich počet redukovat na minimální míru. Horší funkce imunity je pak často spojena s vyšším výskytem kvasinkových infekcí. Zejména u lidí s diabetem 1. nebo 2. Typu jsou kvasinkové infekce častější.

    Velmi často se kvasinky přemnoží při podávání antibiotik. V pochvě žije mnoho mikroorganismů a použitím antibiotik se rovnováha vychýlí a začnou se snadno množit.

  • Bodnutí hmyzem

    Hmyzím žihadlem se malé množství jedu dostane pod kůži a dále se šíří krví do těla. Nejčastěji na kůži vyvolá místní reakci. V místě vpichu vznikne začervenání, otok, pociťujeme svědění, pálení a bolest. Místo vpichu je teplejší než okolní kůže, může být i mírně zvýšená tělesná teplota. Příznaky odeznívají do několika hodin. Nebezpečné je, když nás včela bodne do nevhodného místa, například do jazyka. Jeho otok a zvětšení může ucpat dýchací cesty a způsobit udušení.   

    Závažnější je celková alergická reakce, při které se objeví projevy celého těla jako jsou nevolnost, průjem, zvracení, bolest břicha, brnění jazyka, křeče, závratě. Zhoršuje se dýchání, prudce klesá krevní tlak, zrychluje se tep a hrozí anafylaktická reakce až šok. Těžší reakce vznikají většinou u lidí, co již mají jinou alergii nebo atopický ekzém. 

    Anafylaktický šok neboli alergický šok je život ohrožující stav vyžadující okamžitou pomoc, jinak dochází k selhání srdečního oběhu. Jde o extrémně silnou alergickou reakci, která se začne projevovat velmi rychle, do 30 minut po bodnutí hmyzem nebo po kontaktu i s jiným alergenem. Projevuje se odtokem tekutin z cév, tím se zvýší srdeční činnost, aby se udržel oběh a pulz se zrychluje, vznikají viditelné otoky z tekutiny cév uniklou do podkoží,  cévy jsou prázdné, začne klesat krevní tlak a nakonec selže krevní oběh, člověk ztrácí vědomí a umírá. Mimo tyto příznaky jsou projevy alergické reakce – kopřivka, dušnost, suchý kašel, astmatický záchvat. V případě vzniku šoku volejte rychlou záchrannou službu, případně zahajte první pomoc.

    Příčiny z pohledu klasické medicíny: 

    Příčina je zřejmá, jde o přímý kontakt hmyzu s pokožkou člověka, kdy žihadlem je vpraven hmyzí jed pod pokožku. Tělo reaguje přímo na jed hmyzu nebo na látky, které má hmyz na sobě (bakterie, viry, chemické látky). 

     

  • Zvětšení sleziny

    Příčiny  z pohledu klasické medicíny

    Leukémie − Usazování a množením nádorových bílých krvinek ve tkáni sleziny.

    Prakticky jakékoliv onemocnění červených krvinek, které způsobí jejich sníženou životnost a zvýšený rozpad se projeví zvětšením sleziny, kde se červené krvinky odbourávají.

    Infekční příčiny – Slezina je typicky zvětšená u infekční mononukleózy a pak také u malárie, kdy jsou červené krvinky poškozovány parazitem ze skupiny plazmodií.

    Překrvení sleziny – K prostému a nevýznamnému překrvení sleziny dochází při fyzické námaze u netrénovaných jedinců, typicky při běhu, známe jako „píchání v levém boku“. Po ukončení námahy se stav rychle upraví.

    Poranění sleziny –Slezina začne krvácet, ale krev se drží pod pouzdrem a nezpůsobuje závažnější obtíže kromě zvětšení objemu. V případě, že krvácení neustane, může s časovým odstupem dojít k prasknutí pouzdra tlakem krve a rychlému vykrvácení do dutiny břišní.

    Nádory sleziny – Ve slezině můžeme najít nezhoubné nádory a relativně vzácně i metastázy zhoubných nádorů. Typickým nezhoubným nádorem sleziny je hemangiom, z metastazování do sleziny je zmiňován například melanom.

  • Hodgkinův lymfom

    Příčiny  z pohledu klasické medicíny

    Nejvýznamnější příčinou vzniku onemocnění je oslabený imunitní systém, který nedokáže zabránit genetickým změnám v lymfocytech, popř. virové infekce, které přímo ovlivňují genetickou výbavu buněk. Rovněž vlivy zevního prostředí a především chemických látek se mohou velkou měrou podílet na jejich vzniku. Častější jsou tato onemocnění u mužů. Některé typy lymfomů jsou typické u mladých (Hodgkinův lymfom), jiné postihují spíše starší (Non-Hodgkinův lymfom).

     

  • Zánět středního ucha

    Klasická infekce středního ucha začíná náhle z plného zdraví nebo jí předchází neurčité příznaky infekce dýchacích cest (horečka, kašel, rýma, bolest v krku apod.). Hlavním projevem akutního zánětu středního ucha je velice nepříjemná bolest v uchu. Malé děti pláčou, větší jsou již schopné bolest ucha popsat. Kromě toho bývá přítomná horečka s celkovou schváceností. Někdy může být přítomné určité zhoršení sluchu na postižené ucho a pískání v uchu. Zánět přeci jen trochu zhorší schopnost středního ucha převádět zvuky do vnitřního ucha. Dutina středního ucha se plní hnisem a bubínek je proto vyklenutý směrem ven. Stav není zjistitelný prostým okem, ale až při vyšetření na ušním-nosním-krčním oddělení (ORL).

