Banner nové Sféry

Od migrény ke studiu reflexní terapie

  • Napsal(a) Vladimír Nerud

Paní Jana, mladá maminka, za mnou přišla do ordinace s úpornými bolestmi hlavy, které se stále stupňovaly po porodu. Prášky, které dostala od svého lékaře a které zpočátku dobře fungovaly, začaly ztrácet účinnost.

Na doporučení své kamarádky se dostala až ke mně. Už od pohledu měla jasně rozpoznatelnou skoliózu páteře a svěšené pravé rameno. Pomocí reflexologie jsem pohmatem zjistil napětí dráhy plic, žaludku a celé žlučníkové dráhy.

Pomohla reflexní masáž - provedl jsem:

• uvolnění pánve a hlavních kloubů „svou“ metodou
• reflexní masáž plosky nohou
• uvolnění dráhy žlučníku a žaludku (jejich zakončení) na nártu nohy
• uvolnění zakončení dráhy plic na ruce

Co užívat

• kvůli celkovému vyčerpání endokrinního systému po náročném porodu a poporodním vypětí, souvisejícím podle čínské medicíny s dráhou slinivky a sleziny:
Diochi čaj Rosa

• pro ovlivnění dráhy Tří zářičů:
kapky Levamin

Hned po první masáži mi paní Jana řekla, že cítí velké uvolnění po celém těle.

Paní Jana dostala za úkol přesně obden, jak jsem jí vysvětlil, udělat si meridiánovou masáž daných drah a pokračovat v užívání přípravků.

Jana prováděla svůj domácí úkol poctivě, takže postupně opravdu došlo k úpravě jak palčivých bolestí hlavy, tak i jiných drobných zdravotních potíží.
Konkrétními cviky, které používám ve své metodě „Středu“, si upravila i držení těla a celkově se dostala do mnohem lepší zdravotní kondice.

Díky prováděným reflexním masážím se naučila pomáhat svému manželovi a mamince a nakonec ji reflexologie tak zaujala, že se rozhodla pro její studium.

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.