Banner nové Sféry

Falešný infarkt? Tělo volá o pomoc!

  • Napsal(a) Vladimír Nerud

Rád vzpomínám na Martina. Přišel za mnou s velkou obavou o svůj život. Tehdy mi připadal jako malé dítě, kterému nikdo nevěří. V posledních měsících se mu několikrát stalo, že se mu těžce dýchalo a bolelo ho na prsou, a tak se s podezřením na srdeční infarkt nechal převézt do nemocnice. Tam ho vždy vyšetřili a připojili na příslušné přístroje, které však infarkt vyloučily. Příznaky nicméně přetrvávaly a pan Martin už byl pomalu znám jako neustále se vracející „hypochondr“.

 Když se dostal do mé ordinace, byl už úplně bezradný. Rozpovídal se o svém problému a i mně se jevil jako dost úzkostný a přepjatý. Při anamnéze se mi svěřil, že je velký gurmán, rád si dopřává bohatou a těžkou večeři, jako například pečená žebra, tatarský biftek či steak, kterou doplní třeba zmrzlinou a zalije pivem či vínem.

Co jsem zjistil při vyšetření reflexní diagnostikou

Tato nevhodná strava se mu již začala projevovat na orgánech, jako je tlusté střevo, žlučník, játra. Oslabená byla také dráha plic.

Jak se postupně projevuje oslabení jednotlivých orgánů?

Dráha žaludku a tlustého střeva zablokovala hrudní oblast, plíce hrudní mízovod a žlučník vnější část mezižeberních svalů, křížovou oblast a kyčle.
Došlo k celkovému stažení svalstva a tělo bylo v křeči. Tento stav se zintenzivňoval kolem půlnoci, kdy podle orgánových hodin probíhá nejintenzivnější činnost žlučníku.

Kde se vzal falešný infarkt?

Občas docházelo k celkové blokaci hrudního mízovodu, který tlačil na svalstvo a kostru. Při této příležitosti vznikal onen pocit infarktu.
Po injekci na uvolnění svalstva došlo k uklidnění bolesti a návratu do normálního stavu. Tento problém se opakoval a přetrvával již skoro rok.

Pomáháme sami sobě reflexní masáží

Panu Martinovi jsem provedl reflexní terapii a masáž a nasadil mu přípravků Diochi. Po třech týdnech došlo ke hmatatelnému zlepšení napětí. Nadále se stimuloval hrudní mízovod, solar, tlusté a tenké střevo, krční, hrudní a bederní páteř, pánevní dno, ledviny a játra. Řadu tzv. uvolňovacích hmatů dle reflexologie si prováděl pan Martin sám obden doma.

Co užívat?

Kapky Detoxin na detoxikaci a uvolnění napětí jater a žlučníku, pod jejichž vlivem je postranní část trupu, příslušné svaly a šlachy.
Intocel kapsle na harmonizaci trávení a celého solárního pletence a pro uvolnění šíje, zad a boční strany paží
Astomin, který ovlivňuje mimo jiné žaludek, dolní končetiny, spodní část hrudníku a obratle Th 11–12
čaj Achyrocline na celkové zklidnění.

Po šesti týdnech došlo k celkovému výraznému zlepšení stavu, zmizel pocit stísnění, tlaku a bolesti na hrudi, k čemuž samozřejmě přispěla jak reflexní terapie, tak přípravky Diochi, a hlavně razantní změna stravování.
Dodnes ke mně pan Martin přichází 1x měsíčně k udržení dobrého stavu v rámci prevence. V nemocnici už se neukázal...

Slovo odborníka Vladimíra Neruda

Vidíte, že vliv nevhodné stravy se může odrazit i jinde, nejen v bolestech břicha či žaludku.
Naštěstí reflexní terapie může pomoct problém odhalit a vrátit dobrý pocit zdraví a radosti ze života.

 

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.