    Příčiny  z pohledu klasické medicíny

    Nejčastější příčinou klasického hnisavého zánětu středního ucha je bakteriální infekce, často streptokokového původu (obvykle pneumokok), která se do středouší obvykle dostane z nosohltanu přes Eustachovu trubici. Infekci může způsobit i bakterie známá jako hemofilus. Někdy předchází zánětu středního ucha rýma, při které může dojít ke zduření sliznice dutiny nosní a k zúžení vyústění Eustachovy trubice do nosohltanu. Tím ztrácí dutina středního ucha svůj jediný kontakt s okolím, snadněji se v ní mohou hromadit nečistoty a bakterie a snadněji může vzniknout infekce.

    Zvětšená nosní mandle riziko vzniku zánětu středního ucha zvyšuje. Pokud se tato mandle příliš zvětší, což se v dětském věku stává, může to mít opět za následek ucpání Eustachovy trubice hmotou mandle. Příčinou mohou být i nejrůznější poruchy imunitního systému. Horší imunita znamená častější infekce. Velmi vzácnou příčinou častých zánětů středního ucha může být i Kartagenerův syndrom. U tohoto syndromu bývá narušená funkce řasinek, které se v dýchacím traktu vyskytují hojně a umožňují svým pohybem odstraňování nečistot. Proto mají nemocní s tímto syndromem mimo jiné i častější záněty středního ucha.

  • Revmatoidní artritida

     

    Projevy

    Nemoc se může projevovat různě. Klasické je postupné a plíživé zhoršování obtíží s občasnými záchvaty prudkého zhoršení. Kloubní problémy obvykle začínají ranní ztuhlostí a bolestí, která při cvičení poměrně rychle vymizí. To je poměrně dobrý odlišující příznak od artrózy. U artrózy se může pocit ztuhlosti kloubů objevit také, ale cvičení situaci spíše zhoršuje – jak třou artrotické klouby jeden o druhý, tak to docela bolí.

    Kromě ztuhlosti zlepšující se po cvičení se mohou objevovat otoky a bolestivost kloubů. Typicky postiženy bývají drobné klouby na horních končetinách, obvykle klouby prstů. Při dlouhotrvajících obtížích se ruce začnou stáčet na malíkovou stranu, vznikají deformace kloubů a degenerují drobné svaly ruky. Kromě toho může být přítomna zvýšená teplota, neinfekční perikarditida, Raynaudův syndrom, záněty šlach a mnohé další obtíže.
    U některých lidí s revmatoidní artritidou se objevují narudlá kožní ložiska, která mají kruhové uspořádání. Tuto kožní chorobu označujeme jako granuloma annulare. Její vznik souvisí s autoimunitní reakcí, ale přesný mechanizmus vzniku není jasný.


    Prevence

    Podobně jako u jiných autoimunitních nemocí je prevence prakticky nemožná. Neznáme vyvolávající moment, a proto neumíme ani zabránit vzniku choroby.

    Příčiny  z pohledu klasické medicíny

    Vlastní příčina nemoci není zcela známa. Je jisté, že imunitní systém organismu se zblázní a začne vytvářet tzv. autoprotilátky, které napadají tkáně našeho těla. U revmatoidní artritidy jsou typicky postižené menší klouby. Protilátka, která se u revmatoidní artritidy vytváří, se nazývá revmatoidní faktor.

     

  • Štítná žláza
  • Kůže
  • Pochva
  • Prostata
  • Vaječníky
  • Dutina ústní
  • Mízní uzliny

     Mízní uzliny se vyskytují jednotliě nebo ve skupinách (regionální uzliny) po celém těle. Při zánětech či nádorovém onemocnění se uzliny zvětšují.

    Najdeme je např.:

    • na krku podél krkavic
    • před a za ušním boltcem
    • pod dolní čelistí
    • v podpažních jamkách
    • v oblasti třísel
  • Mízní cévy

    Mízní vlásečnice začínají slepými výběžky. Najdeme je s výjimkou mozku, míchy, chrupavky a oční koule ve všech orgánech. Stavbu mají shodnou s krevními vlásečnicemi - jsou tvořeny jednovrstevným epitelem. Mízní vlásečnice odvádějí z tkání přebytečný tkáňový mok a látky, které neprojdou stěnou krevních vlásečnic, např. tuky z trávicí soustavy.

    Mízní cévy vznikají spojováním mízních vlásečnic. Stavbou se podobají žílám, ve stěně však mají více svalových vláken a také chlopně usměrňující proudění mízy jsou četnější. Kromě stahů mízních cév uvádějí mízu do pohybu také stahy svalů končetin a podtlak vzniklý při vyústění hlavních mízních kmenů do žil.

     

  • Tinnitus Auris

    Příčiny  z pohledu klasické medicíny

    Pro vznik tinnitu může existovat celá řada příčin (od ušních zánětů až po úraz v oblasti hlavy, krku). Pro léčbu neexistuje zatím spolehlivá metoda, je ovšem možné tinnitus mnoha způsoby zmírnit.

    V poslední době jsou hledány nové postupy terapie, jako například léčba tinnitu pomocí pulzní magnetoterapie.

