927x127 HEAD VPRAVO

EKZÉM Z POHLEDU KLASICKÉ A CELOSTNÍ MEDICÍNY

  • Napsal(a) MUDr. Lenka Hodková

Trápí vás nepříjemné svědivé onemocnění kůže? Vyčerpali jste veškeré možnosti, které nabízí klasická medicína? Celostní medicína nabízí jiný pohled na tuto problematiku. Podle ní se nejedná o onemocnění kůže, ale o zatížení jednotlivých částí organizmu toxickými látkami.

Ekzém z hlediska klasické medicíny

Jedná se o kožní onemocnění, které se projevuje výskytem svědivých začervenalých ložisek na kůži, prvním projevem mohou někdy být vodnaté puchýřky, které následně praskají nebo zahnisávají. Většinou je příčina ekzému neznámá, pak ho označujeme za atopický.
Klasická medicína využívá k léčbě antihistaminika a obvykle se neobejde bez lokální aplikace kortikoidů v podobě mastí. Kůži musíme pravidelně i promašťovat. Snažíme se vyvarovat škrabání a poškozování kůže. Mnohdy je tato léčba málo účinná. Po lokální aplikaci kortikoidů dlouhodobě dochází k dalšímu poškozování kůže, oslabování a jizvení (pozor hlavně na obličeji).
Při léčbě se snažíme eliminovat alergeny. Je možné i testování na potravinové alergeny na kožním oddělení či alergologii.

Ekzém z pohledu celostní medicíny

Ekzém vnímá celostní medicína jako problém celého organismu s projevy na kůži, nikoli pouze jako onemocnění kůže. Má své zákonitosti a souvislosti. Podle lokalizace ekzému podle čínské medicíny můžeme přesně usoudit, kde je v organismu problém. Ekzém se může vyskytovat na určitých akupunkturních drahách, na jejich křížení či oblasti, kde jde o větší množství akupunkturních bodů.
Příčinou je organismus zanesený toxickými látkami. Jelikož organismus funguje jako popelnice, to znamená, že ji během života zaplňujeme toxickými látkami z potravy, vzduchu, vody, vůbec životního prostředí, v němž žijeme, metabolity a jinými látkami, které už nedokáže náš detoxikační systém zvládnout, projeví se nakonec tím, že se odpad začne z popelnice po jejím naplnění sypat ven. Přeneseně to znamená, že organismus si chrání své důležité orgány, a pokud jsou již přetížené, vyplaví toxiny do periferie, ven, na kůži. Takže například ekzémy kolem kotníků a v podkolení svědčí o zátěži ledvin, močového měchýře, ekzém na nártech zase o zatížení jater a slinivky, ekzém na horních končetinách a v loktech o zatíženém střevu a podobně.

Příčiny ekzému z hlediska celostní medicíny

Nejčastěji naměříme (pomocí EAV) potravinovou alergii. Téměř 90 % pacientů s ekzémem trpí alergií či nesnášenlivostí mléčné bílkoviny, v 80 % jde o problémy s lepkem a jeho metabolitem gliadinem. Další jsou alergie na ovoce, zeleninu, kakao, sóju a další látky. Není tak důležité to, co člověk jednou sní, ale to, co jí denně. A mléčné výrobky či mouku s lepkem denně jíme! Denně jsme vystavováni tlaku reklam na nové mléčné výrobky, „Jogurtový nápoj každé ráno pro lepší imunitu" (ale také pro každodenní zhoršení a zahlenění alergiků, ekzematiků, astmatiků), výborné křupavé pečivo ještě měkčí a jemnější, „Sušenky na dobré ráno" a další a další.

Jak se tedy zbavit ekzému pomocí celostní medicíny?

Natrvalo cílenou detoxikací pomocí informačních a biorezonančních preparátů. Příznaky lze efektně vyřešit homeopatickými léky. Během detoxikace a léčby nesmíme zapomenout, že ekzém je jen výsledek zanesení orgánů. Musíme nejprve uvolnit detoxikační cesty v organismu, a to lymfatický systém. Pokud začneme s detoxikací jater, či dokonce hned střev, protože ve střevech máme uloženu součást imunitního systému, pak se můžeme šeredně spálit, protože veškeré uvolněné toxické látky z těchto orgánů ekzém stoprocentně zhorší! Takže nezapomeňte, jako první čistěte lymfatický systém a dále ledviny, které ho ovládají. Můžeme postupně čistit kůži a podkoží, ale nebude to mít zpočátku tak výrazný efekt. Pacientovi nejvíce ulevíme dietou, pokud na ni přistoupí. Akutní projevy se homeopatickými preparáty zlepší do týdne, detoxikace trvá rok i dva. Teprve po detoxikaci lymfy, ledvin, jater a kůže dočistíme střevo.

Kůže z hlediska čínské medicíny patří pod okruh plíce–tlusté střevo, takže nezapomeneme také očistit tyto dva orgány, zejména od infekčních ložisek. Navíc mazové žlázy spadají pod játra, což je další důvod detoxikace jater. Je potřeba ošetřit i nervový systém a psychiku, která je u alergiků narušená.

Z bioinformačních preparátů mám u ekzému nejlepší zkušenosti s podáváním Levaminu pro jeho dokonalý vztah k detoxikaci kůže (vychází u všech ekzémů), ostatní preparáty používám k detoxikaci orgánů: Diocel – lymfatický systém, Detoxin, Intocel – játra. Nesmíme zapomenout na výše uvedené o postupu detoxikace, abychom ekzém nezhoršili.

Na závěr bych chtěla zopakovat, že ekzém není jednoduchá záležitost. Detoxikace organismu vyžaduje velkou trpělivost. Mnohdy po zaléčení ekzému homeopatiky dojde do týdne ke zlepšení, které se dále prohlubuje. V této době pacienti obvykle přestanou mít chuť na další detoxikaci, protože nepříjemné projevy odezněly, ale netuší, že se budou vracet. Homeopatie to pak řeší postupem u chronických projevů a konstitučními léky. To je proces poměrně zdlouhavější než detoxikace, alespoň podle mé zkušenosti. Pak dojdou k přesvědčení, že další léčba je jen vyhazováním peněz a že už ji vlastně nepotřebují. Ale to je omyl. Pro trvalé odstranění potíží je třeba organismus detoxikovat velmi pečlivě a důkladně.

Celostní medicína

Osobní rozvoj

Zdraví a krása

// EOF