Banner nové Sféry

Za brnění rukou může práce s počítačovou myší!

  • Napsal(a) Vladimír Nerud

Nedávno mě vyhledala mladá 25letá dívka, které se zhruba před třemi měsíci objevilo brnění v obou pažích, to potom postupně přešlo i do levé nohy. Poměrně rychle se brnění ztratilo z pravé paže a zůstalo jen na levých končetinách. Při klasických vyšetřeních na neurologii a ortopedii, dokonce ani na CT, se neukázala žádná příčina.

Zkrátka z pohledu klasického lékařství byla v pořádku a byla v podstatě odeslána domů s prášky na zklidnění.
Sabina si dále si stěžovala na pravé zápěstí, které ji začínalo bolet, což, jak se ukázalo, souviselo s její prací účetní a s neustálým pohybem počítačové myši na podložce.

V mé praxe se velmi často setkávám se souvislostí mezi levou paží a srdečními záležitostmi, tak jak to vyplývá i z tradiční čínské medicíny. Po mém vyšetření pomocí reflexologie jsem našel zablokovanou dráhu žaludku, srdce a plic, dále reflexně bod žlučníku a jater, v pozadí bylo oslabení slinivky se slezinou a napětí v reflexní oblasti tlustého střeva na plosce nohy.

Jak odstranit potíže

Zajímavé bylo, že po prvním prohmatání krční páteře byla zřetelná její ztuhlost, ale nenašel jsem žádný spasmus nebo gelos na obratlech. Po reflexní masáži plosek nohou a uvolnění zakončení příslušných meridián na ruce a noze se však okamžitě ukázaly, takže opět tu máme souvislost mezi třetím krčním obratlem a různými zdravotními problémy...

Slečně Sabině jsem doporučil z DIOCHI přípravků brát kapky Venisfér (3x10), a mastí Detoxin si mazat oblast nártů a boční větev meridiánu žlučníku na krční páteři a dále krémem Diocel artrizone natírat meridián ledvin v hrudní oblasti až k pánevní kosti.

Hlavní příčinou celého problému, jak jsme postupně odkryli, byl velký stres před více než rokem, kdy Sabina řešila zároveň vztahové a pracovní záležitosti. Jak je vidět, opět se ukázala stará pravda o emočních či psychickým příčinách zdravotních problémů, které při velkém stresu pokračovaly zablokováním dříve uvedených meridián, což vedlo k zablokování krční páteře (C 3)
a jinými slovy energie, která v těle nemohla správně proudit a zapříčinila tak brnění končetin.

Přichází úleva

Jak je tradiční čínská medicína, reflexní diagnostika a terapie ve spojení s Diochi přípravky účinná, už jsem se častokrát mohl na vlastní oči přesvědčit. I tentokrát se vše v dobré obrátilo, Sabina však musí ještě nějaký čas příslušné meridiány pravidelně masírovat, aby její tělo dlouhodobě přestalo reagovat na podobné problémy vyvolané stresem.

 

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.