     

  • Meridián tlustého střeva

     

    Obecná charakteristika jangová dráha probíhá vzestupně od ruky k hlavě
    Pod vlivem je

    hlava

    tváře

    ústa

    zuby

    hrdlo

    jazyk

    jícen

    šíje

    horní končetiny

    Sdružený orgán

    plíce

    Element kov
    Měsíc prosinec
    Maximální čas 05 - 07 hod. 
    Povrchové tkáně  kůže
    Nálady smutek
    Barva  světle zelená

     

    Symptomy

    Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

    • Onemocnění dýchacích cest, bolesti v krku, sucho v krku, senná rýma, výtok a krvácení z nosu, angína, zánět hrtanu, hltanu, průdušek, asthma bronchiale. Kožní onemocnění - kopřivka, bolest zubů, zubní kazy, zvýšená kazivost zubů, přecitlivělost zubů na chlad, zácpa, průjem, úplavice, nadýmání, bolesti břicha, kručení ve střevech. Poruchy tvorby tělních tekutin: zežloutnutí očí, pocit sucha v očích. Bolesti v průběhu dráhy: ztráta pohyblivosti palce u nohy, záněty a opuchliny podél dráhy, zvýšená citlivost na chlad, neuralgie troj- klaného nervu, obrna lícního nervu, potíže s otáčením hlavy do stran, bolesti šíje, paže, lokte, ruky, ramene, neschop¬nost zvednout rameno, občas srdeční potíže, předčasné stárnutí kůže, neuralgie, poruchy sluchu, alergie, špatná kvalita sliznic, snížená schopnost detoxikace.

     Psychické projevy energetické nerovnováhy:

    • Smutek, pláč, při rozrušení kašel, nedostatek vůle, neschopnost se něčeho vzdát a něco přijmout.
  • Meridián žaludku

     

    Obecná charakteristika jangová dráha probíhající sestupně od hlavy k noze
    Pod vlivem je

    hlava

    tváře

    ústa

    zuby

    hrdlo

    žaludek a střeva

    dolní končetiny

    koleno vpředu

    Sdružený orgán

    slezina a slinivka

    Element země
    Měsíc říjen
    Maximální čas 07 - 09 hod. 
    Povrchové tkáně  měkké vazivo, podkoží
    Nálady starosti
    Barva  oranžová

     

    Symptomy

    Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

    • Postižení tváří - obrny, neuralgie, oční choroby. Choroby horních cest dýchacích, bolesti a sucho v krku, bolesti zubů, zejména v dolní čelisti. Poruchy hrtanového svalstva, koktavost. Bolesti břišních útrob, zvracení, pocity hladu. Choroby močových cest, menstruační potíže. Horečnatá onemocnění, pocení, vlny chladu po těle, pocit horkosti anebo chladu na přední straně trupu, bolestivé stoupání chladu v lýtkách, roz¬pínání břicha, kručení ve střevech, otoky břicha, bolesti žaludku, sklony k bušení srdce, rychlé trávení, na reflexní zóně žaludku v čele může dojít až k černání čela. Afty na rtech, krvácení z nosu, otoky, ochabování svalstva holeně, neschop¬nost pokrčit nohy, zešikmení úst, potíže se zavíráním a otevíráním víček, škubání v koutcích úst, bolesti v průběhu dráhy.

     Psychické projevy energetické nerovnováhy:

    • Starostlivost, nesnášenlivost přítomnosti lidí a pohled na oheň, blouznění, strhávání šatů ze sebe, pomatené pobíhání, delirium, epileptické záchvaty, zlost na sebe a na jiné lidi, útočnost, škytavka.
  • Sféra 1 - plexus solaris - INTOCEL
  • Konečník

     

    Nejčastějším problémem v konečníku jsou hemoroidy a praskliny (fissury), dále zánětlivá onemocnění konečníku, tzn. abscesy, píštěle, záněty análních žlázek.

     

  • Tenké střevo

     

     

    Tenké střevo se dělí na 3 části:

    Dvanáctník (duodenum)
    Lačník (jejunum)
    Kyčelník (ileum)
    Všechny tři části na sebe plynule navazují.

    Dvanáctník

    Dvanáctník (duodenum) je první část tenkého střeva. Navazuje na vrátník žaludku, stáčí se vpravo mezi játra a slinivku, obtáčí se kolem pravé ledviny a vrací se zpět na levou stranu, kde v blízkosti levé ledviny přechází v lačník. Celý dvanáctník je zavěšen na peritoneálním závěsu, který ho fixuje k zadní stěně břišní dutiny. Konečný úsek dvanáctníku je spojený se vzestupným tračníkem, částí tlustého střeva, vazivovou řasou.Uvnitř je sliznice dvanáctníku bohatě zřasena. Tvoří podélné Kerckringovy řasy, které jsou dále rozčleněny slizničními klky (villi intestinales), aby se tak zvětšil absorpční povrch střeva. Klk je útvar vysoký 0,2-1,5 mm, který vyčnívá do prostoru střeva. Každým klkem probíhá krevní céva a chylová céva, což je céva lymfatická.

    Enterocyty, tedy střevní buňky, které tvoří povrch sliznice, mají svoje do lumina střeva obrácené povrchy opatřené mikroklky, které tvoří žíhanou kutikulu. Mezi enterocyty se nacházejí také pohárkové buňky, které produkují hlen. Ve sliznici se nacházení tubulózní žlázy (Lieberkühnovy krypty), v podslizničním vazivu pak žlázy Brunnerovy.

    Žlázy ve stěně střeva neprodukují trávicí enzymy, ty se do dvanáctníku dostávají vývodem slinivky břišní, kde jsou produkovány její exokrinní částí. Do dvanáctníku také ústí žlučovod, přivádějící žluč produkovanou v játrech.

    Stěna dvanáctníku je tvořena hladkou svalovinou, která zajišťuje peristaltické pohyby a tím i promíchávání a posun tráveniny.Ve dvanáctníku tedy dochází k chemickému rozkladu potravy a k absorpci živin enterocyty. Živiny jsou pak odváděny do krve do vrátnicové žíly a posléze jater, některé lipoproteiny jsou do jater odváděny mízním systémem.

    Lačník
    Lačník (jejunum) je zavěšen na dlouhém závěsu a tvoří kličky, které jsou relativně volně umístěné v břišní dutině mezi okolními orgány. Končí v levé slabině, kde přechází v kyčelník.

    Kyčelník
    Kyčelník (ileum) je poslední a také nejdelší částí tenkého střeva. U člověka je poměr délek lačníku a kyčelníku 3:2. Naproti tomu u koně je kyčelník nejkratší částí tenkého střeva, měří 70 cm, oproti tomu lačník může mít až 22 metrů.
    Sliznice kyčelníku již není tak zřasená a ve stěně se nacházejí okrsky lymforetikulární tkáně (Peyerovy plaky). Dochází zde k absorpci vitamínu B12 a solí žlučových kyselin. Kyčelník přechází na pravou stranu břišní dutiny, kde ústí do tlustého střeva.

    V membráně mikroklků se nacházejí enzymy, které doštěpují součásti potravy na jednoduché molekuly cukrů a aminokyseliny rozpustné ve vodě, protože jenom v této podobě mohou jednotlivé složky živin procházet tenkými stěnami klků do bohaté sítě kapilár uvnitř klků. Průchod tráveniny tenkým střevem trvá 4 až 8 hodin.

     

     

  • Kolika

    Příčiny  z pohledu klasické medicíny

    Příčiny jsou v uzávěru a dráždění hladké svaloviny v dutých orgánech dutiny břišní. Nejčastěji je:

    • Žlučníková kolika způsobená žlučovým kamenem uzavírajícím výstup ze žlučníku nebo některou část žlučovodu. Bolest je nejčastěji v pravém podžebří a vystřeluje do zad.
    • Ledvinová kolika, při které je ledvinovým kamenem ucpána některá část vývodných cest močových a zablokován odchod moči z ledviny. Bolest je lokalizována v podbřišku na straně poškozené ledviny a vystřeluje do třísla.
    • Mechanický ileus neboli ucpání střeva. Bolí celé břicho, není přesně lokalizováno. Střevní obsah se hromadí nad překážkou a mohou nastat další nepříjemné komplikace. 

  • Hemoroidy

    Příčiny  z pohledu klasické medicíny:

    Příčin vzniku hemoroidů je mnoho, dle dlouhodobého sledování bylo stanoveno několik rizikových faktorů:

    Zvyšování nitrobřišního tlaku u chronického silného kašle, zácpách spojených s usilovným tlačením při stolici vede k hemoroidům. Přispívají i další potíže při vyprazdňování jako jsou chronické průjmy. U žen se nitrobřišní tlak zvyšuje při těhotenství, protože zvětšená děloha tlačí na velké cévy.

    Tělesná konstituce – nadváha a obezita je velkým rizikem nejen při vzniku hemoroidů, ale i dalších závažnějších chorob.

    Stravovací návyky jsou velmi důležité, nedostatek vlákniny ve stravě a malý přísun tekutin vedou k možnosti vzniku hemoroidů, stolice je tužší a je větší pravděpodobnost, že poničí konečník. Také časté pití kávy, alkoholu není vhodné, protože odvodňují tělo a způsobují zahuštění stolice.

    Životní styl hraje velkou roli. Dlouhodobé sezení na tvrdé podložce v některých zaměstnáních, bez dostatku pohybu, ze sportů se nedoporučuje cyklistika pro zvýšený tlak na konečník.

    Genetika a vysoký věk – tenké žilní stěny a poruchy vaziva. 

     

     

  • Migréna
  • Crohnova choroba

     

    Průběh onemocnění je chronický, střídá se období klidu s obdobím potíží. Nejčastěji jsou úporné vleklé průjmy, které mohou být trvalé nebo s přestávkami a mohou obsahovat i krev, méně často hlen. Průjmy jsou doprovázené bolestí břicha, tělesnou teplotou kolem 38°C, únavou, ztrátou energie, slabostí, ospalostí, ztrátou chuti k jídlu, ztrátou tělesné hmotnosti a objeví se i křeče v břiše. Je porušeno vstřebávání živin a následně vzniká podvýživa. Ve stolici se objevují tuky (steatorea) a při chronickém krvácení může vzniknout anémie související s nedostatkem železa. Kromě vředů a zánětů se může Crohnova choroba projevovat zúžením průchodnosti střev, tvorbou abscesů a píštělí, což jsou kanálky spojující místa zánětu s jakýmkoliv jiným místem. Zanícená místa se hojí jizvami, které pak způsobují zúžení trávicí trubice.

    Mimo střevních projevů choroby se může objevit vyrážka, záněty podkožní tukové tkáně (erythema nodosum), kožní vředy, též bolesti zad a neinfekční záněty oka.

    Příčiny  z pohledu klasické medicíny

    Crohnova choroba není nakažlivá, jasná příčina však není známá. Nejčastějšími příčinami vzniku jsou genetické vlivy, infekční původ v podobě bakterie Helicobakter pylori, plísní i dalších bakterií a virů. Ke vzniku může přispívat i porucha obranyschopnosti, nevhodná strava s vysokým obsahem rafinovaných cukrů a nedostatkem vlákniny, potravinové alergie, nedostatek vitaminů C a E. Nepříznivě působí i kouření, užívání nesteroidních antirevmatik a hormonální antikoncepce.

  • Opar

     

    Příčiny  z pohledu klasické medicíny

    První vzplanutí se projevuje citlivými, bolestivými puchýřky naplněnými světlou tekutinou v oblasti rtů a kolem úst. Puchýřky se nahromadí do kolonií na zarudlé kůži. Mohou se přidat projevy chřipky (únava, zimnice, horečka, bolest svalů a bolest kloubů) a zduření, zvětšení lymfatických uzlin. Při opakované infekci se nejprve ozve svědění a palčivé pocity na rtech a následující den se objeví puchýřky naplněné tekutinou.

    Opary na rtu většinou vyvolává virus Herpes simplex typu I. Spící virus je uložen v nervových buňkách, proto se mohou opakovat po týdnech i letech. Nejčastěji se objeví, když je imunitní systém oslaben horečkou nebo virovou infekcí, např. při nachlazení.

    Výsev může však být způsoben i únavou, menstruací, stresem, pohybem na slunci, větru nebo stykem s mořskou vodou. K přenosu infekce dochází kapénkovou nákazou, osobním kontaktem a ze znečištěných předmětů. Na genitáliích opar způsobuje virus Herpes simplex typu II., k šíření dochází sexuální cestou. Imunitní systém neumí herpesviry zcela zlikvidovat, ukládají se v těle a při oslabení imunity se znovu objeví. Podobné je to i s virem Varicella Zoster způsobující plané neštovice a pásový opar.

  • Wendita calysina

    Surovina na další použití

    Wendita calysina má vynikající vliv na meridián žaludku, tlustého a tenkého střeva.

    seznam modry
    seznam modry
    seznam modry

    Popis

     HARMONIZUJE MERIDIÁN TLUSTÉHO A TENKÉHO STŘEVA, OPASKU A ŽALUDKU.

     

    Upozornění:

    • Ve všech případech užití následuje po 3 týdnech užívání 1 týden pauza.
    • Není vhodné pro těhotné a kojící ženy
    • Není vhodné pro děti do 3 let.
    • Uchovávejte mimo dosah dětí.
    • Při projevu jakýchkoliv nepříznivých účinků, užívání čaje přerušte.
    • Skladujte v suchu.
    • Výrobek není náhradou pestré stravy.

     

    Doporučení:


    1. Některé bylinné směsi lze použít pro jejich pozitivní kosmetické či regenerační účely také vnějším způsobem, jako odvar na oplachování pleti (např. Růže, Černohlávek nebo Divoký pomeranč), balzám na vlasy (např. Stévie) nebo jako koupel (např. Růže nebo Smilax).

     

    Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin – byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

  • Cytonic

    Přírodní doplněk stravy, bioinformační kapsle Cytonic, obsahuje extrakt z rostliny Maytenus ilicifolia, která je po staletí využívána jihoamerickými Indiány pro své širokospektrální účinky posilující meridián sleziny a slinivky a žaludku. Je nazývána "Zelený poklad z Jižní Ameriky". V listech byliny je velké množství fytoestrogenů, které mají přiznivý vliv na ženský hormonální systém.

    Popis

    Dále harmonizuje meridiány: srdce, tlustého střeva, osrdečníku, sleziny, ledvin, jater, žaludku, jangový patní.

     

    Číst dál

     

     Upozornění:

    • Není vhodné pro děti.
    • Uchovávejte mimo dosah dětí.
    • Není vhodné pro těhotné a kojící ženy.
    • Nepřekračujte doporučené dávkování.
    • Během užívání zvyšte pitný režim.
    • Výrobek není náhradou pestré stravy.

     

    Doporučení:

     Dodržujte pitný režim.

    Jste-li v lékařském šetření, řiďte se pokyny lékaře!

    Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin – byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

     

  • TCD4 Imuserol

    Bioinformační doplněk stravy vyrobený z kozího kolostra, výtažků silic z rostliny Coriandrum sativum a unikátním poměrem beta glukanů β-1,3 a β-1,4 z rostliny Avenna sativa. Harmonizuje meridián ústřední, jinový patní a jangový patní.

    Popis

    Kozí kolostrum je biologicky ativní směs látek mateřského mléka obsahující vitamíny: A, B1, B2, B12, C, D. E, Minerály: Ca - vápník, K - draslík, Mg - hořčík, Na - sodík a P - fosfor, kyselinu listovou, Imunoglobuliny, lactoferin, enzymy, esenciální aminokyseliny, koenzym Q10, PRP hormon, cystin, arginin.

    Proč právě kozí kolostrum, a ne kravské?
    Kozí kolostrum je biologicky aktivní směs látek mateřského mléka kozy domácí, nejzdravějšího zvířete, které nikdy netrpí rakovinou. Kozí kolostrum nelze laboratorně vyrobit, a proto je odborníky na imunitu vysoce ceněno. Je velice aktivní při zvyšování imunity. Je unikátní v tom, že svým složením je nejblíže mateřskému mléku.
    Studie potvrzují, že lidská populace je ve více jak 93 procentech alergická na látky obsažené v kravském mléce. Kozí mléko a kolostrum je výborně tolerováno jak dětmi, tak dospělými a nejsou na něj známy alergické reakce.


    Číst dál

     

    Upozornění:

    • Není vhodné pro děti do 6 let
    • Uchovávejte mimo dosah dětí
    • Není vhodné pro těhotné a kojící ženy
    • Nepřekračujte doporučené dávkování
    • Během užívání zvyšte pitný režim
    • Výrobek není náhradou pestré stravy

     

    Doporučení:

    1. Dodržujte pitný režim.

    2. Jste-li v lékařském šetření, řiďte se pokyny lékaře!

    Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin – byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

     

  • Viraimun

    Bioinformační doplněk stravy obsahující výtažky z hub, obsahující přírodní betaglukany, které podporují přirozenou obranyschopnost organizmu.

    Extrakty ze 4 světoznámých hub v 1 balení - Cordyceps, Reishi, Shiitake, Maitake

     

    Popis

    Bioinformační doplněk stravy obsahující výtažky z hub.

    Obsahuje betaglukany, které jsou důležité pro detoxikaci těla. Funkce lymfatického systému je úzce spojena s funkcí ledvin. Lidé s poruchou průchodnosti lymfatického systému mají oteklé končetiny, zahleněný krk, pocit tlaku a městnání v krku, hlavě, hrudníku, pánvi i v břiše.

     

    Dále obsahuje:

    • Vetiverová silice podporuje normální sexuální zdraví

     

    Pokud u bylinek a silic nejsou uvedená zdravotní tvrzení, pak nám EU nedovoluje psát jejich účinky. Dohledejte na internetu.

     

     

    Číst dál

     

    Upozornění:

    Není vhodné pro děti
    Uchovávejte mimo dosah dětí
    Není vhodné pro těhotné a kojící ženy
    Nepřekračujte doporučené dávkování
    Během užívání zvyšte pitný režim
    Výrobek není náhradou pestré stravy


    Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin – byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

     

     

  • Diozon clear

    Diozon clear je bioinformační čistící krém z ozónu a olivového oleje. Je vhodný na praskající kůži, na které je narušena její struktura. Z krému se uvolňuje reaktivní kyslík, který přispívá ke zpomalení stárnutí buněk a omezení tvorby vrásek.

     
     
     
     

    Popis

    Diozon clear je bioinformační čistící krém z ozonu a olivového oleje. Je vhodný na praskající kůži, na které je narušena její struktura. Z krému se uvolňuje reaktivní kyslík, který přispívá ke zpomalení stárnutí buněk a omezení tvorby vrásek.

    Užívání:

    • Naneste tenkou vrstvu krému na pokožku a lehce rozetřete.
    • Pro čistění pleti používejte krém 1x až 2x denně. U zdravé pokožky stačí krém použít pouze na noc. Krém přes noc pleť vyčistí a oživí. Kolem očí používejte tenčí vrstvu krému.
    • Je možné jej také využít jako masážní krém pro reflexní masáže energetických bodů a zón těla.
    • Skladujte v chladu do 25 °C. Při vyšší teplotě se krém stává tekutým. Po vložení na chladné místo krém opět ztuhne, aniž by mu krátkodobé rozehřátí uškodilo na kvalitě.

     

    Číst dál

     

    Doporučení:

    1. Bioinformační krémy Diochi doporučujeme 1 až 3x denně lehce
    vmasírovat do oblasti reflexních zón orgánů, oblast břicha
    a močového měchýře. Tenkou vrstvu nanést na obličej.

    2. Krémy jsou velice úsporné, proto stačí použít velmi malé množství.

    3. Pro masáže doporučujeme nejprve nanést krém, poté namočit
    ruce do vody a masírovat. Pokud voda vyschne, doporučujeme
    opět ruce namočit do vody, krém bude opět kluzký.

    4. Ozónový krém Diozon clear s olivovým olejem
    nanášejte vždy ve velmi tenké vrstvě a lehce roztírejte.

    5. Pozor na oči! Kolem očí používejte velice tenkou vrstvu krému.

    6. Pohlazení je lék. Pohlazení je pro život nezbytné. K vyléčení nepomůže vždy jen pilulka. Nezapomeňme na zázračnou sílu v našich rukou. Výsledky výzkumu na poli energetiky člověka upozorňují na to, že hlazením jsou stimulovány elektrické potenciály těla. Jemné hlazení pokožky působí na hormonální žlázy a stimuluje jak vegetativní nerovový systém, tak i funkci orgánů.
    Kůže je naše největší hormonální žláza, která produkuje několik hormonů. Tělo se přes kůži detoxikuje a vylučuje se jí více odpadních látek než ledvinami. Nezapomeňte. Zdravotní komplikace a nezdravý životní styl mají vnější projevy, které je vhodné řešit bioinformační a ozónovou kosmetikou v kombinaci s bioinformačními přípravky Diochi.

     

  • Venisfér

    Bioinformační přírodní doplněk stravy Venisfér kapky - jsou vyrobeny z rostlin, které obsahují přirozeně se vyskytující antioxidanty a fytolátky ovlivňující mikrocirkulaci krevního systému, normální činnost cévní a oběhové soustavy, krevní tlak, paměť, kognitivní výkonnost a soustředění.

     

    Posilují meridián srdce, který má na starost cévy, žíly, srdce, krev, hrudník.

    Nerovnováha v meridiánu srdce se může projevovat pocity tlaku, bušením a nepravidelností tepu.

    Dále obsahuje:

    • Lapačo červené působí jako přírodní antioxidant, podporuje normální činnost ledvin - vylučování a normální krevní tlak
    • Pivoňka podporuje normální zdraví žen - menopauzální komfort
    • Bukvice lékařská působí jako přirozený antioxidant
    • Srdečník podporuje normální činnost nervové soustavy
    • Mandarinková silice působí jako přírodní antioxidant
    • Vetiverová silice pomáhá k normálnímu sexuálnímu zdraví

     

    Číst dál

     

    Upozornění:

    • Není vhodné pro děti.
    • Uchovávejte mimo dosah dětí.
    • Není vhodné pro těhotné a kojící ženy.
    • Nepřekračujte doporučené dávkování.
    • Před použitím protřepat.
    • Během užívání zvyšte pitný režim.
    • Výrobek není náhradou pestré stravy.

     

    Doporučení:

    1. Před použitím lahvičku důkladně protřepejte 21x. Tím dojde k dynamizaci a účinnost přípravku se tak zvýší.

    2. Jste-li v lékařském ošetření, řiďte se pokyny lékaře!

     

    Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin – byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

  • Diocel

    Diocel je bioinformační doplněk stravy harmonizující především meridián ledvin a močového měchýře. pod jejichž vlivem jsou ledviny, moč. měchýř, kosti, klouby, páteř, uši, hrdlo, mandle nebo dolní končetiny.

    Posílením meridiánů si tělo samo přirozenou cestou upravuje problémy, které se pojí k disharmonii v těchto meridiánech a jejich větvích. Diocel je vyrobený z rostlin a éterických olejů, které se rychle vstřebávají a navrací tělu svěžest a vitalitu.

     

    Dále obsahuje:

    • Vřes obecný podporuje přirozenou relaxaci
    • Vrba bílá podporuje normální stav kostí a kloubů a hormonální rovnováhu
    • Lopuch větší zajišťuje normální funkci střev - prebiotikum, horních cest dýchacích a podporuje imunitu
    • Kakost smrdutý podporuje sexuální zdraví 
    • Lnice kvetel podporuje normální funkci jater a žlučníku
    • Jehlice trnitá normalizuje funkci močových cest a ledvin a normální funkci žlučníku
    • Svízel syřišťový pomáhá podporovat normální funkci jater a žlučových cest
    • Kafrová silice pomáhá k normální činnosti cévní soustavy
    •  

      Pokud u bylinek a silic nejsou uvedená zdravotní tvrzení, pak nám EU nedovoluje psát jejich účinky. Dohledejte na internetu.

       

       

      Číst dál

       

      Upozornění:

      • Není vhodné pro děti do 12 let
      • Uchovávejte mimo dosah dětí
      • Není vhodné pro těhotné a kojící ženy
      • Nepřekračujte doporučené dávkování
      • Během užívání zvyšte pitný režim
      • Výrobek není náhradou pestré stravy

       

      Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin – byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

       

      Doporučení:

      1. Před použitím lahvičku důkladně protřepejte 21x. Tím dojde k dynamizaci a účinnost přípravku se tak zvýší.

      2. Dodržujte pitný režim.

      3. Jste-li v lékařském ošetření, řiďte se pokyny lékaře!

       

       

  • Detoxin

    Přírodní bioinformační doplněk stravy, bylinné kapky Detoxin posilují meridián jater a žlučníku a početí. Extrakty z bylin mají pozitivní vliv na trávení, žlučník, játra, nervovou soustavu, stav pokožky a další.

    V roce 2007 vyhrál druhé místo "Nejlepší přírodní produkt" na mezinárodní výstavě ECOMED v Polsku. Od té doby je bestsellerem na trhu v produktech na detoxikaci.

    Dále obsahuje: 

    • Ostropestřec mariánský napomáhá normalizovat činnost jater a působí jako přirozený antioxidant 
    • Jablečník podporuje normální trávení, kontroluje hladinu cukru v krvi a působí jako přirozený antioxidant
    • Rozrazil lékařský podporuje normální činnost ledvin a močového měchýře 
    • Pampeliška lékařská působí jako přirozený antioxidant, pomáhá při detoxikaci, působí protizánětlivě, pomáhá normalizovat trávení, funkci žaludku, jater a močové soustavy, pomáhá upravovat hladinu cholesterolu v krvi
    • Mátová silice podporuje normální dýchání, obranyschopnost, činnost jater, žlučníku a trávení
    • Nardová silice normalizuje činnost jater, nervové soustavy a močového měchýře
    • Kardamomová silice podporuje normální funkci respiračního systému
    • Silice máty kadeřavé napomáhá k normální činnosti trávicí soustavy a střev
    • Levandulová silice podporuje normální funkci dýchacího systému
    • Silice máty peprné napomáhá k normální funkci gastrointestinální soustavy

     

    Pokud u bylinek a silic nejsou uvedená zdravotní tvrzení, pak nám EU nedovoluje psát jejich účinky. Dohledejte na internetu.

     

    Upozornění:

    • Není vhodné pro děti do 6 let
    • Uchovávejte mimo dosah dětí
    • Není vhodné pro těhotné a kojící ženy
    • Nepřekračujte doporučené dávkování
    • Před použitím protřepat
    • Během užívání zvyšte pitný režim
    • Výrobek není náhradou pestré stravy

     

    Doporučení:

    1. Před použitím lahvičku důkladně protřepejte 21x. Tím dojde k dynamizaci a účinnost přípravku se tak zvýší.

    2. Dodržujte pitný režim.

    3. Jste-li v lékařském šetření, řiďte se pokyny lékaře!

     

    Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin – byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

  • Angína

    Nejzávažnější komplikace, které mohou u angíny vzniknout jsou abscesy, revmatická horečka i zánět ledvin. Absces je dutina vyplněná hnisem a vzniká po vniknutí infekce do hlubších tkání hltanu. Revmatická horečka je zánětlivé onemocnění postihující pojivovou tkáň orgánů a postižení ledvin zánětem (glomerulonefritida) může vést až k jejich selhání. 

     

    To, že máte angínu můžete poznat již doma, když si stoupnete před zrcadlo a posvítíte si do krku. Na krčních mandlích budou malé čepy připomínající puchýřky. 

     

    Příčiny  z pohledu klasické medicíny

    Angínu vyvolává nejčastěji bakteriální infekce, vzácněji virová a mykotická. Nejčastějšími bakteriálními původci jsou Streptococcus pyogenes, Staphylococcus a Pneumococcus. Z virových viníků jsou to nejvíce herpetické viry a dále viry infekčních onemocnění jako spalničky, chřipka a další. U virových angín dochází často k přechodu na bakteriální.

    nealergické

    • bakteriální infekce
    • vzácněji virová a mykotická

     

  • Tlusté střevo

    Tlusté střevo má kromě slepého střeva ještě další dvě části – tračník a konečník, které na sebe plynule přecházejí. V tračníku dochází ke vstřebávání vody a solí a k tvorbě stolice, v konečníku se vzniklé výkaly hromadí. Na konečník navazuje krátký řitní kanál, který ústí řitním otvorem na povrch těla.

    Sliznice tlustého střeva netvoří řasy ani klky, naopak obsahuje velké množství pohárkových buněk, které vylučují hlen. Do tlustého střeva se nevylučují žádné trávicí enzymy.

     slepé střevo (intestinum caecum) – nejširší část, uložena v pravé jámě kyčelní a ileocaekálním vyústěním na levém boku slepého střeva, červovitý výběžek (appendix vermiformis) – připojen na slepě zakončený dolní konec céka

    tračník (colon) – hlavní část tlustého střeva, která obsahuje :
    tračník vzestupný (colon ascendens) – od slepého střeva po pravé straně vzhůru pod játra
    tračník příčný (colon transversum) – zprava nalevo pod játry a žaludkem ke slezině
    tračník sestupný (colon descendens) – po levé straně dutiny břišní od sleziny do levé jámy kyčelní
    esovitá klička (colon sigmoideum) – od konce colon descendens do středu malé pánve
    konečník (rectum) - poslední úsek střeva v malé pánvi, navenek vyúsťuje řitním otvorem (anus)

    Tlusté střevo (latinsky: intestinum crassum) je konečný úsek trávicí trubice, kde probíhá konečné zahušťování a vyměšování potravy z těla. V tlustém střevě se vstřebávají zbylé vitamíny a minerály a také voda. Nestravitelné zbytky jsou zahušťovány, vzniklé výkaly odchází konečníkem z těla ven. Na procesu tvorby stolice se významně podílí zde usídlené symbiotické bakterie – tzv. střevní mikroflóra.

     Tlusté střevo člověka je dlouhé 1,5 metru a má průměr 5–7 cm. Určit délku je však složité, protože délka je závislá na aktuálním tonu tračníků, který se mění v čase. Po smrti tonus klesá a tlusté střevo se tudíž prodlužuje.

     

  • Meridián opasku

    Symptomy

    Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

    • migrény
    • funkce pohlavních orgánů
    • gynekologické potíže
    • poruchy měsíčků
    • výtok
    • výhřez dělohy
    • alergie
    • napětí a plnost břicha
    • křečovité a bolestivé stavy kloubů a svalstva
    • anémie
    • hubnutí
    • ochablost pasu a dolních končetin
    • svalové atrofie
    • slabost a pohybové poruchy dolních končetin

     

     Psychické projevy energetické nerovnováhy:

    • pocity slabosti a vyčerpání
  • Meridián tenkého střeva

     

    Obecná charakteristika jangová dráha probíhající vzestupně od ruky k hlavě
    Pod vlivem je

    hlava

    hrdlo

    šíje

    záda

    Sdružený orgán

    srdce

    Element oheň
    Měsíc červen
    Maximální čas 13 - 15 hod. 
    Povrchové tkáně  arterie 
    Nálady radost
    Barva  žlutá

     

    Symptomy

    Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

    • Bolesti v dutině ústní - zubů a horní čelisti, bolesti v krku, otékání pod bradou, bolesti na vnější straně šíje ramen a hlavy, otoky na hlavě, závratě a hučení v uších, zhoršení sluchu, hluchota, zežloutnutí bělma, nutnost zavírat oči při zaostřování zraku, otok tváří, lámavá bolest v nadloktí a předloktí, nevládnost v kloubech loktů a ramen, cévní onemocnění a poruchy centrálního nervového systému, revmatická a jiná onemocnění horních končetin, bolesti v podbřišku, pohlavních orgánech a bederní páteři, průjmy, zácpa, onemocnění dvanáctníku, bolesti svalů v průběhu jeho šlachosvalové dráhy, vznik bradavic.

     

    Psychické projevy energetické nerovnováhy:

    • smích
    • přílišná radost
    • neschopnost vidět širší souvislosti
    • neschopnost udržet se v rovnovážném stavu - neradovat se příliš z úspěchu a nepropadat panice při neúspěchu 

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF